כותרות TheMarker >
  ';

  כך אני רואה את המציאות

  לזכור את העבר לזכור את הנרצחים

  0

  כמה עובדים סבלו במעון ראש הממשלה

  7 תגובות   יום שני, 29/1/18, 20:30

   

  שרה נולדה בשנת 1958
  בעלת תואר ראשון אותו סיימה בהצטיינות באוניברסיטת תל אביב.
  לאחר גירושיה מדורון נויברגר איתו היתה נשואה כשבע שנים החלה לעבוד כדיילת באל על שם באחת הטיסות בשנת 1989 הכירה את בנימין נתניהו ולאחר כשנתיים נישאה לו בביתו בירושלים. בתקופת עבודתה כדיילת למדה לתואר שני בירושלים. את לימודיה כנראה שלא סיימה.
  כשנתיים לאחר נישואיה ב- 1993 קיבלה שיחה אנונינימית שהזהירה על קיומה של קלטת שתפורסם אם לא יפרוש מהמירוץ לראשות הליכוד.
  זו הקלטת הנודעת כקלטת הלוהטת המתעדת רומן מחוץ לנישואים שביבי ניהל.
  הוא הודה והתנצל בפני אישתו. מאז הוא עבדה הנאמן ומכאן ואילך שהיא איבדה את שפיות דעתה. רומן סודי אחד עוד אפשר להבין אבל שניים זה כבר היה יותר מדי גם עבור שרה.

  לאורך שנים שומעים על העסקה פוגענית בבית ראש הממשלה.
  עשרות עובדים היו שם ונעלמו. כולם ללא יוצא מהכלל סבלו שם וסובלים גם שנים לאחר שעזבו את קן הקוקיה הנ"ל.
  שרה אינה אישה נחמדה בעיקר לא לעובדים העובדים במחיצתה. היא בעיקר קנאית עד טירוף לנשים הנמצאות בסביבת בעלה, וכן למעמדה כאשת ראש הממשלה.
  אבל המעניין, תמיד בלשכת ראש הממשלה ישנם פקידים 'שליחי השטן' אני מכנה אותם, המגינים על מעשיה של שרה נתניהו, המכנה עצמה, "אשת ראש הממשלה עם איי קיו של 250".
  אלו בדרך כלל עורכי דין, או פקידים בכירים המפחדים פחד מוות מתגובתה של שרה נתניהו. הם יודעים שמכתה וזעמה יכולה להיות קשה וכואבת הרבבה מעכישת העקרב.

     הרשימה של העובדים שהועסקו במעון ועזבו או נאלצו לעזוב אינה קצרה, יותר מעשרים עובדים נעקצו שם.

  ומה תגובת ראש הממשלה, "תפסיקו לפגוע בשרה אישתי האהובה, התקשורת אם היא רוצה לפגוע בי שתחדל מלעסוק בבני משפחתי, ממשלה לא מחליפים אלא בקלפי. ביבי לא מבין שרוצים להחליף את הממשלה, אולי רק רוצים להחליף חלק שולי בממשלה.

  להלן תאור מקוצר של סיפור חייהם שדלף בעבר לידיעת כלי התקשורת.

  טניה שואו,- 1996,  המטפלת בילדי נתניהו. התלוננה על הלנת שכרה. שרה דרשה מאחד המאבטחים לזרוק את חפציה לרחוב תוך צעקות צרחות  וזעקות אימים לאחר ששרה חשדה בה שלקחה כסף מאביה. האישה הצעירה נבעטה בבהלה מבית ראש הממשלה. מזכירתה של שרה רוזי פרסטאי נקראה לבדוק את חפציה. בדקה ובכתה.

  רוזי פרסטאי, -1996, היתה מזכירתה של שרה, תקראי לי "גברת נתניהו", לא "בוקר טוב שרה", שרה היתה מתרגזת אם היא לא קראה לה גב' נתניהו, "זה מאוד לא בסדר", "אני אשת ראש הממשלה" הדגישה בפניה בכעס, היו לה הרבה התפרצויות זעם שהביאו את רוזי לידי בכי. "אני אלך לביבי ואגיד לו איך את פונה אלי". כאשר פוטרה טניה שאו היא נקראה בבהילות למעון ראש הממשלה ונדרשה לבדוק בין חפציה של המטפלת המסכנה אם היא לא גנבה דבר מהבית. שרה דרשה ממנה לחטט בין חפציה של המטפלת המסכנה, לחטט גם בין תחתוניה המשומשים, לנער כל בגד ובגד, ולחפש טוב בכל גוף המזוודות. בסיום החיפוש היא הרגישה מושפלת עד נשמתה.
  רוזי יצאה לחופשת לידה.
  שמעה על פיטוריה מכלי התקשורת.

  נעמי איגוס, 1996-7, המזכירה של שרה, אף היא אישה דתיה שומרת שבת. החליפה את רוזי בתפקיד. סבלתי מהשפלות וצעקות יומיות, היא מציינת, "לא רק אני, כל העובדים". היא נזכרת, "לפעמים הצעקות הצרחות והזעקות היו כל כך מחרישות אוזניים שהייתי צריכה להחזיק את השולחן בכל כוחי". היתה אווירה איומה כל הזמן. שרה אילצה אותי להחזיק את הטלפון הנייד שלי כל הזמן ברשותי גם כשהייתי צריכה ללכת לשרותים או לאמבטיה כולל בימי שבת. כשבכתה שרה לקחה אותה לשיחה בה הבהירה לה שרמת המשכל שלה הוא 250 איי-קיו.(יותר משל מנת המשכל של אינשטיין.. הרבה יותר), אם היא לא יכולה להיות חזקה כמוני צעקה בזעקה את לא יכולה להיות מזכירתה של אשת ראש הממשלה. דגש על "אשת ראש הממשלה".. ופניה כמעט נגעו בפניה במן סוג של התקף של כעס וזעם.

  רחל יעקב, - 1997, טענה ששרה זרקה עליה נעלים. – כי לא היו מצוחצחות מספיק .. צחצחה 8 זוגות נעלים. לא מספיק טוב. שרה הביטה בזוג הראשון, זרקה אותו לרצפה  וצרחה, "אם ראש הממשלה היה רואה מה עשית לנעלים שלו הוא היה שוחט אותך" ! והוסיפה, את צבעת אותן ואת תשלמי לי עבורן ובשלב הזה הטיחה את הנעלים ברחל שנשימתה נעתקה ממנה ולא יכלה לזוז ממקומה. אני בכיתי והיא לא הפסיקה לצעוק.עמדתי בוכה וכולי רועדת במרכז החדר, כולי מושפלת. מסביב הנעלים מפוזרות על הרצפה. בפחד אמרתי לה, אני אקנה לך נעלים חדשות, היא צעקה אלי, "נעלים חדשות? אלו נעלים איטלקיות איפה תקני? רחל השיבה לה, "אסע לאיטליה ואקנה לך"
  עבדה במשק הבית בבית ראש הממשלה כשלושים שנה ובעבר קיבלה רק שבחים ופרסי הצטיינות! אחרי המקרה הזה היא עזבה את עבודתה במעון ראש הממשלה.

  טארה קומרי,- עד 2011, העובדת מנפאל שטיפלה באביה של שרה.
  היא טוענת שעבדה שעות רבות ללא קבלת תמורה כספית עבורם.
  שרה היתה פונה אליה בכינוי גנאי כמו "את זבל". גם היא טענה לאלימות מצידה של שרה, כשביקשה חופשות הן לא ניתנו לה, שרה חשדה בה שלקחה כסף מאביה והתעמתה איתה, במהלך הויכוח רצה לכיוונה והיא נבהלה ונפלה על סנטרה, בתום הוויכוח אף הוזמן רופא לבית לאחר האירוע המבהיל.
  יממה לאחר אותו וויכוח עובדי לשכת ראש הממשלה שהיא מפוטרת. שרה גם לא הניחה לה לקחת את חפציה לאחר שפוטרה. היא לא נתנה לה לקחת את חפציה, עובדי הלשכה אילצו אותה לחתום על מסמך בעברית שבדיעבד התברר שמדובר כמכתב פיטורים בו נאמר שנשללות ממנה כל זכויותיה הסוציאליות, כולל התרעה מוקדמת על פיטורים, פיצויי פיטורים, תשלום בגין ימי חופשה, ימי הבראה ושארית שכרה. כך מתנהלת שרה נתניהו ועובדי מעון בית ראש הממשלה כלפי עובדים. כמו כן העובדים הם אלו שאספו את חפציה.

  ליליאן פרץ, - 2010, טענה שלא קיבלה בעבור ימי חופשה, טענה שסבלה סבל רב, השפלות. חוייבה לעבוד בשבתות למרות היותה שומרת שבת, שרה אמרה לה שיש לה זכות גדולה לעבודה אצל משפחת נתניהו, "איזה בית יפה יש לי, אני האמא של מדינת ישראל"..
  פעם צלצלה אליה בשתים לפנות בוקר כדי לנזוף בה שלא כיסתה כרית כראוי .. היא מתארת דמות מפחידה החורקת בשיניה כאשר היא כועסת, נושכת את שפתיה ופוערת עיניים לרווחה. היתה מבשלת בביתה כי שרה "לא סבלה" את ריח הבישולים והטיגונים.
  ליליאן נזכרת שכאשר נגמר לה פעם הגז בביתה נאלצה ללכת לאחותה כדי לסיים את הבישולים. היא מוסיפה, שרה שילמה לי שכר נמוך יותר משכר המינימום. היא גם נמנעה מלשלם לי את הזכויות הסוציאליות עבורי. ליליאן מציינת שמאז שעזבה את עבודתה היא סובלת מקשיים פיסיים ונפשיים.

  עמנואל סלע,-  2013, אב הבית במשך שלושה וחצי חודשים. התביעה לשעות עבודה ארוכות מדי יום הביאו להתמוטטותו. היה אדם בריא לפני העסקתו במקום. הוא מציין "לחץ רב, צעקות מצידה של שרה". העבודה במחיצתה מוטטה פיסית ונפשית גבר שבריאותו נבדקה לפני העסקתו במעון ראש הממשלה.

  גיא אליהו, - 2014-5, עובד תחזוקה במעון ראש הממשלה. גם הוא התלונן על העסקה פוגענית. חוייב לעבוד בשעות לא סבירות, מסדרי ניקיון מלווים בצעקות, עלבונות וקללות. מדי פעם היו התפרצויות זעם קשות על השארת כלים לא במקום שנראה לשרה.
  שרה גם התלוננה בפניו שהאוכל שהוא מביא גורם לה להשמין ..
  לשיטתה איש אחזקה אמור לעמוד לרשותה בכל שעה ביום ובלילה. באחד הלילות לאחר חצות נקרא לחזור למעון כדי "לחמם לשרה צלחת מרק".. במקרה אחר הוא נקרא כי הוא הלך לביתו מבלי לברך את הגברת בלילה טוב .. "אתה חייב לומר לי לילה טוב לפני שאתה יוצא".
  זכה במשפטו ונפסק לטובתו 120 אלף ₪ בגין התלונות שהתגלו כנכונות.

  ויקטור ברגה,- 2016, נהגה של שרה, כן, יש לה גם נהג. הגיש תביעה על תנאי העסקה בלתי נאותים וזכה לפיצוי של 150 אלף ₪.

  אתי חיים, 2016, מבשלת במעון ראש הממשלה. תמכה בעדותו של גיא אליהו בכל המתרחש במעון, היא זוכרת מקרה בו עמדה לפתוח את דלת ארון הכוסות, פתאום הרגישה מכה בידה. שרה עמדה מאחוריה והכתה אותה. "את תשתפי ידיים לפני שאת נוגעת בדלת ארון הכוסות" . היא עמדה ולא האמינה שזה קורה לה בעקבות המקרה הרגישה לחץ החזה ופרמדיק שנקרא לבדוק אותה מצא שיש לה משהו לא תקין בלבה והציע לקרוא לאמבולנס. תגובתה של שרה היתה, - "אמבולנס לא יגיע לכאן, שאחד הילדים שלה יקח אותה מפה". אכן אחד הבנים שלה הוכנס עם רכבו עד לפתח הבית ופינה אותה. זה היה יום העבודה האחרון שלה שם. שרה מעולם לא צלצלה או התעניינה בגורלה.

  מני נפתלי, - 2016, אב הבית במעון ראש הממשלה, התלונן על העסקה פוגענית.
  התביעה הציגה יחסי  עבודה פוגעניים, העלבות, דרישות מוגזמות, השפלות והתפרצויות זעם קשות. בית הדין פסק  155 אלף ₪ פיצויים למני נפתלי.

  שירה רבן, - 2017, חרדית בת 24. עבדה במעון ראש הממשלה רק כחודש ימים. התלוננה על יחס מחפיר כלפיה. התנהגו אליה כאל שפחה.
  ערכו לה מסדרי ניקיון, אסרו עליה לאכול כי שרה "אינה אוהבת עובדים שמנים", דרשה ממנה להימנע מלצאת לימי חופשה, תבעה מהעובדת להימנע מלהעדר מהעבודה בגלל מחלות ילדיה, דרשה שילדיה של העובדת לא יגעו בבגדי העבודה שלה כדי "לא להעביר זיהומים".. האשימה אותה בגניבת נעלים, .. צעקה עליה, "אין לך כלום בראש".., "את גוש של כלום", אסרה עליה לצאת להפסקות ולשתות מים ומקרה אחד בו כמעט הוכתה ע"י שרה.
   קללות והשפלות.
  אסרה עליה להשתמש בשירותים במעון אלא שתלך לשירותיה המאבטחים שנמצאו מחוץ למעון, שרותי גברים.
  כדי לעבוד בניקיון בבית ראש הממשלה העובדת נאלצה לעבור מבחני מיון, מבחנים פסיכולוגיים, תחקיר ביטחוני, בדיקת פוליגרף וראיון אצל אשת ראש הממשלה.. האם היתה אמורה לעבוד במוסד? אבל כנראה שמבדקים אלו הם מנת חלקן של כל עובדות משק הבית בישראל.

  מי צריך הקלטות נוספות?
  הציבור כבר יודע מה מתרחש במעון ראש הממשלה, איך מתנהגים ילדיו, למה הם מתנהגים כך ומה תהיה אחריתם.
  האישה הזו צריכה טיפול.


  עד כאן נכון ליום ה 29 לינואר 2018 

   

   

  דרג את התוכן:

   תגובות (7)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     5/2/18 23:11:

   צטט: goodyear2016 2018-01-30 20:17:26

   צטט: liat62 2018-01-30 19:23:57

   צטט: goodyear2016 2018-01-30 18:56:14

   אתה כזה חכם אז אולי תענה לי על שאלתי : עם כל כך הרבה תלונות ופיצויים לעובדים מדוע עדין אנשים עובדים ורוצים לעבוד אצלה ?? אני ספרתי 12 עובדים שהתלוננו על שרה . אתה יודע , איש מקטרג , מה זה 12 אנשים שלא היה לשרה כימיה איתם , לעומת כל העובדים שלא התלוננו עלייה ועדין עובדים איתה ? אני בהחלט מצדדת בשרה שהעובדים יקראו לה גברת נתניהו לפי דרישתה . לא צריך לעשות מכל דרישה של שרה עיניין ציבורי .

   בשמת, 12 מקרים זה כלום בעינייך?

   ואם בין אותם 12 אנשים שנפלו קורבן להתייחסות מסוג זה היה מישהו מקרובייך או מכרייך, גם אז היית תומכת בה?

   וד"א, אלה רק 12 המקרים שיצאו החוצה לתקשורת. יש עוד רבים שלא יצאו.

   ---------------------------------------

   ברוכה השבה לקפה ליאתי . שנתיים לא שתינו קפה איתך . 

   ולעינייננו . 12 אנשים לא אומרים מאומה .

   אלו 12 אנשים שידעו על אופיה חם המזג של אהובתי שרה לפני שפנו לקבל עבודה אצלה .

   הם לא עמדו במשימה כעובדים נאמנים לבקשותייה-דרישותייה והיא שילמה לחלקם פיצויים דרך בית משפט .

   אני מתנגדת לכל סוג של אונס . אונס פיזי/אונס נפשי/אונס כלכלי/אונס חברתי .

   מבחינתי אונסים את שרה ומפשיטים אותה לעיני כל וחודרים למרחב הפרטי שלה !!!

   זה מה שאני חושבת וזה מה שאני מרגישה לגבי כל הסיפורים שמופצים על שרה בתקשורת .

   "אונסים את שרה ומפשיטים אותה לעיני כל וחודרים למרחב הפרטי שלה !!!" ?? 

   - את שרה אונסים?
   היא הורסת את חייהם של מאות בני אדם 
   רשימה זו היא אחוז ממה שקורה סביבה, היא לא הנאנסת, היא האונסת
   החקירות "הפיתאומיות" שהופיעו לפני הבחירות לנשיאות המדינה היא יוזמה שלה למי שלא יודע. שרה עמדה מאורי החקירות של השר שלעבר שטרית, גרמה למותו של שר אחר, פרופסורים באקדמיה מתרחקים ממעון ראש הממשלה כמו מאש והם לא מתרחקים מביבי, הם מתרחקים משרה. היא פסיכופתית וצריכה להיות כלואה. 

     5/2/18 23:05:

   צטט: liat62 2018-01-30 19:20:45

   אין עשן בלי אש. ישנם סיפורים נוספים שעוברים מפה לאוזן ומעבירים צמרמורות בגבם של השומעים. מעבר לכל מה שמייחסים לשרה נ. בעינייני גנבות ורמאות ושליחת ידיה לכספי ציבור, הרי שמכל אותם מקרים עולים ריח רע ותחושה אפלה. אין פלא שיכולת קבלת ההחלטות של בעלה לוקה בחסר בצורה חמורה אם ז-ה מה שהוא נאלץ לחיות איתו בבית, ואם הוא היה אדם פרטי, זה לא היה עניינו של איש, אבל הוא לא אדם פרטי, והוא מסכן את המדינה על בסיס יומי בגלל אשתו. בכל מדינה מתוקנת, אחרי חשיפה שכזו, ראש הממשלה היה מתפטר, אבל בין ישראל תחת שילטון הליכוד המתמשך ובין מדינה מתוקנת אין דבר וחצי דבר.

   כל הכבוד לך, אני גאה בך

     5/2/18 23:04:

   צטט: goodyear2016 2018-01-30 18:56:14

   אתה כזה חכם אז אולי תענה לי על שאלתי : עם כל כך הרבה תלונות ופיצויים לעובדים מדוע עדין אנשים עובדים ורוצים לעבוד אצלה ?? אני ספרתי 12 עובדים שהתלוננו על שרה . אתה יודע , איש מקטרג , מה זה 12 אנשים שלא היה לשרה כימיה איתם , לעומת כל העובדים שלא התלוננו עלייה ועדין עובדים איתה ? אני בהחלט מצדדת בשרה שהעובדים יקראו לה גברת נתניהו לפי דרישתה . לא צריך לעשות מכל דרישה של שרה עיניין ציבורי .


   את כל כך עיוורת למתרחש במעון ראש הממשלה
   אם היית במקומה של האישה המסכנה טניה שואו שבסך הכל היתה מטפלת, איך זרקו את חפציה, איך מתנהגים כך לאישה? מה ההתנהגות הזו? איך משפילים, מעליבים בני אדם? אפילו רוזי בכתה שם. ורוזי לא היתה לכאורה צד באירוע הזה. כך משפילים עובדת? לזרוק אתת חפציה? לעשות חיפוש בין חפציה? לא מדובר ב 12 עובדים, מספיק היה אירוע אחד כדי שאדע איך להתייחס לאישה הזו "גברת ראש הממשלה". היא מביישת את כל החברה הישראלית ואת נותנת לה אישרור להתנהגותה? צעקות, אלימות מילולית ופיזית? מי היא בכלל?

     30/1/18 20:17:

   צטט: liat62 2018-01-30 19:23:57

   צטט: goodyear2016 2018-01-30 18:56:14

   אתה כזה חכם אז אולי תענה לי על שאלתי : עם כל כך הרבה תלונות ופיצויים לעובדים מדוע עדין אנשים עובדים ורוצים לעבוד אצלה ?? אני ספרתי 12 עובדים שהתלוננו על שרה . אתה יודע , איש מקטרג , מה זה 12 אנשים שלא היה לשרה כימיה איתם , לעומת כל העובדים שלא התלוננו עלייה ועדין עובדים איתה ? אני בהחלט מצדדת בשרה שהעובדים יקראו לה גברת נתניהו לפי דרישתה . לא צריך לעשות מכל דרישה של שרה עיניין ציבורי .

   בשמת, 12 מקרים זה כלום בעינייך?

   ואם בין אותם 12 אנשים שנפלו קורבן להתייחסות מסוג זה היה מישהו מקרובייך או מכרייך, גם אז היית תומכת בה?

   וד"א, אלה רק 12 המקרים שיצאו החוצה לתקשורת. יש עוד רבים שלא יצאו.

   ---------------------------------------

   ברוכה השבה לקפה ליאתי . שנתיים לא שתינו קפה איתך . 

   ולעינייננו . 12 אנשים לא אומרים מאומה .

   אלו 12 אנשים שידעו על אופיה חם המזג של אהובתי שרה לפני שפנו לקבל עבודה אצלה .

   הם לא עמדו במשימה כעובדים נאמנים לבקשותייה-דרישותייה והיא שילמה לחלקם פיצויים דרך בית משפט .

   אני מתנגדת לכל סוג של אונס . אונס פיזי/אונס נפשי/אונס כלכלי/אונס חברתי .

   מבחינתי אונסים את שרה ומפשיטים אותה לעיני כל וחודרים למרחב הפרטי שלה !!!

   זה מה שאני חושבת וזה מה שאני מרגישה לגבי כל הסיפורים שמופצים על שרה בתקשורת .


     30/1/18 19:23:

   צטט: goodyear2016 2018-01-30 18:56:14

   אתה כזה חכם אז אולי תענה לי על שאלתי : עם כל כך הרבה תלונות ופיצויים לעובדים מדוע עדין אנשים עובדים ורוצים לעבוד אצלה ?? אני ספרתי 12 עובדים שהתלוננו על שרה . אתה יודע , איש מקטרג , מה זה 12 אנשים שלא היה לשרה כימיה איתם , לעומת כל העובדים שלא התלוננו עלייה ועדין עובדים איתה ? אני בהחלט מצדדת בשרה שהעובדים יקראו לה גברת נתניהו לפי דרישתה . לא צריך לעשות מכל דרישה של שרה עיניין ציבורי .

   בשמת, 12 מקרים זה כלום בעינייך?

   ואם בין אותם 12 אנשים שנפלו קורבן להתייחסות מסוג זה היה מישהו מקרובייך או מכרייך, גם אז היית תומכת בה?

   וד"א, אלה רק 12 המקרים שיצאו החוצה לתקשורת. יש עוד רבים שלא יצאו.

     30/1/18 19:20:
   אין עשן בלי אש. ישנם סיפורים נוספים שעוברים מפה לאוזן ומעבירים צמרמורות בגבם של השומעים. מעבר לכל מה שמייחסים לשרה נ. בעינייני גנבות ורמאות ושליחת ידיה לכספי ציבור, הרי שמכל אותם מקרים עולים ריח רע ותחושה אפלה. אין פלא שיכולת קבלת ההחלטות של בעלה לוקה בחסר בצורה חמורה אם ז-ה מה שהוא נאלץ לחיות איתו בבית, ואם הוא היה אדם פרטי, זה לא היה עניינו של איש, אבל הוא לא אדם פרטי, והוא מסכן את המדינה על בסיס יומי בגלל אשתו. בכל מדינה מתוקנת, אחרי חשיפה שכזו, ראש הממשלה היה מתפטר, אבל בין ישראל תחת שילטון הליכוד המתמשך ובין מדינה מתוקנת אין דבר וחצי דבר.
     30/1/18 18:56:
   אתה כזה חכם אז אולי תענה לי על שאלתי : עם כל כך הרבה תלונות ופיצויים לעובדים מדוע עדין אנשים עובדים ורוצים לעבוד אצלה ?? אני ספרתי 12 עובדים שהתלוננו על שרה . אתה יודע , איש מקטרג , מה זה 12 אנשים שלא היה לשרה כימיה איתם , לעומת כל העובדים שלא התלוננו עלייה ועדין עובדים איתה ? אני בהחלט מצדדת בשרה שהעובדים יקראו לה גברת נתניהו לפי דרישתה . לא צריך לעשות מכל דרישה של שרה עיניין ציבורי .

   ארכיון

   פרופיל

   eyalees
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין