כותרות TheMarker >
  ';

  יוסי קווטינסקי כותב על הכל

  בלוג שנותן במה הן לצד העסקי והן לדעות שלי על כל דבר שרק אראה לנכון. מקום להביע הגיגים , מחשבות, דעות ועוד הרבה ובין השאר לספר על עיסוקי

  לכל המגיבים, אני מבקש להשתמש בגודל הפונט האחיד, לא אות שמנה, אות רגילה - כולנו שווים וכמו שאני כותב בגודל אות רגילה - אני מבקש מכולם - תכתבו בגובה העיניים באות הסטנדרטית ולא אות שונה. תגובות בפונטים שונים מוגדלים או שמנים - יוסרו, כולנו שווים ואין פה מישהו עם גדול יותר או שהוא שווה יותר

  0

  נכים יקרים - נמאסתם - לעם מתחיל להמאס מכם - תלחמו במנהיגים ולא בעם

  1 תגובות   יום רביעי, 27/9/17, 12:50

  אני מראש רוצה לומר. אני בעל נכות של 72 אחוז לצמיתות, בגלל בעיית שמיעה קשה ועוד משהו שלא אפרט.  אני עשיתי את הנכות הזו בביטוח לאומי כי אנשי ביטוח לאומי לחצו אותי לעשות "על מנת לעזור לי" אבל בסופו של דבר שזה הגיע לרגע האמת – ביטוח לאומי אמרו לי כך:
  "אתה נראה טוב, לא תקבל מאיתנו כלום – אין סיכוי שתקבל כלום גם אם הנכות הזו דופקת לך את החיים ואת הכל – מביטוח לאומי ומדינת ישראל לא תקבל כלום" מעבר לזה שגם ביקשתי עזרה בדברים אחרים כמו קורסים וכדומה הם בשקט בשקט בביטוח לאומי רמלה ניפנפו אותי מכל המדרגות ולא רצו לעזור לי בנות הביטוח הלאומי והשרות הסוציאלי שלהם. מעבר לזה אני פתחתי עסק עצמאי כדי לחיות/לשרוד – ואני אפילו לא מקבל הטבה בתשלום של ביטוח לאומי ומשלם מחיר מלא ויותר כי... אני עצמאי.

  אז... שאיש לא יבוא כאן להטיף שאני לא מבין את מהות הנכות, כי נכות בכיסא גלגלים, או נכות בשמיעה שאני מוגבל לגמרי בדברים אחרים – כל נכות היא נכות באשר היא וכל אחת עם היתרונות שלה והחסרונות שלה כאחד. לא הייתי מחליף את נכי הכסא גלגלים שרואים אבל...כל אחד והג'יפה שלו.


  ועכשיו לעניין.


  אני עוקב אחרי מחאת הנכים, אין לי ספק שחלק גדול מהנכים באמת מגיע לו שדרוג של קצבת הנכות אבל גם מהרבה מאד מאמרים הבנתי שלא לכולם מגיע הדבר. יש כאלה שמגיע להם יותר ויש כאלה שמגיע להם פחות. לא נכנס פה למהות, למי מגיע יותר ולמי פחות אבל.... צריך לעשות סדר ולתת למי שבאמת מגיע לו ומי שאין לו פנסיות או ביטוחים אחרים שמשלמים לו והבנתי ים של כספים.

  מה שהנכים היום עושים עם החסימות שלהם, הם גורמים לעצמם נזק יותר גדול מאשר הצלחה. אם בעבר אני יכול לומר שהייתי בעד מחאת הנכים היום, אני מרים גבה ואומר – לא בטוח שהמחאה שלהם היא הדרך הנכונה. אני די משוכנע אפילו שהדרך שלהם שהם היום עושים – הנזק שהם גורמים לעצמם תדמיתית גדול לאין ערוך מאשר התועלת שהם ישיגו.

  נכון, הם חוסמים כבישים ועושים רעש ועוצרים חצי מדינה כל פעם שבא להם. אבל שמסתכלים על מה שהם עושים, באלימות שהם נוקטים תוך שהם יודעים שאיש לא ייגע בהם כמו שנגעו באתיופים או במתנחלים כי אף אחד לא ירצה להראות שאוזק נכים או משפריץ מים על נכים, הגישה אליהם היום היא סלחנית מידי.

  הם פורעי חוק. ופורעי חוק צריך למצוא דרכים יצירתיות על מנת לטפל בהם.

  הנכים, היום משיגים הפוך, אולי הם נשמעים יותר, אולי הם לקצת מהציבור יוצרים אמפטיה אבל לרוב הציבור היום נמאס מהם והם מרחיקים את הציבור וזאת בגלל החסימות שלהם, בגלל הדרך שהם פוגעים במי ? במי שאמור להיות הגב הציבורי שלהם. היום שאני עשיתי כך סתם שאלות לאנשים שאני מכיר על מחאת הנכים כולם אמרו בנשימה אחת – הם נמאסו.

  הנכים היום נשמעים יותר,  אבל מצד שני הציבור מאס בהם והציבור מתחיל לאבד את השלווה ואת הרוח הגבית אליהם.

  אני כנכה לא מוכן לקבל דרך כזו של מאבק שבה בעצם פוגעים בציבור שלא אשם, פוגעים באנשים שהם אלה שחושבים שהם צודקים וגורמים לכך – שהיום הרבה מהציבור כועס עליהם ורוטן עליהם ויוצא כנגדם.

  בנקודות – הנכים היום הפסידו. ולא סתם בגדול.

  נכון שאין להם מה להפסיד אבל אם גם את הציבור הישראלי הם מפסידים.... יש להם בעיה.

  המחאה שלהם צריכה להיות נגד הממשלה, נגד חברי הכנסת, נגד ראש הממשלה, נגד מיסטר שימחון, נגד מיסטר כחלון שבלע בלון, נגד אלה שאמורים לתת להם את הפתרון.

  במקום זה הם נלחמים בעם ולא בפוליטקאים.

  והם עם כל זה שימשיכו במחאה הזו... יפסידו.

  אותי הם הפסידו. אני כנכה כבעל מוגבלות חושב שהנכים רק גורמים נזק ולא יגיעו לכלום והאמת בהתנהגות כזו ברברית אני לא הייתי נותן להם כלום.

  גם אם הם צודקים, העם לא צריך לסבול מהם.

  ואם אקח גם את יושב ראש ההסתדרות, שהלך והוציא שלטים שהוא תומך בנכים, הוא עוד אחד מאלה שמנסים לגזור קופון על חשבון הנכים. אם באמת יושב ראש ההסתדרות היה רוצה שמשהו יקרה לטובת הנכים, הוא היה צריך להשבית את המדינה, לסגור בחג את נמל התעופה ליום אחד, להשבית את הנמלים, לעשות דברים כאלה שיפגעו בכולם בדרך הרסנית, ככה היו מקשיבים, אם בחגים פתאום שדה התעופה היה נסגר לשש שעות, אם נמלי הים היו נסגרים לכמה שעות, אם הרכבת הייתה עומדת, אם האוטובוסים היו מפסיקים ליסוע, תאמינו לי אחרי 4 שעות כל משבר הנכים היה נפתר. אבל ראש ההסתדרות רק רוצה לגזור קופון אבל לא מעיז לעשות מעשה אמיץ שיכול בתוך כמה שעות לזעזע את אמות הסיפין של מדינת ישראל ותאמינו לי... הכל היה משתנה.

  ונחזור לנכים.

  חלילה, שהם יחסמו יהיה פיגוע, יהיה תאונה קטלנית במקום שאמבולנס, כיבוי אש, משטרה יצטרכו להגיע והם.... יחסמו את הכבישים ואז בעצם הם יכולים רק להגיד לעצמם.. נכשלנו.

  אם יולדת בדרך לבית חולים יקרה לה משהו בגלל נכה כזה או אחר שחסם כביש וכתוצאה מכך יהיה ליולדת סיבוך – יהיה להם בעיה.

  אם אדם שחטף התקף לב או משהו אחר לא יגיע בזמן לבית חולים וימות חלילה – הם יצטרכו להסביר את שעשו.

  הנכים היום רק גורמים נזק, קודם לעצמם ואחר כך לציבור שאמור לתמוך בהם.

  לי אישית המחאה שלהם נמאסה, לי אישית הם כבר לא מזיזים וגם אם הם צודקים.

  מחאה עושים מול מי שצריך להלחם ולא מול העם.

  אם הם ימשיכו כך בקרוב – הם רק אולי ישמיעו את קולם אבל העם יהיה כנגדם.

  כמו שאמרתי כבר בפוסט אחר שכתבתי – הנכים צריכים למקד את המחאה שלהם מול הממשלה, מול ראש הממשלה ושר האוצר ולא מול העם.

  ראש הממשלה – זה ממש לא מזיז לו וגם לא לשרה.

  כחלון – הנכים בשבילו זה כלום – זה לא מזיז לו.

  שימחון (שבמקרה הוא שכן שלי) – אני יכול לומר – אחד האנשים הפחות נחמדים שאני מכיר.

  שר הרווחה – עסוק בחקירות שלו ולהתעמת עם הרכבת הקלה – הנכים לא מעניינים אותו

  החרדים – דואגים לעצמם ולא לנכים

  ומי שסובלים פה הם האזרחים

  ימשיכו הנכים בדרך שלהם – הם גם יאבדו את העם מיום ליום.

  אין לי ספק שלהרבה נכים מגיע שדרוג קצבאות  - אבל בדרך הפראית והברברית שלהם הם לא ישיגו כלום ואם גם את העם הם מפסידים אז מה עוד נשאר להם ?

  המשטרה – לא תפנה אותם – המשטרה לא תחפש נזק תדמיתי שיראו שוטר גורר נכה, הם מנצלים את זה אבל אני לא הייתי גורר את הנכה, אני הייתי עושה שני דברים

  חותך להם את צמיגי העגלות שלהם... גם אם זה כואב.

  מביא גרר באותה שניה שהם חוסמים, משבית להם את הרכב לחודש ימים, וכך אולי הם יבינו, פעם אחת פעמיים שלוש ארבע חמש יגררו מכוניות ברור שיבואו אחרות אבל כך יבינו שאם הם ישלמו דוחות, רכבים יוחרמו, וגם אם יהיה קמפיין המונים לשלם – שום דבר לא יעזור.

  מספיק עם הדרך הזו שלהם – הם נמאסו הנכים.

  אני כאחד שהוא בעל מוגבלות בדרך אחרת, מאסתי במדינה הזו ומודה בכך

  אבל הדרך של הנכים מבחינתי חצתה את הגבול, ולדעתי גם גרמה להם נזק שהם רק ירגישו את זה כי העם כבר נגדם, וכאשר העם נגדם, וממשלת ישראל שמה עליהם פס, בסופו של דבר הם ישיגו את ההפך ולא את ההצלחה.

  נמאסתם נכים יקרים, גם אם המאבק שלכם צודק

  העם כבר לא אתכם, לעם נמאס כי בו אתם פוגעים ולא במנהיגים.

   

  דרג את התוכן:

   תגובות (1)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     27/9/17 13:00:
   לצערי אתה צודק. המחאה הגיעה לנקודה שבה הם מתחילים להפסיד את הציבור, אותו ציבור שתמך בהם וקיווה להצלחתם. עכשיו הם רק מזיקים לעצמם. שייקחו הפסקה, יעשו חושבים ויבדקו לאן ממשיכים את המאבק

   ארכיון

   פרופיל

   יוסיקווטינסקי
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין