כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  FTTH Israel

  FTTH Israel - סיב אופטי לכל בית ועסק בישראל

  הסיבים האופטיים משנים את חיינו: הם יאפשרו לנו להתחבר לטלויזיה היי דפינישין , ערוצי קול,מידע ותקשורת דיגיטלית ברוחב פס של מאות מגה-ביט. נוכל ללמוד ולעבוד מהבית - לגור במצפה רמון ולהרגיש בתל-אביב.

  ארכיון

  ועדת גרונאו: האם גורנישט?

  25 תגובות   יום ראשון, 9/3/08, 10:18

  שר התקשורת נאבק על חוקי צנזורה לאינטרנט שכמוהם לא יכירם בעולם המערבי. האם גם שרותי התקשורת שלנו ימשיכו לדשדש ולש"ס-ש"ס? בעקבות המלצות ועדת גרונאו, התשובה היא כנראה כן.

   

  על פי פרסומים בעיתונות ועדת גרונאו ממליצה על חלוקה למקטעים של תשתית בזק ובכך  עומדת כנראה לשעבד את מדינת ישראל לתשתיות המוזנחות והנחותות של חברת בזק . מה שהיה נכון באירופה בשנות השמונים של הנחושת, הוא חסר היגיון בעידן הסיבים האופטיים לבית ב 2008 . אבל זו כנראה  התוצאה של "ההחלטות האמיצות" שהוועדה קיבלה, ומשמעותה לאפשר שימוש בתשתיות קימות של בזק, ורק של בזק, על ידי מפעילים נוספים.

   

  מישהו מתעלל כנראה  בסבן ואייפקס בנושאי בזק. הם נכשלו עם יו"ר החברה הקודם דב ויסגלס והם אולי ראויים לביקורת על התנהלותם.  הציבור לא שוכח את המונופול בזק ורעותיו בעבר, אבל מכאן ועד להפקרת  התשתיות של מדינת ישראל לניוון , כפי שפורסם לגבי הכוונות של  ועדת גרונאו, המרחק גדול.

   

  חברות הסלולר השופעות מזומנים , שיכולות להביא תשתיות חדשות לרווחת הצרכנים, נערכות כבר מזה זמן לניצול תשתיות הנחושת של בזק ולאספקת פס רחב בטכנולוגיות מיושנות באופן יחסי. מענין שחברות הסלולר וחברת הכבלים הוט, אינן חוששות בשלב זה מהפעלת מפעילים וירטואליים על התשתיות שלהם. למה?

   

  ניתן כמובן לשפר את רוחבי הפס והשירותים הניתנים על התשתיות הקיימות , אך אין בתשתיות האלו משום פתרון לצריכת רוחבי הפס ולישומים הבאים עלינו לטובה בשנים הבאות.

   

  בעוד שברחבי העולם הוכפל מספר הצרכנים המחוברים לסיבים אופטיים ובארה"ב וריזון נותנת רוחב פס גבוהה וסימטרי להורדה והעלאה של קבצים, אצלנו מדשדשים על ממוצע פס רחב של 1.5 מגה,

  ללא IPTV , ללא שרותי היי דפינישין אמיתיים וללא תכנית חיבור בתים לסיב אופטי. 

   

  קריסת תשתיות התקשורת  בישראל צפויה והיא רק ענין של זמן.   שר התקשורת צריך להתעשת מהר ולהורות  מיד על הכנסת תשתיות תקשורת נוספות לתחרות בשוק התקשורת הישראלי.

   על השר לאפשר מיד לכל הגורמים כולל: עיריות וישובים, חברת החשמל, הרכבת ועוד.. להתחרות בשוק התקשורת ולאפשר חבירה למפעילי תקשורת ללא הגבלות של הפרדה מבנית. רק בדרך זו יקומו בישראל תשתיות תקשורת נוספות, מבוססות על סיבים אופטיים, שיעמידו אותנו בשורה אחת עם המדינות המפותחות ויכניסו תחרות לשוק התקשורת המקובע.

   

  שר התקשורת שנאבק על חוקי צנזורה לאינטרנט שכמוהם לא יכירם בעולם המערבי, חייב להיאבק על תחרות אמיתית בשווקי התקשורת הישראלית כפי שראוי למדינה מפותחת , אחרת  שרותי התקשורת שלנו ימשיכו לדשדש ולש"ס-ש"ס בעקבות מדיניות הצנזורה.

   

  בטל
  דרג את התוכן: