כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  האולימפיאדה שלי

  איש בלי נצח

  8 תגובות   יום שלישי, 10/7/18, 03:40

  "עדיין לא מביט בעיניי האל, וטוב שכך, כן. השמש חמה והאוויר זורם, זה באמת קורה, לא, אני חולם". לא ממש, כי זה קיץ בוונקובר, ואלו הימים האלו, שלא נגמרים, ושבהם אתה נודד מפסטיבל מוזיקה אחד לאחר, נותן לשמש, לרוחות, לאנשים להציף לך את כל מערכת החושים, להנות, להשתכר, להתבשם, להעלם בהמון, ושוב להתגלות, על ידי מכרים, ישנים וחדשים, ואז שוב להעלם, כי השמש חמה והאויר זורם, וכך גם הבירה בברזים וניחוחות העשבים. אלו ימים בהם אתה נותן לעצמך להתמזג, עם השמש, הרוח, ההורמונים, החיוכים, הצחוק וכל הלחנים. הם באים ונאספים, פעם ברחוב הזה, או פעם בחוף הסמוך, מתגלגלים על אופניים ומצויידים בתרמילים. לפעמיים הם כאן רק ליום-יומיים, לפעמים לשבוע-שבועיים. בכל פעם שנדמה לך כי הם נבלעו ונעלמו בקרביו של העולם התעשייתי, הטכנוקרטי, הנה מגיע הקיץ ושוב הם מופיעים על הדשא, כמו פרחים נדירים, ילדי הירח, עם אותה רוח חופש ונשמת נעורים נצחית. ב 2017 חצתה העיר בפעם הראשונה את רף 10 מיליון תיירים בשנה, והקיץ הזה הולך לקראת שיא חדש. הם באים מארבע רוחות השמיים, עם תרמילים, שקי שינה ובקבוק של יין. כל מה שנותר הוא להתיישב על איזו אבן ולהביט בהם ובענניי השמיים. כי כמו שכתב ארקדי הגאון, "עדיין לא אבוד בעיניי האל, ובעיני אימי, גם כן. אם לא הולך, וקצת קשה, זה עושה לי טוב, לדעת ש..."ttps://www.news1130.com/2018/03/20/record-year-tourism/

   

  **

  פסטיבלים של מוזיקה הפכו בשנים האחרונות למוקד המשיכה הגדול ביותר של הפרובינציה שלנו, זו לא המצאה מקומית, גם במקומות אחרים מארגנים פסטיבלים בקיץ, אבל נדמה כי בבריטיש קולומביה, עם האוריינטציה הירוקה ותעשיית התיירות המפותחת, האירועים האלו שוברים שיאים חדשים. לא פחות מ 18 פסטיבלים יפקדו את היערות והפארקים שלנו, כל מגזרי המוזיקה הפופולרית יזכו לייצוג, אבל כראוי לרוח המקום, רוב הפסטיבלים יתמקדו בפולק, קאנטרי ומוזיקת עולם. לא צריך להיות צעיר, עם שק שינה כדי לבלות באירועים הללו שמושכים אליהם אורחים בכל הגילאים. תמיד טוב לשמוע אמנים חדשים, להסניף את הניחוחות שמגיעים ממתחם עגלות המזון, ולהביט בחבר'ה האלה, עם אתמול של יום וחצי ומחר שלא נגמר. "על הארץ, כאן, למטה, איש בלי נצח, ששכחת, מבקש רק עוד קצת זמן, אני עוד כאן". http://boredinvancouver.com/a-quick-guide-to-2018-summer-music-festivals-in-bc/

   

  **

  "עדיין מוצא חן בעיני האל, וטוב שכך, כן. עדיין מוצא חן בעינה של... זאת שאותי תקח, לעזאזל". בדרך כלל הפסטיבלים הללו הופכים לחוויות בלתי נשכחות, אמנם לא כל פסטיבל הוא וודסטוק, אבל אלו אירועים שנחקקים בזיכרון, אם לא הקולקטיבי, אז לפחות האישי, של האדם. לפעמים זיכרון אישי הופך לקולקטיבי, במיוחד כשאנשים עוברים תהליכים ומתפתחים עם השנים. כך קרה שלפתע הקיץ הזה צץ סיפור בן יותר מ 18 שנה על ראש ממשלת קנדה, ג'סטין טרודו, שלטענת מאמר המערכת של העיתון המחוזי "קרסטון וואלי אדבנס", התנהג בצורה מינית לא הולמת כלפי כתבת העיתון במהלך פסטיבל מוזיקה בקיץ 2000, כשהוא היה עדיין מורה לדרמה מוונקובר. הסיפור עורר מיד את בלוטות הריר של ספסלי האופוזיציה וכתבי החצר הנמרצים שמיהרו לנסות ולחקור לעומק את ההאשמות. האישה המעורבת בעניין דחתה את כל הפניות אליה, היא ביקשה שלא יפרסמו את שמה או יקשרו אותה לסיפור. טרודו חזר על התנצלות ששלח לפני 18 שנה לאותה הכתבת, והסביר למצלמות כי "הוא בטוח כי לא עשה שום דבר רע", אך הודה "כי לפעמים אנשים מרגישים אחרת בסיטואציות מסויימת, ולכן, התנצלתי על שגרמתי לה להרגיש שלא בנוח". הקנדים, שלא ממש עוקבים אחרי הגביע העולמי בכדורגל, לעסו במשך כמה ימים את העצם המחוממת הזאת, עד שלא נותר מה ללעוס. הוא כנראה גישש, שלח יד מהוססת, היא כנראה רצתה בהתחלה, אבל אחר כך נסוגה, הוא הבין והתקפל, וביקש סליחה יפה, כמו ילד טוב אוטווה. סתם התחרמנות של קיץ שלא הבשילה. עוד "אין סיפור" שניסו למכור בכוח ללקוחות העייפים. לא פלא שהם מעדיפים לצאת אל הבמות ולשמוע מוזיקה, אולי הם ימצאו חצי סיפור.

  https://www.cbc.ca/news/politics/trudeau-groping-confident-not-inappropriately-1.4735661  

   

  **

  ביום האחרון של בתי הספר ורגע לפני שכולם עולים על ענני הקיץ, הוציא הממשלה הפדרלית הודעה משותפת עם ממשלת בי.סי על הסכם חדש בסך מיליארד דולר לעשר שנים להשקעה בדיור ציבורי ובר השגה. ההודעה עברה מתחת לראדר של רוב התושבים, אבל היא מהווה סוג של הישג עבור ממשלת הסוציאליסטים המחוזית של ג'ון הורגן. באוטווה מבינים כי אם הורגן יצטרך לעשות ויתור על צינור הנפט כדי לא להכנס לקרב ראש בראש עם ממשלת טרודו, הוא למעשה יביא לנפילת ממשלתו המחוזית, שתלויה בקולות המפלגה הירוקה. במקרה כזה, הורגן יצטרך איזהשהוא הישג להציג לבוחרים שלו, אפילו שהעסקה מדברת על השקעה של 50/50 בין הממשלה הפדרלית והמחוזית. אם תראו את התגובות לכתבה, תושבי בי.סי תוהים מאין יביא הורגן עוד חצי מיליארד דולר, כשהתושבים שלו לא מצליחים לשלם משכנתא גם אם הם מרוויחים 35 דולר לשעה. אולי הם יעברו בקרוב לגור ביערות, גם זה פתרון עבור אנשים בלי נצח.

  http://www.cbc.ca/news/canada/british-columbia/b-c-and-ottawa-sign-10-year-1b-affordable-housing-agreement-1.4723542  

   

  **

  אנשים שגרים ביערות עומדים במרכז הסרט "בלי להשאיר סימן" (Leave no trace) יצירתה החדשה והמעולה של הבמאית הניו יורקית דברה גראניק. שמונה שנים אחרי שהדהימה את העולם עם הסרט העצמאי והקטן "קר עד העצם" (Winter’s bone) חוזרת היוצרת לעסוק בנושא האהוב עליה: נערה שמתבגרת בצילו של אבא שהוא אנטי חברתי וממסדי. בן פוסטר הנפלא ("באש ובמים", "עוינים") הוא וויל, יוצא צבא עם תסמונת דחק פוסט טראומטית שמגדל את ביתו היחידה, טום, בת ה 13, בפארק ציבורי בשולי פורטלנד, אורגון. השניים מנהלים שגרת חיים של ציידים-לקטים ביערות הגשם, עם גיחה שבועית לעיר להצטיידות במזון ותרופות. השלווה מופרת כאשר רשויות החוק והרווחה מגלות בטעות את המאחז הבלתי חוקי הקטן שלהם, ומכאן הולכת העלילה ומתפתחת בחמלה ואיטיות מהפנטת. "קר עד העצם" הקפיץ את הקריירה של ג'ניפר לורנס משחקנית טלוויזיה מהשורה השניה לכוכבת קולנוע עולמית. כאן גראניק מספקת את אותה הבמה לתומיסן מק'נזי, בת 17 מניו זילנד, שלוקחת את הסרט הזה על כתפיה הצנומות ומספקת תצוגת משחק בלתי נשכחת. המשימה שלה היא לא רק לברוח מזרועות החוק אלא להתמודד עם האישיות חסרת המנוחה של אביה שלא יכול להפסיק לרקוד גם כשהמוזיקה נגמרת. הסרט הרס את המבקרים והצופים בפסטיבלים של סאנדנס וקאן, קטף שבחים מכל העיתונים והאתרים, ועכשיו הוא יוצא בהפצה מוגבלת בצפון אמריקה. לא להחמיץ, קולנוע במיטבו, עכשיוי ורלוונטי מתמיד, ושורט עמוק בלב.

  ''

   

  **

  מסיבת הקיץ של AXIS, מיזם הצעירים של הפדרציה היהודית, תערך ביום ה' (12) בערב במלון וולדורף ברח' הייסטינג, החל משמונה בערב ועד לשעות הקטנות של הלילה. במוצ"ש (14) החל משבע בערב קונצרט חינם של התזמורת הסימפונית העירונית (VSO) בחוף השקיעה באינגליש ביי. חב"ד מזרח העיר וקבוצת הבייסבול וונקובר קנדיאנס מזמינים את חברי הקהילה היהודית לאחר הצהריים במגרש, ביום שני (23 ליולי), בר.בי.קיו החל מ 5:30 אחר הצהריים, ומשחק בייסבול החל משבע בערב. הכולל מזמין לפסטיבל אוכל כשר בבית הכנסת שערי צדק, ביום א' (29 ליולי) בין 1 – 4 אחר הצהריים. באותו הערב, החל מ 5 אחה"צ, הבר.בי.קיו הקהילתי של חב"ד ריצ'מונד ו Yossilinks בפארק שכונת ברוקוויל בריצ'מונד לציון. במשרדי ה JNF החלה מכירת הכרטיסים להפלגת הקיץ השנתית שתערך ביום ה' (16 לאוגוסט) החל משש בערב, ותכלול מופע של להקת הג'וס, עם להיטים ישראלים מכל הזמנים. הזמינו מקומות מראש, שלא תישארו יבשים.

   

  **

  והנה משהו טרי-טרי מפסטיבל קטסלאנו שנערך בסוף השבוע בחצר האחורית שלי, בין ים האנשים, הריחות והטעמים, בין שמונה בימות מוזיקליות שונות, פתאום מצאתי את הקסם הקטן הזה. קוראים להם קארמנה, והם מויקטוריה, שבוונקובר איילנד. רק עכשיו הוציאו את אלבום הבכורה שלהם "לדבר במקצבים", לסולנית המופלאה שלהם קוראים לאורה מינה מיטיץ', והיא מייצגת את הסגנון המוזיקלי שזכה לכינוי "ווסט קואסט סול", נשמת האוקיאנוס הפסיפי. הם עוד לא שרים ארקדי, אבל הלהיט הראשון שלהם, "שורשים", כבר מפלס לו דרך ביערות המצעדים. והוא נוגע גם באיש בלי נצח שמתעורר באמצע הלילה עם הפסנתר של ארקדי במוח, ואישה אחת עם נשמת החוף המערבי שלא מרפה מהתת מודע, גם בימים מופלאים כאלו. עם ילדי ירח ונערות על אופנים, עם שקי שינה ובקבוקי יין. קיץ מופלא לכולכם אנשים טובים, שרק תהיו לי בריאים.

  ''

  דרג את התוכן:

   תגובות (8)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     12/7/18 19:01:

   צטט: באבא יאגה 2018-07-12 17:01:02

   10 מיליון תיירים רק בוונקובר, ואצלנו שר התיירות יוצא מגדרו מרוב גאווה על 3 מיליון תיירים, שאין להם תחבורה ציבורית לנוע בשבת, אין להם בתי מלון זולים ועוד ועוד...אני מוריקה מקנאה

   זה לא אותם סדרי גודל, באבא יקרה, עם כל הכבוד. ובוא לא נשכח שאנחנו לא גרים לפתחו של הר הגעש.

     12/7/18 17:01:
   10 מיליון תיירים רק בוונקובר, ואצלנו שר התיירות יוצא מגדרו מרוב גאווה על 3 מיליון תיירים, שאין להם תחבורה ציבורית לנוע בשבת, אין להם בתי מלון זולים ועוד ועוד...אני מוריקה מקנאה
     11/7/18 01:27:

   צטט: דוקטורלאה 2018-07-10 19:21:24

   שמחה שקראתי את דבריך במחשב, לאחר שובי הביתה משלושה בתי חולים בהם שהיתי לאחר שנהג קלנועית דרס אותי כאשר נסע אחורנית, במודל חשמלי חדיש ביותר. אני מחלימה בבית, עוד ימים יידרשו לכך. בינתיים הצלחתי לוותר על כלי העזר בהליכה, אך עוד הדרך ארוכה... שיהיה לך קיץ נעים ופורה!

   אוי ואבוי! השם ישמור! החלמה מהירה ד"ר לאה יקרה, רק בריאות.

     11/7/18 01:24:

   צטט: א ח א ב 2018-07-10 18:41:26

   שקי שינה ובקבוקי יין. אף מילה על המונדיאל.

   השדר בקנדה אומר "שמייכל" :)

   אבל לא נראה לי שחסרות לכם מילים על המונדיאל....

     10/7/18 19:21:
   שמחה שקראתי את דבריך במחשב, לאחר שובי הביתה משלושה בתי חולים בהם שהיתי לאחר שנהג קלנועית דרס אותי כאשר נסע אחורנית, במודל חשמלי חדיש ביותר. אני מחלימה בבית, עוד ימים יידרשו לכך. בינתיים הצלחתי לוותר על כלי העזר בהליכה, אך עוד הדרך ארוכה... שיהיה לך קיץ נעים ופורה!
     10/7/18 18:41:
   שקי שינה ובקבוקי יין. אף מילה על המונדיאל.
     10/7/18 17:28:

   צטט: מכבית- coach לכתיבה 2018-07-10 13:32:44

   תודה, אני "שבוזת נכד" , אכגמני אהבתי את "עדין מוצא חן בעיני האל" מאת שיטרית ובנאי, ואכן ב"איש בלי נצח". ואינשללה לא אעבור בעצמי ליערות הגשם, ומי שהטריד ומטריד מתלוננות-עבר משלם את המחיר, כי אנו בעידן "היפוך המטוטלת", -העולם יתיישר קצת לכיוון המטריארכלי, ולטעמי, בצדק (כמו שחיים רמון לומד על בשרו כרגע...) והנה כתבתיך תגובה לא פחות מורכבת מאשר הפוסט עצמו... היה בטוב ושתוסיף לכתוב.

   תודה מכבית, החכמתי. בטח שאמשיך, לא יכול לפסיק לרקוד גם כשהמוזיקה נגמרת.

   תודה, אני "שבוזת נכד" , אכגמני אהבתי את "עדין מוצא חן בעיני האל" מאת שיטרית ובנאי, ואכן ב"איש בלי נצח". ואינשללה לא אעבור בעצמי ליערות הגשם, ומי שהטריד ומטריד מתלוננות-עבר משלם את המחיר, כי אנו בעידן "היפוך המטוטלת", -העולם יתיישר קצת לכיוון המטריארכלי, ולטעמי, בצדק (כמו שחיים רמון לומד על בשרו כרגע...) והנה כתבתיך תגובה לא פחות מורכבת מאשר הפוסט עצמו... היה בטוב ושתוסיף לכתוב.

   ארכיון

   פרופיל

   sbhsport
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין