כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  אולמרט אל תתפטר (בעקבות יהונתן קלינגר)

  22 תגובות   יום שלישי, 1/5/07, 13:43

  0. על ההתנתקות כמשל לוועדת וינוגרד

  אני רוצה להתייחס רק לנקודה הסופית ש י.קלינגר מעלה בעקבות מסקנות הביניים של הוועדה, ולא לכל הנקודות שהדו"ח מעלה.

  ... צבא הוא מערכת שקיימת כדי להפעיל את האלימות, לצבא יש אינטרס לקיומה של מלחמה, גם אם מדובר רק באינטרס מערכתי, לצבא יש אינטרס לשמר את כוחו בחברה ולאכול את רוב תקציבה.

   

  כשאנחנו מדברים על צבא שקובע מדיניות, בתור אחד שישב והסתובב עם קצינים בכירים (בהם אלוף אחד), אני יודע על מה יהונתן מדבר. ואגב, האמירות הללו קיימות ומושתקות בתוך המערכת הצבאית. משמע, יש בעיה בסדר העדיפויות הלאומי, והנהגת המדינה כשמי שקובע את המדיניות לובש ירוק, ולא חנוט בעניבה.

  חשיבות לשר בטחון ורוה"מ אזרחי היא משמעותית גם בעיניי, ואני אדגים: ההתנתקות נתפסה בעיני כאקט בטחוני צבאי גרידא, אני אומר את זה משום שלבשתי מדים בשלב התכנונים הראשונים של המבצע (בפיקוד המרכז). כשכולם שאלו האם אריאל שרון באמת הפך לסבא חכם טוב משכיל ומוסרי או שהוא מבשל לנו ספין בשביל לחמוק מהאשמות פליליות, אני טענתי שהשאלה הזו לא רלוונטית. שרון, אמרתי, לא פשט את מדיו, שרון נותר קצין אג"ם מבריק, ללא קשר לאידיולוגיה.

  שורת השיווק של הפינוי, כפי שהצבא רשם בתוכניות שלו, היתה שהנסיגה מהשטחים שפונו יובילו לחסכון תקציבי אדיר ויכולת לחלץ אוגדה שלמה ושתי חטיבות סדירות שהיו מוצבות בעזה עד אז בשביל להגן על מספר לא רציונאלי של אנשים (היחס אם אינני טועה היה שני חיילים לאזרח יהודי). השימוש החדש בכוח הזה, נאמר לנו, יפתור את הבעיה של אבטחת הגבול הפרוץ עם מצרים ויפנה את היחידות לאימונים (שהופסקו בצורה נפשעת ורשלנית) ועבודה צבאית אמיתית (אבטחת גבולות, הרתעה, ולא שיטור).

  רבותיי, ההתנקות שאני ראיתי לא התעסקה לשניה אופק מדיני, על הסדר זמני או קבוע, על מערכת ערכים, על הויכוח בין מדינת חוק או מדינת הלכה, גורנישט.

  שרון, חוששני, קיבל שם את ההחלטה כי זה טוב לצבא, ולא כי זה בהכרח טוב למדינה. (למזלי, כאחד שתמך במהלך מנימוקיי האידיולוגים שלי- זה הסתדר, כך גם לתקשורת )

   

   

  1. מלחמת לבנון כסממן חיובי (!?)

  אני תומך בדיעה של יונתן שהצבא צריך להיות קבלן הביצוע של המערכת השלטונית האזרחית והנבחרת. ואנחנו חייבים להזהר מהאמירות שאני שומע בשיחות סלון מיותר מידי אנשים לאחרונה שדוחפות אותנו שוב עשרים שנים אחורה לתופעה של גנרליזציה של מקבלי ההחלטות בישראל. אם נחזור לשם, זה יהיה גם הלקח הכי שגוי מדו"ח הוועדה והמלחמה בכללותה. אני לא חושב שיש קשר בין אומץ לב, חריפות מוח, ויכולת קבלת החלטות אמיצה, בין רקע צבאי. ממש לא.

  העקרון הזה הוא לא המצאה שלי, וההיסטוריה חזרה על עצמה בעבר בלא מעט מקרים לחיוב ושלילה: הדוגמא הטובה ביותר לעיניין היא עמידתו של סמל השלטון האזרחי נטול ההילה הצבאית, הנשיא קנדי מול החונטה הצבאית הימנית בארה"ב במשבר הטילים עם קובה.

   

   

  אופן ניהול המשבר ע"י קנדי לחיוב או לשלילה נתון לויכוח. אסור לשכוח שקנדי הצליח למנוע אסקלציה והביא להסרת איום הטילים מקובה. לטובת קנדי ניתן לטעון שהוא ניסה לנהל את המשבר בצורה רציונלית. הקמת צוות מיוחד כדוגמת האקסקום אפשרה פורום פלורליסטי של הבעת דעות ושיקול דעת במסגרת של אי וודאות ותחת לחץ. בדיונים שנערכו ב 26 לאוקטובר, למשל, העלה קנדי את האפשרות שההסגר הימי לא יעבוד. Bundy טען שבמקרה כזה ייווצר הצורך לשקול מהלומה אווירית. זאת היא דוגמא לניסיון להעלות את כל האופציות העומדות על הפרק במטרה להגיע עד כמה שאפשר לתהליך מסודר של קבלת החלטות. העובדה שקנדי לא נכח בכל הדיונים, במתכוון, אפשרה לאקסקום לעבוד בצורה פחות פורמלית ויותר עניינית.

   

  בל נשכח שקנדי, נזכר בעיקר לחיוב בשל אומץ ליבו לצאת חוצץ נגד הצמרת הבטחונית האמריקאית- שבאופן ברור דחפה ליזום מלחמת עולם גרעינית מול ברה"מ במימדים שלא הכרנו. קנדי, למי שלא זוכר, חטף לא מעט אש בשל כשלון דיי דומה למלחמת לבנון של אולמרט בכשלון האמריקאי המחפיר במפרץ החזירים, גם הוא מינה וועדת חקירה של מקורבים, שבאופן מפתיע, קרעה אותו לגזרים:

   

  המנהיג הצעיר שכשל היה הנשיא ג'ון קנדי (...) עוד טרם הספיק לחמם את כורסתו בלשכה הסגלגלה, אימץ קנדי את התוכנית שהציגו לו אנשי סוכנות הביון המרכזית, בגיבוי בכירי המטכ"ל, לעקור את הקוץ הקומוניסטי שהצמיח פידל קסטרו מול חופי פלורידה. הוא אישר הנחתת 1,500 גולים קובנים שאומנו על ידי הסי-אייאיי בחופי קובה (....) דעת הקהל האמריקנית נסערה מהכישלון במפרץ החזירים ומטעויות השיפוט הפוליטיות והצבאיות של הנשיא. כמה ועדות בחנו את הכישלון, את הבכירה שבהן מינה הנשיא עצמו. הוא עצמו בחר את חבריה. בכיר חבריה היה איש אמונו הקרוב ביותר בצמרת הממשל - אחיו, שר המשפטים רוברט קנדי. הוועדה שמעה כ-50 עדים . בעקבות הכישלון הודחו ראש הסי איי-איי אלן דאלס ושניים מבכירי הארגון.

   

  להזכירכם, היום רוב הדיעות, גם המקטרגות שבהן, מכירות בהנחה ש:

  'משבר הטילים' לא היה קורה אילו 'מפרץ החזירים' לא היה מתחלק לאמריקאים מתחת ליד...

   

  2. המציאות היום

  באותה מידה ניתן ללמוד מהכשלון של הנשיא בוש בעיראק , שהיום הוא מודה באופן מרומז שהוא הולך שולל אחרי אותה חונטה. (גם במקרה שלו, בואו נוציא מהמשוואה לרגע את השחיתות):

   

  שלוש וחצי שנים לאחר שהורה לצבאו לפלוש עיראק, נשיא ארצות הברית, ג'ורג' בוש, מודה שקיים דימיון בין ההסתבכות בעיראק לבין המלחמה בוויטנאם. בראיון ששודר הלילה (חמישי) ברשת אי-בי-סי, נשאל בוש אם אכן קיים דימיון כזה ותשובתו היתה: "יכול להיות שזה נכון. בהחלט יש עליה ברמת האלימות ואנו מתקרבים לתקופת הבחירות (לקונגרס)".


  3. אולמרט אל תתפטר

  תקרא פה טוב טוב מר אולמרט, למרות שעל פניו אתה מושחת יותר מגזלן טיפוסי שמוכר לחיילים פחית קולה בעשר שקל, ואומר להם "עבודה מצויינת חבר'ה". למרות שהמדיניות הכלכלית שלך וההתנהלות שלך בהקצאה של משאבים הציבוריים (למקורבים) גורמת לי לבחילה. למרות שהקפת את עצמך באנשים שמילה לא ראויים תחמיא להם (מנהלת הלשכה שלך, הירשזון.. להמשיך?) ולמרות שלא חסרות סיבות שתיזרק לפח הזבל של המנהיגות הישראלית- אני מזהיר אותך- אל תעז להתפטר. אתה, ורק אתה, זכית בהתנסות חד פעמית שזכה לה רק מנהיג אזרחי יחיד בהסיטוריה המודרנית. רק לך יש את טבילת האש שאין לאף אחד, אבל לאף אחד אחר שנמצא היום בחיים. לא לשרון, לא לפרס, לא לביבי, לא איווט, לא לאיילון. האמן לי. אף אחד מהם לא רוצה בזה.

   

  4. הסוף

  אנחנו מתקרבים בצעדי ענק, למשבר טילים אזורי. ההמון הזועם, מגובה בחונטה צבאית - דורש נקמה, החזרת כבוד ועוד דברים שהם לא ערכים שאני הייתי רוצה שיכוונו את ההחלטות בצמרת המדינה שלי. אני מעדיף מישהו שהתנסה בלחצים האלה, ונכשל בקטן, מאשר גנרל שישב שם במקומך, יחזיר את הכבוד, ינקום, ויוביל אותנו למקום מאוד אפל ומפחיד. עם כמה שזה מרעיד לי את הברך כשאני אומר את זה: מר אולמרט, אני מעדיף אותך.

  דרג את התוכן:

   תגובות (22)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     2/5/07 12:11:

   "תודה וסליחה שחדשתי ברמיזה לקריאה לאלימות. הנושא הובהר"

    

   (הבטחתי ואני מקיים).

    

   הדיעה שלך מובנת. אני לא מסכים איתה (בראייה הצרה שלי בעיניין המלחמה שבקיץ). אבל אני מקבל אותה לגמרי.

    

   אני בהחלט לא הייתי רוצה לראות בחירות בקרוב. לפחות לא בחצי השנה הקרובה. אני מהמר ומקווה שגם היריבים הפוליטיים של ראש הממשלה.

    

   קבל עוד הימור- פרץ, העסקן הזה, יגיד שהוא מתפטר ולוקח אחריות, אבל הוא ירצה להיות ממונה לשר אחר (אוצר / רווחה / תמ"ת). מה שמגעיל הוא, שפרץ דיבר על לקחת את התיקים הללו עוד לפני וינוגרד (ראיתי ידיעות כאלה לפני כמה וכמה שבועות) לא בגלל כשלון המלחמה. אלא בגלל שהוא מבין שהוא מפסיד נקודות כשהוא יושב על תפקיד הבטחון. ניראה מה העתיד צפון לנו. 

     2/5/07 11:32:

   אפי,

    

   אתה יודע שאנחנו מסכימים בנושא. אין מקום לדמוניזציה, גם לא כשמדובר במתנחלים שגרו במקום שהממשלה אמרה להם.

   אין מקום לאלימות. גם לא כשמדובר בהכאת ילדים שעברו על החוק.

    

   יש מקום לויכוח נוקב לגבי מטרות העם.

    

   המשלה רעה לישראל. עשתה כל שגיאה אפשרית ובסך הכל מתאמצת כדי לשמור על מקום העבודה של חבריה.

    

   את אולמרט צריך לזרוק.

    

    

     2/5/07 10:29:

   ישי. הסיפור שסיפרת הוא מוכר. לא זה ספיציפית אלא אצל קצינים רבים שההתנתקות יצרה אצלהם שבר מסויים.

    

   אין לי מושג מה היה תוכן המכתב, ומי כמוך יודע את חשיבותה של המילה הכתובה. אפשר להעביר את אותו המסר בשני מכתבים שרשומים אחרת לגמרי.

   אבל אין טעם להלין על זה. אותו אדם יקר שתיארת. שאכפת לו מהארץ הזו ומאנשיה יותר מ90% מהאוכלוסיה קיפח את חייו במלחמה בצבא ואצל רמטכ"ל שפעל להדיח אותו. טרגדיה כזו ראויה להערצה, כמו הרבה מאוד פעולות שאנשים טובים ביצעו במלחמה הזו, ובכלל.

    

   אני מעביר לך מסר ממני אישית- אין לי, לא היו לי ולא יהיו לי שום טענות כלפי "הציבור" שאתה עצמך עצמך הגדרת  (חובשי כיפה? מתנחלים? אני לא יודע). יש לי בעיה עם כל אדם בעולם הזה, ללא קשר לדעותיו הפוליטיות, שמשתמש במילים "לעשות כל מה שאפשר..." בשביל להזיז משהו. 

    

   יש הבדל בין אכפתיות לאנרכיה. מה שרשמתי כוון אליך, ואליך בלבד. ללא הכיפה שעל ראשך. גם אם היה לך נזם באף, או כאפייה. הייתי רושם את אותו הדבר.

   אולמרט, על פניו מושחת, אולמרט לא ראש הממשלה שאנחנו בחרנו, לא אני, ולא אתה. אבל אל תעשה אותו צורר או פושע מלחמה באמצעות כלים דמגוגיים שלא ראויים לך ככותב, ולי כקורא. אני משוכנע, שגם הוא גם פרץ גם חלוץ וגם כל אחד בשרשרת עד החייל האחרון- רצו לנצח ורצו בטובת עם ישראל והאינטרסים שלי ושלך. ההחלטות שלהם לא היו טובות. הן אפילו היו גרועות. אבל יש הבדל בין מישהו שלא הצליח למי שאתה, ועוד כמה דיעות (מכל קצוות הקשת הפוליטית) שעשו דימוניזציה לאנשים הללו. הם לא צוררים, הם לא האויב, הם המנהיגים שלנו, והם מעפנים, והם התרשלו, התרשלות חמורה, אבל לא יותר מזה.

     2/5/07 10:05:

    

   ישי,

    

   "נקמת גוש עזה שלכם" זו המוטיבציה היחידה המפעמת בכם.

    

   תגיד ת'אמת ? אם הדו"ח היה מחמיא לאולמרט לא הייתם מבקשים את ראשו ?

    

   ולפני המלחמה לא ביקשתם את ראשו ?

    

   פחחחח 

    

    

    

    

    

     2/5/07 09:26:

   אני מבין שהכעסתי אותך אפי. אולי הסיבה היא בגלל שאתה הכעסת אותי בדרישה הזו שלך. וכי אני צריך להבהיר שאני לא אלים?

    

   לפני שנה וחצי שלח בן דוד של אשתי, אז קצין צעיר בגולני, מכתב לרמטכ"ל.

   הוא לא סיפר לאף אחד על המכתב הזה. במכתב כתב לרמטכל שהוא לא מסכים עם זה שהצבא נקרא למשימה הפוליטית של גירוש תושבי גוש קטיף מביתם. הנושא בער בו, והוא החליט לעשות משהו באמצעות מכתב.

    

   התגובה לא אחרה לבוא, והרמטכ"ל הוריד הוראה להדיח אותו מפלוגת המסלול שבה פיקד.

   המג"ד אהב אותו, והחליק. הוא השאיר אותו בתפקידו למרות הוראת הרמטכ"ל.

    

   בהמשך, באיזה כנס מפקדים בכירים, העלה איכשהו הרמטכ"ל את העניין, וכשגילה שהנושא לא "טופל", הורה להדיח אותו ומייד.

    

   במשך תקופה מסוימת הועבר עמיחי ללשכת המג"ד ושם ביצע תפקידי מטה.

    

   מכיוון שעמיחי רצה לפקד ולהדריך, מכיוון שהוא חשב שהצבא הוא של כולנו ולא רק של צד אחד של המפה הפוליטית, הוא עשה כל שביכולתו לחזור לגדודים, ולאחר מאמצים רבים הצליח לחזור ולשרת. הוא אף פיקד על מחלקתו בקרב המפורסם בבינת ג'בייל, וממנו לא חזר.

    

    

   השיעור שלימד אותי עמיחי נחרת בליבי.

    

   אנחנו מוחים בתוקף על מהלכים מדיניים שאנו לא מסכימים עמהם. אנחנו משתדלים לעשות כדי לשנות את רוע הגזרה. אבל לא שוברים את הכלים. המדינה הזו היא שלי, הממשלה הזו היא שלי, הצבא הזה הוא שלי. כשאני קורא על הנשיא בעיתון אני מתבייש בשם עצמי, כשאני רואה מה עשתה הממשלה למערכת הפוליטית אני מתבייש בשם עצמי.

    

    

     2/5/07 09:14:

   וואלה ישי ידידי....מה הסיפור? לא מבין על מה אתה מדבר....

   אני אומר שאתה. רק אתה, לא יודע מי זה אנחנו, ומי זה "אתם". רק אתה אמרת לפני 3 תגובות שצריך להשתמש בכל דרך להוריד את הממשלה הזו מהשלטון, מה הסיפור להגיד שזה לא כולל  אלימות? זה עולה לך כסף או בבריאות? או שאתה מתכוון לזה שאלימות היא דרך פעולה אפשרית כדי לשנות את השלטון?

    

   באמת שגם אם כל אחד היה רושם את המשפט הזה הייתי מבקש ממנו להבהיר את זה... תפסיק לחשוב שיש לי זמן לציד מכשפות.

    

   עכשיו בבקשה תגיד, או שאתה בעד פעולה אלימה או שאתה לא. ואם לא. אני ארשום "תודה, הנושא הובהר וסליחה", ולא יותר מיזה. ואם אתה תגיד שכן, אני מאוד אהיה עצוב בשביל שנינו.

     2/5/07 00:56:

   נהניתי לקרוא.

   בנתיים הדפסתי את הדו"ח ואקרא אותו בתוך יום או יותר ורק אחר כך אגיב.

   ועד אז ... נהניתי לקרוא מחשבות לא שגרתיות.

     1/5/07 19:54:

   ברור, הרי אנחנו רצחנו את רבין, אז אנחנו צריכים לומר שאנחנו לא אלימים.

    

    

     1/5/07 19:29:

   אין לי בעיה. אתה מגיע עם אג'נדה פוליטית שהייתה קיימת לפני הדו"ח. ולפני המלחמה. ולפני שאולמרט נולד. הוא כלי הקיבול שלך לשפוך את הצוננים שלך עליו. ויודע מה? מגיע לו. מבין אותך, מבין את המשפחות השקולות, מבין את מי ששונא אותו, אני באמת מבין. אני דיברתי דה-פקטו, בלי פופוליזם. אגב, אם יהיו בחירות אני לא אצביע קדימה. מבטיח לך.

    

   * חשוב מאוד: עדיין לא הבהרת את מה שביקשתי ממך שתבהיר בתגובה הקודמת (!) - אני מזכיר שאמרת שצריך להוריד אותו "בכל דרך". אני רוצה שתבהיר, כפי שאני מקווה שאתה מתכוון ל-דרך לא אלימה. נכון? (חשוב לי שתענה על זה)

     1/5/07 19:08:

   אני קורא את מה שכתבת בתגובתך ואת מה שכתבת בפוסט.

    

   אני מופתע מכמויות הרטוריקה שמנסות לשכנע במשהו בלתי אפשרי.

    

   אני לא מתכוון להתווכח סעיף אחר סעיף. אני אומר משהו, אתה תאמר משהו. הנרטיב שלי, הנרטיב שלך.

    

   לפעמים משהו כל כך ברור לך שאתה מרגיש מגוחך להסביר אותו ולהתווכח עליו.

    

   אני לא צריך להתווכח, אני צריך להפגין כדי שאולי מישהו יבין שאני רציני.

    

   אני סוגר ביומן את יום חמישי.אני הולך להפגנה.

    

     1/5/07 19:01:

    צטט: י ש י 2007-05-01 17:44:47

   אני מבין מדבריך שאתה רוצה את אולמרט כי אתה מפחד מאלטרנטיבה שתגרור אותנו למשהו מסוכן.

   בתוך כך אתה אוסף כל מיני טיעונים שאומרים, פחות או יותר, אולמרט זכה (?!) להתנסות שגרמה לזה שיש לנו ראש ממשלה מנוסה.

    

   ועדת וינוגרד, שמינה אולמרט אינה חושבת כך.

    

   ועדת וינוגרד חושבת שיש לנו ראש ממשלה מסוכן. שיש לנו שר בטחון מסוכן.

    

   הם מסכנים את המדינה.

   הם מסכנים את הדמוקרטיה.

    

   צריך לעשות כל מה שאפשר כדי שניפטר מההנהגה המסוכנת הזו. ויפה שעה אחת קודם.

    

   יקירי.

   אענה על כל חזקה שקבעת פה לגופה.

    1. אני לא מפחד מהאלטרניטיבה. ואני לא מתלהב מאולמרט בתור אולמרט. אני רוצה שמי שייקח אותנו לסיבוב הבא, יהיה מי שעובד על זה ויש לו את כל הכלים שאין היום לא לביבי לפרס לאיווט לשאול מופז ואין גם לשרון אם היה בהכרה. אגב, אם אותו הדוח היה נכתב על כל אחד מאלה שהזכרתי קודם, בגלל אותם נסיבות, הייתי רוצה שהם ישארו. תרבות עריפת ראשים היא טובה להקשרים מסויים. לזה לא.

    

   2. כן. הוא זכה בידיוק כמו שקנדי, הפוחז וההולל, הצעיר והלא צבאי זכה לאותה "הזדמנות" (מרה) במפרץ החזירים. אגב, קנדי המהולל, נטש עשרות חיילים למוות בהוראה ברורה במפרץ החזירים. הוא קיבל דוח וועדה  (שגם היא מונתה על ידו) שכתבה עליו דברים הרבה יותר קשים, וכמעט עמד במהפכה על ידי אליטות צבאיות. כל זה שתק אחרי משבר הטילים. פתאום ראו בו את הדיפלומט שרואה גם מעבר לכוונת הרובה.

    

   3.קראתי חלקים רבים בדו"ח. את המילה "הוא מסוכן" על כל אחד, או אפילו משהו משתמע מזה לא שמעתי. שמעתי "הוא היה רשלן, הוא לא עשה מספיק טוב, הוא היה מקובע, הוא שתק כשהיה צריך לדבר, הוא היה שחצן," שמעתי המון. אף לא אחד אמר משהו שמשתמע ממנו מסוכן.

    

   4. שר הבטחון יוצא בדוח הזה כאחד שדיבר הרבה לתקשורת וסתם את הפה מול הצבא, לא שינה כלום משום המלצה שהוא קיבל. כמו צינור חלול. עכשיו תגיד לי אתה איפה הבעיה? שר בטחון שלא מפעיל את הראש- בעיה. נכון. צבא שאלה התוכניות שלו- בעיה הרבה יותר קשה.

    

   5. שני הססמאות עם ה"הם...." נשמעות כמו משהו שראובן אדלר כותב. תחסוך ממני.

    

   6. בפעם האחרונה שמישהו אמר לעשות כל מה שאפשר כדי שהוא לא יהיה בשלטון- זה נגמר בזה שב4 בנובמבר עליתי להר הרצל לשים פרח על הקבר של רבין. אז ברשותך, תגיב בתגובה שלך ותבהיר שהתכוונת ל"כל מה שאפשר מבלי להפעיל אלימות, או לפגוע במרקם החיים הדימוקרטי בישראל".

    

   7. אני חושב שאולמרט מושחת ושהוא צריך לתת את הדין על זה בהקדם, ושעמיר פרץ לא מייצג שום דבר בי, אפילו לא קרוב.  פה אני פוליטי. עד סע'6 אני לא.

     1/5/07 17:44:

   אני מבין מדבריך שאתה רוצה את אולמרט כי אתה מפחד מאלטרנטיבה שתגרור אותנו למשהו מסוכן.

   בתוך כך אתה אוסף כל מיני טיעונים שאומרים, פחות או יותר, אולמרט זכה (?!) להתנסות שגרמה לזה שיש לנו ראש ממשלה מנוסה.

    

   ועדת וינוגרד, שמינה אולמרט אינה חושבת כך.

    

   ועדת וינוגרד חושבת שיש לנו ראש ממשלה מסוכן. שיש לנו שר בטחון מסוכן.

    

   הם מסכנים את המדינה.

   הם מסכנים את הדמוקרטיה.

    

   צריך לעשות כל מה שאפשר כדי שניפטר מההנהגה המסוכנת הזו. ויפה שעה אחת קודם.

    

     1/5/07 16:32:

   אשכרה, הבלוג של אולמרט, אבל לא של הרוה"מ...מדליק.

   אני רק צריך שרוה"מ הבא יהיה עם שם המשפחה פוקס, ואני גם מארגן מיליון כניסות ביום :)

    בינתיים אני תקוע עם שם משפחה של כוכבת פורנו משנות ה80 ושל שחקן אמריקאי מ"בחזרה לעתיד" ...

   אני צוחק, הבלוג שלו מעולה ומעניין בלי קשר לייחוס (אם יש כזה בכלל)

     1/5/07 15:36:

    

   צטט: אפי פוקס 2007-05-01 15:27:06

   אוףף... היה לי מה להגיב, אבל סעיף ד שלך הוביל אותי לקום, לשיר "התקווה", ולהוריד את הדגל לחצי התורן.

    

   תביאו לפה את המנקה...  ותסגרו את האור.

   אוףףףףף ואני רציתי לשמוע את דעתך עד שקראתי את העצות של אולמרט (הבלוג של אולמרט! הבלוג! לא ראש הממשלה!) ולקחתי חמש נשימות עמוקות עכשיו - מה שהוביל אותי לקום ולשיר קוּמבָּה-יָה!

    

   אני שוב, מקבלת את דעתך וטוב שאתה מציג אותה.

    

     1/5/07 15:29:
   יש התייחסות לפוסט הזה - כאן
     1/5/07 15:27:

   אוףף... היה לי מה להגיב, אבל סעיף ד שלך הוביל אותי לקום, לשיר "התקווה", ולהוריד את הדגל לחצי התורן.

    

   תביאו לפה את המנקה...  ותסגרו את האור.

     1/5/07 15:22:

   א. להגיד שהאחרון שיוצא ובלה בלה בלה זה היה בהשאלה. לצורכי הבהרה בלבד. (וקצת הומור לא הרג אף-אחד)

   ב. אני מסכימה איתך ב 100% כשאתה אומר שיש גם יתרונות למצב שבו אולמרט לא יתפטר. והם ברורים לי ולקוראים אחרים - כך אני מניחה.

   ג. ברור לך וגם לי שהמשך הדו"ח יוגש כבר בסמיכות למלחמה הבאה. אין כמו משבר טוב כדי להעלות שדים מהאוב.

   ד. לי אין את הגישה שאומרת: יאללה טעית, יש לך עכשיו נסיון אז תמשיך. (מה שעלה בחיים של הרבה חיילים והפקרה פושעת של כל אזרחי הצפון) בדיוק כמו שאני לא מקבלת את גידאמאק ובדיוק כפי שמעולם לא קיבלתי את אריק.

   זו דעתי  והיא מוגשת לך כאן לצורכי המחשה בלבד (התגובה בחסות הקרקע שאתה עומד עליה: כי אין לי ארץ אחרת)

    

     1/5/07 15:12:

   יקירתי. 

   הפוסט הזה שלי, לעומת קודמים, באמת ניסה לענות באופן רציונאלי ריאלי על בעיה קיימת כשאני מתבונן על מה שאני חושב שאנחנו להסתכל עליו...

   לכן, פתרונות אנרכוניסטיים, כמו "שכולם יתפטרו כי כולם חרא", שאני מסכים איתם בליבי. לא מסתדרים לי בראש.  

   גם בפוסט שלי ציינתי ששרון מעולם לא היה משהו גדול יותר מאשר קצין אג"מ טוב. גם לא כשהיה שר בטחון וגם לא כרוה"מ (וגם כשעשה מעשים שהתאימו יותר לאג'נדה שלי).

    

   בגלל זה אני במילים אחרות אומר לאולמרט "אל תתפטר! לא כי אתה בסדר, לא כי עושים לך עוול, אתה אשם בכשלון בידיוק כמו שתיארו. אבל הבינו לך עכשיו האנד-בוק מושלם, נתנו לך על הראש, תפסיק לגנוב מקרקעין לרגע ותחשוב טוב טוב איך לעיניין המשבר הבטחוני העתידי והוא בלבד, איך אתה תופס, שלא כמו בעבר במושכות הצבא בעימות שיגיע אלינו בעתיד. אחרי זה, נסגור איתך את החשבון" 

    

   יש לי תחושה שדו"ח וועדת וינוגרד המלא, זה שיפיק מסקנות אישיות, מתוכנן, אולי במכוון, לצאת עוד הרבה, המון זמן. ולא בכדי.

     1/5/07 14:58:

   שיייט! מלחמת לבנון הראשונה! מלחמת לבנון! לא מלחמת העולם.

   סליחה.

    

     1/5/07 14:56:

   נכון שקנדי הוא דוגמא מצוינת אבל יש גם דוגמאות כושלות לכאן ולכאן. להזכיר לך מי היה שר הבטחון שהוביל אותנו למלחמת העולם הראשונה? (קרי 'עלק' מבצע שלום הגליל) וגם הוא היה צריך להתפטר, כי מנהיגות זה לקחת החלטה שיכולה להתפתח לכאן או לכאן (כי לא היו מלחמות אם היה פיתרון לכל דילמה) אבל זה בעיקר לקחת אחריות.

   ובזה אולמרט נכשל בכל צורה אפשרית. הפקרה של חיילים והפקרה של אזרחים, אצלי בספר, זו לא לקיחת אחריות.

   ולכן הוא צריך לעוף מפה. ומהר.

   הספר 1967 של תום שגב  מתחיל בשתי בדיחות מאותה התקופה:

   האחת על שני החיילים שיושבים ומדברים ביניהם אחרי כיבוש ירושלים והאחד שואל את השני: "מה נעשה היום?" והשני עונה לו "לא יודע, אולי נכבוש את קהיר?"

   והשניה שאומרת שבשדה התעופה היה שלט ועליו כתוב: "האחרון שיוצא מהארץ שיסגור את האור"

   ועל זה אני אומרת: "האחרון שיוצא מהכנסת שיסגור את האור".  ויאללה ביי.

    

     1/5/07 14:38:

   מצטער. אני מאלה שנוטים ללמוד מהעבר. להבין את ההווה, ולחשוב מה הכי טוב לעתיד. מהחשוב אל הדחוף.

    

   לטעמי, ואולי זה תסביך המלחמה הבלתי נמנעת שלי (ניסיתי להדגים על מפרץ החזירים), אנחנו עכשיו באיזור הדחוף. ואני רוצה שבאירוע הדחוף והחשוב שאני חושב שיגיע, יהיה האדם שהתנסה שלא ידע אז, אבל אולי למד על בשרו איך משתמשים בצבא ומנהלים אותו. ולא מנוהלים על ידו. קנדי, הוא דוגמא מצוינת לכך.

     1/5/07 14:22:

   הי פוקס.

   המאמר שלך כתוב יפה כמו תמיד ותענוג לקרוא.

   מה שכן הוא פונה אל המתנבאים והפסאבדו פרשנים מדיניים שיושבים עכשיו ומצחקקים תוך כדי שהם  מהמרים מתי בדיוק אולמרט יתפטר.

   ואתה מביע פה עמדה. שמתבססת בעיקר על השערות מה יקרה פה באיזור אם... ומה יקרה פה באיזור אם לא.. ופה אני לא מסכימה איתך.

   ההחלטה של אולמרט להתפטר צריכה להתבסס על העבר, ההווה והעתיד.

   (זה הרי ברור שבכל אחד מן המצבים יהיו גם יתרון וגם חסרונות. השאלה היא מה עולה על מה)

    

   ארכיון

   תגיות

   פרופיל

   אפי פוקס
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין