כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  שמות והסיפורים מאחוריהם

  שמות מתארים לא פעם דרמה שארעה לפני שמקבל השם נולד/ה. שמות מיוחדים וחריגים מספרים סיפור. למשל אותה נס-יה שפגשתי במזכירות קיבוץ היתה נס עבור הוריה מאחר וכמעט לא נולדה. את החווייה שלהם חרטו בשמה לנצח. אספתי הרבה סיפורי שמות ואני מעונין לשמוע על עוד וללקט אותם לידיעת המתענינים באותם דרמות קטנות שקדמו לשמותיהם ושל אחרים. איני מתחייב לשמור את כולם ולי הזכות לערוך אותם בתאום עם השולח/ת. מקווה שנהנה כולנו מהבלוג

  0

  אבי גבאי - יו"ר העבודה במהלך חובר לימין

  0 תגובות   יום חמישי, 2/11/17, 11:40

  יו"ר מפלגת העבודה פוזל לימין


  האמירות של אבי גבאי על אי פינוי התנחלויות במסגרת הסדר שלום, בין היתר, מראות קו מחשבה

  אסטרטגי אשר יסלול למפלגת העבודה ולגבאי גוון פוליטי חדש. בידיעה שאת גוש הליכוד יש לפורר  הוא  פונה  למצביעים פוטנציאליים של הליכוד לראות במפלגת העבודה גוף  שאינו שולל את ערכיהם אך מציע  מסגרת חדשה להוצאתם לפועל. מסגרת של  מפלגת שלטון לשעבר שמתנערת משורשיה החלוציים  ומתאימה עצמה למציאות.

   

  מאחר ומרץ  אינם  פרטנר לשום שילוב ואף מוקצנים בדיעותיהם, תוכל מפלגת העבודה בראשותו ובתמיכתם של מצביעי ליכוד שמאסו בפרשיות בצמרת השלטון להפוך למפלגה מתחרה ואף שותפה לליכוד, ללא הבית היהודי והמתנחלים הקיצוניים והחרדים,  עם  מפלגתו של ליברמן  ושל כחלון ואולי גם עם מפלגת יש עתיד להפוך לגוש שולט ימני וחלוני דמוקרטי  אשר יקבל החלטות שקולות ואחראיות יותר על עתיד המדינה והחברה.


  מבחנה של ממשלה חדשה בראשותו תהיה לחדש את הקשר החיובי והאחוד בין ימין ושמאל מסורתיים וכן עם יהדות התפוצות שנדחו ביד גסה וללא הנד עפעף על ידי ביבי ושותפיו.


  חשוב לשים לב להתבטאויות של מר גבאי כמו "יהודי חייב להאמין באלוהים", גם אם הם קריצה טקטית לשומרי מסורת בימין הפוליטי הן מוסיפות גוון לא נעים של הדתה וגישה פונדמנטיליסטית לסוגית הזהות היהודי המודרני הגורסת כי רשאי אדם להיות חילוני ומאמין בערכים הומניים אוניברסליים מבלי שיהא בכך כדי לוותר על רגש השייכות לעם היהודי ולמדינה.

  גם אם הקריצות לימין המסורתי יביאו בחובם מצביעים יש בהן סכנה לדחיית שוחרי חילון וזכויות  האדם מחוץ למפלגת העבודה אל מפלגת יש-עתיד שעשויה לקבל תיגבור לא צפוי מהמהלך של גבאי. ימים יגידו איך יראה המאזן הפוליטי בעקבות היוזמה של גבאי ומהלכי נגד שהליכוד יזום כתגובה. יש למה לצפות.

      

  דרג את התוכן:

   ארכיון

   פרופיל

   יואלאמת
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין