כותרות TheMarker >
  ';

  נהג מונית

  טור דה ישראל 119-להבין את האויב,לחבק אותו ולבעוט באוהב! ובכל זאת מסכמים מאה שנים להצהרת בלפור-הציונות ניצחה אויבים מחוץ ומבית!

  0 תגובות   יום שבת, 4/11/17, 20:40

    לפני מאה שנים בדיוק, ב-2 לנובמבר 1917 שלח שר- החוץ הבריטי הלורד בלפור מכתב אל אחד האנשים החשובים והמשפיעים בעולם היהודי של אז, וולטר רוטשילד  ובו כתב וחתם כי "ממשלת בריטניה תתמוך בהקמת בית לאומי ליהודים בארץ-ישראל"! המכתב/מסמך הזה נחשב למסמך מכונן בהיסטוריה של העם היהודי בעת החדשה והתנועה הציונית שנוסדה כמה שנים קודם לכן בפרט בדרך להקמת בית לאומי ליהודים בארצם אחרי שחרבה במלחמות קשות וממנה הם הוגלו בכוח אלפיים שנים קודם לכן!   לכתיבת המכתב ההיסטורי קדם מו"מ קשה ואינטנסיבי בין ראשי התנועה הציונית דאז בין השאר נחום סוקולוב וחיים וייצמן לראשי הנהגת האימפריה הבריטית.

     הדרך למימוש "הצהרת בלפור" היתה עוד ארוכה ,קשה, מלאה מהמורות ומכשולים וספק אם מי מראשי התנועה הציונית אז המדינאים הבריטים שיערו כי הגרוע מכל עוד לפניהם!-עוד מלחמת עולם קשה ונוראית שהביאה על יהודי אירופה וצפון אפריקה שואה נוראית! רק שלושים שנה בדיוק אחרי ההכרה הבריטית בארץ-ישראל כבית לאומי ליהודים, ב-כ"ט בנובמבר 1947, מוסד האו"ם- מוסד עולמי חדש שהוקם כלקח ועל חורבות העולם הישן שכמעט נכבש בידי האימפריה הנאצית במלחמת העולם השנייה, התקבלה החלטה הדורשת ממשלת בריטניה לסיים את השליטה שלה בא"י על- מנת שבשטחה-מהירדן ועד הים יקומו שתי ישויות לאומיות-יהודית וערבית! ההכרה הבינלאומית הזאת גרמה לאזרחים היהודים שגרו בא"י שנשלטה בידי הבריטים לצאת לרחובות בשירה ובריקודים סוערים! החלום/חזון הציוני שב "הצהרת בלפור" קיבל לראשונה הכרה מדינית חשובה ואחרי שנת דור שלם קיבל הכרה בינלאומית מעשית נחשבה ניצחון ענק לתנועה הציונית ולהגשמת החלום היהודי בן אלפיים שנה-חזרת העם היהודי למולדתו ההיסטורית ,חזון שהיה נראה כי לא יתממש לעולם לפחות עד בוא המשיח (כפי שחלק מהיהודים החרדים חושבים עד היום...). ערביי ארץ-ישראל והנהגתם סירבו לקבל את החלטת החלוקה ויצאו בעזרת כמעט כל מדינות ערב להילחם ברוע הגזירה! מייסד המדינה-האיש שהפך את החלום היהודי והחזון הציוני שניסה לממש חלום זה לעובדה בשטח, דויד בן-גוריון הבין בכ"ט בנובמבר כי אין סיבה לחגוג -הרע (עוד רע) לפנינו- מלחמת עצמאות קשה ונוראית שבה יישפך עוד דם יהודי רב עד שמדינת ישראל תהפוך למדינה עצמאית וריבונית! הצהרות והחלטות בינלאומיות, חשובות והיסטוריות ככל שיהיו אינן שוות כקליפת השום בעולמנו בכלל ובמזרח -התיכון בפרט אם הן לא "מגובות" בכוח מגן חזק הנכון להילחם על עצמאותו מול מדינות האזור שמנופפות ה"בהחלטות בינלאומיות" כאשר נוח להן ורומסות ביד צבאית קשה מציאות שאינה מקובלת עליהם גם אם כל העולם ואשתו כמעט החליטו למשל לעשות צדק עם העם היהודי הנרדף המוכה והמדמם אחרי אלפיים שנות, ולהכיר בעצמאותו בחלק מפיסת מולדתו ההיסטורית! אם ממשלת ישראל ואזרחיה היו מסתפקים בנפנוף בהצהרת בלפור משני לנובמבר,2017 ובהחלטת החלוקה של האו"ם, שלושים שנה בדיוק אח"כ בעיני העולם הערבי ,הם היו נתקלים בפרץ של צחוק מזלזל שאומר-"אם כל הכבוד, אתם יודעים מה אתם יכולים לעשות אם הניירות הללו ולאן לדחוף אותם, ואם אתם לא מבינים ומתעקשים ליישם אותם-נדאג שתבינו זאת בדרך הברורה ובשפה הכי מדוברת באזור- שפת הכוח! ואל תצפו שמדינה אחת מהעולם תנקוף אצבע למענכם ! גם מדינות שהרימו יד באו"ם למען החלטת החלוקה! אל לכם על מי להסתמך- כל לאום לנפשו! ההיסטוריה הוכיחה ומוכיחה כי כל לאום וכל עם לנפשו-החזק ישרוד רק בכוח והחלש- אללה ירחמו !

      ההיסטוריונים מונים שורה של שיקולים שגרמו לממשלת בריטניה להכיר במסמך רשמי בזכות הלאומית של היהודים המפוזרים בתבל לחזור ולהקים מדינה עצמאית במולדתם ההיסטורית.-גם שיקולים היסטוריים, גם הכרה בצדקת הדרישות של נציגי התנועה הציונית, כן לא רק שיקולים ציניים תועלתניים כדרכם של מדינאים ופוליטיקאים, מי מאמין וגם הכרת תודה והערכה ל"מוח היהודי"- חיים וייצמן מראשי התנועה הציונית ומי שניהל ביחד עם נחום סוקולוב ואחרים את המו"מ הקשוח עם ממשלת בריטניה על נוסח ההצהרה, היה מדען דגול-כימאי שגילה במחקריו את האצטון- אותו חומר קריטי שבעזרתו יוצר חומר נפץ "הודף" שעזר לצבא הבריטי להפוך את הקערה במלחמת העולם הראשונה ולנצח את הצבא הגרמני במלחמה העקובה מדם הזו שגבת את חייהם של מאות אלפי חיילים בריטיים (ולא רק כמובן)!

  (גם) מתוך הכרת תודה זו וגם משיקולים היסטוריים, גם שיקולים של צדק וכמובן גם שיקולים תועלתניים, נכתבה ונחתמה "הצהרת בלפור"  שקיבלה מראש את אישורם של ראש-ממשלת בריטניה לויד ג'ורג' ונשיא ארה"ב וודרו ווילסון. נוסח ה"הצהרה" היה כמובן "רזה" ומצומצם יותר מהדרישות של המקוריות של ראשי התנועה הציונית ועל כל משפט נוהל מו"מ ארוך ומתיש! יהודים רבים קיבלו בשמחה רבה את ההצהרה אם כי כמובן לא העלו על דעתם עד כמה ארוכה תהיה הדרך להגשמתה -עוד דור ואיזה אסון נורא יעבור על העם היהודי בדרכו להגשים את עצמאותו. לא כל היהודים היו שותפים לשמחת ההישג ההיסטורי- כמובן חלק מיהודים החרדים הקיצונים שהתנגדו בתוקף לתנועה הציונית וראו בה תנועה חילונית שתחריב את העולם היהודי הדתי/חרדי ועמדו על-כך שאסור להתגרות בגויים ושמדינה יהודית בא"י תקום רק שהמשיח יבא ועד אז אסור באיסור חמור לפעול למען הקמת ישות יהודית עצמאית! חלק מפלגים חרדיים קיצוניים אלו חיים ופועלים עד היום במדינה היהודית ומוכיחים כי אולי הם בקיעים ביהדות אולם לא בהיסטוריה היהודית הישנה וגם בקורות העם היהודי בעת החדשה! טוב שהם נשארו מיעוט, מיעוט קולני ומרגיז אולם רק מיעוט ונקווה של יגדלו ויהפכו לגורם הרסני!

    אולם לא רק חרדים יהודיים קיצוניים המסרבים להכיר בקורות העולם החדש ולהתאים את עצמם לעולם זה מבלי לנטוש את אורח החיים הדתי חלילה ,התנגדו לתנועה הציונית החדשה וניסיונה לקבל הכרה בינלאומית במימוש חזונה היו. גם יודים מודרנים ו"טובים", אנשי העולם הגדול שנחרדו מהעובדה שאולי העם היהודי יהיה ריבון במולדתו ויקים לעצמו מדינה כשאר אומות העולם! הם עשו הכל על-מנת לחבל בהישגי התנועה הציונית והגשמת מטרותיה! אחד הבולטים שבהם בבריטניה, שעשה הכל יש אומרים בהצלחה מסויימת לצערנו היה יהודי מכובד בשם אדווין מונטגו שהיה גם שר בממשלת בריטניה. מונטגו התנגד בחריפות להצהרה, כל הצהרה שממשלת בריטניה מכירה בזכות לעם היהודי למימוש שאיפותיו הלאומיות העצמאיות בארץ-ישראל! מוטגו טען בלהט ש"היחס המועדף ליהודים בפלשתינה הוא גזעני" והגדיר את התנועה הציונית –"זן מדיני מזיק!" מונטגו תהה "האם מוסלמים ונוצרים צריכים לפנות דרך ליהודים ומדוע היהודים צריכים לקבל עדיפות בפלשתינה? אני טוען " כך השר היהודי הבריטי מונטגו "כי אין דבר כזה לאום יהודי-אני שולל את הטענה שאפשר לתת ליהודים עדיפות וזיקה מיוחדת בפלשתינה!" כך השר היהודי  מוטגו שכאמור נלחם בכל כוחו על-מנת שהיהודים לא יוכרו, בטח שלא ע"י ממשלתו כזכאים להקים מדינה ריבונית בארץ-ישראל! מונטגו נפטר בשנת 1925,בגיל 45 בלבד ולא זכה לראות את מימוש החזון הציוני 23 שנים מאוחר יותר! יתכן ואם היה זוכה אולי היה מתחרט ומודה בטעותו ההיסטורית ! מי יודע?  לעומתו, בן דודו הרברט סמואל התנגד נחרצות לדרכו האנטי ציונית של מונטגו ולימים היה הנציב הבריטי הראשון בא"י ,אחרי כיבושה מהטורקים ודגל ברעיון הציוני.

      מונטגו הנ"ל לא היה היהודי הראשון ובוודאי לא האחרון בהיסטוריה היהודית המודרנית שסלד מהאפשרות שיהודים יזכו לבית לאומי וריבוני אמיתי במולדתם! לימים הוקמה בארץ ישראל תנועת "ברית שלום" שבה היו חברים אינטלקטואלים יהודים רבים מהאליטה האינטלקטואלית היהודית בארץ-ישראל באותה תקופה ובין השאר נמנו על חביר התנועה הזו מרטין בובר, גרשום שלום, עקיבא ארנסט סימון, הוגו ברגמן לייב מאגנס(הנשיא הראשון של האוניברסיטה העברית,)איש העסקים זלמן שוקן לימים המו"ל הראשון של עיתון "הארץ" ואחרים. בגדול, חברי התנועה התנגדו להקמת מדינה יהודית בלבד ודגלו בהקמת מדינה דו-לאומית ערבית, יהודית. הם טענו כי אם הערבים לא רוצים מדינה עצמאית, גם ליהודים לא מגיעה מדינה כזו!  חלק מחברי התנועה שללו מכל וכל את מטרות התנועה הציונית, חלקם התמתנו והתנועה התפצלה והתפרקה. זאב ז'בוטינסקי כינה אותם "דמויות קומיות" וכפר בעובדה שהם ציונים (למרות שרובם טענו שהם ציונים משום שהרצל כתב שהוא בעד מדינה יהודית שבה יחיה מיעוט ערבי שווה זכויות לחלוטין!). במציאות של היום אין ספק שדבריו של ז'בוטינסקי נגד חברי ,ברית שלום "היו מתוייגים כ"דברי הסתה ושיסוי נגד יהודים שחושבים אחרת ממך כולל ע"י אותם אנשי שמאל דהיום  שמקוננים שממשיכי דרכו של ז'בוטינסקי חרגו לגמרי ממשנתו...    לייב מאגנס הגדיל ועשה כאשר ערב הכרזת העצמאות של מדינת ישראל, טס בבהילות לארה"ב וניסה לשכנע את מנהיגיה שלא להכיר בעצמאות מדינת ישראל ולסכל את האפשרות הנוראית האנטי מוסרי והלא צודקת היסטורית שיהודים יקימו מדינה ריבונית בארץ-ישראל, מולדתם ההיסטורית ועוד ללא הסכמת התושבים הערביים המקומיים ! איזה עוול ממש!... מזכיר המדינה ג'ורג' מרשל,לא אוהד גדול של הרעיון הציוני ,בלשון המעטה שוכנע ולחץ על הנשיא האמריקאי הארי טרומן שלא לתת יד לאישור התכנית הקטסטרופאלית להקמת מדינה יהודית עצמאית ! טרומן סירב בתוקף לאכזבתם של נשיא האוניברסיטה העברית הראשונה י.ל. מאגנס ומרשל שתקף את נשיאו וטען שהוא פועל כפי שהוא פועל רק בגלל "רדיפתו אחרי הקול היהודי" מה שנקרא בעברית פוליטית ישראלית מודרנית "פועל כפוליטקאי שדואג לבייס שלו  ורוצה לשרוד פוליטית ולא כמדינאי ששיקולים ממלכתיים וטובת המדינה מדריכים אותו"...

    למרות כל "היהודים הטובים" הללו מה לעשות, מדינת ישראל הריבונית הוקמה בדם ואש כי המציאות לא אפשרה אחרת וממשיכה להתקיים משום שאוייביה יודעים כי למדינה היהודית הריבונית יש אפשרות צבאית טכנולוגית ומוכנות לאומית של מרבית אזרחיה להילחם על קיומה אם וכאשר זו תועמד שוב למבחן! ואוי ואבוי לעתיד המדינה היהודית אם זה לא היה כך ואם זה לא יהיה כך! (ונקווה שהמוכנות הזאת לא תתקיים רק מאה שנים....)

      ואם למישהו יש ספק עד כמה "שכנינו" מפרגנים ל"תנועה הציונית" ורצו לראות במימוש חזונה אפילו חלק מחזונה בעוד הם מחלקים את הארץ המובטחת לשניים ומקימים, בשכנות לישות הציונית העצמאית ישות מדינית ריבונית ששואפת לחיות בדו-קיום ושלום עם הישות הציונית למרות שהיסטורית, אין בסיס לטענותיהם, כדאי לראות ולהבין את מלחמם ביסודות ההכרה הבינלאומית בתנועה הציונית ולהבין כי לא ה"התנחלויות  הבודדות" ו/או בכלל "ההתנחלויות" הן מה שמדיר שינה מראשי העולם הערבי בכלל והפלשתינאי בפרט אלא חזון התנועה הציונית והגשמת החזון הזה גם בחיפה, עכו, תל-אביב ומעל לכל בירושלים! "אנו פועלים לפתיחת תיק הפשעים הבינלאומיים שבוצעו נגד עמנו" כך שר-החוץ הפלשתינאי ריאד אל-מלכי בנאום בפני מתכנסי פסגת הליגה הערבית שדבר לא מטריד את שלוותם מהנעשה במרחבי העולם הערבי השלו ,הרגוע ושוחר השלום מתימן דרך סוריה ועיראק ועד תוניסיה ולוב -הבעיה היחידה שלהם היא ושל העולם כולו כידוע היא הישות הציונית "התוקפנית ומחרחרת המלחמה" שצריך ללמד אותה לקח ובסופו של יום, איך אמר מוחמד סינואאר, מנהיג החמאס בעזה רק לפני ימים אחדים-"למחוק אותה!," והמשיך ראיד אל מלכי-"אותם מעשי עוול שבוצעו נגד עמנו מהצהרת בלפור דרך המנדט הבריטי ועד מעשי הטבח שבוצעו בעמנו ב-1948 –הנכבה!  אנו מבקשים ממזכירות הליגה הערבית להגיש תביעה נגד ממשלת בריטניה על פרסום הצהרת בלפור! אנו גם דורשים התנצלות על ההצהרה הזו מהממשלה הבריטית, קבלת אחריות להצהרה שהיא פשע היסטורי, ביטול ההצהרה, תשלום פיצויים לפלשתינאים בדומה לפיצויים שממשלת גרמניה שילמה ליהודים אחרי השואה!"  ממש כמה בקשות קטנות וסבירות שממשלת בריטניה צריכה להיענות להם ומיד בעוד היהודים ש"רק" יאבדו לגיטימציה בינלאומית למדינתם הריבונות יארזו וייסעו מכאן ויחזרו למולדת אבותיהם בפולין, רוסיה, גרמניה, מרוקו, תוניס, יוון ,עיראק ועוד! הגלובוס גדול ויפה ובכל המדינות בעולם מחכים בקוצר רוח ובשמחה רבה לקבל ולחבק את היהודים ולקבל אותם כאזרחים מלאים שווי זכויות כפי שההיסטורי הוכיחה ורק חבל שהיהודים העקשנים מסרבים לעשות זאת בתואנות שונות ומשונות, מתעקשים לקיים מדינה ריבונית דבר שהוא אנטי מוסרי, לא צודק ועוול היסטורי פאר אקסלנאס! תמיד היהודים העקשנים הללו פעלו בדרך נלוזה זו וחבל שהם ממשיכים ומתעקשים על דרך זו שתוביל אותם, את המזרח- התיכון ואת העולם כולו לדרך של מלחמות ואסונות! עד מתי ?  הנה הקשיבו ל"נשיא הפלשתינאי" מחמוד עבאס בנאום באותו מפגש פסגה של הליגה הערבית ביולי 2016: " אחרי מאה שנים מאז הצהרה בלפור אנו קובעים כי ההצהרה הזו הבטיחה ריבונות לפלשתין למי שאינו הבעלים של פלשתין ואינו זכאי לה...בעקבות כך, הועברו מאות אלפי יהודים מאירופה לפלשתין על חשבון בני עמנו שחיו... במשך אלפי שנים על אדמת מולדתם!"   חשוב כמובן להדגיש שמאות אלפי יהודים "הועברו" מאירופה רובם הגדול מרצונם ולא בגלל איזה המצאה על "שואה" שכמובן היא פרי המצאה מ"מוחם הקודח" של היהודים-"שואה" שלא התרחשה כלל ולמי שלא מאמין וקונה את ה"המצאה" הזו, כדי לו לקרוא את הדוקטורט של אותו מחמוד עבאס בקשר ל"שואה היהודית" שכביכול התרחשה וסוף כל סוף יבין את העוולה היסטורי הנורא שנעשה לפלשתינאים ע"י אומות העולם שנכנעו כרגיל ליהודים הללו שהם שלטו בעולם כלכלית והמציאו אסונות ממוחם הקודח רק על-מנת לזכות בלגיטימציה בינלאומית לשיגעון שלהם להקים מדינה עצמאית דווקא על אדמת פלשתין! יתוקן העוול ההיסטורי הזה ומיד!

      ואם בצדק היסטורי עסקינן ,לפני מאה שנים "הצהרת בלפור" לא היה האירוע ההיסטורי היחידי !ב-7 לנובמבר 1917 התחוללה המהפכה הבולשביקית והקומוניסטים בראשות לנין תפסו את השלטון ברוסיה! "היו יורק טיימס" דיווח בכותרת באותו גיליון על "המהפכה הציונית שמקבלת לגיטימציה בינלאומית בהרת בלפור ועל המהפכה הקומוניסטית שהתרחשו כמעט במקביל באותו יום!" והנה, מאה שנים אחרי איפה התנועה הקומוניסטית ברוסיה -התפוררה ונעלמה ואיפה התנועה הציונית המשגשגת ופורחת וחיה ועצמאית ובועטת בארץ ישראל! סוג של צדק היסטורי ! לא מעט "יהודים טובים" היו שותפים למהפכה הקומוניסטית והאמינו בה ולא האמינו בתנועה הציונית, די אם נזכיר את טרוצקי. גם בישראל רבים וטובים ראו בברה"מ הגשמה של חזון עמוק וחשוב,לא פחות מהציונות, דרשו ממנהיגי המדינה לחבור לבריה"מ וראו במנהיגה יוסף סטלין "שמש העמים" לא פחות-עד שהתפכחו התפכחות כואבת ברבות השנים ולנוכח המציאות!

      "יהודים טובים" כמו אותו שר יהודי בריטי מונטגו ,מרטין בובר וי.ל. מאגנס ואחרים לא פסו מן העולם ! בסוף שנות השמונים של המאה הקודמת, עם התפוררותה של האימפריה הקומוניסטית בריה"מ והמדינות הגרורות שלה במזרח-אירופה, נפתח פחת גדול להגשמת החזון היהודי ומיליוני יהודים שגרו ברחבי בריה"מ המתפוררת וחלמו לעזוב את "ארץ החלומות" הקומוניסטית ולעלות לארץ-ישראל. השלטון הקומוניסטי אסר עליהם באיסור חמור לפעול ולהזכיר את ה"ציונות" בבריה"מ והמעטים האמיצים שעשו זאת שילמו בחירותם כמו נתן שרנסקי ויולי אדלשטיין. האחרים חיכו לשעת כושר לעזוב שלא לומר להימלט מהחלום הקומוניסטי שהיה לחזון אוטופי יפה אומנם על הנייר אאך בפועל חלום בלהות לרוב אזרחי המדיה הקומוניסטית (לא רק לאזרחיה היהודים!) כאשר נפתחו השערים והיהודים החלו לעלות בהמוניהם למדינת ישראל, נבהלו כמה "יהודים טובים" שמה לא מעטים מהעולים יופנה ע"י הממשלה, ממשלת הימין ששלטה בישראל בראשות יצחק שמיר המנוח, להתיישב גם ביהודה ,שומרון וחבל עזה , "חזון הבלהות הדמוגרפי" של אותם "יהודים טובים" יתנפץ ומדינה פלשתינאית לא תקום לשיברון ליבם! מדינת ישראל היתה זקוקה לגייס עשרות מיליונים לקליטת העולים, ליישובם, לתת להם מגורים ראויים ולעזור בקליטתם עד שיסתדרו ,יתערו בארץ ויוכלו לתרום לה. לשם גיוס הכסף הרב, מדינת ישראל נזקקה לגיוס כספים מעבר מארצות וגופים מעבר לים והיתה צריכה לקבל ערבויות כספיות מוצקות לגיוס הכסף. הממשל האמריקאי בראשות הנשיא ג'ורג' בוש (האב) הסכים לתת את הערבויות הנדרשות לגיוס הכסף שהיה נחוץ לקליטתם של מאות אלפי העולים שהגיעו לארץ בתקופה קצרה אתי התפוררותה של בריה"מ. אותם "יהודים טובים", יוסי ביילין הבולט ביניהם עשו כמעה מונטגו ומאגנס, אצו רצו לוושינגטון, נפגשו עם כל מקבלי ההחלטות וניסו להשפיע בכל כוחם על-מנת שארה"ב תתנה את מתן הערבויות הכספיות הנחוצות למדינת ישראל על-מנת שתעמוד במשימה האדירה ותקיים את החזון הציוני ההיסטורי להיות בית לאומי לכל יהודי בעולם אשר יחפוץ לעלות עליה ולהקים בה את ביתו,  בתנאי שאותם עולים לא ישוכנו בישובים היהודים מעבר לקו הירוק! חזון המדינה הפלשתינאית, שבעיני ביילין וחבריו הגשמתו עבורם היתה לא פחות חשובה מהגשמת הזחון הציוני אם לא יותר עמד לקרוס, נוסף לאירועים באזור כאשר כווית נכבשה ע"י עיראק של סאדם חוסיין שזכה לתמיכה מאחד ויחיד-יאסר עראפת שהפך בשל כך למוקצה מחמת מיאוס גם בעולם הערבי ובנוסף, מעמדו הכספי והבינלאומי  התערער מאד עקב קריסתה של האימפריה הקומוניסטית במזרח אירופה וגרורותיה, שתמכו מאד בעראפאת כלכלית ,פוליטית וצבאית! ביילין וחבריו "ראו פרי " בעמלם בוושינגטון וממשל בוש התנה את מתן הערבויות בסך עשרה מיליארד דולאר בהקפאת הבנייה ב"התנחלויות" ובהתחייבות של ממשלת ישראל לא לעודד את העולים, מי שירצה בכך להתגורר בישובים ישראליים מעבר לקו הירוק! אוי לאותה הצלחה! יצחק שמיר, ראש- הממשלה הישר והנאמן לאידיאולוגיה שלו סירב לתת כאלו התחייבויות שסתרו לחלוטין את האידיאולוגיה שלו ושטיפת המוח של השמאל הישראלי כי המדינה תתמוטט בלי מתן הערבויות הללו תתמוטט ושמיר העקשן יגרור את ישראל לבידוד נוראי, בנוסף לגורמים אחרים, גרמה להפסדו של יצחק שמיר והימין בבחירות 1992 ועליית ממשל שמאל בראשות יצחק רבין המנוח. ול"אוסלו"!

        במקביל למאה שנים למאורע ההיסטורי של "הצהרת בלפור"(ולמאה שנים לעלייתו ונפילתו של הקומוניזים שלא מצויין כמובן) מציינים בסוף השבוע הזה את המעשה הנורא של רצח ראש-הממשלה יצחק רבין ז"ל. לפני שש שנים  בדיוק, ב-4/11/2013 כתבתי בבימה מכובדת זו על הרצח בפוסט שכותרתו-"רצח רבין-על חילול השם וקדושת הדמוקרטיה". כתבתי בגדול כי אסור שיהיה ספק ולו הקל שבקלים שמותר לפגוע בראשי השלטון במדינה דמוקרטית, קל וחומר במדינת ישראל שעדיין היא מדינה טרייה באספקט היסטורי  באופן אלים! מותר וצריך להפגין ולמחות נגד השלטון-זהו נשמת אפה של ה"דמוקרטיה"-מושג הנישא בפי כל כערך קדוש כמעט ולא תמיד מקפידים על קיומו-לא מימין ולא משמאל! מצד שני כתבתי ואין שינוי עד היום שבלחץ תקשורתי וציבורי משמאל, אסור לנתח את פועלו של רבין בכלל -לא מימיו כלוחם ומפקד בפלמ"ח (כדי לקרוא את מאמריו של ההיסטוריון הצבאי החשוב ד"ר אורי מישלטיין שמציב במאמריו סימני שאלה לא פשוטים על תפקודו שלרבין כמפקד בפלמ"ח,) דרך תפקודו ברמטכ"ל במלחמת ששת-הימים, שאלה לאמירתו של הרמטכ"ל המנוח דוד אלעזר שלפני כמה חודשים פורסמו הקלטות חדשות ממלחמת יום- הכיפורים ובו הוא נשמע מזלזל באפשרות שיצחק רבין יקבל תפקיד פיקודי בחירום בעת המלחמה (כפי שחיים בר-לב קיבל תפקיד חירום של מפקד פיקוד הדרום אחרי קריסתו הטראגית של האלוף גורודיש)"רבין לא יכול לנהל שום קרב! " נשמע דדו בהקלטה! ודדו הכיר היטב את יצחק רבין כרבע מאה עוד משירותם המשותף בפלמ"ח ובקרב ההיסטורי בירושלים במלחמת השחרור ועד למלחמת יום-הכיפורים עת רבין היה רמטכ"ל ודדו אלוף פיקוד הצפון! אבל הס! אסור לשאול ולתהות-רבין הפך למעין קדוש שאסור להרהר על דרכו ומדיניותו ומי שעושה כך כאילו תמך בהירצחו שלא לומר סייע באופן עקיף ליגאל עמיר הרוצח השפל! השוויתי במאמר את היחס בארה"ב הגדולה והדמוקרטית לנשיא קנדי שנרצח-פרסומים בלי סוף אודותיו כולל פרסומים "צהובים" על אורח חייו ובוודאי ניתוח מדיניותו בשנתיים וחצי בהם היה נשיא כולל הכישלון בפלישה לקובה "מפרץ החזירים", כמה הישגים! כאן ולא רק בימי הזיכרון הנמשכים בתחילת כל חודש נובמבר בין התאריך העברי ללועזי בעשרים ושניים השנים מאז אותו לילה שחור בכיכר שיכנס לדיראון עולם בהיסטוריה הישראלית! לכל רביעי בנובמבר יש גם חמישי לנובמבר והשאלה הגדולה היא מתי יהיה זה לגיטימי לדון ברבין האיש ודרכו ,כולל דרכו המדינית כראש ממשלה בקדנציה השנייה שלו כראש-ממשלה שנקטעה ברצח הנורא! מתי החברה הישראלית תתבגר וכל דיון ברבין ו"מורשתו" שלא מהללת אותו לא יחשב ממש ככפירה בעיקר כמו שאסור בתכלית האיסור בחברה החרדית להרהר ו/או  לערער על "דברי הרב" ופסיקותיו גם אחרי הסתלקותו מהעולם?  "דרך אוסלו" של רבין היתה דרך הפוכה מדרכו של מייסד המדינה דויד בן-גוריון שקבע, גם בזמנים הקשים ביותר שמדינת ישראל נאבקה על עצמאותה מול מספר צבאות ערב, בכוחותיה הדלים אז שרק מדינת ישראל וצבאה יהיו האחראים הבלעדיים לביטחונה כי באמת אין לנו על מי לסמוך  רק על צבאנו וכוחנו! ערב מלחמת ששת-הימים ,אחרי חסימת מיצרי טיראן ע"י הצבא המצרי ממשלת ישראל ניסתה לפנות למעצמות, בראש ובראשונה לארה"ב הברית על-מנת שיממשו את הערבויות שנתנו למדינת ישאל אחרי נסיגת צה"ל מחצי האי סיני אחרי "מלחמת קדש" אחד עשרה שנים קודם לכן, כי במידה והמצרים יסגרו את מיצרי טיראן לתנועה חופשית של ספינות ישראליות ,הם יתערבו, מדינית ואם גם צריך צבאית וימנעו את הצעד הזה שהיה בעיני מדינת ישראל "קאזוס בלי" (סיבה למלחמה). בחודש מאי 1967 עת שליט מצרים נאצר סגר את מיצרי טיראן וצפצף בריש גלי על התחייבויותיו הבינלאומית, ממשלת ישראל פנתה לוושינגטון לעזרה -למימוש הערבויות שניתנו לה עשור קודם לכן! נשיא ארה"ב ג'ונסון הבטיח לממש ולא הצליח! הרמטכ"ל יצחק רבין נשמע בהקלטות שפורסמו אחרי שנים בעת דיון מתוח במטכ"ל ערב המלחמה קובע כי "הגעתי למסקנה כי אין למדינת ישראל על מי לסמוך פרט לצבאה שלה!" והנה, ישרים ולשו שנים אחרי קבעיה נחרצת ומציאותית זו של יצחק רבין הרמטכ"ל בא ראש- הממשלה יצחק רבין ובניגוד למהלך ההיסטורי ורגע לפני נפילתו של עראפת שתמיכתו בסאדם חוסיין בזמן מלחמת המפרץ המאיסה אותו גם ע"י רוב שליטי מדינות ערב שגירשו אותו וגירשו רבבות עובדים פלשתינאיים שעבדו פרנסו את משפחותיהם בעבודת במדינות המפרץ וגורשו בגלל התנהגות "מנהיגם" ,באו רבין, פרס, ביילין ושות. והרימו אותו מהבור העמוק הישר ללב יהודה ושומרון עם כל צבאו! ולא סתם-יצחק רבין נתן לו את המפתחות לביטחונה של מדינת ישראל, אחרי עשרים ושש שנים קודם לכן קבע כי "אין לנו על מי לסמוך" וקבע כי "ערפאת ילחם בטרור בלי בג"ץ ובלי בצלם!" מדהים! רבין ניהל מדיניות של כאילו המתעלמת מהמציאות-" נילחם בטרור כאילו אין שלום ונעשה שלום כאילו אין טרור"- פטנט עולמי ייחודי-מנהיג צריך להסתכל למציאות בעיניים ולהנהיג ולא לנהל מדיניות של "כאילו"-מדיניות בת-יענה המתעלמת מהמציאות! המציאות המדממת  של "אוסלו" הוכיחה עד כמה רבין ושות. טעו ,אולי בתום לב ונאיביות שאסור שתהיה למנהיג נחוש!   מתי מדינת ישראל תתבגר ותתנהל כדמוקרטיה אמתית ולא בסיסמאות -דמוקרטיה שאוסרת בתכלית האיסור ערעור על יסודותיה באלימות, שומרת בכל מחיר על כללי המשחק הדמוקרטי כולל זכות ההפגנה וההתנגדות ודנה בדרכי השליט בפתיחות מבלי שמי שלא מזמר שירי הלל למנהיג שנרצח לא נחשב כרוצחו או כרוצח בפוטנציה!?

      "יהודים טובים" רבים יחסית יש בתקשורת הישראלית ודי שנזכיר את גדעון לוי שמצליח להדהים אותנו כל פעם מחדש-לא קל!  השבוע אחרי "פרשת פיצוץ מנהרת התופת" ולכידת גופות המחבלים שם וסירובה האין מוצדק של ממשלת ישראל לאפשר את חילוץ גופות הצדיקים מהמנהרה בשטח ישראל הריבונית(!) כתב גדעון לוי במאמר ב"הארץ" (02/11/2017) "באיזה חוצפה ממשלת ישראל מלינה על פגיעה בריבונותה? לוי כמו עוד כמה מחבריו לא סובלים גילויי ריבונות ישראלית עצמאית כמו שהיתה פועלת כל מדינה ריבונית עצמאית !  מדינית ישראל העצמאית היא לצנינים בעיני גדעון לוי-אני בטוח שאם היה חי בתקופת בלפור או בתקופת הקמת מדינת ישראל היה כותב מאמרים נחרצים נגד "הצהרת בלפור", נגד הקמת מדינת ישראל ובעד אנשי "ברית שלום"! למזלו של גדעון לוי, כל הנ"ל נכשלו והוא חי במדינת ישראל העצמאית והדמוקרטית המאפשרת גם לו ולדעותיו ההזויות חופש ביטוי מלא ומוחלט וטוב שכך ואסור שיהיה אחרת!!!  ועוד נזכיר עיתונאי אחר מ"הארץ" ניר גונטז' שבמאמר באותו נושא (המנהרה המופצצת) תהה מדוע אנו לא מכירים בגבורתם של אנשי החמאס והג'יהד שזינקו פנימה להציל את חבריהם"... מה יש לכתוב על מי שמעריץ את הגרועים שבאויבינו הרוצים להסתער דרך מנהרות חשוכות הנחפרות בעומק השטח הריבוני הישראלי ולקטול חיי אזרחים ישראליים החיים בשטח ריבוני ישראלי לא נתון במחלוקת (אולי כן בעיני גונטז')...

    כתבתי בשבוע שעבר בהרחבה על ההתנהגות הביזיונית של ממשלת ישראל, ליתר דיוק ראש- הממשלה נתניהו ושרת הספורט מירי רגב  שסייעו להסתרת משלחת ישראל בטורניר הג'ודו באוב-דאבי- כשחזרו הספוראים הישראליים מירי רגב אצה רצה לקבל את פניהם בשדה התעופה ,עמדה לצידם עת הם מנופפים בגאווה בדגל ישראל ושרים את "התקווה"- זה היה מחזה פאטתי-לא של הספורטאים בראשם טל פליקר שזכה במדליית זהב ושר בעצמו את ההימנון הלאומי מעל הפודיום למרות שההמנון לא נוגן-מירי רגב והתנהגותה במקרה דנן היתה פאטתית!  וצל"ש מגיע למייסד האפליקציה הכי פופולארית "ווטס אפ" היהודי האמריקאי ממוצא רוסי יאן קום שהשמיע במחאה על איסור השמעת ההימנון הישראלי בטורניר ספורט בינלאומי(בניגוד לכללים אבל מי ימחה?) בדף הפייסבוק שלו את "התקווה". בימים רגילים נתניהו ורגב היו מרימים אותו על כפיים אבל הפעם-שתיקה רועמת-לא בגללשהם לא גאים במעשיו- הם מתביישים במעשיהם שלהם על שלא מחו וגינו בפומבי את אבו-דאבי ובצדק נתניהו ורגב צריכים להתבייש !

     ציפי ליבני המדינאית הדגולה טענה כי "כאשר אנחנו נהיה בשלטון ננהל מגעים גלויים, אמיתים ואמיצים עם ההנהגה הפלשתינאית ואז ברחבי העולם הערבי לא יאסרו להניף את דגל ישראל באירועים רשמיים ונוכל לשמוע את ההימנון הישראלי מתנגן באירועים כאלו!" כמובן ליבני ושות. מצדיקים את המדינות ה"ידידותיות באזור"  שאוסרות על ספורטאים ישראליים להפגין בפומבי סימני ריבונות ומערבבים ספורט בפוליטיקה! ליבני-פוליטיקאית קטנה שלא למדה כלום מהעבר, מציגה בימים האחרונים בפייסבוק תכנית מדינית "נועזת" ולא מתייחסת למה שכל עורך-דין ומדינאי צריך להתייחס אליו- תקדימים! איפה הלקח של הגברת ליבני  מה "הינתקות" מרצועת עזה והשלכותיה על ביטחון מדינת ישראל ? יוק!   וירוס "אוסלו" של רבין עדיין מפעפע בשיח הישראלי המדיני וכאשר ליבני דוגלת ב"הסדר אזורי" היא וחבריה לדעה תומכים בעיקרון הרקוב ש"עראפת/מדינות ערב ילחמו בטרור נגד מדינת ישראל בלי בג"ץ ובלי "בצלם"! עד מתי הם יחיו בהזיות לא מציאותיות מסוכנות?   והשבוע ליבני וחלק מחבריה התעלו מעלה מעלה בצביעותם- ליבני וחבריה קובלים השכם והערב על "השיסוי של בנימין נתניהו בין השאר נגד המיעוט הערבי ונציגיו"! כאשר חבר-הכנסת הערבי חבר החמה הציוני שליבני אחת מראשיו מודיע כי לא יגיע לכנס מפלגתי לרגל מאה שנה ל"הצהרת בלפור"-"החגיגה הזו שלכם היא לא שלי, להפך!" יו"ר מפלגתו, אבי גבאי מודיע לו חד וחלק באופן שאינו משתמע לשני פנים כי עדיף שבהלול יארוז את מטלטליו ויעזוב את הכנסת ואת המפלגה מיד! לליבני שותקת ולא מגיבה- אם נתניה או רגב או אורן חזן או דויד ביתן, רשימה חלקית היו מתבטאים נגד בהלול... או אה, איזה גינויים ספקטקולאריים היינו שומעים מציפי ליבני וצפונה על "השיסוי של ראשי המדינה נגד הציגים הלגיטימיים הנבחרים של המגזר הערבי בכלל ועוד נגד עיתונאי ספורט פופולארי כזוהיר בהלול בפרט!  והגדילה בצביעותה שלי יחימוביץ שאמרה ש"כמו שאבי גבאי לא ניסה למנוע את פרישתם של פרופסור מנואל טרכטנברג ואראל מרגלית מהכנסת כך אין הוא לא מנסה למנוע את פרישתו של בהלול מהכנסת". אלא שזוהיר בהלול לא הודיע על פרישה מהכנסת-גבאי מראה לו את הדלת -יחי ההבדל הקטן ויחי הצביעות הגדולה של יחימוביץ! היו מי שחשבו שהיא פוליטיקאית "מזן אחר"-מסתבר שלא !

    ואחרי מאה שנים לראות מפלגה עם עבר ציוני כמו "מרץ" מוחקת מהמצע שלה את המונח "ציונות" וראשי כמעט כולם מתלבטים אם להגדיר את מפלגת "מרץ" כמפלגה "ציונית"? מדהים , מדהים, מדהים ועצוב! כל מילה נוספת מיותרת!

     ולסיכום העניין המדיני-השבוע פורסם באתר N.R.G כי האו"ם מכין תכנית מפורטת לעזור לפלשתינאים בפועל, להשתלט על שטחי סי ביו"ש שטחים שהם פורמאלית בריבונית ישראלית מלאה-השתלטות הכוללת בנייה לא חוקית פלשתינאית וכן בנייה פלשתינאית בירושלים! לפני כמה שבועות פורסם כי בדיון בלשכת נתניהו בהשתתפות השרה מירי רגב,השר זאב אלקין ואחרים הוחלט לאפשר לאו"ם להשתלט באופן בלתי חוקי על עוד עשרים דונם בשכונת ארמון הנציב להגדיל את מבנה האו"ם שם! בשטח ריבוני ישראלי בירושלים! לא ברור לראש- הממשלה ולשריו מה מטרתו הגדולה של האו"ם?- לכרסם בפועל בריבונות ישראל ועוד בירושלים? איך הם מאפשרים זאת? רוממות אחדותה וריבונותה של ירושלים בגרונם ובפועל-נותנים יד במודע לכרסום נוראי שנענדה ע"י האו"ם- הגוף המושמץ, בצדק על-ידיהם בשל פעולותיו והחלטותיו החד- צדדיות אולם בשטח? צמד השדרנים (בתכניתם המצויינת ארבעה בקרים בשבוע ברשת ב' של תאגיד השידור "כאן")קלמן ליבסקינד ואסף ליברמן התייחסו לנושא וביקש לראיין מי מהמשתתפים בדיון בלכת רוה"מ שבסיומו הוחלט מטעמים מסתוריים לאפשר לאו"ם להמשיך לבנות באורח לא חוקי בשכונת ארמון הנציב. איש ממשתתפי הפגישה כולל מירי רגב שבדרך כלל לא בורחת מהתקשורת אלא להיפך... וכולל השר אלקין וראש עירית ירושלים סירבו בתוקף להתראיין כאשר מפחדים משאלות קשות ומתביישים בצדק בהחלטות תמוהות בלשון המעטה, אין פלא שאפילו מירי רגב שבימים כתיקונם שמחה לכל מיקרופון נשלף ומצלמה, יורדת עמוק למחתרת ! אם אשכך ירושלים...

       ו"במעבר חד" כמו שאומרים בתכניות האקטואליה בתקשורת האלקטרונית,-בשבועות האחרונים אנחנו נשטפים בגל פירסומים כמעט על בסיס יומי על "הטרדות מיניות" שעברו אנשים(בעיקר נשים אבל לא רק) בעבר הרחוק ,רחוק מאד והפחות קרוב בידי (ולא רק),תרתי משמע, של "מפורסמים" ו"סלבים". החל מהמפיק ההוליוודי ה"חזק " הארווי  ווינשטיין (שלא "לתפארת" העם היהודי), דרך שחקנים וזמרים והשבוע, התברר שהשחקן המצויין לטעמי קווין ספייסי הטריד מינית גברים כולל קטינים והוא "יצא מהארון" והצהיר שהוא הומו. בסדרה המצויינת "בית הקלפים" כמעט סדרת הטלוויזיה היחידה שיש לי סבלנות לצפות בה מתחילתה ועד סופה (ועוד אמריקאית...) היו לפחות שתי סצנות בהן קווין ספייסי -הנשיא אנדראווד יוזם קשר מיני הומוסקסואלי חד-פעמי עם גברים ביותר מרמז! עכישו, כולם, אלו שלא ידעו ו/או חשדו הבינו מדוע ספייסי רצה כל-כך לעשות את הסצנות הללו(לא משמעותיות לעלילה) בגאווה בלתי מוסתרת! בכל אופן ספייסי שנטען נגדו לפחות בכמה מקרים שהוא הטריד לפני שנים רבות נערים קטינים בכמה הזדמנויות, הודיע שהוא משהה את עצמו כולל צילומי העונה החמישית  של ,בית הקלפים"! שיטפון הגילויים על ההטרדות המיניות הגיע לארץ, אחרי שלפני כמה שנים נזכרו כמה נשים ,כולל מפורסמות "דעתניות" לפרסם שהאלוף רחבעם זאבי ,גנדי, שנרצח לפני חמש עשרה שנים התנהג נגדם באופן מיני בוטה ומטרדי טענות ש"גנדי" כבר לא יכול להשיב עליהם,יש מעין מירוץ בין נשים שונות לאמור "גם אני הוטרדתי"רק בשבת האחרונה שרת הבריאות לשעבר יעל גרמן אמרה בראיון פומבי כי הוטרדה מינית ע"י רופא הנשים שלה. אולם השיא שייך השבוע לעיתונאית לשעבר סילבי קשת שהיתה ידועה כעיתונאית חדה, בוטה מאד (בשלון המעטה...) שלא עושה חשבון אשי במדורה המפורסם בכל סוף שבוע ב"עיתון של המדינה" "ידיעות אחרונות"-"חץ מסילבי קשת". כמה חיצים רעילים שיגרה סילבי קשת באותן שנים עליזות!  השבוע פרסמה קשת הנ"ל רשומה בפייסבוק ובו טעענה כי לפני חמישים ושלוש שנים, בעת שהותה בלונדון ,הלכה למסיבה דיפלומטית "מעממת" ושם נתקלה בשליח עיתון "מעריב" העיתונאי המפורסם יוסף טומי לפיד. קש סיפרה שכאשר פרשה מהמסיבה, לפיד ביקש להצטרף למונית שלה וכאשר הגיעו לביתה, לפיד ביקש לעשות "כדי לעשות שיחת טלפון חשובה" (הימים- ימי -הביניים הטרום פלאפונים-). היא הסכימה בשמחה ולא חשדה בכלום. טומי לפיד, כך קשת "אכן ניגש לטלפון, נהם משהו לתוך השפופרת ומיד אח"כ ניגש אלי ועוד בטרם הבנתי משהו, תקף אותי מינית, כמעט אנס אותי" ."קשת איכשהו על סמך גירסתה הצליחה להיחלץ ונעיפה את לפיד לכל הרוחות! אינני טוען שקשת "מבלפת" אולם אני תוהה מה יום מיומיים? טומי לפיד היה איש תקשורת "בכיר" פופולארי וידוע מה שנקרא היום "מוביל דעת קהל" ולימים פוליטיקאי וראש מפלגה מליחה חד-פעמי אומנם. מדוע סילבי קשת שתקה כל אותם שנים? מדוע היא שתקה כאשר לפני חמש עשרה שנים בערך מונה לפיד לתפקיד הנכבד הרם והנישא של שר- המשפטים של מדינת-ישראל? קשת חשבה שראוי ששר- המשפטים של מדינת ישראל יהיה אנס? לא ברורה לי שתיקתה אז, לא ברור לי מדוע החליטה רק השבוע לגלות את סודה הנורא! איני מקנא בבנו של לפיד יאיר הפוליטיקאי הקושר והמתוקשר שרק בשנים האחרונות הצדיק את ההתעלמות מיום הזיכרון לאלוף רחבעם זאבי בחלק מבתי הספר ,בעיר בת"א (עי לא צריך ללמד על פועלו ומורשתו של אנס..." יאיר לפיד אמר בתגובה לחץ הקטלני של סילבי קשת כי "אינני יכול להגיב על אירועים שהתרחשו לפני למעלה מחמישים שנה"! צודק! ולא רק בהקשר של אביו המנוח. גם בקשר לרחבעם זאבי למשל!

     ולסיום עגום בתקווה לאופק בהיר וירוק- המצב אצל הירוקים מהכרמל ! עוד לפני מינויו של ה"מאמן", גיא לוזון כתבתי כאן שלקבוצה מפוארת כמו ,מכבי חיפה" ולבעלים המסור והטוב שלה יענקלה שחר לא מתאים "מאמן" כמו גיא לוזון- מאמן בינוני ומטה!(בלשון המעטה!) וגם ל-א מתאים בכלל ה"לוזונייה" למכבי חיפה! הזכרתי כי אחרי המשחק הראשון של נבחרת הנערים של ישראל בטורניר הנוער הבינלאומי בכדורגל שנערך בארץ, הנבחרת הישראלי בהדרכתו של לוזון(שנבחר לתפקיד רק בזכות כישוריו המופלאים כמאמן כדורגל וכמובן ללא שום קשר לעובדה שדודו, אבי, היה אז יו"ר ההתאחדות לכדורגל...) כאשר הנבחרת ספגה הפסד מביש ,הדוד השני, עמוס לוזון המלווה והמגן הקבוע של האחיין צרח "השחקנים בגדו בגיא !" –"בגדו"-לא פחות ולא יותר! הלוזונייה הגיע לצערנו לחיפה-אין כדורגל ,אין רמה ,אין כלום ושום דבר על המגרש, יש לוזונייה במקום- המאמן נכנס דקות לפני תחילת משחק ליגה, לחדר השופטים ומראה להם עבירות כביכול של שחקן הקבוצה היריבה ודורש מהם לשים לב לאותו שחקן (שובל גוזלן שחקן קריית-שמונה והכוכב שלה, שגדל אגב במכבי חיפה)-תופעה אסורה ופסולה! מי ידע על הצעד הזה של גיא לוזון? מי איש? מה קורה כאן-? לא מתאים לקבוצה רצינית שרוצה להיות קבוצה מובילה בכדורגל הישראלי כמו מכבי חיפה ולא מתאים לבעלים סולידי ורציני כמו יענקלה שחר! ויותר גרוע- השבוע גיא לוזון התפרץ לחדר ההלבשה של שחקני הקבוצה ודרש מהם לתת לבדיקה את כל הטלפונים הניידים שלהם בתקווה שהוא ימצא מי שוחח עם עיתונאים והדליף "סודות, מחדר ההלבשה"-אפשר לחשוב! מי שיסרב לדרישה, כך איים לוזון על שחקניו, ייקנס בסכום של שלושת אלפים ש"ל והאו יראה בו כמדליף ! הפעולה המבישה בוצעה ב"הצלחה", המדליף כך הודלף נתפס ועכשיו מכבי חיפה בהדרכתו המקצועית של ה"מאמן המופלא " גיא לוזון תחזור להיות קבוצת צמרת ותדרוס את כל הקבוצות בליגה תוך הצגת כדורגל משובח, נאה ואטרקטיבי לשמחת לב האוהדים המתוסכלים שכבר לא יודעים לאן להוליך את חרפת הלוזוניה-תצוגות נפל מבישות על המגרש והתנהגות "שכונתית" במובן הכי הרע של המילה מחוץ למגרש! האוהדים הירוקים לא מכירים את הקבוצה הזו-ההידרדרות נוראית! ע"פ הפרסומים גם ליענקה הסבלני נמאס מכל הלוזוניה והוא החליט סוף כל סוף מאוחר נקווה שלא מדי להנחית במכבי חיפה מנהל מקצועי זר (כנראה הולנדי) ויחד איתו מאמן זר) ביממה האחרונה פורסם בשמו של גיא לוזון, יותר נכון להגיד בהקשר זה הודלף- כי "גיא יהיה מוכן לאמן תחת מנהל מקצועי"! מתברר כי לא רק שלגיא לוזון אין יכולת מקצועית ראויה, אין לו גם כבוד עצמי והוא נאחז בקרנות המזבח ללא בושה! נקווה שכבר בימים הקרובים יענקלה ישים קץ לביזיון הלוזונייה בחיפה והוא אכן יחתים מאמן ומנהל מקצועי ברמה גבה שיבנו מהחומר הקיים קבוצה חזקה וטובה שתשוב ותתמודד אולי עוד העונה בצמרת הכדורגל הישראלי כראוי להשקעה הכספית האדירה של יענקלה שחר בקבוצה, כראוי לאיצטדיון הביתי הנהדר ולקהל האוהדים המסור והנפלא שיוכל לחזור לימים הטובים ,הלא רחוקים ולצעוק בגאווה "ירוק עולה!!!"

       החזאים הבטיחו לנו בשבוע שעבר שבוע חורפי משהו, אפרורי וגשום, אז הבטיחו... אם החורף הזה עומד להיות חורף חורפי כמו השבוע  האחרון ה"חורפי" הרי שמצבנו יהיה יבש מאד ועגום- נקווה לחורף רטוב וגשום! בינתיים אנחנו בעיצומו של הסתיו הנעים עם הרוח המלטפת ואם קצת עננים בשמים לא יותר ולא פחות!

    

                       שבוע טוב נעים ורגוע !

  דרג את התוכן:

   תגובות (0)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   אין רשומות לתצוגה

   ארכיון

   פרופיל

   נהג מונית
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין