כותרות TheMarker >
  ';

  ציורי תנ"ך/ מאת: אהובה קליין.(c)

  ציורים המשמשים מדרשי תמונה לפסוקים בתנ"ך-
  הטכניקה: שמן על בד.
  שירה מקראית.
  * הציורים מוגנים בזכות יוצרים ואין להשתמש בהם בכל דרך שהיא.

  ציורי תנ"ך/ הברכה בשנה השישית/ ציירה: אהובה קליין (c)

  31 תגובות   יום שישי , 4/5/18, 08:43

  Biblical paintings

  The blessing in the sixth year

   "וְכִי תֹאמְרוּ, מַה-נֹּאכַל בַּשָּׁנָה הַשְּׁבִיעִת:  הֵן לֹא נִזְרָע, וְלֹא נֶאֱסֹף אֶת-תְּבוּאָתֵנוּ.  כא וְצִוִּיתִי אֶת-בִּרְכָתִי לָכֶם, בַּשָּׁנָה הַשִּׁשִּׁית; וְעָשָׂת, אֶת-הַתְּבוּאָה, לִשְׁלֹשׁ, הַשָּׁנִים.  כבוּזְרַעְתֶּם, אֵת הַשָּׁנָה הַשְּׁמִינִת, וַאֲכַלְתֶּם, מִן-הַתְּבוּאָה יָשָׁן; עַד הַשָּׁנָה הַתְּשִׁיעִת, עַד-בּוֹא תְּבוּאָתָהּ--תֹּאכְלוּ, יָשָׁן".

   [ויקרא כ"ה,כ- כ"ג]

  ''

  ברכת ה'.

   שיר מאת: אהובה קליין© 

   

   הוא איכר נקי כפיים

   בוטח בברכת שמים

  מצוות שביעית  מקיים

  יבוליו לנצרכים תורם.

   

  שש שנים  עמל

  חרש זרע קצר

  בזיעת אפו אכל

  לא החסיר דבר.

   

  עתה בשנת השמיטה

  האדמה  נחה מנוחתה

  סומך ובוטח באלוקים

  מרומם כאחד המלאכים.

   

   זוכה לברכת בורא עולם

   תבואתו  רבה כמי הים

   יגיע כפיו אוכל לשובע

   לבוראו מודה על השפע.

   הערה: השיר בהשראת: פרשת  בהר [חומש ויקרא]

   הרעיון מאחורי היצירה  והשיר.

   

  פרשת בהר - מאין ההוכחה שהתורה ומצוותיה ניתנו משמים?

        


  מצוות שמיטה ניתנה בהר סיני.

  השאלה היא מה ענין שמיטה להר סיני ? אומר רש"י ללמדנו שכל  תרי"ג  מצוות, דקדוקיהן ופרטיהן נאמרו למשה בהר סיני?

  ה"חת"ם סופר" [רבי משה סופר] כותב: מצוות שמיטה  מוכיחה שתורתנו היא מן השמים שהרי בלתי הגיוני שאדם בשר ודם יבטיח ברכה זו: "וְצִוִּיתִי אֶת-בִּרְכָתִי לָכֶם, בַּשָּׁנָה הַשִּׁשִּׁית; וְעָשָׂת, אֶת-הַתְּבוּאָה, לִשְׁלֹשׁ, הַשָּׁנִים" [כאן, כ"ה, כ"א] דבר שהוא נס ממש, משום כך נבחרה מצוות שמיטה להוכיח שכל המצוות שבתורה  כללותיהן ודקדוקיהן - נאמרו בהר סיני.

  "החיד"א [רבי חיים יוסף דוד אזולאי] מבהיר: [על פי מסכת ברכות ל"ה, ע"ב]:  אמר להו [להם] רבא לרבנן [לתלמידי בית מדרשו] במטותא מנייכו [בבקשה מכם] בימי ניסן וביומי תשרי לא תתחזו קמאי[ בימי  ניסן ובימי  תשרי אל תראו לפני בבית המדרש, אלא תעסקו בעבודות השדה הנחוצות] כי היכי דלא טרדו במזונייכו כולא שתא" [כדי שלא תהיו  טרודים בהשגת מזונותיכם במשך כל השנה] מדברי רבא  אנו מסיקים: שמידי שנה , החודשים -  ניסן ותשרי  מוקדשים לענייני פרנסה ואז בטלים מלימוד תורה .מכאן שבמשך שש שנים מגיעים לביטול תורה של שנה שלמה ,את העוון הזה לביטול תורה מתקנים בשנת השמיטה - לפי שבתקופה זו אין עוסקים בעבודות האדמה, אלא בלימוד תורה בלבד. לכן ניתן להבין את הקשר בין שמיטה להר סיני שעליו ניתנה התורה לעם ישראל.  משום כך נבחרה מצוות השמיטה כ"בניין אב" להוכיח שהתורה כולה על כל  כללותיה ופרטיה -  ניתנה לעם ישראל במעמד הר סיני.

   מצוות השמיטה  ומטרתה.

   

  ''    

  ציורי תנ"ך/ מנוחה בשנת השמיטה/ ציירה: אהובה קליין (c) 

   

  העלאת תמונות    

  ציורי תנ"ך/ השדה בשנה השביעית- הפקר ונתון לעניים ואפילו לחיית השדה/ ציירה: אהובה קליין (c)

   מתברר כי בקיום מצוות שמיטה נידרש היהודי להגביר את בטחונו בה' , ראיתי הסבר יפה בספרו של הרב חיים לייב שמואלביץ ["שיחות מוסר שערי חיים"] .

  הוא מביא מדרש  [ויק"ר  פ"א, א]  "בָּרֲכוּ יְהוָה מַלְאָכָיו גִּבֹּרֵי כֹחַ עֹשֵׂי דְבָרוֹ לִשְׁמֹעַ בְּקוֹל דְּבָרוֹ".[תהלים ק"ג, כ] אמר ר' יצחק אלו שומרי שביעית, בנוהג שבעולם אדם עושה מצווה ליום אחד, לשבת אחת, לחודש אחד, שמא לכל ימות השנה? ודין חמי חקליה ביירא, כרמיה  ביירא ושתיק[ וזה רואה שדהו שוממה, כרמו שומם ושותק] יש לך גיבור גדול מזה?" ההסבר הוא: שאדם יכול להתגבר על יצרו יום, יומיים, ואם יתחזק במיוחד בביטחונו בה', יוכל לעמוד כנגד יצרו שבוע וגם חודש, אבל להחזיק  מעמד במשך שנה שלמה - לראות איך שדהו נהפך להפקר  וכל דכפין בא ואוכל מפרי עמלו ואילו הוא בעל השדה – רואה ושותק!  הגבורה הזו היא מעל הטבע ,שכן טבעו של אדם שכל החלטה שלוקח על עצמו במשך הזמן ,התחזקות זו - נחלשת.

  ואם הם אכן מחזיקים מעמד במשך שנה שלמה להתגבר על יצרם ובוטחים בה'- הרי כוחם הוא למעלה מן הטבע. הם נחשבים למלאכי מרום, כמו שנאמר: "מַלְאָכָיו גִּבֹּרֵי כֹחַ עֹשֵׂי דְבָרוֹ"

  חז"ל אומרים [מסכת שבת פ"ח, א]: בשעה שהקדימו ישראל נעשה ונשמע, יצאה בת קול ואמרה: מי גילה לבניי רז זה שמלאכי השרת משתמשים בו? דכתיב :"ברכו ה' מלאכיו גיבורי כוח עושי דברו לשמוע בקול דברו, ברישא עושי והדר לשמוע" [מוכנים לעשות את הדבר טרם ישמעו, ולא כדרך שאר העבדים ששומעים תחילה את הדבר כדי לשקול, אם הם יכולים לקבל עליהם את הדבר [פירוש על פי רש"י]

  מדברי הגמרא אנו למדים: כי עצם האמירה:":נעשה ונשמע"  היא סוד גבורתו של עם ישראל – הזהה לגבורת מלאכים  המקדמים עשייה לשמיעת הציווי, כי אין זה מאפיין את בן תמותה- להסכים לקיים מעשים טרם שמיעתם ובכוח זה זכו עם ישראל למעמד הר סיני וכוח זה הוא גם כוח של שומרי שביעית שאינם שואלים שאלות: בגבורה מעין זו שיש להם- אין יצר הרע שולט כלל. וממצווה זו ניתן ללמוד כמה עם ישראל כולו מרומם.

  מנגד, תביעה זו חמורה מאד , שהרי אם חוטאים ואינם מקיימים את מצוות השמיטה - העונש הוא: גלות. כמו שכתוב:" אָז תִּרְצֶה הָאָרֶץ אֶת- שַׁבְּתֹתֶיהָ, כֹּל יְמֵי הָשַּׁמָּה, וְאַתֶּם, בְּאֶרֶץ אֹיְבֵיכֶם; אָז תִּשְׁבַּת הָאָרֶץ, וְהִרְצָת אֶת-שַׁבְּתֹתֶיהָ.  כָּל-יְמֵי הָשַּׁמָּה, תִּשְׁבֹּת, אֵת אֲשֶׁר לֹא-שָׁבְתָה בְּשַׁבְּתֹתֵיכֶם, בְּשִׁבְתְּכֶם עָלֶיהָ." [ויקרא כ"ו, ל"ד- ל"ה]

  ומדוע העונש כה קשה?   על כך  הרב שמואלביץ עונה: הסיבה היא: שישנה דרישה אלוקית מעם ישראל להשריש את מידת הביטחון בה'. אחת לשבע שנים ועל כל העם לחיות חיים עילאיים ללא בסיס חומרי וטבעי ,אלא להשליך את יהבם על הקב"ה.

  על ידי כך שבמשך שנה זו  מידת הביטחון בה' תשתרש  בקרבם והיא תמשך עד השמיטה הבאה. לכן זוהי מידה חשובה מאד הנדרשת מעם ישראל ומשום כך היא ניתנה לכל שכבות העם -כולל לפשוטים ביותר ולכן העונש על העדר בטחון בה' – הוא כה קשה –"כי זה כל האדם הביטחון"

   ברכת ה'.

   

  העלאת תמונות

  ציורי תנ"ך/ הארץ נותנית פריה בשפע/ ציירה: אהובה קליין(c)

  העלאת תמונות    

  ציורי תנ"ך/ " וישבתם לבטח.."/ציירה: אהובה קליין (c)

      


   "וְכִי תֹאמְרוּ, מַה-נֹּאכַל בַּשָּׁנָה הַשְּׁבִיעִית ?" על תמיהתם זו של עם ישראל- ישנה הבטחה: "וְצִוִּיתִי אֶת-בִּרְכָתִי לָכֶם, בַּשָּׁנָה הַשִּׁשִּׁית; וְעָשָׂת, אֶת-הַתְּבוּאָה, לִשְׁלֹשׁ, הַשָּׁנִים..."

  ה"כל יקר" מסביר: שבשנה השישית האדמה תוציא יבול באופן רגיל כמו מידי שנה בשנה ולא  תהיה ביבול כמות חריגה מידיי, אלא ההבטחה שהתבואה תספיק לשלוש שנים-   פירושה: שיאכלו מעט, אך המאכל יתברך במעיהם, כמו שנאמר: ו"ַאֲכַלְתֶּם לַחְמְכֶם לָשֹׂבַע" [ויקרא כ"ו, ה] מכאן שעם ישראל נדרש להתחזק במידת הביטחון בה' שכמות התבואה המספיקה לשנה אחת תספיק לשלוש שנים.

   בדומה לכך , נדרשו עם ישראל להתחזק בביטחון בה' בירידת המן במדבר.

  "וַיַּעֲשׂוּ-כֵן, בְּנֵי יִשְׂרָאֵל; וַיִּלְקְטוּ, הַמַּרְבֶּה וְהַמַּמְעִיט.  וַיָּמֹדּוּ בָעֹמֶר--וְלֹא הֶעְדִּיף הַמַּרְבֶּה, וְהַמַּמְעִיט לֹא הֶחְסִיר:  אִישׁ לְפִי-אָכְלוֹ, לָקָטוּ". [שמות ט"ז, י"ז]

  רש"י מפרש: "יש שלקטו הרבה ויש שלקטו מעט,  וכשבאו לביתם מדדו בעומר כל איש ואיש מה לקטו, ומצאו שהמרבה ללקוט לא העדיף על עומר לגולגולת  והממעיט ללקוט לא מצא חסר מעומר לגולגולת וזהו נס גדול שנעשה בו".

  פרשת המן מלמדת אותנו: כי כל בריה  ובריה מקבלת את מה שנגזר עליה ולכן זה שמתאמץ יתר על המידה -לא ירוויח יותר ואם הרוויח יותר מאשר  נועד לו מלמעלה - הדבר ילך להוצאות שונות.

  לכן אין מציאות של "כמות" , אלא "ברכה" כמו שנאמר: "ברְכַּת יְהוָה, הִיא תַעֲשִׁיר; וְלֹא-יוֹסִף עֶצֶב עִמָּהּ". [משלי  י, כ"ב]

  אומנם האדם חייב לבטוח בקב"ה שידאג לכל מחסורו, אך מנגד הוא גם חייב לעשות השתדלות בעבודתו ולהתאמץ וכל זה  נובע מחטאו של האדם  הראשון שנענש בקללה: "בְּזֵעַת אַפֶּיךָ תֹּאכַל לֶחֶם"[ בראשית  ג י"ט] אך הברכה השורה  על הפרנסה  היא  בהתאם לברכת ה' ולא על פי יתר השתדלות של האדם.

  לסיכום, לאור האמור לעיל: מצוות השמיטה משמשת כדגם ליתר המצוות שניתנו במעמד הר סיני-והיא הודגשה   לפי שברכתה  אלוקית מעל הטבע.  הבטחת סיפוק מזון למשך שלוש שנים- דבר שבן אנוש אינו יכול להבטיח ולקיים, מצווה זו מוכיחה שגם יתר המצוות ניתנו  במעמד הר סיני.

   עוד נושאים מתוך הפרשה:

  ''    

  ציורי תנ"ך/ תקיעת שופר בשנת היובל/ ציירה: אהובה קליין (c)

   

  העלאת תמונות

  ציורי תנ"ך/ "בשנת היובל..  תשובו איש אל- אחוזתו"/ ציירה: אהובה קליין(c

      

   

   

   

   

   


   

  העלאת תמונות

   

  ציורי תנ"ך/ יש לכבד את העבד ולא לבזות אותו חלילה בעבודות בזויות/

  ציירה: אהובה קליין (c)

   

  ''

  ציורי תנ"ך/ העבד יוצא לחופשי בשנת היובל עם מתנות ממעסיקו/ ציירה: אהובה קליין

  (c)

  * כל הזכויות שמורות לאהובה קליין על כל היצירות המופיעות באתר זה.(c)

   

  שבת שלום לכל עם ישראל- כאיש אחד בלב אחד!

  דרג את התוכן:

   תגובות (31)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     10/5/18 09:39:

   צטט: kimchid 2018-05-10 09:29:05

   תודה… סופ״ש נעים…

    דניאל היקר.
    תודה גם לך מקרב לב.
    המשך יום נעים ומבורך.
    בברכה
    אהובה.
     10/5/18 09:29:
   תודה… סופ״ש נעים…
     9/5/18 21:18:

   צטט: עמנב 2018-05-09 00:04:33

   אהובה, תודה רבה על הציורים היפים והשיר, אך בעיקר, כי הארת את עיניי בנוגע למשמעות המקורית של הפתגם "מה ענין שמיטה להר סיני ?". כל טוב, עמוס.


   עמוס היקר.

    תודה לתגובתך המשמחת.
    המשך שבוע טוב ויצירתי
    ובשורות טובות.

    בברכה
    אהובה.
     9/5/18 21:15:

   צטט: תנועת כמוך 2018-05-09 08:06:41

   תליתי עוד כוכב על הפוסט המדהים תמשיכי להפרות את כל הסובבים אותך
    דוד היקר.

    תודה רבה  על הכוכב המאיר ועל האיחולים.
    כל הברכות יחולו גם עליך.
    בברכה
    ובשורות טובות.

    אהובה.
     9/5/18 08:06:
   תליתי עוד כוכב על הפוסט המדהים תמשיכי להפרות את כל הסובבים אותך
     9/5/18 00:04:
   אהובה, תודה רבה על הציורים היפים והשיר, אך בעיקר, כי הארת את עיניי בנוגע למשמעות המקורית של הפתגם "מה ענין שמיטה להר סיני ?". כל טוב, עמוס.
     8/5/18 20:59:

   צטט: רחלי בן-צור 2018-05-08 16:27:59

   יופי של פוסט. כתמיד את מאירה את עינינו בציור ושיר ובהסבר על פרשת השבוע .
    רחלי היקרה.
   חיוך

    תודה לדברייך הנהדרים.
     ברוכה תהיי תמיד-
    ותמשיכי  עם כתיבתך  הנפלאה.

   בשורות טובות.
    בברכה
    אהובה.
     8/5/18 16:27:
   יופי של פוסט. כתמיד את מאירה את עינינו בציור ושיר ובהסבר על פרשת השבוע .
     7/5/18 21:04:

   צטט: שטוטית 2018-05-06 13:00:04

   אהובה יקרה  נשיקה

    

   אהבתי את הטקסט ברכת ה'

   אהבתי את הציורים

   את כל ניחוח עבודת האדמה וקציר חטים

    

   ניחנת בשפע כישרון ויצירה

   שבוע טוב

    שטוטית היקרה.

   נשיקה

    

    תודה מקרב לב -על מילותייך הנפלאות.

    כל אדם וכישרונותיו הוא- הכל מאת: ה'

   המשך שבוע טוב ויצירתי.

    ובשורות טובות.


    בברכה

    אהובה

     7/5/18 08:08:

   צטט: לואיס קרול 2018-05-07 08:04:16

   המון השקעה

   נהדר

   ''

   שמעון היקר.


    תודה מקרב לב על המילים הטובות

   ועל התמונה הנפלאה עם המסר המחכים.


    תבורך: בכול, מכול, כול!


    בברכה

    אהובה

     7/5/18 08:04:

   המון השקעה

   נהדר

   ''

     6/5/18 13:04:

   צטט: barir 2018-05-06 10:56:53

   אהובה היקרה! תודה לך על כל השפע שאת מביאה לנו. שבוע טוב ומיטיב♥
    מרסיה היקרה.
   נשיקה
     תודה מקרב  לב  על מילותייך  הטובות.
    יהי רצון שתזכי   לשבוע טוב -
   וברכות עד בלי די...
    בברכה
    אהובה.
     6/5/18 13:00:

   אהובה יקרה  נשיקה

    

   אהבתי את הטקסט ברכת ה'

   אהבתי את הציורים

   את כל ניחוח עבודת האדמה וקציר חטים

    

   ניחנת בשפע כישרון ויצירה

   שבוע טוב

     6/5/18 12:59:

   צטט: ד. צמרת 2018-05-06 08:39:19

   את כל הרעיונות בתורה העתקנו מהשומרים והאכדים למעט רעיון השמיטה והיובל.

   ד, צמרת היקר.

    תודה לדבריך.

   " צדיק באמונתו יחיה"

   המשך שבוע טוב ויצירתי.
    בברכה
    אהובה.
     6/5/18 10:56:
   אהובה היקרה! תודה לך על כל השפע שאת מביאה לנו. שבוע טוב ומיטיב♥
     6/5/18 08:39:
   את כל הרעיונות בתורה העתקנו מהשומרים והאכדים למעט רעיון השמיטה והיובל.
     6/5/18 08:19:

   צטט: ron-coaching 2018-05-06 08:11:56

   כמה כישרון והשקעה !? כל הכבוד . פשוט מושלם
    רון היקר.
    תודה רבה עבור המילים הנפלאות.
     כל כישרונותיו של האדם - מאת אלוקים,
   אלא שעל האדם להוציא את כישרונותיו- מהכוח אל הפועל.
    שבוע טוב לך- ותלך מחיל אל חיל.

    בברכה
    אהובה.
     6/5/18 08:11:
   כמה כישרון והשקעה !? כל הכבוד . פשוט מושלם
     5/5/18 22:36:

   צטט: ברוךהלוי-סגל 2018-05-05 21:26:25

   אהובה היקרה,

    

   משובבי נפש ומרוממי רוח

   הם ציוריך וחרוזי שירתך.

   ספר הספרים , הלא הוא התנ"ך

   והוא תופס מקום נכבד בארון 

   הספרים שלי ובספריית הנפש שלי.

   ויצירותיך המופלאות באות לחזק

   את ההנאה הצרופה מכל פסוק

   ופסוק בספר התנ"ך שאני מוקסם

   מתוכנו ומסגנונו הייחודי.

    

   שבוע טוב ומבורך לך וליקיריך,

          ב ה ו ק ר ה ,

              ב ר ו ך

    

    ברוך היקר.


    תודה מקרב לב למילותיך הנפלאות והמרגשות. 

    יהי רצון  וימלא ה' את כל משאלות ליבך ויקירך - לטובה-

   במהרה.

   שבוע טוב- גדוש ברכות והצלחות ישועות ושמחות-

    והרבה סייעתא דשמיא.

   בברכה

    אהובה.

     5/5/18 22:23:

   צטט: רונית אברהם 2018-05-05 17:49:51

   הפוסט מקסים ומעשיר. זו מצווה חשובה לתת מנוחה לאדמה כדי שתוכל להתחדש. בימינו נוהגים כך גם כלפי העוסקים בהוראה והמשמעות דומה, התחדשות ומילוי מאגרים. בשנת השמיטה ראיתי לראשונה בעלי בתים שהוציאו את פרי גנם אל מחוץ לבית וביקשו מהאנשים להתכבד מהיבול שהם אינם יכולים להנות ממנו, התפעלתי והתרגשתי. הציורים מרהיבים, כתמיד, תודה לך!

    רונית היקרה.
   נשיקה
    תודה על תגובתך הנהדרת והמשמחת  מאד.
    שמחה שנהנית מהפוסט.
   ברוכה תהיי תמיד.
   שבוע טוב- גדוש ברכות והצלחות-
    כמרחבי הים.
    בברכה
    אהובה.
     5/5/18 21:47:

   צטט: sari10 2018-05-05 17:34:17

   אהובה,
   תמיד לומדים ממך דברים חדשים,
   זווית התבוננות, פרשנות.
   והציורים מיוחדים ויפים.
   יש לך סגנון משלך.

   שיהיה לך שבוע טובבב ❤❤❤❤❤❤

    

    שרי היקרה.

   נשיקה

    תודה למילותייך הנהדרות.

    ברוכה תהיי תמיד ותלכי מחיל אל חיל.

    שבוע טוב ובשורות טובות.


    בברכה

    אהובה

     5/5/18 21:40:

   צטט: * חיוש * 2018-05-05 15:48:38

   אהובה האהובה נשיקה

   ניפלאים ציורייך ונפלא ללמוד עוד על עניין השמיטה דרכם

   ודרך המילים שירך

   היה מעניין לקרוא את ההסבר לעניין שנת השמיטה.

   היה עונג לבקר אצלך יקירה כמו בכל שבת הבאה עלינו לטובה

   * כוכב אהבה והערצה וחיבוקים אוהבים

   שבת ושבוע טובים ומבורכים גם לך ולכל יקירייך

    

   *חיוש* היקרה.

   נשיקה

    תודה מקרב לב לדברייך הנהדרים-

    כדרכך בקודש.

    שימחת אותי מאד במילותייך הנפלאות.

    תבורכי מפי עליון 

   בברכות מעל כל דמיון.

    יחד עם כל יקירייך.

   שבוע טוב ומבורך!

   באהבה וחיבוקים

    אהובה.

     5/5/18 21:35:

   צטט: ~ ~ 2018-05-05 15:35:50

   ציורים נפלאים

   שבת שלום אהובה

    

   יקירה.

   נשיקה

   תודה לביקורך הקבוע -בבלוג ציורי התנ"ך-

   ותודה על מילותייך הטובות.

    ברוכה תהיי תמיד.

   שבוע טוב ומאושר.


    בברכה

    אהובה

     5/5/18 21:32:

   צטט: מכבית- coach לכתיבה 2018-05-05 13:24:35

   מצטרפת לאיחוליך ולא רק היום אלא תמיד (הקפה המתעתע טוען שנתתי * אצלך היום במקום אחר)

   מכבית היקרה.
   חיוך
    תודה לתגובתך  הנפלאה.
    שבוע טוב ויצירתי.
    שבוע של הצלחה ושמחה.

    בברכה
    אהובה
     5/5/18 21:26:

   אהובה היקרה,

    

   משובבי נפש ומרוממי רוח

   הם ציוריך וחרוזי שירתך.

   ספר הספרים , הלא הוא התנ"ך

   והוא תופס מקום נכבד בארון 

   הספרים שלי ובספריית הנפש שלי.

   ויצירותיך המופלאות באות לחזק

   את ההנאה הצרופה מכל פסוק

   ופסוק בספר התנ"ך שאני מוקסם

   מתוכנו ומסגנונו הייחודי.

    

   שבוע טוב ומבורך לך וליקיריך,

          ב ה ו ק ר ה ,

              ב ר ו ך

     5/5/18 17:49:
   הפוסט מקסים ומעשיר. זו מצווה חשובה לתת מנוחה לאדמה כדי שתוכל להתחדש. בימינו נוהגים כך גם כלפי העוסקים בהוראה והמשמעות דומה, התחדשות ומילוי מאגרים. בשנת השמיטה ראיתי לראשונה בעלי בתים שהוציאו את פרי גנם אל מחוץ לבית וביקשו מהאנשים להתכבד מהיבול שהם אינם יכולים להנות ממנו, התפעלתי והתרגשתי. הציורים מרהיבים, כתמיד, תודה לך!
     5/5/18 17:34:

   אהובה,
   תמיד לומדים ממך דברים חדשים,
   זווית התבוננות, פרשנות.
   והציורים מיוחדים ויפים.
   יש לך סגנון משלך.

   שיהיה לך שבוע טובבב ❤❤❤❤❤❤

     5/5/18 15:50:

   יקירה, בטעות נישמטה האות ב' בתגובתי הקודמת

   ודרך המילים בשירך 

     5/5/18 15:48:

   אהובה האהובה נשיקה

   ניפלאים ציורייך ונפלא ללמוד עוד על עניין השמיטה דרכם

   ודרך המילים שירך

   היה מעניין לקרוא את ההסבר לעניין שנת השמיטה.

   היה עונג לבקר אצלך יקירה כמו בכל שבת הבאה עלינו לטובה

   * כוכב אהבה והערצה וחיבוקים אוהבים

   שבת ושבוע טובים ומבורכים גם לך ולכל יקירייך

     5/5/18 15:35:

   ציורים נפלאים

   שבת שלום אהובה

   מצטרפת לאיחוליך ולא רק היום אלא תמיד (הקפה המתעתע טוען שנתתי * אצלך היום במקום אחר)

   ארכיון

   פרופיל

   אהובהקליין
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין