כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  FTTH Israel

  FTTH Israel - סיב אופטי לכל בית ועסק בישראל

  הסיבים האופטיים משנים את חיינו: הם יאפשרו לנו להתחבר לטלויזיה היי דפינישין , ערוצי קול,מידע ותקשורת דיגיטלית ברוחב פס של מאות מגה-ביט. נוכל ללמוד ולעבוד מהבית - לגור במצפה רמון ולהרגיש בתל-אביב.

  ארכיון

  לבטל את המושג "הכלבויניקי" הנקרא "כתב לעניני ערבים".

  0 תגובות   יום שישי , 20/10/17, 09:21

  לבטל את המושג "הכלבויניקי" הנקרא "כתב לעניני ערבים". ערן זינגר הוא כתב מקצועי ומוערך ומשמש ככתב לעניני ערבים ברדיו ובטלויזיה של "כאן (בהרצה) . אני נהנה לשמוע את "מרחבה" תכניתו לעניני ערבים ברשת ב ביום חמישי אחה"צ . בתכנית הוא מבצע מעברים חדים, החל מביקורו של הרמטכ"ל האיראני בסוריה, דרך הפמיניזים של הלוחמות בצבא הכורדי ועד לתכנית מיוחדת להעצמת הסטודנטים הבדואים במכללת ספיר.. 
  כבר זמן רב מפריע לי המושג הארכאי וההיסטורי "כתב לעניני ערבים" . דומה הדבר למשל למושג "כתב לעניני אנגלית" , המכסה את ארה"ב ,הממלכה המאוחדת , אירלנד, קנדה ,אוסטרליה, דרום אפריקה ושאר מדינות חבר העמים לשעבר , הייתכן...? האם זה נשמע הגיוני...? . .
  יש לי הרושם שהמושג הזה נטבע בשנות החמישים והשישים, ימי הממשל הצבאי, ומאז איש לא נתן דעתן למשמעויות, למרות השינויים שחלו בישראל ובאזור. היום "הכתב לעניני ערבים" מכסה,אזרחים ישראליים דוברי ערבית בתחומי הקו הירוק ותושבים מעבר לקו הירוק ,אם הם לא יהודים ,אזרחי ישראל, דוברי ערבית ממדינות אויבות וידידותיות , דוברי ערבית שאינם ערבים ודוברי טורקית ופרסית שאינם ערבים ועוד...כמעט , "מפרס ועד כוש" . . 
  המישמש הזה, שאינו נכון, לא משיקולים עיתונאיים ולא משיקולים אקדמאיים, יכול היה להמשיך אולי להתקיים, אלמלא יש בו פגיעה קשה באזרחי ישראל הדוברים ערבית. במושר "כתב לעניני ערבים " יש מעין סטיגמה , העושה השוואה והכללה בין כל דוברי הערבית , אלו שהם אויבנו ואלו שהם דוברי הערבית מתוך אזרחי ישראל . 
  מעבודתי באקדמיה למדתי , שאזרחי ישראל דוברי הערבית היו רוצים שנייחס אותם לקבוצות ההשוואה של חבריהם היהודים ולא לעמיתיהם דוברי הערבית מעבר לגבול. 
  . אזרחי ישראל דוברי הערבית עלולים לראות במושג "כתב לעניני ערבים " הכללה פוגענית וגם עם בסיס גזעני, למרות שאין ליחס תכונות אלו, לא לכתבים ולא לעורכי כלי התקשורת הנוגעים בדבר. הייתי מצפה מהכתבים לעניני ערבים , להיות הראשונים שמבינים את החשש מפגיעה בתאר התפקיד שלהם, הם הרי "המומחים". 
  אני קורא לעורכי כלי התקשורת בישראל ולמועצת העיתונות ובראשה ,השופטת העליונה דליה דורנר , לבטל את המושג "הכלבויניקי, הנקרא "כתב לעניני ערבים"

  אורן פרסיקו מנחה את המושב השני בכנס "מדד הייצוג", בהשתתפות עלי ואקד, הישאם נפאע, ערן זינגר ואמג'ד שביטה
  YOUTUBE.COM

  דרג את התוכן: