כותרות TheMarker >
  ';

  חיים בזרם

  מאורעות בזרם הזמן

  ארכיון

  0

  ביג אין ג'אפן

  21 תגובות   יום שלישי, 1/5/18, 20:34

  מספרים על בודהה שגדל בתוך ארמון והוריו ניסו להסתיר ממנו את עובדות קיום העוני והסבל בעולם. יום אחד כאשר ביקש לצאת לראות מה מתרחש מחוץ לארמון ציווה אביו שיעברו מראש ברחובות מחוץ לארמון בהם התכוונו לבקר , יפנו את כול הקבצנים, ינקו  את הרחובות ויגרשו את החולים והעניים.  כשמגיעים ליפן יש הרגשה שהגענו לרחובות האלה והשאלה היא רק אם זה מצג שווא או אמיתי...

   

  נחתנו ביפן, כולם הכינו אותנו להלם תרבות, אבל בפועל אנשים לכול דבר , רק מנומסים, שומרי חוק סדר וניקיון. הייקים של המזרח... נחמדים כמו הברלינאים ואפילו מתחרים בהם באדיבות וברצון לעזור. בכול מקום בו שאלנו שאלה ישר קיבלנו את מלוא תשומת  הלב, מוכרים סגרו את הקופות ויצאו לעזור לנו גם כשברוב המקרים לא ידעו מילה באנגלית.  ביפן לא רואים  פחים ברחוב ומצד שני אין לכלוך, לא רואים שוטרים ומצד שני מאוד בטוח, אנשים משאירים את האופניים שלהם מחוץ לדלת על הכביש ואיש לא נוגע. הכול בקטן , הרחובות , הבתים, המכוניות, המשאיות, כלי העבודה ואפילו צעצועי המין. הגברים ברובם רזים עם שיער שחור  והנשים קטנות עדינות ונראות עדיין סוג של ילדות. כולם חייכנים באמת שכייף להיות שם. סביבה כול כך רכה , נעימה וקלה להתמצאות ועל האוכל בכלל אין מה לדבר, זה באמת עולם אחר, טעמים שונים.

  את הטיול בנינו מכתבות שפורסמו ב"למטייל" ונעזרנו הרבה באתר המצוין יפנית http://yapanit.com/index.php/HE/

   

   

   

  הטיול היה מורכב מ 3 חלקים, המסלול שלנו נבנה כך שבקצה הדרומי  קיוטו, וסביבותיה , הירושימה, נארה והמידגי אותם תרנו לרוב ברכבת,  ובקצה הצפוני מזרחי  טוקיו אותה תרנו ברגל  ואת הדרך ביניהם שכוללת את האלפיים היפנים, אזור הפוג'י , חמשת האגמים, האקונה והחוף הפסיפי עשינו ברכב ששכרנו בקיוטו בדיעבד אולי היה אפשר לוותר על הרכב בחלק מהאלפיים היפנים היות וניתן להגיע לרוב המקומות ברכבת וכבישי האגרה ביפן שוחטים...

   

  רכשנו כרטיס רכבות JR PASS באינטרנט בארץ 250 דולר לשבוע +30$ משלוח עבור שני כרטיסים. את הכרטיס מתקפים בתחנת רכבת הצמודה לשדה התעופה  בנסיעה הראשונה ומקבלים כרטיס מדליק כזה שתולים על הצוואר בתוך נרתיק ניילון ומראים אותו בכול הכניסות למתחם הרכבות במקום לשלם, נחמד כזה, פשוט עוברים, מין סוג של וי אי פי. בשדה ניתן גם לקנות סים מקומי, רק שצריך לדעת להתקין אותו, לרוב הם לא מוכנים לעשות את זה או לא יודעים לעשות את זה. לקחנו רכבת אקספרס לטוקיו ומשם החלפנו לרכבת שינקנסן,רכבת קליע  זאת שנוסעת במהירות 300 קמ"ש וטסנו לקיוטו. בגדול עדיף לנחות בקיוטו ולחסוך את הרכבת .

   

   

  קיוטו  וסביבותיה

   

  קיוטו שהייתה עיר הבירה הקדומה של יפן, היא עיר שידועה במגוון מקדשיה באמת מקדשים בטוב טעם אחד אחד. הטוריסט אינפורמיישן בתחנת הרכבת שמזכירה שדה תעופה  מעולה , יעיל ומהיר , אוהבים לעזור ומחלקים מפות חינם וכול מידע עדכני, עדיף להתעדכן מולם עבור כול אתר בקיוטו בו תרצו לבקר. קיוטו טאואר הוא עוגן טוב לקבל אורינטציה לגבי מיקום כול מקום.  הוא נמצא מול תחנת הרכבת הראשית וניתן לראות אותו מרוב קיוטו. העיר עצמה  בנויה דיי שתי וערב משדרות רחבות ושמחלקות את העיר לבלוקים של סימטאות , הכול קטן וצפוף, אסור לעשן ברחבי העיר כמו בכול יפן, העישון בציבור אסור אלה בפינות העישון המיועדות לכך, כמו בשדות התעופה.

   

  מראות מהעיר והאתרים המפורסמים  :

   

  תחנת הרכבת המרכזית של קיוטו עם מגדל קיוטו ליד, מגדל שנראה דיי למרחקים היות והעיר שטוחה ברובה

  ''

   

  תחנת הרכבת בקיוטו

  ''

   

  רכבת השינקנסן שטסה במהירות 300 קמ"ש

  ''

   

  נערות בקימונו ברכבת, מראה שגרתי בקיוטו

  ''

   

   

  שעות העומס ברכבת, יש אנשים שתפקידם לדחוף את הנוסעים פנימה...

  ''

   

  טויוטה קראון המונית השולטת ביפן

  ''

   

   

  במיסעדה משפחתית מקומית, מיותר לציין שהמוכר שהוא גם הטבח לא יודע מילה באנגלית, אבל מלא רצון טוב לעזור  וזה גובר על הכול 

  ''

   

   

  היפנים תמיד חייכנים ומשתפים פעולה עם המצלמה 

  ''

   

  מקדש פושימי אינארי – מתחם של גבעה עם כמה מקדשים ודרך של  12 אלף השערים שפתוח 24/7 וניתן להגיע אליו מתי שרוצים , יש תצפית על קיוטו וכדאי להגיע אחרי הצהריים ככה שניתן לראות את קיוטו ביום וגם בלילה.  אחד המקומות היפים ביפן.

  ''

   

   

   

  חלק מ 12000 השערים שבמתחם 

   

  ''

   

   

   

  קיוטו בין ערביים

  ''

   

   

   

  מקדש קינקקוג'י KINKAKUJI המקדש המוזהב

   

  . המקום הוא גלויה אבל יחסית קטן סיור של חצי שעה בו מקיפים ומצלמים את המקדש והאגמון שלפניו, כניסה 400 יין, 30 יין לש"ח 

  ''

   

   

  מקדש ריואנג'י RYOANJI


  במרחק הליכה של 25 דקות מהמקדש המוזהב, כניסה 500 יין, יש בו איזה גן סלעים לא מובן מה מיוחד בהם, הרבה כפיתות של העצים בגן מסביב שמעיד על כך שהיפנים או שהמציאו את הכפיתות או שהיו בצופים, נחמד ולא יותר.

  ''

   

   

  שוק האוכל נישיקי

  שוק האוכל שקצת היה קשה למציאה היות והוא מתחבא במקביל לרחוב ראשי של חניות ומותגים  בסגנון אוקספורד בלונדון או 34 סט בניו יורק , שוק נחמד , אבל לא להתעלף, אין ממש מקום לשבת לאכול והכול בעמידה. כיאה לכול מקום ביפן, על אף שמדובר בשוק לכול דבר הוא נקי ומצוחצח ולא תמצאו פיסת נייר על הרצפה

  ''

   

   

   

   מקדש קיומיזודרה ("Kiyomizudera ("Pure Water Temple 

   

  המקדש יושב על גבעה ליד רובע הגיישות גיון וצופה על קיוטו , הרבה מקומיים משכירים בגדים מסורתיים קימונו ועוד ומסתובבים בהם באזור המקדש בכול מיני אירועים פרטיים או לאומיים שיש להם, כניסה 400 ין, פתוח עד 18:00 נוף ציורי ופתוח.

  הכניסה למקדש

  ''

   

  המקדש

  ''

   

   

  המקדש על רקע קיוטו וההרים מסביב

  ''

   

   

  רובע הגיישות  גיון

  רובע גיון הינו רובע הגיישות המפורסם (שם מתרחשת העלילה בספר "זיכרונותיה של גיישה"), מקום נחמד להסתובבות בדרך למקדש  ובו מסתובבים הרבה מקומיים בבגדים המסורתיים שזה הקימונו והחליפה המסורתית לגבר, לרוב מדובר בצעירים לפני חתונה או שחוגגים ארוע כולשהוא.

  ''

   

   

  השכרת קימונו , כמו שמלות כלה

  ''

   

  אני והבנות , היפנים/יות ידידותיים ואוהבים להצטלם בכול הזדמנות

  ''

   

   

  ברחובות רובע גיון

  ''

   

  מבט ענוג

  ''

   

  גיישה 

  ''

   

   

  אראשייאמה ויער הבמבוק ARASHIYAMA & BAMBOO GROVES

   

  בצפון העיר, שכונת אראשייאמה. הגעה עם רכבת JR מהתחנה המרכזית בקיוטו. מדובר בפארק קטן  כשלצדו זורם נהר וחלקו היא חורשת במבוקים צפופה, הפארק  פתוח ולא עולה כסף, עיקר האטרקציה היא הבמבוקים, אבל ניתן גם לשוט בסירות ולבלות במסעדות שבעיר ליד

   

  חורשת הבמבוקים 

  ''

   

   

  ''

   

  הנר לצידי השמורה

  ''

   

   

  סביבות קיוטו

   

  טירת הימגי Himeji Castle, 姫路城-" 

   

  על הדרך להירושימה ברכבת עצרנו בהימגי , טירת הימג'י: הימג'י-ג'ו"  הטירה המפורסמת ביותר, מכונה גם "הטירה הלבנה"

  הטירה הופיעה במספר סרטים, וביניהם "קגמושה" ו"ראן" של אקירה קורוסאווה, "הסמוראי האחרון" עם טום קרוז, ובסדרת הטלוויזיה "שוגון".

   

  ''

   

  הטירה מרשימה ביותר מבחוץ ובנויה ברובה מעץ, הסיו הוא בגרביים אבל בפנים בעיקר חדרים רייקי, כמובן שבלי רהיטים, הנוף הנשקף מהטירה , מרהיב.

  ''

   

   

  הירושימה HIROSHIMA 広島 

  הרכבת מהירושימה לקיוטו , נסיעה של 3 בערך,  העיר עצמה לא מרשימה בצורה יוצאת דופן מערים אחרות וסביר להניח שלולא הופלה עליה פצצת אטום , לא הייתה על מפת התיירות, 

   יש בעיר את פארק השלום, מוניומנט , מוזיאון לניספים שבו מופיעים שמותיהם של כול הנספים עובדה מעניינת היא שהיפנים נזהרים מאוד בכבודם של האמריקאים ונזהרים מלהאשים אותם.

  בשני מקומות מוזכר מה שקרה , באחד היפנים כותבים שב 6 לאוגוסט 1945 המין האנושי השתמש פעם ראשונה בפצצה האטומית המין האנושי ובהסבר השני כתוב שיפן היא זאת שבחרה בדרך המלחמה וארה"ב כסוג של חוסר ברירה הגיבה בפצצה אטומית...

  ''


   

   

  קשה ללכת בהירושימה ולא לחשוב למה האמריקאים לא הפילו את הפצצה על ברלין וכך היו מסיימים  את מלחמת העולם השנייה בלי כול הזוועות , פשוט לא נתפס.

  העיר היום יפה ומצוחצחת כמו כול יפן ומעבר לבניין אחד ששרד את הפצצה ונשאר כמניומנט אין שרידים לפצצה .

   

   

  הירושימה לאחר הפצצה והמבנה היחיד ששרד ועומד על תילו עד היום 

  ''

   

  ''

   

   

   

   

  האי מייג'ימה/ איצוקושימה- ITSUKUSHIMA 厳島/ MIYAJIMA 宮島 

   

  מתחנת הרכבת של הירושימה ניתן לקחת אוטובוס , אל המעבורת ,  שייט של 10 דקות לאי שבו מסתובבים איילים חופשי כמו בנארה וכן יש את ה"טוריאי" (Torii) השער הצף, המפורסם, בכניסה למייג'ימה. מהנופים המפורסמים ביפן, תכלס השער לא צף אלא תקוע במים בעומק של איזה מטר, ככה שבשפל הוא חשוף וניתן לגשת אליו, מקום נחמד לביקור של אחה"צ

   

  ''

   

   

  מבט מהמעבורת אל השער  בשפל

  ''

   

   

  מבט מהיבשה 

  ''

   

   

  הצבאים המסתובבים חופשי 

  ''

   

   

   

  NARA מקדש טודאי-ג'י: Todaiji Temple 

   

  דרומית לקיוטו 45 דקות ברכבת  עיירה קטנה עם אחלה טוריסט אינפורמיישן עם סטארבק ליד תחנת הרכבת.  20 דקות הליכה מתחנת הרכבת דרך העיר, מגיעים לנארה פארק 

   

  בדרך לפארק עוברים ברחוב הראשי שבו , יש איזה מאכל שלשים איזה בצק ירוק עם פטישי עץ גדולים, טריק שיווקי מעולה, שגורם לכול התיירים לקנות ולרצות לטעום הטעם זוועה ....

   

  בפארק  מתהלכים איילים מאולפים; לפי אגדה עתיקה, הם הובאו לעיר על ידי אל, ומאז הם אמורים להגן על העיר ועל המדינה. תכלס האיילים קולטים כול אוכל ובאים בהמוניהם לכול מי שיש בידו דבר אוכל, אייל אחד אפילו שלף לי את המפה מהכיס ואכל אותה .

   

  האטרקציה המרכזית: מקדש טודאי-ג'י: Todaiji Temple東大寺-  "Great Eastern Temple"

  אחד מהמקדשים הבודהיסטיים המפורסמים ביותר ביפן.

  בהיכל הראשי במקדש, שהינו גם מבנה העץ הגדול ביותר בעולם (אפילו למרות העובדה שהמבנה הנוכחי, שחזור משנת 1692, הינו רק שני שליש מהגודל המקורי של המבנה!) , שוכן פסל הבודהה הענק של ואירוקאנה Vairokana.

   

  הבודהה הענק, דאיבוצו- במקדש טודאי-ג'י

   פסל הבודהה הענק-

   Big  Buddha - Daibutsu זהו פסל בודהה מברונזה,עצום מימדים, שהינו הגדול ביותר ביפן.  גובהו 15 מטרים וידו הפתוחה הינה בגובה אדם. פסלי בודהה מוקטנים נמצאים אף הם בהיכל הבודהה (Daibutsuden). באופן כללי, המילה היפנית "דאיבוטסו"- Daibutsu. מתארת פסלי בודהה גדולים וחשובים. (גם הבודהה בקמאקורה נקרא "דאיבוצו").

   

  האיילים בפארק נארה, נדלקו על התפוח שלי

  ''

   

   

  המקדש והסקאורה, פריחת הדובדבן

  ''

   

   

   

  Big  Buddha - Daibutsu זהו פסל בודהה מברונזה,עצום מימדים, שהינו הגדול ביותר ביפן

  ''

   

   אומיקוג'י- Omikuji- おみくじ= מילולית: "לוטו מקודש":

  ''אומיקוג'י

   

  פתקי המזל שנשלפים בתפילה במקדש תמורת תרומה כספית סמלית. (בד"כ מטבע של 100¥). ניתן לרכוש "מזל"= Omikuji בכניסה לכל מקדש. הנכם, לרוב, שולפים מוט עץ מקופסא אטומה, עליו רשום מספר ואיש הדת, בדלפק, נותן לכם פתק, ובו המזל שלכם. אם קיבלתם "מזל רע", יש לקשור את הפתק על עץ אורן או על חבלים, המיועדים לכך, כדי שהמזל הרע "ימתין על העץ" ויתפוגג ברוח.

  ''

   

  תמונות נוספות ניתן לראות כאן

   

  הממשך יבוא...

  ''

   

  דרג את התוכן:

   תגובות (21)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     2/10/18 11:18:

   צטט: * חיוש * 2018-09-06 23:02:36

   חבר יקר

   התמוגגתי לקרוא את השיתוף

   נהדר היה להתבונן בתמונות הנהדרות משם

   תודה ששיתפת אותנו

   * כוכב אהבה

   שבת נהדרת ושנה טובה ונהדרת


   תודה שקפצת  לפוסט שלי נעים מאוד

    

   תודה, תודה. בכייף

     6/9/18 23:02:

   חבר יקר

   התמוגגתי לקרוא את השיתוף

   נהדר היה להתבונן בתמונות הנהדרות משם

   תודה ששיתפת אותנו

   * כוכב אהבה

   שבת נהדרת ושנה טובה ונהדרת


   תודה שקפצת  לפוסט שלי נעים מאוד

     3/7/18 09:04:

   ''

     3/7/18 09:03:

   ענן לבן על הירושימה -

    

   מתאים לכאן מאד 

    

   https://www.youtube.com/watch?v=vANp5mRyo_A

    

   ''

     16/6/18 15:10:

   כמו שכתבת, היפנים תמיד מחייכים ומסבירי פנים.

   ארץ מ פ ע י מ ה !!!

    

   התמונות אחת יותר נפלאה מהשניה,

    

   קצת חבל שלא ניתן להריח את הסאקורה שהיא מהממת ברמות !i

    

    

   מחכה להמשך הטיול ולעוד ועוד ועוד תמונות (:

    

    

   דומו אריגטו.

    

    

     10/6/18 15:59:

   צטט: א ח א ב 2018-06-08 05:57:16

   שאפו. טיול מדהים ..!!

   תודה, תודה 

     10/6/18 15:59:

   צטט: באבא יאגה 2018-06-09 00:52:46

   מעורר געגועים, והנה יפן שלי
   http://cafe.themarker.com/post/3364026/

    

    

   אכן יש למה להתגעגע

     10/6/18 15:58:

   צטט: about a woman 2018-06-10 15:42:33

   מדהים...ללא ספק אחד היעדים האטרקטיביים!

    

   תודה, תודה 

     10/6/18 15:42:
   מדהים...ללא ספק אחד היעדים האטרקטיביים!
     9/6/18 00:52:

   מעורר געגועים, והנה יפן שלי
   http://cafe.themarker.com/post/3364026/

     8/6/18 05:57:
   שאפו. טיול מדהים ..!!
     30/5/18 17:27:

   צטט: נומיקן 2018-05-30 15:06:47

   תודה, חלום שלי, שיתגשם... אבל איפה ה"המשך יבוא?"

    

   שיתגשם במהרה. ההמשך עוד יבוא :)

     30/5/18 15:06:
   תודה, חלום שלי, שיתגשם... אבל איפה ה"המשך יבוא?"
     27/5/18 13:56:

   צטט: Vered C 2018-05-24 19:59:45

   ביג לייק. אבל ממש !

    

    

   תודה, תודה :)

     27/5/18 13:56:

   צטט: תכשיט 2018-05-24 19:50:33

   פשוט ווואו....... מרתק ותמונות נהדרות.... אלף כוכבים לא יספיקו...:))

    

    

   תודה, תודה :)

     24/5/18 19:59:
   ביג לייק. אבל ממש !
     24/5/18 19:50:
   פשוט ווואו....... מרתק ותמונות נהדרות.... אלף כוכבים לא יספיקו...:))
     6/5/18 12:15:

   צטט: bonbonyetta 2018-05-02 21:34:40

   *

    

   איזה עולם שונה ניבט אלינו מהתמונות ומהתיאורים והחוויות.

   תודה

    

    

   תוד, תודה 

     6/5/18 12:15:

   צטט: מכבית- coach לכתיבה 2018-05-04 16:18:41

   תודה על פוסט יפהפה, מאד מקיף. חסכת לי נסיעה... (מצד שני: ספר שקראתי בנעוריי על יפנים שעינו חיילים שבויים, איני זוכרת את שמו, מפריע לי להתחבר לתרבות הזאת, שבבסיסה מקדשת אסתטיקה ומסורת על פני אנושיות במובן שאנו [היינו] רגילים אליו.

    

   נראה לי שהיפנים של היום שונים מאוד מאלה של פעם של פעם , חיילי הקאמיקאזה הטולרנטיים, העולם משתנה, מה שבטוח אולי 

   תודה על פוסט יפהפה, מאד מקיף. חסכת לי נסיעה... (מצד שני: ספר שקראתי בנעוריי על יפנים שעינו חיילים שבויים, איני זוכרת את שמו, מפריע לי להתחבר לתרבות הזאת, שבבסיסה מקדשת אסתטיקה ומסורת על פני אנושיות במובן שאנו [היינו] רגילים אליו.
     2/5/18 21:34:

   *

    

   איזה עולם שונה ניבט אלינו מהתמונות ומהתיאורים והחוויות.

   תודה