כותרות TheMarker >
  ';

  הבלוג של יצחק שויגר

  0

  מים לדוד המלך- מי אמר שהתנ"ך לא רלבנטי?

  0 תגובות   יום שלישי, 28/11/17, 11:07

  שמעת מה קרה לדוד המלך?

  לא. מה קרה?

  מה קרה לך. כל העיר מדברת על זה. הילד שלו מת.

  מה הילד הזה  הוא מבת שבע?

  כן. מה לא שמעת אומרים שנתן הנביא קילל אותו שהילד שלו ימות, בגלל הסיפור הזה עם אוריה, הבעל שלה.

  חבל.

  מה את אומרת על דוד המלך?

  חתיך אמיתי.  הראש האדום שלו עושה לי את זה.

  והעינים?

  משהו משהו. לא סתם גוליית פחד ממנו. הוא הסתכל בו ככה עם העינים והוא עשה במכנסיים.

  ועל בת שבע, מה את אומרת?

  ההיא סתם זונה. כל יום היא עולה על הגג להשתזף בדיוק כשהוא נמצא על הגג שלו. תאמיני לי שום דבר זה לא במקרה.

  מה את חושבת שהיא חיפשה אותו?

  מה חשבת?אל תהיי תמימה.

  ככה זה גברים. הנשים יכולות לסובב אותם על האצבע. ואחר כך הם מסתבכים. היא נכנסת להריון וההמשך ידוע. ואחר כך בא הנביא המחורפן הזה ועושה לו צרות ומאיים עליו. למה מי הוא הנביא הזה?  מה יש לו קשר ישיר  עם אלוהים?

  ככה אומרים.

  אני לא מאמינה. אני חושבת שהכול זאת המצאה שלו. הוא אומר  שהוא מדבר עם אלוהים. יעני יש לו קו ישיר ומי יודע שזה נכון? אצלנו בשכונה במישור פלשתים יש אחד שכל יום אומר, "היום ירד גשם." החקלאים הולכים לזרוע, הולכים להם הזרעים. שום דבר. אין מים ואין כלום. אבל הוא ממשיך בשלו שהוא נביא הגשם. אז מה ?  

  ככה זה נתן. הוא כמו ועדת ביקורת.

  כל דבר שלא טוב בעיניו,  הוא בא לבקר אותו. לאף אחד אחר  אין דעה.  הוא קובע איך להתנהג. הוא קובע מי אשם הוא מחליט. הכול. למה מי מינה אותו. ? יש מלך לא? יש שופטים לא? יש משטרה לא?  אבל הוא מחליט.  הוא שומר המוסר. בשביל  מה דוד  הוא המלך?

  את צודקת.  שכל אחד יעשה את העבודה שלו. אחרת יהיה פה בלגן.

   בזמן של שאול, אני זוכרת, שהוא רצה להרוג את דוד, למה ? סתם ככה. כי אנשים שרו ברחוב "הכה שאול באלפיו ודוד ברבבותיו." זאת סיבה להרוג את דוד שהוא היום המלך שלנו. תארי לך שהוא היה הורג אותו בגלל השיר. מי היה מציל אותנו מהפלשתים. שאול והבנות שלו יחד עם יונתן ?  את מבינה הכל אישי. כשהגברים רבים  מי יותר חשוב. אין להם אלוהים. מוכנים להרוג אחד את השני.

  אולי שיעשו תחרות כל אחד יוציא את הבולבול שלו הנביא יחליט מי מנצח ויהיה שקט.

  זה רעיון טוב . אבל אי אפשר שגם בזה נתן יחליט.

  למה ?

  כי גם נתן הנביא צריך להשתתף ולהוציא את הבולבול שלו.

  נראה לך? איכס.    

  תארי לך ששאול עוד היה מוכן להרוג את דוד, אחרי ששמואל  הנביא הקודם, משח אותו למלך! את מבינה הוא היה הורג את המלך הבא בגלל השטות הזאת? זה ממש לא מתקבל על הדעת  

  ולא רק זה. אחר כך הוא חיתן אותו עם ביתו מיכל וכעס למה היא נתנה לו לברוח כשהוא שלח את הרוצחים שלו להרוג אותו. אי אפשר להאמין. אם החותן שלי היה שולח את העבד שלו להרוג אותי הייתי תוקעת לו את החרב שלו בתחת שלו והייתי מסובבת עד הסוף. ותראי את דוד איזה נחמד היה, שהוא לא הרג אותו. כי היה לו כבוד לסדר ולחוק. הוא לא רצה להרוג את המלך שלו, אפילו שהיו לו הזדמניות רבות וגם הרבה סיבות.

   הבא להרגך השכם להרגו, לא ככה?

  וגם אחר כך, הוא הרג את מי שהרג את בני  המשפחה של שאול.

   אין מה להגיד דוד הוא אחלה גבר. והוא מלך ואנחנו צריכים אותו שילחם בפלשתים. אין הרבה כמוהו.  אבל כשזה בא לנשים, אין עליו. הוא לא מתאפק והיו לו ברוך השם מכל המינים. כנראה שככה זה העולם. מלכים צריכים הרבה נשים, זה מחזק להם את האגו.

   זה כמו שאמר שמואל הנביא. "זה יהיה משפט המלך אשר ימלך עליכם  את בניכם יקח ושם לו במרכבתו ובפרשיו ורצו לפי מרכבתו...ולחרש את חרישו ולקצור את קצירו ולעשות כלי מלחמתו וכלי רכבו ואת בנותיכם יקח לרקחות ולטבחות ולאופות ואת שדותיכם ואת כרמיכם  וזיתכם הטובים יקח ונתן לעבדיו."

  אבל מה, אחר כך האזרחים  בוכים. והם מתחילים לילל.  כולם מתחילים למדוד איזה גודל הבית שלו וכמה זיתים יש לו ואחר כך בא הנביא המחורפן הזה נתן, ואומר לדוד שנלחם בשבילנו וסיכן את חייו ושיש לו עוד זכויות, לפי מה שאמר שמואל, לקחת איזה אישה שהוא רוצה ואיזה בית או כרם שהוא רוצה שהוא החליט בתור המבקר הכללי של המוסר  שלא מוצא חן בעינים שלו,  שהוא לקח את אשתו של אוריה. למה  מי הוא?  הממזרתא הזאת עולה על הגג בשביל לפתות את המלך. כולם יודעים את זה.  הוא הרי היה יכול לקחת אותה בכל מקרה גם מהמיטה של אוריה. וכך הוא עשה. אז מה אז  הוא שלח את אוריה לצבא. למה בטח הוא לא רצה שאוריה יתבאס בזמן שהוא רואה איך המלך שוכב עם אשתו. אז הוא עשה לו טוב ושלח אותו קצת  לצבא שילחם קצת. מה הוא הראשון שנופל חלל?. אלפים מתים בצבא והוא היה יכול אפילו לא למות במלחמה, לא?   ודוד היה יכול לקחת את אשתו אם היה רוצה מבלי לשלוח אותו לצבא.

  אני רוצה להזכיר לך את שאול. שהוא שלח את ביתו מיכל שכבר היתה נשואה לדוד, להתחתן עוד פעם עם פלטי בן ליש.  למה שמואל,  שהיה נביא יותר חשוב מנתן, לא עשה מזה עניין, מה זה בסדר ? אבל אוריה ובת שבע זה כבר לא מוצא חן בעיני נתן. כולם שם הורגים את כולם, במלחמות כל יום, ועושים עניין מאוריה החיתי. למה כי ככה לנתן יש  מה להגיד. הוא יותר חשוב,  הוא יכול להגיד לדוד המלך, "אתה לא היית בסדר."  מה, הוא עשה משהו לא חוקי? משהו שלא כולם עושים? אבל נתן הוא בדיוק כמו כולם. האגו הורג אותם. היו צריכים לסדר לנתן איזה בת שבע על הגג והיה שקט.

  ומי מפסיד? אנחנו. בגלל האגו של נתן שרוצה להיות חשוב, אנחנו צריכים להפסיד את המלוכה של דוד.? ומי יגן עלינו ? למה, לנו אין מה להגיד?

  אבל בסוף, תראי, יש אלוהים, והוא בטח לא מדבר עם נתן. אז טוב הוא הרג לו את הילד. בראבו. אבל הוא עוד יתחתן עם הרבה נשים ויהיה לו עוד הרבה ילדים והוא יהיה אחלה מלך וגיבור מלחמה והוא יזכר בהיסטוריה של העם שלנו כדוד המלך הגדול מכולם ועוד ישירו מים לדוד המלך!

  ונתן?

  מי יזכור אותו. יזכרו את בת שבע, המשתזפת הערומה על הגג. יזכרו אפילו את אוריה, אבל את נתן ישכחו. כי את הצדקנים לא רוצים לזכור.     

  דרג את התוכן:

   תגובות (0)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   אין רשומות לתצוגה

   ארכיון

   תגיות

   פרופיל

   יצחקשויגר
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין