כותרות TheMarker >
  ';

  פוסטים אחרונים

  ארכיון

  תגובות (2)

  נא להתחבר כדי להגיב

  התחברות או הרשמה   

  סדר התגובות :
  ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
  /null/cdate#

  /null/text_64k_1#

  RSS
    9/6/18 19:47:

  צטט: גילהסטחי 2018-06-09 18:59:46

  קו העלילה מזכיר לי את הסידרה הילטון בנגקוק.

  .

  מקרים של חיפושים על גוף נוסע, ומקרים של שתילת חומרים אסורים אצל נוסע מסוים, קורים לעתים קרובות במציאות. אני לא ראיתי את הסדרה המסוימת הזו, ואני לא יודע מה בדיוק מזכיר אותה בקטע להלן. מאידך צריך לזכור שמדובר בפיסקה פלוס בקטע הזה, ובעלילה הכוללת של המותחן הזה אין שום דמיון לאף סידרה טלוויזיונית. תודה עבור התגובה המאתגרת גילה.

   

    9/6/18 18:59:
  קו העלילה מזכיר לי את הסידרה הילטון בנגקוק.
  0

  הרואין

  2 תגובות   יום שבת, 9/6/18, 09:02

  ''

  הרואין

  מהלך בלתי הפיך

  קטע

  יומיים לאחר שהצטוותה לקצר את חופשתה, אמינה אל נוסיירי נחתה בשדה התעופה פיומצ’ינו המכונה ליאונרדו דה ווינצ’י. היא עברה את דוכני ההגירה ללא כל בעיות שהן, והמתינה עם שאר הנוסעים לאסוף את מזוודתה סמוך למסוף המטען הנע. שני גברים הגיעו מאחוריה מבלי שהיא תבחין בהם.

  סניורינה אל נוסיירי?’ היא שמעה קולו של גבר מאחוריה הקורא את שמה, ופנתה מיד לאחור וניצבה מול שני הגברים.

  כן, מה הדבר?’ היא שאלה מבוהלת.

  מצאנו את מזוודתך שנתרה במטוס עקב כשל כלשהו, והיא ממתינה לך במשרדנו, הואילי לבוא עמנו.’ אחד מהם הסביר לה באדיבות רבה.

  למרות שהיא לא הייתה צריכה להמתין לאסוף את מזוודתה ככל נוסע אחר, היא נחרדה ונתקפה בחששות כבדים. זו הייתה לה הפעם הראשונה בה היא במצב לא נעים שכזה, למרות שהם היו מאוד אדיבים אליה שני הגברים האלה. האם מדובר באי הבנה מסוג כלשהו, או האם שני הגברים האלה הם בלשים בלבוש אזרחי? לאחר הכל אני נושאת דרכון דיפלומטי ואין לי צורך לדאוג כלל, היא עודדה עצמה והוסיפה לנוע בין הגברים הזרים.

  היא הוסיפה לנוע עם שני הגברים לעבר משרד צדדי בשולי אולם המסופים. אחד מהם פתח עבור ה את הדלת והיא נכנסה פנימה, שני הגברים נכנסו בעקבותיה וסגרו את הדלת. אמינה זיהתה את מזוודתה מונחת על הרצפה לפני השולחן הבודד במשרד הצדדי הזה; קצין משטרה איטלקי בעל דרגה שאינה ידועה לה, ישב מאחורי השולחן ונעץ בה מבט נוקב. שני שוטרים נוספים ניצבו נשענים על הקיר המרוחק ממנה, ליד דלת נוספת שהובילה לתא אחורי. חלפו רק שניות בודדות והדלת הראשית נפתחה, ונכנס שוטר נוסף מוביל כלב זאב גדול ברצועה. לפני עיניה הנדהמות של אמינה הכלב עלה מזוודתה, ריחרח והחל לנבוח.

  פתחו את המזוודה ובידקו את האיזה הזאת!’ פקד קצין המשטרה על השוטרים. דלת התא האחורי נפתחה והופיעה על מפתנה שוטרת, היא הזמינה את אמינה להיכנס וסגרה מיד את הדלת אחריה.

  חשפי את פלג גופך התחתון לחלוטין, והתכפפי לפנים.’ פקדה עליה השוטרת, וערכה חיפוש מדוקדק באיבריה האינטימיים.

  זו הייתה בדיקה משפילה ומדכאת ולאחר דקות שנראו לאמינה ארוכות כנצח אמינה עזבה את התא לבושה, וניצבה זועמת מול מזוודתה הפעורה וחפציה האישיים מפוזרים בתוכה באי סדר; היא הרימה את ראשה ופנתה בכעס לקצין המשטרה האיטלקי: ‘כיצד אתה מעז להפקיר אותי לתנאי חיפוש משפילים שכאלה, אני נושאת דרכון דיפלומטי!’

  ומסיבה זו איננו יכולים לעצור אותך סניורינה, למרות שגילינו במזוודתך קילוגרם של הרואין.’

  מה, זה לא יכול להיות! זה עוקץ, זו מזימה, זה אתם שהטמנתם את ההרואין במזוודתי!’ היא צעקה והחלה לבכות בהיסטריה.

  סניור פאבריני הוא עורך דין שמונה על ידי המדינה להגן עלייך סניורינה.’ קצין המשטרה הסביר לאמינה באדישות מופגנת.

  תצטרכי לחוזר לקהיר עוד היום סניורינה.’ פאבריני פנה אליה בעדינות רבה, מניח את ידו על כתפה האחת. אמינה המזועזעת לא הייתה מסוגלת לענות לו, ורק הוסיפה ליבב בראש מורכן.

  מתי יוצאת הטיסה הבאה לקהיר?’ שאל קצין המשטרה.

  טיסת אג’יפט אייר 296, יוצאת בעוד שלושים וחמש דקות.’

  יפה דאג למזוודה שלה ולווה אותה למטוס, הישאר בשער העליה למטוס עד להמראתו.’

   

  בשעה עשר בבוקר התבקש השגריר המצרי להתייצב בדחיפות לפני שר החוץ האיטלקי, בפאלאצו דלה פאמסינה המשמש כמשרד החוץ האיטלקי ברומא.

  בשעה אחת עשרה ושלושים חזר השגריר המצרי למשרדו בשגרירות מצרים, וזימן למשרדו את אל עזאם שהיה ידידו הקרוב.

  הואל לשבת עבד זה עתה חזרתי ממשרד החוץ, בו ספגתי נזיפה משר החוץ, מאחר ועובדת אחת שלנו אמינה אל נוסיירי הביאה קילוגרם הרואין במזוודתה. היא נשלחה בחזרה לקהיר.

  אני לא יכול להאמין שהיא ארזה הרואין במזוודתה, אני מכיר אותה יותר מדי טוב; אני חושב שהאיטלקים שתלו את החומר במזוודתה...’

  זה גם מה שאני חשבתי,’ השגריר אמר לידידו. ‘הם אינם בודקים בדרך כלל נוסעים עם דרכונים דיפלומטיים או דרכוני שירות, אולם הם הראו לי מברק מקורי, אשר נשלח ממקור אנונימי בקהיר המסגיר את העוזרת שלך; ואין כל ספק כי החומר נשתל במזוודה בשדה התעופה של קהיר; זמן קצר לפני שהמזוודה הוטענה במטוס.’

  האם אתה בטוח באמינות הגירסה הזו אדוני, האם אתה מאמין בה באופן אבסולוטי?’ אל עזאם לא יכול היה לעכל את החדשות הדרסטיות הללו, תוכניתו לאלץ את הקופטי האמריקאי לעבוד עבורו הייתה מבוססת על נוכחותה של אמינה. הוא יכול להסתדר בלעדיה אלא שאין הוא יכול לקבל מחליף לאמינה מהפקדה בקהיר, והיא הייתה הקלף המנצח שלו, אך הוא איבד אותה. אל עזאם תכנון לשלוח אותה לוונציה, לאחר שיגייס את הקופטי האמריקאי שחילק עימה את מיטתה; כדי לרגל אחר הקהילה הקופטית הוונציאנית.

  כיצד אשכנע את האמריקאי לעבור עבור העניין שלנו בלעדיה, הוא תהה ביאוש. אני אצטרף לפתותו בסכומי כסף גדולים, ולהעסיקו בהתאם לתנאיו כעת לאחר נישואיו…

  האם יש לך אויבים כלשהם, בשורות הארגון?’ שאלת השגריר קטעה את מחשבותיו כמו בלהב של פיגיון חד.

  היו שלושה מועמדים מלבדי למשרה שאני נושא בה כעת, ואחד מהם בעל וותק רב משלי; והוא היה בטוח שהוא ייבחר עבור המשרה הזו.’

  אם כך יכול להיות שזה הוא שציווה לשתול את ההרואין במזוודה של הסייענית שלך, וזו לבטח לא הייתה משימה קשה במיוחד, בהתחשב במצב הביטחוני שהתדרדר לאחרונה. הצרפתים והבריטים לא וויתרו על תקוותיהם לבטל את הלאמתה של תעלת סואץ. אנו נמצאים על סף מלחמה, וזה זמן מתאים ביותר למזימות שפלות מסוג זה.’

  אך האם אתה בטוח אדוני כי המסמך שהם הראו לך במשרד החוץ אינו מזויף?’

  כן עבד אני בטוח ולא הייתי יכול להיות יותר בטוח המברק הזה נשלח מקהיר, חמש עשרה דקות לאחר הבקשה שלך לקצר את חופשתה של אמינה אל נוסיירי; מסניף דואר קרוב ביותר לבניין מפקדת הארגון. המידע אודות אפשרות של הברחת הרואין, הודלך לשלטונות ההגירה האיטלקיים יומיים לפני שהסייענית שלך נחתה במיומצ’ינו.’

  האם הוא יצא מדעתו?!? זה הרי לא שונה מהתאבדות כל מה שאני צריך לעשות הוא לסמנו באצבעי, והוא יוכרז כבוגד!’

  אם יש לו את הקשרים המתאימים, לא יאונה לו כל רע, האם הוא ביטא אי פעם את שאיפותיו להיות ראש הארגון?’

  הוא התרברב כמה פעמים שהוא יהיה ראש הארגון הבא.’

  הוא האיש מאחורי המזימה השפלה הזו עבד! תשמע מה אנו נעשה, אתה תכטוב דין וחשבון עובדתי, ללא רמז אפילו במלה אחת על המסקנות שלנו; אני אוסיף מכתב עם תיאור מלא של פרטי פגישה ההשפלה שעברתי במשרד החוץ האיטלקי, ואני אציין עד כמה שבע רצון אני מהעבידה יוצאת הדופן שעשית עד היום. ואני אצרף העתק של המברק מקהיר, שקבלתי במשרד החוץ האיטלקי.’

  © חיים קדמן 2017 – כל הזכויות שמורות 

   

   

   

   

   

   

  דרג את התוכן: