כותרות TheMarker >
  ';

  יוסי קווטינסקי כותב על הכל

  בלוג שנותן במה הן לצד העסקי והן לדעות שלי על כל דבר שרק אראה לנכון. מקום להביע הגיגים , מחשבות, דעות ועוד הרבה ובין השאר לספר על עיסוקי

  לכל המגיבים, אני מבקש להשתמש בגודל הפונט האחיד, לא אות שמנה, אות רגילה - כולנו שווים וכמו שאני כותב בגודל אות רגילה - אני מבקש מכולם - תכתבו בגובה העיניים באות הסטנדרטית ולא אות שונה. תגובות בפונטים שונים מוגדלים או שמנים - יוסרו, כולנו שווים ואין פה מישהו עם גדול יותר או שהוא שווה יותר

  0

  מאבק הנכים - בואו נילחם במנהיגים ולא באזרחים - בואו נתגייס לאם כל ההפגנות למען הנכים

  0 תגובות   יום שבת, 7/10/17, 01:02

  קיבלתי תחושה שאנשים חושבים שאני נגד מאבק הנכים. אז ממש לא ! אני בעד מאבק הנכים וחושב שמגיע להם הרבה מעבר לכל מה שאפשר. הכעס שלי הוא על הדרך של המאבק שאני מרגיש שהיא שגוייה. אין לי דבר וחצי דבר כנגד הנכים ומאבקם וההפך הוא. אני חלק מהם. נכון שלא מקבל כלום ואפילו לא הטבות בזכויות (72 אחוז נכות לצמיתות) אבל מה שחשוב לי שכל אחד ואחד באשר הוא יידע - מאבק הנכים צודק - הפוסטים הקשים שכתבתי הם על הדרך של ההפגנות של חסימות הכבישים וגם... נגד הגישה של משטרת ישראל שמאפשרת את זה -  ליבי ליבי עם כל נכה אבל לדעתי הדרך של המחאה צריכה להיות שונה לחלוטין ולא להלחם בעם אלא בשלטון של המדינה

  אני פוגש בעוד ועוד כתבות שמספרות את סיפורי הנכים ועל כך שהם כועסים כי.... כועסים עליהם שהם חוסמים צירים.

  אני אדבר בשם עצמי.

  אני חושב שהמאבק של הנכים על העלאת קצבאות – הוא מאבק צודק. אין לי מילה וחצי משפט אפילו נגד העובדה שלנכים מגיע יותר, אני עדיין בדעה שהחלוקה צריכה להיות חכמה וצודקת, אבל בהחלט צריך לתת לנכים שאין להם איך לחיות או לא חיים בכבוד מגיע להם לקבל את כל מה שראוי כדי שיחיו בכבוד. אני גם אגיד באותה נשימה שצריך גם לעשות מעשים כנגד כל אלה שמנסים לקבל קצבאות נכות למינהן בדרך של מרמה, אני אישית, שהייתי בשלב מסויים בחיי, ראיתי איך אנשים שהכרתי רימו את ביטוח לאומי כדי לקבל קצבאות, אדם הולך ונוהג והכל קיבל קצבת ניידות וגם רכב כאשר הוא יכול היה ללכת בדיוק כמוני וכסא גלגלים הוא השתמש בשביל לתחמן את ביטוח לאומי, אני הייתי באותה קבוצה של אנשים שכאשר היינו נפגשים למפגש חברתי, שיחת היום לא הייתה מה שלומך ואיך החיים אלא מה שנשמע ברקע כל הזמן "איך דפקתי את ביטוח לאומי" וזה.... וזה.... ממש לא אני ולכן, אחרי כמה פעמים בחרתי להתנתק מאותם אנשים, להתרחק מזה, כי אני ראיתי כערך עליון לחזור לחיות את החיים, להפיק מהם את המיטב, ולא לחפש איך לרמות, לשקר, לתחמן וכדומה והעיקר לקבל קצבה.

  מי שמגיע לו לקבל את הקצבה בצדק צריך לקבל אותה ואפילו יותר מזה כדי לתת לו חיים מכובדים ונוחים וללא ייסורים ושלא יהיה לו שום מחסור.

  אני כתבתי גם באחד הפוסטים לפני כמה זמן, שמאבק הנכים הוא מאבק נכון, אבל הדרך שלהם האלימה מבחינתי של חסימת הכבישים והפגיעה בציבור שמאמין בהם – זה הבעיה שלי ולא על המלחמה שלהם על הצדק שלהם שהוא ברובם צודק לחלוטין, למעט כל המתחמנים והשקרנים.

  אני ממשיך לדגול בדעה שלי שמאבק הנכים שהם חוסמים כבישים ואתרים למינהם, זה לא הפתרון שיביא להם את ההצלחה שלהם וזה בטח לא הדבר שיביא להם את החיזוק מהעם כולו.

  נכון, יש אנשים שמוכנים לסבול בשקט את הפקקים, אבל רוב הציבור כבר מאס בדרך הזו ואני חושב גם לפי עניות דעתי, שהמאבק הזה בשיטה של חסימת כבישים הוכח ככישלון ולא כסיפור הצלחה.

  אם ניקח לרגע את החסימה של נמל אשדוד השבוע, אז הם חסמו, אז חמש שעות הנמל עמד, אז חמש שעות לא הייתה פריקה של משאיות ולא העמסה, אז היו שיירות גדולות בכניסה לנמל, העבודה הושבתה, נזק כלכלי נגרם...... אבל האם הם חשבו אם זה בכלל הזיז למישהו ? האם זה עשה משהו והתשובה היא אחת ..... לפחות לפי הראייה שלי – שום דבר.

  אם ניקח לרגע את זה שהם שכבו על הכביש במחלף חולות, חסמו את הכביש ובסוף נפתחו שני נתיבים ונכון התנועה זרמה יותר לאט, אבל בסוף גם גררו להם רכבים, גם חלק עוכבו וגם אחת הגיעה לבית חולים, נכון שהשוטרים היו אולי קצת פחות נחמדים.... אבל למישהו זה הזיז ? אולי רק לאלה שהיו תקועים בדרכים באותו רגע.

  מאבק ושיטת החסימות לא מזיזה בכלל למשטרת ישראל שנותנת להם מים ומחבקת אותם בחום.

  מאבק זה לא מזיז לממשלת ישראל ששמה על הנכים קצוץ, יודעת שהמתת הזה שנתנו להם בפגישה לא יכולה לצאת לביצוע כי אין כסף בשביל זה ואף שר לא מוכן לתת נדבות מתקציבו, וכולם יודעים שהממשלה הזו בראשותו של "החומל" נתניהו לא תיתן לנכים כלום ובסוף הם יקבלו אולי עשירית ממה שהבטיחו להם ולא יהיה כלום כי אין כלום וראש הממשלה הזה למעט מהשרדות אישית לא ייתן כלום ובמקרה הכי טוב ישלח את יאיר למכור זוג משקפיים ולתת אותו על ידי עובד מהממשלה בכיכר פריז.

  ממשלת ישראל וגם יושב ראש ההסתדרות שניסה לתפוס טרמפ על זה שמים קצוץ על הנכים ומשחקים בהם כאילו הם בובות מריונטה על חוט.

  משקרים לנכים בפרצוף ומצפים מהם שהם יאמינו להם הנכים.

  הנכים צודקים שהם נאבקים, אין על כך כל ספק.

  אבל הדרך, הדרך שלהם שהם חוסמים כבישים, מרחיקה מהם את העם במקום לקרב אותו הם גורמים את הנזק הזה ומעצימים אותו עד מאד.

  אם אני הייתי רואה דרך להאבק למען הנכים זה הפגנת מיליון אזרחים שתבוא למשרד ראש הממשלה ותחסום את כל ירושלים ואפילו את כל תל אביב.

  אם אני הייתי רואה את המאבק הזה הייתי קורא להפגנה מטורפת מסודרת, חוסמת, סוגרת, שבה כל מי שחושב שהנכים צודק יבוא להפגין איתם, ולתת להם חיזוק מהעם כולו ולהראות להם שכולם איתם ולא חסומים בכביש החוף, במחלף הסירה או בגשר המיתרים.

  אם הנכים היו מתעלים את ההפגנות שלהם ומגדילים ומעצימים אותם לגדלים מטורפים כמו שהמתנחלים והחרדים יודעים אני מאמין ומשוכנע שהיו מגיעים מאות אלפים לתמוך בהם ולצאת נגד המושלים בישראל... שלא יודעים למשול ולקבל אחריות.

  המאבק של הנכים צריך לשנות פאזה, המאבק של הנכים צריך להביא את העם אליהם ולא להרחיק אותו מהם.

  אין אדם כולל אני שחושב שלא מגיע להרבה נכים חיים של כבוד.

  אין אדם כולל אני שחושב שלא מגיע להם להתקיים בדרך ראוייה ולאלה שבאמת מגיע לתת להם כל מה שרק אפשר על מנת לתת להם את כל מה שרק ניתן לעשות.

  אבל התיעול של המאבק הזה צריך לגבש את העם איתם, שהעם יצטרף למאבק איתם, שהעם יראה להם שהוא איתם ולא נגדם כי החסימות של הכבישים פוגעות בעם ולא בשלטון.

  המאבק הזה צריך להיות כנגד כל היושבים בכנסת ובממשלת ישראל כולל כולם.

  המאבק הזה צריך להיות משמעותי כדי שאולי מישהו יעשה חשיבה מחדש.

  המאבק הזה לא צריך לפגוע בציבור כי החמלה במצב של פגיעה בציבור עושה את ההפך ממה שהיא צריכה להיות.

  המאבק של הנכים צריך להיות מאבק חוצה מפלגות, עדות ודתות.

  המאבק הזה צריך לצעוק את צעקת הנכים  ואפילו אולי צריך לעשות שביתת רעב של אלפי אנשים כדי שיבינו שהעם איתם, והם לא בודדים.

  המאבק הזה למען הנכה צריך להיות שונה חכם ויעיל כדי שמשהו אולי יזיז לאלה שיושבים בקפלן ובשדרות רבין.

  המאבק הזה צריך להיות מאבק מטורף של עם שאיכפת לו מהנכים שהם חשובים לו ויקרים לו ואני לא מזלזל לרגע באף נכה כי מה שהם עוברים איש לא עובר בחייו.

  הנכים צריכים כיום למשוך את העם לבוא להשתתף במאבקם. להכריז על אם כל ההפגנות בישראל, בקפלן, בעזריאלי, אלפים, עשרות אלפים, מאות אלפים,  ואולי זה יזיז למישהו בממשלת ישראל.... ואולי לא אבל אז לפחות נדע מי מוכן לתת כתף למאבק ומי.....  משתין על כולם מהמקפצה.

  המאבק הזה צריך להיות מאבק חוצה ציבור ומחבק את הנכים בדרך שלא משתמעת לשתי פנים.

  אבל המאבק הזה של הנכים אסור שיילך כנגד האזרחים בדרכים אלא כנגד הממשלה  והראשים ש... שולטים.

  המאבק הזה צריך להיות אם כל ההפגנות שידעה ישראל, יותר מכל ההפגנות של החרדים, מתנחלים, גוש שלום גוש ימין או גוש דמיון.

  המאבק הזה צריך להיות מלווה בשביתת רעב המונית ומטורפת, ובלי ששרה תצא החוצה להציע לכולם פיצה ..... כדי לנסות... להיות נחמדת.

  המאבק הזה של הנכים חייב להרים ראש ולמשוך איתו את כל הציבור ואולי אז.... אז משהו יזוז.

  המאבק הזה של הנכים וכל הפגנת ענק שהם ירצו הם יקבלו רשיון בלי שאלה בכלל מהמשטרה שתומכת בהם, אבל שלא יהיה אלים כנגד הציבור, אלא כנגד מפלגת השלטון.

  הייתי במשטרה, הייתי בצד הזה של בוני הפקודות, הייתי בצד הזה של מקבלי ההחלטות, היו לא מעט הפגנות צודקות שהמשטרה אפילו תמכה ועזרה, בשקט ובדממה דקה כדי שהמפגינים יוכלו להביע את דעתם באופן ראוי וגם אם הוא חסם חצי מדינה.

  משטרת ישראל אני משוכנע שאם תתקבל בקשה שם לאם כל ההפגנות בישראל – תיתן את הכל, תחסום את הכל, תחלק אפילו מים ותפוחים, ואפילו יחלקו לנכים פרחים.

  אבל.... נכים יקרים, אל תפגעו באזרחים, בואו ביחד נילחם באלה שאמורים להיות אלה שמקבלים את ההחלטות ומולם נלחם בכל הכוחות ונגייס בשביל זה מאות אלפים ואני מאמין, משוכנע שאם תסדירו הפגנה כאם כל ההפגנות ואפילו חצי פה וחצי שם, חצי בירושלים חצי בתל אביב או שתחליטו שאתם רוצים לעשות מצעד ענק על כביש מספר 1 מתל אביב לירושלים כדי להביע מחאה איש לא יגיד לכם לא וההפך הוא כמו שחסמו לקלינטון, אובמה או טראפ את כביש מספר 1 יחסמו אותו גם בשבילכם וכל השוטרים שיעשו את זה יעשו את זה באהבה וברצון ובשמחה.

  המאבק שלכם צודק, אבל בואו נגייס את העם למען המאבק הזה ואל תהפכו את העם לאוייב שלכם שנמאס לו מכם.

  כולם יודעים שאתם צודקים, תפסיקו להלחם בעם ובואו נתגייס כולם כאחד ונצא לקרב שלכם ביחד משולבי ידיים ונצא לאם כל ההפגנות שתזעק את הצעקה שלכם בקולי קולות ואני כמו שכתבתי משוכנע שיגיעו להפגנה כזו מאות אלפים ואולי אפילו מליון ואולי אפילו יותר.

  מאבקכם צודק, שלבו ידיים עם העם, תאמינו לי, אפשר להגיע להרבה יותר.

  ליבי אתכם, רק אל תילחמו בציבור, זה טעות יסודית

  הציבור ישמח לתת לכם כתף אבל בואו ביחד נצא לקרב כדי שתוכלו לקבל את שמגיע לכם, ולא רק סתם הבטחה מרוטה אלא ... באמת תקבלו משהו ראוי שיביא אתכם למנוחה ולנחלה.

  איש לא רוצה לרגע להכנס לנעליים שלכם ומה שאתם עוברים. כולנו מחבקים אתכם נכים יקרים אבל אם רוצים להשיג תוצאות בואו נתגייס כולנו ונצא ביחד לאם כל המלחמות.

  עם ישראל ישמח לתת כתף במאבק הזה רק שהקרב יהיה מול "האוייב" ולא מול העם.

  דרג את התוכן:

   תגובות (0)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   אין רשומות לתצוגה

   ארכיון