כותרות TheMarker >
  ';

  פרופיל

  bonbonyetta
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  המקום של bonbonyetta

  דאגה לסביבה בעיני זה גם אכפתיות ל"שקופים" חסרי הישע שאתנו על הכדור הזה, ומי שבסוף סולם העדיפויות - בעלי החיים. כאן לשם שינוי, אני מנסה לשים אותם בפוקוס קדימה.
  למה? כי רק מי שאוהב רואה את המצוקה, הסבל, וחוסר ההגינות ביחס כלפיהם.
  תמונת הבלוג מהספר "כלבי המגפה", ריצ'רד אדמס, שנתן בי אותותיו וחותמו לנצח.

  0

  נפלאות התחבורה הציבורית

  49 תגובות   יום שישי , 16/3/18, 10:05

  ''

  ''
  נפלאות התחבורה הציבורית

  זה לא מסתיים הקטעים האלה, ונדמה לפעמים שאפשר לכתוב ספר על הנפלאות הבלתי תיאמנה המתחוללות מתחת לאפנו בתחבורה הציבורית. הקטע הנפוץ ביותר זה שיושב/ת לו/ה נוסע/ת, לרוב מבוגרים, ושמים את הארנק או השקית בספסל לידם, כדי שיהיה מקום ונוח להתרווח, להסתדר, לסדר הניירות וכד', מכירים את זה ?

  אז יש מי שעושה זאת באוטובוס ריק, וזה בסדר גמור, ויש מי שנוהג כך כדרך חיים והרגל, גם כשהאוטובוס מתמלא, כי הוא רואה את נוחיותו בלבד ובטוח שהכל מגיע לו מסיבה כלשהיא. הוא אינו ממהר להוציא ולפנות את הספסל הפנוי לידו, גם כשהוא רואה שמישהו עומד ליד ורוצה לשבת.
  כשאותו מאן דהוא רואה שהיושב מסרב להבין הוא פונה אליו, מסמן, ואומר סליחה?
  או, אז היושב האומלל שלא יודע מה רוצים ממנו נאלץ בלית ברירה להבין, ולוותר בעל כורחו על נוחיותו. פעמים רבות הוא מתמהמה מאד מאד לפנות את הספסל הפנוי, בהביעו כאילו "ברמז" ברוב חוצפתו את מורת רוחו מכך שמאלצים אותו להחזיק ביד את התיק או השקית שלו וזה לא נוח לו.....וזה קורה, בחיי שקורה, ולא מעט.
    ''
  אז לפעמים אחרי הליכה ארוכה ועמידה כואבות לי קצת הברכיים, ונמאס לי לסבול חוצפה וכהות חושים כזו של מי שמסרב לראות ולהבין שגם מישהו מולו אחר עייף קצת. אז אני פשוט לא מחכה, מסמנת על הספסל הפנוי, ואם הוא מאלה שמסרבים להבין ויקח להם זמן לפנות את הספסל ו"ולהסתדר" אני פשוט מתיישבת, כך שאם החצוף מתמהמה ולא מוציא את זה בזמן, זה סיכון שלו, כי אני מתיישבת על זה.

  שלשום קרה קטע דומה, דווקא עם אשה לא הכי מבוגרת, אפילו די קרובה לי בגילה.
  בתגובה היא נזפה בי ש"אין לי זמן" ולא חיכיתי ו"כמעט התיישבתי לה על התיק".  היא, שיושבת ולא טורחת להחזיק את התיק ביד, אלא תוספת מושב נוסף באוטובוס עמוס, ולא ממהרת לפנותו, נזפה בי על חוסר הנימוס שלי, שלא חיכיתי מספיק זמן עד שהיא תסתדר ותוציא אותו ו"שכמעט מעכתי לה אותו".

  הפעם, החלטתי שאני לא אחנך אותה, לא אגיב, ולא אתווכח, כנראה באמת הייתי עייפה מדי, ואתן לה להתבשל עם זה בעצמה. אולי כך בפעם הבאה היא תזדרז יותר לפנות המושב, תהיה קשובה יותר למי שבקרבתה, או לא תתפוס אותו בכלל.

  אבל אלה בקטנה, לפני הרבה זמן קרו שני מקרים בלתי ייאמנו, שאם לא היו קורים לי עצמי, לא הייתי מאמינה לאן הגיעו אנשים מסוימים בחוצפתם בתחבורה הציבורית, על הראשון מהם כבר כתבתי, על מקרה בו עירנות יכולה להציל ילדים מניצול מיני כתבתי גם בקפה, על אוטובוס כתיאתרון החיים כאןוהזויים נוספים כתבתי כאן.
  אדם מבוגר שנהג תמיד תמיד לשבת בספסל ראשון זוגי של האוטובוס בקו מסוים, נהג לשים את שקית המצרכים שלו על הספסל בפנים, תמיד - גם אם היו שם שני מלפפונים בלבד, גם כשהאוטובוס היה עמוס לעייפה. לא רק שלא נהג לבדו מנימוס לפנות את המושב שתפס לידו, גם בפירוש סירב בכל תוקף לפנותו כדי שעוד מישהו ישב, והחזיק שם את השקית שלו. 

  הנהג כנראה כבר הכיר אותו ולא טרח להתערב, לנוסעים נמאס ממנו ולהתווכח אתו, וכך כיון שאף אחד לא טרח לשים לזה סוף האיש המשיך בחוצפתו במינהגו ה"ייחודי". המשיך והמשיך מזה זמן רב - עד שעליתי לאוטובוס הזה.
  קלטתי שהוא מוכר אחרי כמה דקות שראיתי שהאוטובוס עמוס באנשים עייפים, בסוף יום עבודה, ואף אחד לא מבקש לשבת או מתווכח אתו.

  ביקשתי בנימוס לשבת והוא לא הגיב, אחרי פעם פעמיים נימוסיות פשוט ניסיתי להכנס ו"להבציע דרכי למושב בפנימי", והוא ניסה לחסום את דרכי בתוקף. עברתי בכל זאת, חיכיתי שנייה לראות אם הוא מוציא את השקית שלו, וכיון שהתעקש ולא הזיז או לקח אותה  - פשוט התיישבתי עליה, ברואי בזוית עיני את החיוכים של שאר הנוסעים.

  בכלל, חבל שכל כך מאוחר בחיים למדתי שזה מאד פשוט ובמקום להתרגז, להתווכח, ולקחת את התסכול ולשמור אותו אצלי בפנים בבטן שיתבעבע, מה שלא בריא בכלל - פשוט לעמוד על דעתי, בצורה עדינה אם אפשר, ואם לא בצורה יותר אסרטיבית. 

  בתחבורה ציבורית ובכלל בחיים (וזה עדיין לא למדתי לגמרי, לפעמים מפספסת) ישנם דברים שאינך חייב להבליג עליהם, כשם שאינך חייב להמשיך לעמוד כשאתה עייף ויש מקום פנוי שנתפס על ידי גחמתו של אדם שכך פשוט יותר נוח לו לשבת, ושאף אחד לא העמידו במקומו.
  ''

  קטע בלתי ייאמן נוסף קרה פעם, וכאן אני חייבת לומר שזה איך אומרים "מזל יותר משכל", כי לפעמים קטעים דומים עלולים להסתיים רע יותר. ישבתי באחד הספספלים האחוריים של אוטובוס שם היה מקום, היה חם, ורציתי קצת אויר, בניע יד סימנתי לזה שושב לצידי במושב בפנים ליד החלון שאני רוצה לפתוח אותו קצת. האיש התעלם ולא הגיב. הושטתי בעדינות יד לחלון וניסיתי לפתוח אותו, והאיש בלי להתבלבל נהם עלי משהו לא ברור ש"אני תמיד מציקה ומפריעה" -  ודחף אותי מחוץ למושב כך שנפלתי על הרצפה המומה מכדי להגיב.

  הסתכלתי עליו, ומשהו אצלי  ring the bell ונזכרתי שראיתי אותו ומכירה את הנוסע הזה, שתמיד יורד בתחנת בי"ח אברבנל....החלטתי נרעשת והמומה, שזה אחד המקרים שעדיף לא להגיב, ולעזוב את "האסרטיביות" לפעם אחרת, ובפעמים הבאות שראיתי אותו המשכתי לעמוד גם כשהמקום הריק היחידי היה לידו, וגם סימנתי פעם לנערה צעירה שראיתי שזו כוונתה למנוע ממנה עוגמת נפש דומה או אחרת, לך תדע, אם הייתה מגיבה הוא עוד עלול היה לפגוע בה, וחבל.
  ''
  אוסף מקרים ספק משעשעים, ספק לא נעימים ובלתי ייאמנו, לפעמים גם עוזרים, שהם תולדה של נורמות חברתיות שגויות שמשתרשות בשל אדישות הסובבים והאנשים סביבנו שלא צריכים לקרות בכלל, אבל כמו "התגלצ'ות על קליפת בננה" לפעמים גם מעלות חיוך ומרימות גבות מעלה מעלה.
  תוכלו בהחלט לצרף לאוסף סיפורים בלתי ייאמנו נוספים שקרו לכם בתחבורה או מקומות ציבוריים, אשמח.
  '' 
  אהבתי:

  ''
    18/3/18 20:20:

  מצד אחד, יש גם קמים, גם כאלה שמושיטים יד לעזרה אם הנהג בולם בפתאומיות ואנשים מאבדים שיווי משקל,

  יש שנושאים עגלות תינוקות ועגלות שוק, ויש גם שעוזרים כאשר הנהג עוצר לאסוף נכה בכסא גלגלים.

  ומצד שני, אי אפשר לחשוב על תחבורה ציבורית בלי להזכיר את צחנת הקיץ, את הנעליים על המושבים, גומי לעיסה דבוק לידית אחיזה, מוזיקה שבוקעת ממכשירים סלולריים, והגרוע מכל - באוטובוס צפוף מישהו עובר ומתחכך, יד נוגעת ונעלמת. לא תמים, לא מקרי ולא נדיר.


  דרג את התוכן:

   תגובות (49)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     11/9/18 21:57:
   " לאוטובוס נכנסת גברת עם סלים, תראי איך היא תופסת את כל הספסלים" ממרום גילי המופלג המצב דפקא נראה הפוך ב 180 מעלות ביחס של צעירים שיושבים ולא למדו ש" לפני שיבה תקום" הכל ענין של פרספקטיבה, בסוף תגיעי גם את לשם, עד 120
     20/4/18 02:11:
   מי שיש לו את יש לו, ומי שאין לו אין לו הכל עניין של חינוך לדעתי תודה על שיתוף
     12/4/18 17:04:
   בפעמים הנדירות שאני ורעייתי נוסעים בתחבורה הצבורית, אנו נדהמים לאן נעלם הביטוי: "והדרתה....
     29/3/18 12:13:
   זה לא מצחיק שדה הקרב שאת מתארת. הככ נהיינו? מאחלת לך חג שמח בזכות זה שסוף סוף שוב הצלחתי להתחבר.
     28/3/18 20:34:

   צטט: רחלי בן-צור 2018-03-26 22:56:30

   מסתבר שהאוטובוס הוא מיקרוקוסמוס להתנהגויות מכל הסוגים.

   ''

   לכן הרבה פעמים הוא כה מרתק מבחינת התנהגות אנושית (ולא)

     28/3/18 20:32:

   צטט: ליריתוש 2018-03-25 23:21:24

   אוי אוי אוי, בונבוש, לקרוא ולהזדהות כמי שלא פעם בקושי יוצאת בחיים מכמה מקווי השרון העמוסים ביותר.........ולא אשכח נוסעת שתפסה 4 מושבים!!!! כן, כולל שקיות וכולל הרגליים שלה שהיא הורידה מהן את הנעליים..........

   ''

   וואלה, יש לך סיפורים ממש "צימס" רק לתאר את המראה כבר עושה חיוך .....יש לך עוד?

     26/3/18 22:56:
   מסתבר שהאוטובוס הוא מיקרוקוסמוס להתנהגויות מכל הסוגים.
     25/3/18 23:21:
   אוי אוי אוי, בונבוש, לקרוא ולהזדהות כמי שלא פעם בקושי יוצאת בחיים מכמה מקווי השרון העמוסים ביותר.........ולא אשכח נוסעת שתפסה 4 מושבים!!!! כן, כולל שקיות וכולל הרגליים שלה שהיא הורידה מהן את הנעליים..........
     23/3/18 12:20:

   צטט: באבא יאגה 2018-03-20 13:27:04

   אני מתמוגגת מהאיורים שלך, תודה

   ''

   אני שמחה שקוראים את מה שאני כותבת, שמחה שמגיבים, ועוד יותר מזה שמחה לפעמים שאני גם ממוגגת אנשים.

   תודה

   האיורים עם זאת אינם שלי, מה שגוף הפוסט, מה ששלי אלה רק התמונות שבראש כל פוסט. את אלה אני עושה ומרכיבה לבדי.

    

     23/3/18 12:17:

   צטט: פומיקיהאוגינל 2018-03-19 07:07:15

   בקשר לתחבורה הציבורית: אני לשמחתי לא נתקלתי בדברים כאלה... אני מחליף אוטובוסים ומשלם נסיעה אחת. באוטובוסים תמיד מגיעים בזמן. אוטובוסים חדשים בדרך כלל. נקי הנהגים אדיבים והרבה פעמים עוזרים לבעלי מוגבלויות שר התחבורה מקסים ומתפקד נהדר.. זה שיש תאונות דרכים או פקקים זה לא באשמתו. (משפחה ממוצעת בישראל מחזיקה 3 כלי רכב) איך לא יהיה עומס בכבישים. תרבות הנהיגה של הישראלי ציון בלתי מספיק! על מה אתם מדברים רבותיי הנכבדים?

   ''

   ווהו, לא להאמין שכך אתה חווה את התחבורה הציבורית.

   איזה אזור אתה גר? ואיזה קווי תחבורה נוסע? 

   בטוחה שנרד לשורש העניין, אך אני שמחה שזו התחבורה שלך.

   מוזמן כמובן לכתוב עליה עם מקרים שיהיו תכלית ההיפוך - בבקשה.

     23/3/18 12:14:

   צטט: remei 2018-03-18 21:29:27

   אולי כי לקבוצת האנשים נוח יותר וקל יותר לראות את עצמם אפילו שהם חלק מציבור

   ''

   ברור, זה מה שקורה אותם, הם רואים רק את עצמם.

     23/3/18 12:05:

   צטט: Ronnie 2018-03-18 20:20:48

   מצד אחד, יש גם קמים, גם כאלה שמושיטים יד לעזרה אם הנהג בולם בפתאומיות ואנשים מאבדים שיווי משקל,

   יש שנושאים עגלות תינוקות ועגלות שוק, ויש גם שעוזרים כאשר הנהג עוצר לאסוף נכה בכסא גלגלים.

   ומצד שני, אי אפשר לחשוב על תחבורה ציבורית בלי להזכיר את צחנת הקיץ, את הנעליים על המושבים, גומי לעיסה דבוק לידית אחיזה, מוזיקה שבוקעת ממכשירים סלולריים, והגרוע מכל - באוטובוס צפוף מישהו עובר ומתחכך, יד נוגעת ונעלמת. לא תמים, לא מקרי ולא נדיר.

   ''

   בהחלט כפי שכתבת לא יכולה לשכוח את :

   את צחנת הקיץ, את הנעליים על המושבים, גומי לעיסה דבוק לידית אחיזה, מוזיקה שבוקעת ממכשירים סלולריים, והגרוע מכל - באוטובוס צפוף מישהו עובר ומתחכך, יד נוגעת ונעלמת. לא תמים, לא מקרי 

   אלא שאי אפשר לחבוק את כל התופעות, לכן בדיוק ביקשתי להזכיר עוד מ"נפלאות" אלה ואכן את הזכרת.

   קוראת לך להרים את הכפפה ולכתוב פוסט אולי המשך על דברים אלה, שבהחלט גם מרעות הרשות הציבורית.

   תודה

     23/3/18 12:01:

   צטט: רמיאב 2018-03-18 18:35:22

   תיארת יפה את הצד האפל...
   שתמיד קיים "תודה לאל".
   ואני בבחרותי שמעתי ילד אומר שאני "איש",
   אבל כאשד קם לי לראשונה צעיר באוטובוס,
   ידעתי שאני מתחיל להיות "קשיש"...
   ועכשיו, מאז התאונה נעזר במקל הליכה,
   תמיד קמים לי באוטובוס, זאת ממש "ברכה"...

   אז ויש...

   חיוך


   נכון, יש ויש, ואני אספתי את הקטעים,

   שאינם נפוצים אך אותך מהממים,

   לא נעימים, אך משעשעים לעיתים,

   שבהחלט לא מעט קורים....

   ''

     23/3/18 11:57:

   צטט: יורם.אל-קמינו 2018-03-18 11:10:58

   זה אומר משהו על סוג האנשים שמשתמשים בתחבורה ציבורית. לצערי הגדול, רק מי שאין לו ברירה משתמש בה וזה אומר משהו על החברה בארץ.

   mr.Bean danst

   פיספסת קצת, לא?!

   אני משתמשת בה, אז מה זה אומר עלי?

     23/3/18 11:54:

   צטט: pianokara 2018-03-17 23:46:06

   זה לא קשור לרמת האוטובוס, איכות השרות או מקצועיות של הנהג - רק הנוסעים אשמים בהתנהגותם. אף פעם לא הבנתי למה אנשים מתעקשים לשבת ליד המעבר, ועוד מתעצבנים שאני צריכה "להפריע" להם כשאני מתיישבת ושוב כשאני רוצה לרדת. כשעליתי לארץ לפני 30 שנה אף אחד שלא היה נכה או קשיש ישב במקומות הראשונים - זה היה חוק בל יעבור - וגם צעירים נתנו מקומות למבוגרים. ד. צמרת - כנראה אתה לא גר בפריפריה עם תדירות נמוכה של אוטובוסים. הרבה יותר מרגיז כשנהג משאיר נוסעים בתחנה!

   ''

   ברור שאלה רק האנשים וזה תלוי רק בהם, בכל אחד ואחד מאתנו. הנורמות החברתיות בדור האחרון הידרדרו וחוסר האכיפה והעונשים המגוחכים המוטלים על עבריינים במיוחד עברייני אלימות, והעובדה שהדין לא לכולם שווה, גורמים לזילזול בחוק, ולזה ש"עבד כי ימלוך"....ושאנשים מרשים לעצמם דברים בלתי ייאמנו, ברשות הציבור בפרט.

     23/3/18 11:49:

   צטט: פרחים בלב 2018-03-17 20:21:48

   לצערי, התנהגות זו לא באה לידי ביטוי רק באוטובוס אלא בהרבה תחומים - חוסר התחשבות באחר. .

   ''

   לא דווקא זה, לא חייבים להתחשב באחר, פשוט קצת סובלנות ונימוס הייתי מתספקת גם בזה. את יודעת, בהתאם למקובל כזה.

     22/3/18 23:10:

   צטט: קלועת צמה 2018-03-17 17:13:52

   לו הייתה תחבורה ציבורית מאורגנת בתדירות ראוייה, הייתה נפתרת גם בעיית מקומות הישיבה, ומכיון שלא כך, אנו תלויים בדרך התנהגותם של הנוסעים. וכמו בכל סביבה, יש כאלה ויש אחרים, וברור שמכעיס ומטריד כשנתקלים בחוסר התחשבות. וההתמודדות איתה בהתאם לתחושה, כפי הדרכים שתיארת. בינתיים, יש לנו אתגרים, ונקווה לטוב :)

    

   לו....

   לו....

   ''

     22/3/18 20:26:

   צטט: * חיוש * 2018-03-17 16:44:29

   בונבוניטה יקרה לי נשיקה

   (((-: תודה ששיתפת אותנו

   אני בדרך כלל נוסעת עם ריכבי הפרטי לכל מקום.

   לא פעם כשאני רוצה להחנות את הרכב בחנייה ציבורית ודיי עמוס

   תמיד יש אותם חוצפנים שמארגנים תיגבורת ואלו

   שומרים להם על החנייה עומדים  במקום החנייה ולא נותנים לנהגים

   אחרים להחנות שם.

   (-: פעם העזתי ובחנייה של קניון הזהב הכנסתי את הרכב לאט ובזהירות

   במקום הפנוי היחיד שהיה למרות שהאישה עמדה שם, הרימה ידיה

   וצרחה עליי שבעלה תיכף מגיע עם ריכבם ואפילו ניבלה את פיה מה שעורר בי להתעקש.

   היא ראתה שאני ממשיכה להיכנס לחנייה ולבסוף זזה הצידה.

   אבל לא היה חסר הרבה שהייתי מוותרת ומחפשת מקום חנייה אחר

   * כוכב אהבה וחיבוקים אוהבים יקירה

   שבת ושבוע נהדרים

   --

   רשות הציבור מופקרת, בהרבה מאד מקומות, אין מה לומר

   ''

     22/3/18 14:02:

   צטט: גילהסטחי 2018-03-17 12:08:43

   צחקתי למחשבה על הקוואצ' שעשית לו בשקית. מדברייך עולה שנתת לו הזדמנות מנומסת והזדמנות אסרטיבית לפני מימוש האיום. לדעתי זו הדרך בכל סיטואציה במרחב הציבורי. וכפי שציינת אינך צריכה לחנך את האנשים, אלא לדאוג לא להיפגע מההתנהגות שלהם.

    

   האיורים בהמשך עוזרים לראות כמה מצבים מסוימים מגוחכים לפעמים.

   ''''''

   אכן כך הוא. אלא שלא תמיד זה הולך כפי שאני רוצה או כדאי. לא תמיד אני מצליחה לעצור את התסכול והעצבים, והלוואי ותמיד הייתי משכילה להגיב כך.

   הקטע הוא גם לראות אחרים רבים מועלים טונים על שטויות.

   המרחב הציבורי בכלל הפך כאן במדינה לזבל, איש הישר בעיניו יעשה, ועבד כי ימלוך.


    

     21/3/18 19:29:

   צטט: לולה של היום 2018-03-17 11:16:33

   יש אוטובסים חדישים היום.. ממש -מחלקה ראשונה. !!!
   מקום נוח. מזגן. שקע לאוזניות. ועוד דברים טובים בדרך.
   אני לא נתקלתי במקרים שסיפרת כאן.
   לא הכל רע בחיים.

   ''

   בודאי שיש, והרבה, אלא שקורה לא מעט גם מקרים שדיברתי עליהם, לרוב כמובן יותר בקווים העירוניים העמוסים ביותר בשעות הלחץ בעיקר. אולי את במקרה נוסעת באחרים.

   אני שמחה שאת באה לבקר ומגיבה, אך מדוע אינך מאפשרת לי לנהוג אותו דבר לגבי תכנים שלך?

     21/3/18 13:55:

   צטט: עמנב 2018-03-17 10:08:42

   "לאוטובוס נכנסת גברת עם סלים...." לפעמים כדאי להיות זהירים עם האסרטיביות. כשנתקלים באדם הלא נכון, זה עלול להסתיים במוות, ואיך אומרים? "כבר קרו מקרים". שבת שלום וחג שמח, עמוס.

   ''

   מסכימה בהחלט, גם אני אמרתי את זה, וגם נתתי מקרה מתאים.  ואכן נכון, לפעמים במרחב הציבורי יש מקרים שזה מסתיים במוות. "הוא הרגיז אותי" ודומיו....

   בכביש, בנהיגה, בתור ארוך, באוטובוס, בקולנוע, בכל מרחב ציבורי באשר הוא זה יכול לקרות וקרה, שומעים על זה כל יום.

   המרחב הציבורי באשר הוא הפך לפח זבל מכל הבחינות, לא רק מבחינת נקיון, גם מבחינת התנהגות ראויה, רעש, ובהחלט גם מבחינת החוק, איש הישר בעיני יעשה.

     21/3/18 13:52:

   צטט: HagitFriedlander 2018-03-17 07:40:13

   במקום שיש ציבור יש צי-בור ואת הבור הזה צריך למלא בחינוך עוד ועוד למרות שנראה שאין אוזניים לתופעות אלה...מעציב אותי...באוטובוס לא יצא לי לנסוע אבל גם ברכבת התרחישים דומים...לפחות על חלון פתוח אין עניין :)

   ''

   את לא יודעת מה את מפסידה, כמו תיאתרון, זה בלתי ייאמן.

   צריך לנסוע בקביעות לפחות כמה פעמים בשבוע כדי להבין את הכוונה שלי במלואה.

    

     20/3/18 21:37:

   צטט: מכבית- coach לכתיבה 2018-03-16 19:22:04

   לאחרונה הושבתה מכוניתי. נסעתי באוטובוסים יום יום, וגיליתי: שלא קמים למבוגרים, נשים בהריון, ואף נכחתי בהתעלמות מנכים. השיא, מבחינתי, היתה תקרית במהלכה גבר דובר רוסית וגדל ממדים דחף ואף היכה אותי בכתפי משום ש"להבנתו" כמעט תפסתי את מקומו. לא עזרו נוסעים אחרים שניסו להתערב, האיש ישב במקום "שלו" ואני הלכתי לעמוד במרווח שבמרכז הרכב, יחד עם גברות נוספות, חלקן מבוגרות או "הריוניות". פסה הג'נטלמניות מארצנו. לעומת זאת רב הנהגים בהם נתקלתי היו מקצועיים ואדיבים ביניהם מי שענו לקהל למרות שיבתם ב"תא" נפרד.

   ''

   רמתם של נהגים רבים לצערי לא גבוהה בהרבה מרמתם של כמה נוסעים.

   לא להאמין גם על הקטעים שאת עברת, פשוט דברים בלתי ייאמנו.

   צריך לעשות סרט תעודה מכל הקטעים הללו - ממליצה לקרוא לו כמובן  "נפלאות התחבורה הציבורית" או בעצם נכון יותר "נפלאות המרחב הציבורי"  מפני שהמרחב הציבורי כולל שטחים רבים ולא רק אוטובוס או תחבורה ציבורית אחרת.

   יכול להיות סרט ואפילו מחזה מקסים.

     20/3/18 14:38:

   צטט: שושנה13 2018-03-16 15:43:29

   שכנתי שהגיעה בגיל צעיר מפולין, סיפרה: "הפולנים לא אהבו יהודים, וידעו יפה מאד לזהות מי יהודי, אבל אף פעם לא עמדתי באוטובוס. תמיד גבר קם ונתן לי את מקומו"... אחותו של אבי, שהגיעה בגיל מבוגר מאד מרוסיה, אמרה: "אנשים כאן מאד לא מנומסים. לא קמים"...לא הייתי מופתעת.

   ''    ''     ''

   הנימוס אינו מסתכם בזה שקמים או לא קמים באוטובוסים ציבוריים זה הרבה מעבר לזה. זה גם לשמוע ולדבר בקול רם ולהפריע לכולם, לנהוג בכביש כמו משוגע ובעצבים, בכל מקום שהוא ציבורי, אין התחשבות אחד בשני וכל אחד חושב שהמקום שייך לו והוא מלך העולם.

     20/3/18 13:27:
   אני מתמוגגת מהאיורים שלך, תודה
     20/3/18 11:39:

   צטט: פרחים בלב 2018-03-17 20:21:48

   לצערי, התנהגות זו לא באה לידי ביטוי רק באוטובוס אלא בהרבה תחומים - חוסר התחשבות באחר. .

   צודקתמזעיף את הפה

     19/3/18 11:48:

   צטט: זונות פוליטיות 2018-03-16 13:59:42

   ברוטוס:    אני מרחם על נהגי האוטובוס שנאלצים להתמודד מול אותם נוסעים חלאות. ליבי על נוסעי האוטובוסים שנאלצים להתמודד עם האגואיסטים הללו

   נטוס:       עכשף אתן לך את האחראי לבושה הקרויה תחבורה ציבורית בישראל, שמו שר התחבורה, או צר התחבורע - ישראל כץ. האידיוט הזה מכהן המון שנים כשר התחבורע וטרם השכיל לפענח שבלי תחבורה ציבורית מצויינת אנחנו נדונים לפקקי תנועה שעלותם למשק גדולה מנשוא. בכל עיר אירופית ממוצעת התחבורה הציבורית מספקת פתרון נאות שמייתר כלי רכב פרטיים. אין להם פקקי תנועה כפי שאנחנו סובלים מהם. אין להם בעיות חניה כפי שאנחנו סובלים מהם. בקיצור, ביום שתהיה חלופה ציבורית נוחה ומדויקת בלוחות הזמנים אמכור את הקלנועית שלי

   Image result for stones dividers

   זונות יקירותיי,

   הכץ המאוס הזה פועל בדיוק באותה דרך כמעט שפועלים כל שרי ישראל, פעילות של כאילו, כסת"ח, למראית עיין. לדעתי הם כולם פועלים באותה דרך, ומעניין שלא מעט מהם לאחרת תום הקדנציה שלהם עוברים למשרה בכירה אצל אותם גופים עליהם פיקחו....

   הם גפ פועלים תוך אינטרס אישי ויודעים שלא יהיו באותו ג'וב בקדנציה הבאה, אז למה שיתאמצו ?

   גם השר המדובר.

   התחבורה הציבורית מתפקדת על כרעי תרנגולת, כמו שאר השטחים עליהם אחראים משרדי הממשלה: בריאות, פנים, כספים, וחקלאות.....

     19/3/18 07:07:
   בקשר לתחבורה הציבורית: אני לשמחתי לא נתקלתי בדברים כאלה... אני מחליף אוטובוסים ומשלם נסיעה אחת. באוטובוסים תמיד מגיעים בזמן. אוטובוסים חדשים בדרך כלל. נקי הנהגים אדיבים והרבה פעמים עוזרים לבעלי מוגבלויות שר התחבורה מקסים ומתפקד נהדר.. זה שיש תאונות דרכים או פקקים זה לא באשמתו. (משפחה ממוצעת בישראל מחזיקה 3 כלי רכב) איך לא יהיה עומס בכבישים. תרבות הנהיגה של הישראלי ציון בלתי מספיק! על מה אתם מדברים רבותיי הנכבדים?
     19/3/18 00:18:

   צטט: א ח א ב 2018-03-16 13:31:28

   גם במרחב הציבורי אנשים מתנהגים בטריטוריאליות יתרה. לתפוס ספסל ריק עם שקית כשמישהו עמוד ואין לו מקום לשבת ? פויה

   Image result for ‫פויה‬‎

   אכן כדבריך, בהתאם גם בחוש הומור - פויה

     18/3/18 21:29:
   אולי כי לקבוצת האנשים נוח יותר וקל יותר לראות את עצמם אפילו שהם חלק מציבור
     18/3/18 20:20:

   מצד אחד, יש גם קמים, גם כאלה שמושיטים יד לעזרה אם הנהג בולם בפתאומיות ואנשים מאבדים שיווי משקל,

   יש שנושאים עגלות תינוקות ועגלות שוק, ויש גם שעוזרים כאשר הנהג עוצר לאסוף נכה בכסא גלגלים.

   ומצד שני, אי אפשר לחשוב על תחבורה ציבורית בלי להזכיר את צחנת הקיץ, את הנעליים על המושבים, גומי לעיסה דבוק לידית אחיזה, מוזיקה שבוקעת ממכשירים סלולריים, והגרוע מכל - באוטובוס צפוף מישהו עובר ומתחכך, יד נוגעת ונעלמת. לא תמים, לא מקרי ולא נדיר.

     18/3/18 18:35:

   תיארת יפה את הצד האפל...
   שתמיד קיים "תודה לאל".
   ואני בבחרותי שמעתי ילד אומר שאני "איש",
   אבל כאשד קם לי לראשונה צעיר באוטובוס,
   ידעתי שאני מתחיל להיות "קשיש"...
   ועכשיו, מאז התאונה נעזר במקל הליכה,
   תמיד קמים לי באוטובוס, זאת ממש "ברכה"...

   אז ויש...

   חיוך


     18/3/18 11:10:
   זה אומר משהו על סוג האנשים שמשתמשים בתחבורה ציבורית. לצערי הגדול, רק מי שאין לו ברירה משתמש בה וזה אומר משהו על החברה בארץ.
     18/3/18 10:40:

   צטט: ד. צמרת 2018-03-16 11:32:56

   נ.ב כנהג ותיק עלי להוסיף כי חברות האוטובוסים מעסיקות כיום הרבה (באופן יחסי) נהגים ממוצא אתיופי וכן נשים! כך שתרבות הנהיגה הפראית של נהגי האוטובוסים שהיתה ידועה לשמצה בעבר הלא רחוק הצטמצמה. שאפו למעסיקים!!!

   ------------  

   צטט: ד. צמרת 2018-03-16 11:25:47

   הכי מרגיז שנהגי האוטובוס מעלים נוסעים בעמידה!! חברות האוטובוסים צריכות לשפר את השרות ובשעות העומס לשלוח אוטובוסים כל חמש דקות ועל כך משרד האוצר חייב לסבסד אותם, אמיתי ולא במונחי ישראבלוף. לו התחבורה הציבורית היתה זמינה ונוחה אזי נהגים רבים היו משאירים את מכוניותיהם בבית או בחניון בכניסה לעיר. זמנם של אזרחי ישראל יקר מאד הרי אנו (כל אחד גם זקנים וגם חרדים וכמובן גם תינוקות) מייצרים תפוקה של 40 אלף דולר לשנה. במונחים של שעה מדובר ב 20 דולר לשעה או שני דולר לכל שש דקות!!!! כל הכבוד לממשלת ישראל שהצליחה לעבוד על הגויים!!! שבת שלום,

   ---------------- 

   ---------------- 

    

   צמרת תודה תודה,

   שהיית ראשון בתגובה,

   מי כמו כנראה יודע,

   את נפלאות התחבורה,

   אין ספק יש ממש הרבה,

   לשפר לוחות זמנים,

   ובהחלט גם  הרגלים חברתיים,

   ו....אנשים....

   ''

     17/3/18 23:46:
   זה לא קשור לרמת האוטובוס, איכות השרות או מקצועיות של הנהג - רק הנוסעים אשמים בהתנהגותם. אף פעם לא הבנתי למה אנשים מתעקשים לשבת ליד המעבר, ועוד מתעצבנים שאני צריכה "להפריע" להם כשאני מתיישבת ושוב כשאני רוצה לרדת. כשעליתי לארץ לפני 30 שנה אף אחד שלא היה נכה או קשיש ישב במקומות הראשונים - זה היה חוק בל יעבור - וגם צעירים נתנו מקומות למבוגרים. ד. צמרת - כנראה אתה לא גר בפריפריה עם תדירות נמוכה של אוטובוסים. הרבה יותר מרגיז כשנהג משאיר נוסעים בתחנה!
     17/3/18 21:13:
   מתואר היטב.
     17/3/18 20:21:
   לצערי, התנהגות זו לא באה לידי ביטוי רק באוטובוס אלא בהרבה תחומים - חוסר התחשבות באחר. .
     17/3/18 17:13:
   לו הייתה תחבורה ציבורית מאורגנת בתדירות ראוייה, הייתה נפתרת גם בעיית מקומות הישיבה, ומכיון שלא כך, אנו תלויים בדרך התנהגותם של הנוסעים. וכמו בכל סביבה, יש כאלה ויש אחרים, וברור שמכעיס ומטריד כשנתקלים בחוסר התחשבות. וההתמודדות איתה בהתאם לתחושה, כפי הדרכים שתיארת. בינתיים, יש לנו אתגרים, ונקווה לטוב :)
     17/3/18 16:44:

   בונבוניטה יקרה לי נשיקה

   (((-: תודה ששיתפת אותנו

   אני בדרך כלל נוסעת עם ריכבי הפרטי לכל מקום.

   לא פעם כשאני רוצה להחנות את הרכב בחנייה ציבורית ודיי עמוס

   תמיד יש אותם חוצפנים שמארגנים תיגבורת ואלו

   שומרים להם על החנייה עומדים  במקום החנייה ולא נותנים לנהגים

   אחרים להחנות שם.

   (-: פעם העזתי ובחנייה של קניון הזהב הכנסתי את הרכב לאט ובזהירות

   במקום הפנוי היחיד שהיה למרות שהאישה עמדה שם, הרימה ידיה

   וצרחה עליי שבעלה תיכף מגיע עם ריכבם ואפילו ניבלה את פיה מה שעורר בי להתעקש.

   היא ראתה שאני ממשיכה להיכנס לחנייה ולבסוף זזה הצידה.

   אבל לא היה חסר הרבה שהייתי מוותרת ומחפשת מקום חנייה אחר

   * כוכב אהבה וחיבוקים אוהבים יקירה

   שבת ושבוע נהדרים

     17/3/18 12:08:
   צחקתי למחשבה על הקוואצ' שעשית לו בשקית. מדברייך עולה שנתת לו הזדמנות מנומסת והזדמנות אסרטיבית לפני מימוש האיום. לדעתי זו הדרך בכל סיטואציה במרחב הציבורי. וכפי שציינת אינך צריכה לחנך את האנשים, אלא לדאוג לא להיפגע מההתנהגות שלהם.
     17/3/18 11:16:

   יש אוטובסים חדישים היום.. ממש -מחלקה ראשונה. !!!
   מקום נוח. מזגן. שקע לאוזניות. ועוד דברים טובים בדרך.
   אני לא נתקלתי במקרים שסיפרת כאן.
   לא הכל רע בחיים.

     17/3/18 10:08:
   "לאוטובוס נכנסת גברת עם סלים...." לפעמים כדאי להיות זהירים עם האסרטיביות. כשנתקלים באדם הלא נכון, זה עלול להסתיים במוות, ואיך אומרים? "כבר קרו מקרים". שבת שלום וחג שמח, עמוס.
     17/3/18 07:40:
   במקום שיש ציבור יש צי-בור ואת הבור הזה צריך למלא בחינוך עוד ועוד למרות שנראה שאין אוזניים לתופעות אלה...מעציב אותי...באוטובוס לא יצא לי לנסוע אבל גם ברכבת התרחישים דומים...לפחות על חלון פתוח אין עניין :)
   לאחרונה הושבתה מכוניתי. נסעתי באוטובוסים יום יום, וגיליתי: שלא קמים למבוגרים, נשים בהריון, ואף נכחתי בהתעלמות מנכים. השיא, מבחינתי, היתה תקרית במהלכה גבר דובר רוסית וגדל ממדים דחף ואף היכה אותי בכתפי משום ש"להבנתו" כמעט תפסתי את מקומו. לא עזרו נוסעים אחרים שניסו להתערב, האיש ישב במקום "שלו" ואני הלכתי לעמוד במרווח שבמרכז הרכב, יחד עם גברות נוספות, חלקן מבוגרות או "הריוניות". פסה הג'נטלמניות מארצנו. לעומת זאת רב הנהגים בהם נתקלתי היו מקצועיים ואדיבים ביניהם מי שענו לקהל למרות שיבתם ב"תא" נפרד.
     16/3/18 15:43:
   שכנתי שהגיעה בגיל צעיר מפולין, סיפרה: "הפולנים לא אהבו יהודים, וידעו יפה מאד לזהות מי יהודי, אבל אף פעם לא עמדתי באוטובוס. תמיד גבר קם ונתן לי את מקומו"... אחותו של אבי, שהגיעה בגיל מבוגר מאד מרוסיה, אמרה: "אנשים כאן מאד לא מנומסים. לא קמים"...לא הייתי מופתעת.
     16/3/18 13:59:

    

   ברוטוס:    אני מרחם על נהגי האוטובוס שנאלצים להתמודד מול אותם נוסעים חלאות. ליבי על נוסעי האוטובוסים שנאלצים להתמודד עם האגואיסטים הללו

    

    

   נטוס:       עכשף אתן לך את האחראי לבושה הקרויה תחבורה ציבורית בישראל, שמו שר התחבורה, או צר התחבורע - ישראל כץ. האידיוט הזה מכהן המון שנים כשר התחבורע וטרם השכיל לפענח שבלי תחבורה ציבורית מצויינת אנחנו נדונים לפקקי תנועה שעלותם למשק גדולה מנשוא. בכל עיר אירופית ממוצעת התחבורה הציבורית מספקת פתרון נאות שמייתר כלי רכב פרטיים. אין להם פקקי תנועה כפי שאנחנו סובלים מהם. אין להם בעיות חניה כפי שאנחנו סובלים מהם. בקיצור, ביום שתהיה חלופה ציבורית נוחה ומדויקת בלוחות הזמנים אמכור את הקלנועית שלי

    

   ..

     16/3/18 13:31:
   גם במרחב הציבורי אנשים מתנהגים בטריטוריאליות יתרה. לתפוס ספסל ריק עם שקית כשמישהו עמוד ואין לו מקום לשבת ? פויה
     16/3/18 11:32:
   נ.ב כנהג ותיק עלי להוסיף כי חברות האוטובוסים מעסיקות כיום הרבה (באופן יחסי) נהגים ממוצא אתיופי וכן נשים! כך שתרבות הנהיגה הפראית של נהגי האוטובוסים שהיתה ידועה לשמצה בעבר הלא רחוק הצטמצמה. שאפו למעסיקים!!!
     16/3/18 11:25:
   הכי מרגיז שנהגי האוטובוס מעלים נוסעים בעמידה!! חברות האוטובוסים צריכות לשפר את השרות ובשעות העומס לשלוח אוטובוסים כל חמש דקות ועל כך משרד האוצר חייב לסבסד אותם, אמיתי ולא במונחי ישראבלוף. לו התחבורה הציבורית היתה זמינה ונוחה אזי נהגים רבים היו משאירים את מכוניותיהם בבית או בחניון בכניסה לעיר. זמנם של אזרחי ישראל יקר מאד הרי אנו (כל אחד גם זקנים וגם חרדים וכמובן גם תינוקות) מייצרים תפוקה של 40 אלף דולר לשנה. במונחים של שעה מדובר ב 20 דולר לשעה או שני דולר לכל שש דקות!!!! כל הכבוד לממשלת ישראל שהצליחה לעבוד על הגויים!!! שבת שלום,

   ארכיון