כותרות TheMarker >
  ';

  פוסטים אחרונים

  ארכיון

  תגובות (0)

  נא להתחבר כדי להגיב

  התחברות או הרשמה   

  סדר התגובות :
  ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
  /null/cdate#

  /null/text_64k_1#

  אין רשומות לתצוגה

  0

  פרויקט "אזר"

  0 תגובות   יום רביעי, 11/4/18, 14:52

  ''

  פרויקט "אזר"

  עיסקת הגרעין וספיחיה

  קטע

  לאחר שאל-מאסרי חזר מחברון עם המידע שסיפק לו עבדול סאליב, נאלץ נציג כוח אל-קודס לחזור בדרך העקלקלה לטהרן; כדי לדווח ישירות לקאסם על הדרישות של בכירי סניף הפלג החמאסי של האחים המוסלמים בזרקא. זו הייתה הדרך היחידה להעביר את המידע הרגיש בלא שיחשף בטרם עת חלילה.

  הוא נחת בשדה התעופה הבינלאומי על שם האימאם חומייני קרוב לחצות, והגיע לביתו באישון לילה, רעייתו וילדיהם ישנו מכבר, אולם רעייתו התעוררה, יצאה מחדר השינה וקידמה את פניו בהתרגשות רבה. כתוצאה ישירה מכך התעורר אדריס למחרת סמוך לשעה עשר בבוקר. אך בתוך חצי שעה נוספת כבר עשה את דרכו למפקדת כוח אל-קודס. מאחר ועוד בטרם עזב את ביתו התריע טלפונית כי הוא עומד להגיע, קבלו את פניו במפקדה שאריפי סגנו של קאסם, וא-ראופי קצין המבצעים של כוח אל-קודס.

  ברוך בואך אדריס, שב והתכבד.’ הזמינו שאריפי באדיבות. ‘קאסם עומד להגיע בכל רגע, הוא נחת לפני כחצי שעה לאחר שהות של שבוע ימים מתיש בסוריה.’

  תודה,‘ השיב לו אדריס ביובש, התיישב אל השולחן העמוס בתקרובת ובקנקן תה שחור מהביל שזה עתה הובא לשולחן ובכמה וכמה כוסות. הוא מזג לעצמו תה והחל לגמוע.

  מה קורה איתם שם ברצועה, הם לא עומדים לחדש את צעדת השיבה?’ שאל אותו א-ראופי קצין המבצעים.

  הם מוסיפים לקיים אותה בבקרה מלאה, תוך מניעת פרצי האלימות של הג’יהאד האיסלאמי והסלפים, בהתאם להמלצה שלי כדי לא להגיע להסלמה בטרם עת. השטן הקטן מאיים בהסלמה העלולה לפגוע בהכנות שלנו לפרויקט "אזר"; כך שהתכנון הוא לחדש את הלחץ על השטן הקטן, רק לאחר שנשלים את ההכנות, במקרה של הסלמה יהיה קשה לנציג הזרוע הצבאית לקיים את הקשר בגדה עם המפעיל בארץ היעד, ואולי אפילו לא יהיה ניתן להוסיף את הקשר הזה במקרה של הסלמה. אם אינני טועה דנו בנושא הזה בפגישה האחרונה.’ הוסיף אדריס בנימת תוכחה, ודומיה קלה השתררה בלשכתו המרווחת של מפקד כוח אל-קודס.

  שני רעיו למטה כוח אל קודס, החליפו מבט של הבנה הדדית, עד כמה דוחה אותם תשובתו המתנשאת; שעה שאדריס מיקד את התעניינותו בתקרובת. אך לא חלפו מספר שניות וקאסם נכנס ונע לעבר מושבו, מבלי להתייחס אל הנתונים למרותו. סגנו ושני קציני המטה הנותרים מיהרו לקום על רגליהם, ועמדו זקופים ממתינים בפנים חיוורות, שישב מפקדם הדגול ויתיר להם לתפוס שוב את מושביהם.

  שבו,’ פסק קאסם ביובש קוטע את הדממה המתוחה שהשתררה לפתע. שלושתם התיישבו שוב מול מפקדם הנערץ, ואדריס מיהר לבלוע את המעט שנותר בפיו.

  כן מה חדש שם אדריס?’ הוא פנה לנציג הכוח ללא כל דברי פתיחה מסורתיים, או תפילה קצרה; זמנו דחק, הוא אמור לפגוש במנהיג העליון בתוך כשעה ומחצה.

  לא חלו שינויים משמעותיים בתפיסת ההנהגה, הן המדינית והן בין בכירי הזרוע הצבאית מפקדי, הם זקוקים לניעור רציני; אולם עקב הדחיפות בקידום פרויקט "אזר", לא נרתמתי להמריצם.’השיב לו נציגו ברצועת עזה תשובה נמלצת, המצדיקה את הזנחת יוזמת צעדת השיבה של המקומיים.

  הבנתי, ומהם פרטי המידע הטרי שהבאת?’

  הם העבירו דרישות לציוד נוסף הכולל רובי סער עם קנה קצר, תחמושת ורימוני יד, אך הם מבקשים להנחית את המשלוח הבא לאחר שבועיים כלומר בעוד עשרה ימים...’

  הם בלחץ אם כך,’ הסיק קאסם בלא להמתין להמשך דיווחו של אדריס. ‘זה לא צריך להפתיע אותנו, בפרט לאחר הגרוש של הסוכן השני ומעצרו של בכיר התנועה במידבא. יש השגות כלשהן למי מכם, א-ראופי?’ פנה קאסם לקצין המבצעים של כוח אל קודס.

  אני סבור מפקדי שעדיף לציידם בתתי מקלעים מסוג אם.פי 5 במקום ברובי סער, גם העובדה שמדובר בתוצרת גרמנית תסייע לבלבל את השלטונות המקומיים; כמו כן רצוי לשנות את נקודת הציון להנחתה הבאה.’

  יפה דרשת א-ראופי, זאת נעשה וננחית להם את הציוד עם עלוני הדרכה כיצד להשתמש בנשק הזה.’

  האם לא עדיף מפקדי, להנחית את הציוד בנקודת הציון הקודמת? כדי להקל עליהם ולא לגרום להם להתחיל שוב לחפש היכן הציוד הונחת.’ התערב סגנו של קאסם בדיון הקצר.

  האם ידוע לנו כיצד הם הצליחו לאסוף את הציוד הקודם שהונחת?’ פנה קאסם לקצין המבצעים שלו.

  כן מפקדי, נודע ממקורות אחרים כי הם השיגו רישיון מעבר לבדיקת שטח להקמה אפשרית של יישוב חדש באזור מפרק, הם הקימו עמותת נד"לן לצורך זה; יושב הראש הוא סוכן נד"לן וותיק, שני אנשי עסקים אמידים מהווים אתו את ההנהלה, והם הגיעו לשם בחבורה של כתריסר עם שלושה כלי רכב וטנדר עם ציוד מדידה כביכול. הם לנו בשולי העיירה ראוואשיד, ובלילה השני הם הצליחו לאסוף את הציוד.’

  אם כך מוטב שנשנה את נקודת הציון להנחתת הציוד הנוסף, כך הם יוכלו לטעון כי הם מחפשים אזור מתאים להקמת העיירה; אחרת הם יאלצו להתחיל בהכנות לבנייה בנקודת הציון הקודמת.’ סיכם קאסם את הנושא הזה בדיון. טוב תאתר נקודת ציון חדשה א-ראופי עוד היום, כדי שאדריס יוכל להביא זאת לידיעתם עוד השבוע.’ ועם סיום הבעיה הזו פנה קאסם לסגנו: ‘דאג לרכוש כאלפיים תתי מקלעים ותחמושת מתאימה מהסוג שהמליץ עליו א-ראופי.’

  © חיים קדמן 2018 – כל הזכויות שמורות

  דרג את התוכן: