כותרות TheMarker >
  ';

  תגובות (2)

  נא להתחבר כדי להגיב

  התחברות או הרשמה   

  סדר התגובות :
  ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
  /null/cdate#

  /null/text_64k_1#

  RSS
    1/10/17 18:16:
  מאוד מזדהה עם רגשותייך. אכן מפחיד ומרגש. רק תהליך עמוק של חקר עצמי ועיבוד הרגשות מוביל לשינוי רגשי אמיתי.ספר מעצים מוביל לתהליך כזה. עיבוד רגשי והטמעת זיכרון רגשי חיובי ישנה את הניתוב הרגשי שלנו ובעקבותיו את המציאות החיצונית. לכולנו תחומים טובים ומוצלחים ותחומים בהם אנחנו מתקשים שוב ושוב. הסיפורים האלו הם של כולנו. מסע מעצים מוצלח!
    29/9/17 13:18:
  אני יכולה למצוא את עצמי בסיפורים האלה וזה מרגש ומפחיד בה בעת שאפשר להבין וללמוד על הבחירות שלנו ולתקן אותן. אחפש אותו על המדף.

  קשיים כאובים בתחום הזוגי

  2 תגובות   יום רביעי, 27/9/17, 18:54

  אנשים רבים חווים קשיים כאובים מאוד בתחום הזוגי. הם לא מצליחים ליצור מערכת יחסים זוגית או לחילופין נמצאים במערכת יחסים כאובה וחשים שאינם יכולים לשנות זאת. מדוע זה קורה? איך משנים זאת?


  אנשים רבים חווים קשיים בתחום הזוגי. הם כל כך היו רוצים לשנות זאת אך חשים שהקשיים הכאובים האלו זו גזירת גורל שאין ביכולתם לשנות. נבחן את הסיפורים הבאים:

  תמר תמיד הייתה עצמאית מאוד. מגיל צעיר היא הרגישה שהיא לא יכולה לסמוך על אף אחד. שהיא חייבת לדאוג להכל. תמר גרושה עם 2 ילדים. ממשיכה להאמין שלא תוכל לעולם למצוא גבר שיסייע לה ויתמוך בה.

   

  אמנון רווק בן 41. הוא מעולם לא התחתן. הוא רוצה מאוד למצוא זוגיות אך לא מצליח. הוא גר עם אימו שתלויה בו מאוד רגשית וכלכלית.

   

  אוהד הוא איש עסקים מצליח מאוד. בתחום הזוגי הוא חווה כישלונות שמכאיבים לו. בכל פעם שהוא מתחיל מערכת יחסים זוגית מתעוררים בו רגשות מחניקים והוא ממהר לבגוד בבנות זוגו או לסיים בדרך אחרת את הקשר.

   

  ארנון נשוי לאישה נוקשה וחסרת רגש. הוא  חש שאינו מקבל ממנה כלל תשומת לב. היא מנהלת אותו בצעקות. הוא חש שהקשיים הזוגיים שלו זו גזירת גורל שאין ביכולתו לשנות.

   

  מיכל נשואה לבן זוג שמשפיל אותה ומתעלל בה רגשית. למיכל מקצוע נדרש והיא יכולה לעזוב אותו ולבנות לה חיים אחרים אך חשה שאינה יכולה לעשות זאת.

   

  יעל גדלה עם אם חד הורית. אביה נטש אותה בגיל צעיר ולא לקח חלק בגידולה. בבגרותה היא נישאה. נולדו לבני הזוג שני ילדים ובעלה בחר להתגרש ומיעט להתעניין בילדיהם לאחר מכן. יעל מגדלת לבד את ילדיה והמצב גורם לה לקשיים כלכליים ורגשיים רבים.

   

  הקשיים של תמר, אמנון, אוהד, ארנון, מיכל ויעל אינם מקריים אך הם גם לא גזירת גורל שלא ניתן לשנותה.

   

  הסיבות לקשייהם הן רגשיות ונובעות מעולמם הרגשי הלא מודע.

   

  מוטמע בנו זיכרון לא מודע. המערכת הרגשית רבת העוצמה לא פועלת באופן מקרי. היא מכוונת אותנו לפעול על פי הזיכרון הרגשי רב העוצמה שמוטמע בנו ללא שיקולי כדאיות ומבלי שאנו מודעים לכך. אנו מודעים לרגשות שמתעוררים בנו אך לא למטרה הרגשית האמיתית שמוטמעת בעולמינו הלא מודע.

   

  רגשותינו מכוונים אותנו ליצור לעצמינו סביבת חיים שדומה מהותית לזו שבה עוצבה אישיותנו ואליה יכולותינו מתאימות. סביבת חיים שהיא לא בהכרח מאושרת ובטוחה. גם בטבע אנו רואים חיות בסביבות חיים קיצוניות. למשל, חיות במדבר בתנאי חום קיצוני. הם עושות זאת כי יכולותיהן מותאמות לתנאים האלו. כך גם אנחנו. הסביבה המותאמת רגשית שלנו מורכבת מתחומים שבהם היא בטוחה ונעימה ומתחומים אחרים שבהם היא כאובה.

   

  בתחומים שבהם מוטמע בנו זיכרון רגשי חיובי נצליח והדבר יראה לנו מובן מאליו. בתחומים שבהם מוטמע בנו זיכרון רגשי כאוב ובעייתי, רגשותינו יכוונו אותנו שוב ושוב להיכשל. לא נבין את הסיבה האמיתית לקשיים שלנו ונראה בכך גזירת גורל כאובה שאין ביכולתנו לשנות.

   

  נבחן את הסיבות הרגשיות לקשיים שתיארנו:

  תמר גדלה עם הורים שלא סיפקו לה ביטחון. הם מיעטו להשקיע בגידולה. תמר פיתחה אישיות עצמאית. בבגרותה רגשותיה מנתבים אותה ליצור לעצמה סביבת חיים דומה לזו שהייתה בילדותה. היא חשה שהכל תלוי רק בה. חשה מתח מתמיד. היא תלויה רק ביכולותיה ואין ביכולותיה להיעזר באיש.

   

  אביו של אמנון נהרג בתאונה בגיל צעיר. אימו נתלתה בו רגשית. היא חשה תלות מוגזמת בו. הוא הטמיע את הצורך של אימו במערכת יחסים קרובה ותלותית עימו. רגשותיו מנתבים אותו להמשיך לגור עם אימו ולדאוג לה. הוא אינו מסוגל רגשית לפתח מערכת יחסים עם בת זוג.

   

  אוהד ממש כמו תמר גדל עם הורים שמיעטו לדאוג לו. הוא ספג בבית את חשיבות ההצלחה והעבודה. בבגרותו הוא מצליח מאוד בתחום העסקי והחברתי אך שוב ושוב רגשותיו מנתבים אותו לחוות כישלונות זוגיים. הוא רוצה להצליח למצוא את אהבת חייו את לא מאמין ביצירת קשר אמיתי ועמוק. זה מנוגד לעולמו הרגשי. הוא מרגיש בודד וחש שהכל תלוי בו וביכולותיו. הוא לעולם לא יגיע למנוחה ולנחלה.

   

  ארנון גדל עם אם שצעקה עליו ונהגה בו בקשיחות. הוא חש תמיד שלא יוכל לקבל ממנה תשומת לב. ארנון התעצב כאדם עצמאי שלא יכול לקיים קרבה של ממש עם נשים. כך היה בכל מערכות היחסים שלו. הוא ברח מהקרבה והתלות הרגשית. אשתו לא מעניקה לו כלל תשומת לב או תמיכה רגשית. הוא חש שוב את מה שחש כילד שרצה מאימו תשומת לב ויחס חם ולא הצליח לקבלם.

   

  אביה של מיכל הוא אדם נוקשה עם התקפי זעם. הוא נהג להשפיל את ליד ילדיהם. בבגרותה מיכל התחתנה עם אדם עם אישיות דומה. הוא מתעלל בה רגשית. היא מודעת לכך. היא יכולה לעזוב ולבנות לה חיים אחרים אך חשה חרדה עצומה מכך. היא חשה שנגזר עליה לחיות במערכת יחסים כאובה ופוגעת.

   

  יעל גדלה עם אם חד הורית. היא חשה את הקשיים של אימה. את חוסר הביטחון הכלכלי ששרר בבית. בבגרותה נקלעה למצב דומה עם ילדיה.. המערכת הרגשית לא רק מגיבה אלא גם יוזמת ומעצבת את כל מסלול חיינו. הבחירה הזוגית שלנו אינה מקרית. בני זוג שבעולמם הרגשי מוטמעת פרידה מכאיבה יטו לקשור את חייהם עם אדם שגם בו מוטמעת פרידה כזאת. הגרוש של יעל הזדהה עם אביו. בגיל צעיר אביו נטש את אימו לטובת חיי הוללות. גם הוא נהג כך. אין זה מקרה שהם נישאו וקיימו מסלול חיים משותף כאוב שמתאים לעולם הרגשי של שניהם.

   

  האם אנחנו מאושרים בתחום הזוגי?

   

  הזיכרון הרגשי הלא מודע שלנו שולט בנו ובחיינו. לא נוכל לנהוג באופן המנוגד אליו אך נוכל לשנות אותו! כשאנחנו מעוררים את הרגשות שלנו ומעבדים אותנו אנחנו משנים את הזיכרון הרגשי מאחוריהם. ניתן לעשות זאת על ידי תהליך חקר עצמי עמוק אליו מכוון ספרי "ספר מעצים" מלווה בשיטות נוספות המוסברות בו. כשאנחנו מתנסים וחווים חוויות רגשיות חל שינוי בעולמינו הרגשי. תהליך שינוי רגשי הוא תהליך הדרגתי ועמוק ופירותיו נפלאים.

   

  הגיע הזמן לצאת למסע מעצים.

   

  קרן אלמוג – מחברת ספר מעצים. 

   

  הספר נמכר בסטימצקי וצומת ספרים.


  באתר סטימצקי ניתן לרכוש את הספר ב 66.30 ש"ח בלבד!

  https://www.steimatzky.co.il/%D7%90%D7%9C%D7%9E%D7%95%D7%92-%D7%A7%D7%A8%D7%9F/%D7%A1%D7%A4%D7%A8-%D7%9E%D7%A2%D7%A6%D7%99%D7%9D.html?___SID=U

   

   

   עד 15/10 הספר במבצעניתן לרכוש אותו כספר דיגיטלי ב 22 ₪ בלבד  בחנות עברית של ידיעות אחרונות.

  https://www.e-vrit.co.il/%D7%A1%D7%A4%D7%A8_%D7%9E%D7%A2%D7%A6%D7%99%D7%9D-details.aspx


   

   

   

   

   

  דרג את התוכן:

   ארכיון

   תגיות

   פרופיל

   קרן אלמוג
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין