כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  עורך דין פלילי מיקי חובה

  משפט פלילי

  2 תגובות   יום שני, 25/6/18, 20:56

  הדמיון הקיים בין המשפט הפלילי והמשפט האזרחי, הוא למעשה תכלית ההליך המשפטי. המשפט האזרחי, נועד וגם מסדיר ככלל את היחסים בין האדם לחברו. מנגד, ההליך הפלילי נועד ומסדיר ככלל את היחסים בין האדם לחברה והמדינה. ברור כי ההליך הפלילי וההליך האזרחי שונים במהותם. להבדיל מההליך האזרחי, ההליך הפלילי מתנהל לרוב בצורה הבאה: המדינה תהיה המאשימה והפרט, כלומר - האזרח, יהיה הנאשם. למרות שהליך פלילי יכול להתקיים גם בין אדם לאדם, הליך זה נקרא "קובלנה פלילית".

  מכאן, ובשים לב למבואר עד כה – בשורות הבאות נסקור את ההליך הפלילי על בוריו. תחילה, נציג את הדין אשר מכוחו מתנהל ההליך הפלילי. לאחר מכן, נציג את השלבים שמונה המשפט הפלילי וכן נציע מספר הצעות להתמודדות עם ההליך המשפטי. 

  כל זאת נעשה ונכתוב לנוחיותכם/ן. נעיר כי מאמר זה הינו מאמר תוכן בלבד ולכן אין לראות בו כתחליף לייעוץ משפטי עם עורך דין פלילי מומחה בתחומו.

  החוק העיקרי המסדיר את הקודקס וההליך הפלילי:
  המשפט הפלילי עוסק בהסדרת חיי החברה, זאת באמצעות הגדרת התנהגויות, המוגדרות כהתנהגויות אנטי חברתיות, דהיינו – פליליות. המשפט הפלילי מושתת על חוק העונשין, תשל"ז–1977 (להלן: "חוק העונשין"). חוק זה מסדיר את כלל ההתנהגויות המגדירות התנהגות עבריינית ופן פלילי. בחוק העונשין נמצאים סעיפי חוק הנוגעים בתחומים רבים: אלימות, עבירות מין, עבירות זיוף ועבירות מס, עבירות תנועה, עבירות רכוש (כמו גניבה, שוד, פריצה וכדומה) ועוד. לצד חוק העונשין המסדיר את ההתנהגויות שיובילו להאשמה פלילית, ישנו חוק סדר הדין הפלילי [נוסח משולב], תשמ"ב–1982. למעשה, חוק זה מסדיר את ניהול ההליך, את הסמכויות הקבועות לכל גורם המעורב בהליך הפלילי, החל משוטר זוטר ועד ליועמ"ש. 

  ההליך הפלילי טומן בחובו מורכבות, הן בפן הכלכלי והן בפן המנטלי. אדם שנאלץ לעבור הליך משפטי מלא, למעשה מפקיד בידי בית המשפט את גורלו, שכן ההשלכות של קביעת בית המשפט בכל נושא, יכולות להשפיע מהותית על המשך חייו של אדם. 

  ככלל, המאשימה בהליך הפלילי תהיה מדינת ישראל והנאשם יהיה האזרח הפשוט. על אף האמור, כדאי לדעת כי גם האדם הפרטי יכול להגיש קובלנה פלילית פרטית, שבה הוא מאשים אדם אחר, באמצעות הגשת כתב אישום פרטי. יוער, כי ניתן להשתמש באפשרות זו רק במספר מקרים ספציפיים, אך לא נרחיב בנושא זה. 

  הליך המשפט הפלילי: 
  למעשה, ההליך הפלילי מתחלק לשלושה חלקים על ציר הזמן, כדלקמן: החקירה, המעצר, והמשפט הפלילי עצמו. 

  החלק הראשון – החקירה: הדעה הרווחת היא כי החלק העיקרי והחשוב במשפט הפלילי, הינו המשפט עצמו וגזר הדין. אז זהו, שלא. החלק החשוב בעל משקל כבד ורב, הינו החלק הראשון, שממנו מתחיל ההליך ולו קמה ההשפעה הגדולה על המשך ההליך ואף על גזר הדין. 

  החלק השני – המעצר: לאחר חקירה, יוכל החוקר לקבוע כי יש לעצור את החשוד בדבר עבירה או שלא, אם כי ישנם סוגי מעצרים שונים, הן במהות הבקשה והן בימי המעצר. מעצר ימים, שזהו מעצר בטרם הוגש כתב אישום כנגד החשוד, שונה ממעצר עד תום ההליכים, שזהו מעצר לאחר שהוגש כתב האישום כנגד הנאשם. 

  החלק השלישי והאחרון – המשפט הפלילי: לאחר שהנאשם נחקר וכן נעצר, הוחלט להגיש כנגדו כתב אישום ולמעשה מתחיל המשפט הפלילי. תחילתו של המשפט, תהיה תמיד בהקראת כתב האישום בפני הנאשם ובפני המאשימה – המדינה. לאחר מכן, תחל התביעה – המדינה, להציג את טענותיה והראיות העומדות לזכותה. לאחר מכן, תטען ההגנה – הנאשם, תוצגנה הטענות וכן הראיות שעומדות לרשותו.

  לאחר מכן, יגיע השלב הארוך של המשפט הפלילי, שבו יגבה בית המשפט עדויות מפי העדים שקשורים להליך עצמו. לאחר מכן, יוגשו סיכומים על ידי הצדדים עצמם, בהם יכללו את כלל הדברים החשובים לציון ולבסוף, יציג בית המשפט את הכרעתו. במידה והנאשם זוכה, תם ההליך הפלילי. אם הנאשם הורשע, הרי שאז הצדדים יטענו לעונשו של הנאשם ולאחר מכן יינתן גזר דין. 

  סוף דבר: 
  ההליך הפלילי גדוש בחוקים, פסיקות והלכות. במאמר זה הצגנו רק על קצה המזלג את החוק המנחה את המשפט הפלילי וכן את שלבי המשפט הפלילי. כאמור, ההליך הפלילי טומן בחובו השלכות קשות על חייו של אדם ולכן, מומלץ להיוועץ בעורך דין פלילי, מהרגע הראשון שנקראת לחקירה. על אדם לדעת למצות את כלל הזכויות, אשר הראשונה בהן היא היוועצות עם עורך דין, עוד בשלב המקדמי והראשוני. 

  לכן, אם מצאתם/ן את עצמכם/ן עומדים/ות לפי חקירה משטרתית, מומלץ תחילה להיוועץ עם עורך דין פלילי בתל אביב ולא להשאיר זאת רק למקרים בהם מוגש נגדכם/ן כתב אישום.  

  דרג את התוכן:

   תגובות (2)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     13/5/20 03:26:

   עורכי דין פלילים צריכים להיות מאוד מנוסים ושיודעים את כל האותיות הקטנות וכל הדקויות, עורך דין פלילי שכזה בחיפה ניתן למצוא בקישור הבא:

   https://www.dok.co.il/%D7%A2%D7%95%D7%A8%D7%9A-%D7%93%D7%99%D7%9F-%D7%A4%D7%9C%D7%99%D7%9C%D7%99-%D7%91%D7%97%D7%99%D7%A4%D7%94/

     20/3/19 01:25:

   הי! 

   המון תודה על כל המידע, אני מסכים מאוד עם מה שנכתב. רבים אינם מבינים את החשיבות בסיוע של עורך דין, אולם כאשר זה מגיע לענייני פלילים, זה הופך משמעותי אפילו הרבה יותר. תיקי פלילים קשים מאוד לטיפול מאחר ולרוב מדובר במילה של התובע כנגד מילה של הנתבע, וקשה לקבוע בוודאות מי מהצדדים צודק. נוסף על כך, מדובר במקרים קשים להתמודדות מבחינה נפשית, שמשפיעים מאוד על שני הצדדים, והעיסוק בהם לא פשוט. לכן תפקידם של עורכי דין פליליים הוא קריטי בסיוע, בייצור ובלעמוד לצד הלקוח. 

   תגובות אחרונות

   ארכיון

   פרופיל

   מאירשלם
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין