כותרות TheMarker >
  ';

  פוסטים אחרונים

  ארכיון

  תגובות (1)

  נא להתחבר כדי להגיב

  התחברות או הרשמה   

  סדר התגובות :
  ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
  /null/cdate#

  /null/text_64k_1#

  RSS
    5/4/18 11:57:
  אפשר לדבר עם חמאס, (ארגון טירור הממלא במקרה הזה של הפגנות צעדת השיבה, את הוראותיו של קאסם סוליימני, ארגון שבהשתלטות על הרצועה בשנת 2007, השליך פעילי פתח בני עמו מגגות מבנים רבי קומות, ירה טילי נ"ט לתוך בתיהם אנס את נשותיהם ובנותיהם באור יום; ארגון שחרת על דגלו את השמדת ישראל) דיבר עם החמאס גרשון בסקין שטען שהוא זה שתיווך בין ממשלת ישראל והחמאס לשחרור גלעד שליט. הופיע מספר פעמים בפנלים בתקשורת, כתב מאמרים נלהבים בג’רוזלם פוסט ונעלם. נכון בסקין אם אכן תיווך ההצלחה התבטאה בשחרור אלפי מחבלים עבור חטוף ישראלי בודד. אני לא סבור שהיום הם יעתרו להפסיק את ההפגנות עבור שחרור כל מחבליהם מהכלא; אך אם נציע להם לוותר על הריבונות שלנו ונבטיח להם שנהגר לאירופה, הצעה מפתה כזו יכולה להיות נושא לדיונים עם החמאס...
  0

  ללא קצה חוט

  1 תגובות   יום חמישי, 5/4/18, 11:11

   

  ''

  לכולנו ברור מה מצפה לחיילנו מחר לאורך גדרות רצועת עזה, דווקא בחג השני.

  קראתי הבוקר בפייסבוק הצעה של חבר בפייס לדבר עם החמאס במקום לירות במפגינים תמימים… לכן אני מעלה ברשותכם את הקטע הבא מספרי מדעי המוות שנכתב בשנות השמונים, במהלך ההתפרעויות הראשונות, רציחות בנשק קר בלבד.

   

  ללא קצה חוט

  מדעי המוות

  קטע

  כך שמלבד מיעוט הראיות היה זה תיק סבוך ביותר. החשוד העיקרי כאמור נעלם בלא שהותיר עקבות, למרות שסוכן שב"כ מתנדב ולו גם היה חסר ניסיון מעשי, היה עמו במגע עד תום הלימודים; וייתכן כי הסיבות שהניעו את חוקרי המשטרה לא לייחס חשיבות לסוכן השב"כ שהכירו מקרוב נבעו מעצם חקירתם השטחית, והשאיפה להיפטר מהר ככל האפשר מתיק חסר סיכויים להצלחה זה. ברור שקשריו של אותו סוכן מתנדב עם השב"כ אינם ידועים להם ומאחר והרצח בוצע זמן ניכר לאחר סיום הלימודים, לא טרחו לפנות לאותו שותף לשעבר לחדרו של אותו סמיר. כמה מעמיתיו של ידידו המנוח וכמה סטודנטים מתלמידיו, גם הערבים שביניהם נשאלו מספר שאלות, כמו קרובי משפחתו ובזאת תם העניין. "הבייבי של הרפז" סומן כחשוד העיקרי, רק משום שנעלם למחרת הרצח ואולי אף בטרם נרצח הפרופסור, מי יודע? ראיות נגדו איין, עדים איין, אולי הוא חף מכל פשע?

  בהערת סיכום שנספחה לתיק צוינו עוד שישה מתלמידיו הערביים לשעבר של הפרופסור המנוח, שאף להם היו קשרים הדוקים בזמנו עם הקורבן. מכל מקום, קשרים אלה התקיימו בעבר הרחוק. כיוון חקירה זה דווקא נבדק בדקדקנות מסתבר, ותוצאותיו לא הוסיפו בהירות כלשהי לתיק הסבוך הזה. שניים מששת תלמידיו לשעבר אותרו במרחבי הגדה המערבית. אחד מהם היה ליועצו ועוזרו הקרוב של ראש עיריית הולדתו. ואילו השני היה מנהל סניף בנק מקומי בעיירתו. לשניהם היה אליבי מוצק, שניהם היו נשואים ואבות למשפחות מרובות ילדים. שלושה אחרים מקבוצה זו של תלמידים לשעבר, היו פעילים בארגוני טרור קיצוניים מחוץ לגבולות הארץ. אחד מהם שהה בסוריה ושני האחרים בצידון שבלבנון. האחרון והצעיר שבין ששת תלמידיו לשעבר של הקורבן, נקטל בתאונת דרכים בארצות הברית שנתיים לפני מועד הרצח. תיק הרצח הפשוט לכאורה, נראה כתעלומה ללא כל סיכוי לפענוח, לפחות בעתיד הקרוב. לו עלה בדעת של ראש הארגון ברגע זה לחדש את החקירה למרות הכל' כמחווה אחרון לידידו הדגול, לא היה בנמצא כיוון כלשהו, לא קצה חוט בכיוון הפלילי ולא בכיוון הלאומני... קשה היה להניח כי הרצח נעשה לשם שוד בשעת בוקר מוקדמת שכזו, ומי היה טורח לשדוד אנשים בודדים; המסתובבים לכל היותר עם כמה שקלים בארנקיהם. ואם היה זה רצה מתוך נקמה או מתוך מניע לאומני, הרי מדובר בחקירה העשויה להימשך מספר חודשים רב. חוקרי המשטרה אם כך' העדיפו לעשות מלאכתם קלה כרגיל, ולהשאיר את העבודה השחורה לשב"כ אלא שחוקרי ארגונו המנוסים הגיעו לאותן מסקנות. אף הם סבורים כי סמיר הוא החשוד היחידי. או ליתר דיוק, החשוד היחידי שיש להם עד עתה, עד אשר דברים יתחילו להתבהר קמעה. באשר לאפשרויות האחרות, באם מעשה הרצח בוצע על ידי אלמונים מבחינתו של הקורבן, פתרון התעלומה במקרה מעין זה נראה כבלתי ניתן להשגה, לפחות בשלב מוקדם זה. כך נראים פני הדברים ככל הנראה, סבור היה ראש הארגון ולמרות זאת זימן את הדיון עם בכירי ארגונו – דיון סרק ככל הנראה. אולם ייתכן כי תוך כדי ליבונו המחודש של התיק יצוץ דבר-מה, פרט כלשהו שלא נתנו עליו את דעתם עדיין. תוך כדי לעיסה חפוזה של שארית מזונו, הריק את ספל הקפה והניח את התיק הדק על מיעוט המידע שבו לפניו באכזבה; הסיר משקפיו וכשהוא נשען בשני מרפקיו על שולחן עבודתו, שפשף את עיניו העצומות. לאות התפשטה באיבריו. יותר מדי תיקים נערמו בארכיון, תיקים שהיוו עדיין תעלומות שטרם נפתרו. תיקים העוסקים במקרי מוות אכזריים, בחטיפות חיילים אשר נטבחו ללא כל ספק ומקום קבורתם אינו ידוע מלבד לרוצחיהם... עוד שיטה ברברית חסרת כל מוסר מבית היוצר של חלאות אדם, כדי לפגוע באופן זה בקרובי משפחות הנספים. המצאה זדונית של מוחות מעוותים וחולניים, של קבוצות אתניות מפגרות וחסרות תרבות, של מתמכרים לסמי הזיה מועדים לפשע וסחיטה, כפי שהם אכן כך – אספסוף חסר תקנה.

  עודו כלוא בהרהוריו בלא יכולת להגיע לכלל החלטה, נכנסה מזכירתו וציינה כי ראשי האגפים וסגנו ממתינים לו באולם הדיונים. הוא יצא את משרדו ונכנס לאולם הדיונים מניח את התיק על השולחן גדול המידות, הסיט כיסאו לאחור תוך כדי סקירת פני הנוכחים שישה במספר, במנוד ראש קליל לברכם.

  'שבו,' אמר בלא כל גינונים וברכות בעודו מתיישב בעצמו, מניח להם לתפוס מקומותיהם בטרם יפתח בדבריו.

  'מטרת הדיון היא לנסות ללבן שוב את האירוע האחרון' הרצח של הפרופסור הרפז. אני מבין שהדעה השלטת לדעת כמה מאתנו היא שהנושא סגור, למרות זאת לפני שאנו גונזים את התיק הזה זמנית, אני רוצה לשמוע את השגותיכם באם ישנן. אינני מתכוון להתחיל לטחון מים, כלומר ללעוס מחדש את החומר מתחילתו – לא זו הכוונה. זמן-מה חלף מאז וייתכן והדברים נראים כיום אחרת לכמה מאתנו. ראשית מוטב שנרענן מעט את הזיכרון, מה אנחנו יודעים היום? אני מדבר על פרטים העשויים אם לא להפוך לראיות, לתת לנו לפחות נקודת כיוון. מה האנשים שלנו עושים מלבד המעט שנעשה עד היום, ובכן?' הוסיף סוקר אותם במבטו אחד לאחר השני.

  © כל הזכויות שמורות לחיים קדמן – 1989.

  דרג את התוכן: