כותרות TheMarker >
  ';

  פוסטים אחרונים

  ארכיון

  תגובות (0)

  נא להתחבר כדי להגיב

  התחברות או הרשמה   

  סדר התגובות :
  ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
  /null/cdate#

  /null/text_64k_1#

  אין רשומות לתצוגה

  0

  האירוע המוזר

  0 תגובות   יום חמישי, 15/3/18, 10:56

   

  ''

  עיסקת הגרעין וספיחיה

  קטע

  החזרה הבהולה של נציג חברת התעופה הלאומית של עירק לבגדד, הדליקה נורה אדומה בשירות הביטחון הכללי של ממלכת ירדן. והדי הנטישה הבהולה הגיעו לאחר זמן מה עד לאוזניו של ראש השירות, הגנרל דאוד אל-דג’אני. למרות שהעניין בתחילה נראה בעיניו כחסר חשיבות, הואיל הגנרל לקיים דיון עם מטהו וצוות חוקרים מהאגף לניתוח אירועים וחיזוי התפתחויות עתידיות.

  אני עדיין סבור כי מדובר בתקלה מטופשת, שבה אותו סוכן עירקי אם הוא אכן סוכן ביון קיבל רגליים קרות. אך על סמך ניסיוננו העשיר מוטב לבדוק את העניין המוזר הזה לעומק למרות הספקות; בטרם נחדל להתייחס אליו. ונוריד את העניין הזה באופן סופי מהפרק. אז מה העליתם באגפכם?’ הוא פנה ישירות לצוות המומחים מאגף ניתוח האירועים.

  האזנות שהוקלטו בשגרירות עירק, מגלות כי השגריר קיבל הוראות ממשרד החוץ בבגדד, לשלח את נציג חברת התעופה הלאומית בחזרה לבגדד. הסיבה הרשמית היא אשפוזה של אמו הקשישה בבית החולים שייך זאייד בבגדד...’

  כמה זמן חלף מאז שישה שבועות, האם הם שלחו נציג מחליף של חברת התעופה שלהם? מכאן ברור שייתכן שהייתה לנציג חברת התעופה שלהם משימה שונה לחלוטין; אבל ראשית הבה נברר לשם מה הוא נשלח, ומה הסיבה האפשרית שגרמה להחזרתו?’ קטע ראש השירות את ההצטדקות לחוסר המעש של נציגי האגף, אשר אמור היה לבדוק לעומק את האירוע המוזר.

  ברשותך אדוני אבקש לפרט את הרקע לשליחותו, ואת מטרתה גם אם היא הייתה סיפור הכיסוי של השליח העירקי כבסיס לדיון אודות מטרותיו האפשריות של השליח.’

  בסדר אני מאזין לך.’ השיב ראש השירות, מאחר והחזרתו הבהולה של הנציג העירקי הייתה פיסת המידע היחידה שהגיעה רק לאחרונה לאוזניו. יהיה עליו לנזוף לפחות בראש אגף ניתוח האירועים וחיזוי התפתחויות עתידות, אם לא להענישו בחומרה רבה יותר.

  ובכן אדוני מטרתו המוצהרת של השליח העירקי הייתה להציע למשרד התחבורה שלנו את שירותה של חברת התעופה העירקית לבצע את כל היבוא והיצוא של המדינה באמצעות מטוסי התובלה של חברת התעופה העירקית. המטרה אמורה הייתה הפסקת השימוש בנמל חיפה של הציונים; הצעה סבירה בהחלט עקב קיצור הזמנים ועלויות נמוכות יותר.’

  אולם שינוע מטענים לנמל חיפה ומנמל חיפה, מעניק לנו אפשרויות להכניס ללא קושי סוכנים לישראל; והמעבר מעמאן דרך הגדה המערבית ועד לחיפה, יוצר אפשרויות רבות ליצור קשרים לצורכי מודיעין ולהתרשם בשטח מהנעשה בישראל. כך שקשה לי להבין כיצד הביון העירקי לא לקח את היתרונות הללו בחשבון.’ ראש השירות השתעל קלות מתוך תחושת מבוכה, על שהקדים ליחס את האירוע לביון העירקי. אך מיד המשיך לשאת את דבריו.

  אבל נניח ששנאת הציונים היא הגורם להחלטה הזו ואותו נציג אכן נשלח על ידי חברת התעופה שלהם, איך זה לא באה פנייה מקדימה של שגרירתם עם פרטי ההצעה? ורק לאחר קבלת אישור מהגורמים המוסמכים שלנו, השליח היה מגיע אלינו; ומכל מקום כפי שכבר ציינו, מדוע לא נשלח מחליף? לכן ייתכן מאוד שיש לכל העניין קשר ישיר לפעילות ביון שטרם ידועה לנו, וגם אם אנו טועים אנו חייבים להתייחס לאירוע כאל ניסיון לביצוע פעילות ביון על אדמתנו.’ את ההפוגה הקצרה שנפלה שוב, ניצל סגן אגף ניתוח האירועים להציע תוכנית פעולה.

  ברשותך אדוני אנו נערוך דיון מקיף אודות האפשרויות השונות, שאירוע זה טומן בחובו...’

  זו תהיה התעסקות בעבר ובזבוז זמן, אנו נתייחס מעתה למניעת התוצאות הגרועות ביותר ששליחות מוצלחת שהושלמה ייתכן והייתה גורמת לנו. כלומר החמרת הביקורות בכל מעברי הגבולות שלנו, כולל שדה התעופה בעמאן ונמל עקבה. כמו כן יש להכין רשימות של כל האנשים שנכנסו לממלכה שלנו, במהלך שלושת החודשים האחרונים.’ בנקודה זו הפנה ראש השירות את מבטו לסגנו ופנה אליו ישירות:

  תשמע פכרי קבע צוות בן שני תריסרי סוכנים מיומנים, אשר יאספו את הנתונים העוסקים בכניסת זרים ואזרחים לממלכה, והטל על אגף מבצעים לערוך סינון ולמצוא חשודים שיהיו בפיקוח ובמעקב צמוד בכל האמצעים העומדים לרשותנו; ודאג להעניש את האחראים למחדל הזה, ואני רוצה את תוצאות הסינון על שולחני בתחילת השבוע הבא.’

  חיים קדמן 2018 © כל הזכויות שמורות

  דרג את התוכן: