כותרות TheMarker >
  ';

  בלוג אישי .

  בלי עין הרע 55555 .

  אבא שלי המתוק ז"ל .

  4 תגובות   יום שישי , 13/10/17, 10:07

  ----------------------------------------------------------------

  ----------------------------------------------------------------

  ----------------------------------------------------------------

  ----------------------------------------------------------------

  ----------------------------------------------------------------

  ----------------------------------------------------------------

  קווים לדמותך .


  טרם חלף חג 'שמחת תורה' ואני ממשת את הבטחתי לאבי ז"ל , לאחר שנפטר , להעלות כאן בכתב קטעים מספריו לפני שתסתיים שנת האבל שלי עליו .


  אבא . אמן . אשף האילתורים . צייר . פסל ואיש רוח . סופר מרצה והילר .


  ''

   

  לראות . לשמוע , להקשיב ולקרוא .

  ''

   

   

  יומן אחרית הימים

  רומן אוטוביוגרפי - מאת יהודה אלפרין .


        פרק 1


    סירת הדייגים .

   

    אני שואל - והתשובה ממהרת להופיע :

  האם כולם כפופים לאותם חוקים ?


    לא , אין אותם החוקים חלים על כולם .

  ברור , שאם הוטל עליך תפקיד, לא יפקירו אותך 

  לחוקים הנוקשים שלהם כאן על האדמה .

  הרי פה על האדמה כבר היית עשרות פעמים .

   

    אותה מציאות חשוכה נמצאת מאחורי פרגוד  של שיכחה

  המפריד בין גילגולי העבר - לבין החיים הנוכחיים .

  כך שהם חייבים לגלות את האור בעצמם, מתוך התנסויות רבות .

  ואתה , בתור מתנדב לעבודת הבירורים באחרית הימים , תקבל

  את כל העזרה המתאימה לך , לפי מיקומך בסולם ההתפתחות ולפי הישגיך בעבר ,

  כלומר לפי האמת של הקרינה שלך .

   

    זה לא אומר שישנו למענך את חוקי הפלנטה !

  אך אין ספק שלא יפקירו אותך בחושך השחור .

   

    בבטן אימי זכרתי את תפקידי באופן ברור .


    המשימה שלי היתה להביא את האדם להבנת המשמעות המרכזית

  והסיבה להיותינו כאן באחרית הימים : ליבון הסוגיה של הזיוף ,

  השקר והצביעות שסיגלה לעצמה החברה האנושית במשך הדורות , 

  עד לאי יכולת לראות את האמת הפנימית של מהות האדם .

   

    הערפל אשר השביל השלילי באלוהות זורע בעולמנו ,

  מיועד להביא לכך שהאדם לא יבין את המתרחש באחרית הימים .

  ללא הכרה בטבע השינוי הגדול הקורה במערכת השמש , לא יוכלו

  הבריות להבחין היכן הם עומדים , במובן האישיות הארצית לעומת הנשמה האלוהית .

  אם לא יבינו הבריות כי ביכולתם לבחור בין הברכה לקללה באחרית הימים ,

  הם עלולים ליפול לרשת הפרושה לרגליהם ולהמשיך להתגלגל ולהידרדר

  למערכות שליליות של חשיכה וחירוק שיניים .

   

    בבטן אימי זכרתי את אותם המורים אשר הכינו  אותי לעבודת השרות בבשר

  בגלגול הזה , ראיתי ושמעתי אותם ללא הפסקה . ליווי צמוד היה לי אך דבר אחד הקפידו מאוד להזכיר לי :

   

    דע לך , שעם הנשימה הראשונה ותוך יציאתך לאוויר העולם , נמחק זיכרון הידע וההתנסות שלך . פרגוד השיכחה יורד ותופס מקום . הכל נשכח . מאותו הרגע אתה הופך להיות חלק אינטגרלי של חוקיות הפלנטה ..

   

    מרגע זה והלאה מיד יחול עליך חוק הפרגוד , אשר מפריד בין מציאות האחדות שאליה אתה רגיל , לבין חוקי הניפרדות החלים על מציאות המימד הפיזי . ואז , לא חשוב עד כמה אתה מפותח . לא משנה לאיזה מימד קוסמי אתה שייך - אתה פשוט כמו כולם פה .

  היתרונות שרכשת בדרך הרוחנית , אולי יעזרו לך לשם השגת כוח ושלטון , אך הם גם יעזרו לך ליפול מגדולתך ולבנות עוד קארמה , תוך צורך בתיקון חסימות ..

   

    במימי הרחם של אימי הכל היה שפיר . הכרתי היטב מצב עוברי זה וידעתי שעלי לגדול בריא וחזק בכדי להצליח במשימתי , אשר עבורה התנדבתי לפלנטה ארץ החשוכה . כמו כן זכרתי היטב את הספינה היפה ואת המדריכים שליוו אותי כל הדרך , עד לכניסתי לרחם . אהה . איזו אמא היתה לי , חטובה ובנויה היטב היא היתה ! עד להולדתי היא עבדה קשה ביחד עם אבי על סירה דמוית גונדולה , בעלת מפרש אחד במרכז ,  ושני זוגות משוטים המונחים בתוך הסירה , לצורך חתירה בשעה שאין רוח וכאשר המפרש היה רופף .

   

    שנייהם , אבי ואמי , עבדו בפרך כדי לשלם עבור הסירה שלא מזמן רכשו . אני זוכר את עצמי מבלה יותר שעות על אותה סירה , מאשר בבקתה הקטנה שעל החוף . אבי סידר לי על הסירה מיטה עם גגון כעין מלונת כלב מרופדת היטב , ושם גדלתי . אהבתי מאוד את אמא שהניקה אותי בשפע חלב עד גיל מאוחר מאוד . אהבתי את אבא בעל המבנה האתלטי אשר היה מושך את הרשת מלאת הדגים בקלילות ובמקצועיות .

   

    חיי עברו בנעימים . הנהר היה כל כך רחב עד כי לא ראיתי את החופים . ריח המים והשמיים מלאי הכוכבים שיכרו אותי , וזכרתי עוד אז בגיל ארבע או חמש , שעלי לגדול מהר כי מתרחשים דברים גדולים על הפלנטה ועלי ליטול חלק בעשייה .

   

    יום אחד , הנהר היה סוער והסירה התנדנדה . היה זה לפנות בוקר . השמש עוד לא זרחה . ואני כבן חמש , לבוש במכנסיים שאמי תפרה לי ואשר כל כך אהבתי , כי היה פשוט מאוד וקל להוריד את המכנסים כשרציתי לעשות את צרכי . השרוך שהיה מחזיק את המכנסיים היה עובר מעל כתף ימין והיה תפור משני צידי המכנסים , מקדימה ומאחור , ללא כיסים וללא גומי במותניים . המכנסיים רכושי היחיד , היו הפשוטים ביותר , המצאה של אמי היפייפיה . ואמרה לי אמי באותו בוקר , שעלי להיזהר במיוחד כשהסירה מיטלטלת חזק , שלא ליפול לנהר .

   

    שני הורי היו עסוקים במשיכת רשת מלאה בדגים מפרפרים , אשר מילאו את מרכז הסירה בשיקשוק והבזקיי צבע כסף . תוך עיסוקם בדגים הם לא שמו לב למתרחש אתי . קרבתי לדופן הסירה ולפתע החלקתי ונפלתי לנהר .

   

    ידעתי לשחות כי אבי לימד אותי לשחות , אך בגלל הפתעת הנפילה ומכה שקיבלתי בראש מחפץ קשיח , איבדתי את ההכרה באופן חלקי וצללתי לעומק . תוך שנייה או שתיים חזרתי להכרה מלאה וניסיתי לעלות . נבהלתי מאוד כאשר התברר לי , שהסתבכתי ברשת שהיתה פרושה מתחת לסירה . 

   

    לא הצלחתי להשתחרר והתחלתי לשתות מים . הייתי שרוי כל הזמן בהכרה וידעתי שאני עומד לצאת מן הגוף בחנק . סבלתי זמן מה והשתחררתי ומיד קפצתי לסירה . הורי לא יכלו לראות אותי . הם היו בפאניקה כי לא ראו אותי בסירה . אבי קפץ מיד למים ומשה את גופתי , שהיתה סבוכה ברשת . אמי בכתה וזעקה זעקה מרה . אבי הפך את גופתי הקטנה וניסה להוציא את המים מריאותי . ללא הצלחה . אני ליטפתי וחיבקתי כל הזמן את אמי הבוכה נוראות , אך היא לא יכלה להבחין בי .

   

    הבנתי שאיכזבתי את כולם , את שולחי ואת הורי . עשיתי לי קארמה שאצטרך לשלם תמורה עבורה בבוא הזמן . הרי הקפידו כל כך שאגיע שלם אל יכולת ביטוי וביצוע של המשימה למענה נשלחתי . 

   

    ברגע היציאה מהגוף הפיזי , זכרתי את יציאתי מבטן אמי אל אוויר העולם . גם אז היתה תחושת חנק ללא יכולת לנשום . ברגע המוות קיימת אותה תחושה . מצב חנק זה נוצר ברגע הכניסה לחיים וברגע היציאה מהחיים , עניין של שניות ספורות של סבל קל ותו לא .

   

    אחרי המוות יש תחושת התרחבות נהדרת , כאילו אתה גדל ומקיף סביבה ושדה ראייה הרבה יותר נרחבים . כי זו באמת היציאה ממודעות הזמן דמוי החץ , אל מודעות המרחב ההיקפית דמוית המעגל . מיד התחלתי להכיר את מורי אוהבי , והאור היה כל כך שלם ורחב , כאילו ראיתי דרך כל חושי . התרחבות זאת בולטת לעומת רגע הלידה אשר נתפס על ידי האדם כהצטמצמות : יציאה ממקום רחב ומואר אל מקום צר מאוד , עם חושים מוגבלים עד כדי עיוורון . לא התעניינתי כלל מה ייעשה בסמרטוט הזה , קרי , הגוף הפיזי הקטן שלי ; לאחר שראיתי כי איני מסוגל להשפיע על הסבל הנורא שגרמתי להורי האהובים , שוטטתי בחברת פמליה שלמה של חברים ומכרים וכמובן מורי הקרוב , וחזרתי אתהספינה שממנה ירדתי לפני זמן כה קצר , בסה"כ כחמש שנים .


                                                   *

    עם מותם , חוזרים 'האורחים' אל ספינת האם , המובילה אורחים מן היקום אל לידה בכדור הארץ . 

  בספינה עורכים להם 'הילינג' כדי לחזקם ביכולותיהם לשוב אל העולם ולהחזיק מעמד בתוך חשכת העולם . הרגשתי שנוזפים בי על שלא הצלחתי לקיים את תפקידי שלמענו באתי לכדור הארץ . אך מצד שני הקרינו אלי אהבה רבה ושמחה לפגוש אותי שוב , במציאות המרחב .

   

    מאוד התפלאתי על כך שלא הזמינו אותי אפילו להבראה בבועת ההילינג , שהיא המקום אליו מכניסים את הפילוסופים ואת הלוחמים לאחר עימות אנרגטי בטראסט האנרגיה בין לוחמי השביל החיובי והשלילי . זאת , לשם החזרת האנרגיה שאיבדו ולהפקה ושמירה של האיזון בין שתי הקטבים . עבורי לא היה צורך בהבראה ממושכת , כנהוג עם מותם של אורחים החוזרים אל ספינת האם , מאחר שלא באתי בשום מגע עם אנרגיות שליליות הקיימות באנשים החיים על כוכב ארץ .


  כל חמש שנות חיי הייתי בחממה נהדרת ללא שום מעורבות שלילית , כך שלא הספקתי להתלכלך . אבל אני פשוט זכיתי שיקרינו עלי אנרגיית מזון מרוכז של רשמים , מעין נקטר אלים בעל שבעת צבעיי הקשת , ומיד לאחר מכן התישבנו לדון במצב שנוצר אחרי שחזרתי . 

   

  בדיאלוג עם המדריך בספינה אמרו לי : 'למרות שאנו תורמים לבריאה באהבה גדולה , סבל העולם גדול והחשכה רבה . רק הופעה מאסיבית של 'אורחים' מהיקום מקלה על הסובלים ותורמת . ברם , ברגע שהשפעת פרגוד השיכחה חלה עליהם , האורחים שוכחים את הסיוע המופלא שהם מקבלים ונעשים קצרי אמונה' . בשובם לספינה , מקבלים ה'אורחים' ריפוי בתחומים שונים , ואף אם לא הצליחו במה שתוכנן , עצם האור שהקרינו מתוך עצמם אל הסביבה , היווה תרומה גדולה . 

  חשוב למלא את התפקיד , אך חשוב עוד יותר למצוא את קבוצת השירות ואת בן הזוג . מציאת הקבוצה המהדהדת לפי הויברציה של תפקידך אותו נטלת על עצמך , מאפשרת למצוא גם את בן הזוג עמו תוכל לעבוד ולממש את הקשר אל האינטלגנציה . לצורך מימוש מלא אתה זקוק למנוע והמנוע הוא מורכבות של זוגיות .

   

    בספינה נשאלה השאלה , כיצד ומתי אפגוש את בת זוגי ליצירת המסגרת החשמלית של השדה והעוגן הדרושים לעבודה ? ותשובתם : 'אתה באמת הולך אל ארץ לא נודעת , ארץ השיכחה המלאה . אפשר לומר שאתה מתחיל מבראשית , כאשר הפנס היחיד הוא הקרינה שלך עצמך , האור של הישגיך מהעבר , ומי אתה באמת . עם פנס זה אתה מתחיל לעבוד מילדות . '

   

    'זכור - לא נרמה אותך ונאמר שאנחנו בקשר צמוד איתך . כי המחיצה העבה של הפרגוד מפרידה בין השולחים לנשלחים , ויכולת האור שלך מוגבלת . ככל שנפעל ונשלח אור גדול ביותר , התשובה שתישלח ממך עשויה להיות חלשה ובלתי מובנת . אין ספק שבמצבים קריטיים נשלח סיוע עד לרמה הפיזית . אולם המעורבות שלנו מוגבלת ותלויה בחוקיות הקוסמית של שמירת הכבוד לגבי ביטוי המימד שאתה שרוי בו . אבל אתה תלמד ליצור קשר עמנו ואז המצב יהיה שונה .'

   

    עלי לציין כי על הספינה פועלים מורים בעלי כל הטעמים האפשריים : מורה המטפל בחוזק הנפשי ומורה המטפל בחוזק המנטלי שלך , וגם מורה המתרגם מצוקות וסבל - לחמלה כלפי כל היש . 

   

   בסקירה שנערכה בנוכחות חברי קבוצת הזיכרון החברתי שטיפלו בתיק שלי , אני ושאר הקבוצה שהנני חלק אינטגרלי ממנה , הגענו להבנה שבעצם , אותה משימה שאמור הייתי למלא על פלנטה ארץ , ממשיכה להיות רלוונטית , אך יש הפעם למצוא הורים בעלי יכולת לגדל אותי לכשירות המשימה . וכמובן , מדובר בהורים כאלה שיאפשרו לי לתקן את הקלקול שעשיתי בגלגול הקודם , מה שלא נלקח בחשבון כראוי לפני שהופעתי אצל הדייגים הנפלאים. 

   

  מציאת הורים שכאלה , היתה משימה למענה ניזקקתי למעט זמן , בערך כחמש עשרה , עשרים שנה . בתקופה זו שיננתי והתאמנתי שוב ושוב בקשר לתפקידי , אך ליתר ביטחון הכינו מורי מספר ישויות נוספות שירדו אל כוכב ארץ בתור 'אורחים' הנולדים דרך אשה , בכדי ליטול חלק בתפקיד החשוב הזה , ערב השינוי הגדול של החלפת אוקטבה , המתרחש על הפלנטה .

   

    אם כבר הזכרתי את השינוי הגדול העומד לחול על פלנטה ארץ באחרית הימים , אולי פה המקום להפסיק את סיפורי האישי ולאפשר מתן הסבר לגבי העומד להתרחש בסביבות שנות האלפיים , לפי סימני הזמן שנביאי ישראל פירטו לגבי אחרית הימים , הניכרים בימינו על פלנטה ארץ .


          פרק 2

   

  מה היא אחרית הימים

   

   

    את הצפוי לנו באחרית הימים מתאר הנביא ישעיהו: והיה באחרית הימים נכון יהיה הר בית-יהוה בראש ההרים ונשא מגבעות. ונהרו אליו הגויים והלכו עמים רבים ואמרו לכו ונעלה אל-הר-יהוה אל בית אלהי יעקב וירנו מדרכיו ונלכה בארחותיו כי מציון תצא תורה ודבר-יהוה מירושלים.

    ושפט בין הגויים והוכיח לעמים רבים וכתתו חרבותם לאתים וחניתותיהם למזמרות. לא ישא גוי אל גוי חרב ולא-ילמדו עוד מלחמה. ישעיהו ב', א-ה.

   

    נביאינו מתייחסים למועד חזון זה בשם אחרית הימים. באחרית הימים מסתיימת ספירת הזמן וההסטוריה כפי שידענו בעבר. משמעות חדשה מסדר גודל אחר, תופסת את מקום המשמעות הישנה.

   

    לא יהיה זה עוד פרק נוסף בספירת ההסטוריה כפי שידענו בעבר, אלא משחק חדש עם אופי שונה ונשגב. החוקיות שנקבעה בעת המפץ הגדול - מציינת את כניסתנו אל מקום מואר בספירלה של הציוויליזציה הגלקטית.

   

    סוף עידן דגים ותחילת עידן דלי לערך בשנת אלפיים מציינים תחילת מחזור חדש. אנו יוצאים ממימד הזמן הליניארי והדהרה קדימה כחץ מקשת, וניכנסים למימד המרחב, שהוא ראייה מעגלית של הווה נצחי.

   

    על פי ההשקפה הפנתאיסטית, המזהה את הטבע עם אלהים וגורסת שהאל נמצא בכל הדברים, תפיסת המרחב והזמן מתבססת על המעגל. היא ספירלית. גם מדעני האבולוציה, רואים כיום את האבולוציה כמתרחשת בקפיצות קוואנטיות מדי אלפי שנים, אל הסיבוב הבא בספירלה.

   

    לעומת זאת, שלוש הדתות השמיות הגדולות, יהדות, נצרות ואיסלם, הניחו כי ההסטוריה מתפתחתבקו ישר החל מבריאת העולם בראשית, ועד ל"יום הדין", בו יקיץ הקץ על הרוע בעולם.

   

    ההסטוריה היא בימה המציגה אלהים בפעולה, בה הוא מצעיד את האינטליגנציה בשביל ההתפתחות,  אל המימד הבא. הוא מוביל את אברהם אל הארץ המובטחת, דרך המאבק בין אור לחושך, ובדומה לכך, הוא מוביל את האנושות בדרכה אל יום הדין, בו ישקלו העליונים את האדם ומעשיו במאזניים. מה גם, שלאלהים יש חוזה עם ישראל, אך העם לא בדיוק ממלא אחר חלקו בהסכם.

   

    ובעת ההיא יעמד מיכאל השר הגדול העמד על בני עמך והיתה עת צרה אשר לא נהיתה מהיות גוי עד העת ההיא. ובעת ההיא ימלט כל הנמצא כתוב בספר. ורבים מישני אדמת עפר יקיצו אלה לחיי עולם ואלה לחרפות ולדראון עולם. דניאל יב, 1-4.

   

   


   


   

  המשך יבוא ..

   

   

  קווים לדמותו : 

   

  http://cafe.themarker.com/post/3412893/

  http://cafe.themarker.com/post/3409542/

  http://cafe.themarker.com/post/3411433/

   

   

   

   


  דרג את התוכן:

   תגובות (4)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     10/6/18 11:55:

   צטט: שוש חזן גרינברג 2017-10-14 09:32:03

   מעורר מחשבה...

   ------------------------

   אכן . תודה .

     15/10/17 10:30:

   צטט: עדיה פילו 2017-10-13 11:21:21

   ואו ...מעניין מאד יש שם משפטים שצריך לאמץ בכל רגע " ללא" הכרה בטבע השינוי הגדול הקורה במערכת השמש , לא יוכלו הבריות להבחין היכן הם עומדים , במובן האישיות הארצית לעומת הנשמה האלוהית . אם לא יבינו הבריות כי ביכולתם לבחור בין הברכה לקללה באחרית הימים , הם עלולים ליפול לרשת הפרושה לרגליהם ולהמשיך להתגלגל ולהידרדר למערכות שליליות של חשיכה וחירוק שיניים ."

   ------------------------------

   תודה לך עדיה יקרה אבא שלי ז"ל היה איש מרתק אני זוכרת  כילדה את כל הנשים , חברותייה היפייפיות של אימי ז"ל , יושבות סביבו לשמוע את הסיפורים שלו ולהתייעץ איתו בעיניינים ברומו של עולם .

     14/10/17 09:32:
   מעורר מחשבה...
     13/10/17 11:21:
   ואו ...מעניין מאד יש שם משפטים שצריך לאמץ בכל רגע " ללא" הכרה בטבע השינוי הגדול הקורה במערכת השמש , לא יוכלו הבריות להבחין היכן הם עומדים , במובן האישיות הארצית לעומת הנשמה האלוהית . אם לא יבינו הבריות כי ביכולתם לבחור בין הברכה לקללה באחרית הימים , הם עלולים ליפול לרשת הפרושה לרגליהם ולהמשיך להתגלגל ולהידרדר למערכות שליליות של חשיכה וחירוק שיניים ."

   ארכיון

   פרופיל

   goodyear2016
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין