כותרות TheMarker >
  ';
  0

  סיפורי ענבל אור - מה בעצם קורה פה?

  4 תגובות   יום שני, 16/7/18, 03:45

  ''

   

  והיום בסדר היום - 

  ענבל אור, ענבל אור, ענבל.. אור.

   

  כן. כולם מדברים עליה. עכשיו זה כבר לא על ''מה היא עשתה'' או ''האם מישהו יקבל כסף בחזרה'' וכל זה, הפעם הדיון ההוא כבר מחוק, אנחנו כבר ברגעי התלייה בכיכר העיר שאנשים מבינים שלא תהיה גמול הוגן ושהדבר היחידי שהם יזכו לראות זה את האישה הזו סובלת ולצעוק ''מגיע לה!!''

   

  אז למי שלא יודע - אור העלתה סרטונים בפייסבוק שדי מראים באופן מובהק שהיא סובלת, ושהיא קצת מאבדת את זה. זה נשמע שהיא באמת איבדה הכל, כי היא.. באמת איבדה הכל. בעלה עזב אותה. הבן זוג שאחריו עזב גם הוא. הילדים - הורחקו ממנה. היא סולקה מביתה הקודם וההוא שאחריו. היא הולכת ומשתגעת, לא ידוע בעקבות איזו סיבה, ומסתובבת ברחבי תל אביב ומדברת על מסרים שמקבלת מאלוהים להציל את העולם - וכמובן שדברים מדרדרים מרגע לרגע. ברגעיה הקשים ביותר פרסמה רגעי מעצר, אשפוז בביה''ח ברזילי, בריחה משוטרים, שבירת חפצים, וכמובן מה שכולם מדברים עליו - פורנו רך וחשיפת איברים אינטימיים. לא הייתם מאמינים שהיא תגיע לשלב הזה, אף פעם.

   

  ולמעשה? זה לא כל כך מפתיע. מי שעוקב אחרי ענבל אור לאורך השנים רואה שמשהו בהתנהלות התקשורתית ובכללי ההתנהלות הבין אישית שלה מול כל מה שקשור לתדמית שלה לוקה ב'שיגעון' כלשהו. בין אם זו ההתאהבות בתדמית המנצחת, בין אם זו האמונה העיוורת שהיא לא עשתה דבר, בין אם זה הצורך התמידי בהצגתה כקורבן ובססמאות ששואפות לאמירת האמת. ענבל אוהבת לפאר את עצמה, ויש היגידו שיש על מה - היא אולי נוכלת אבל היא דוגמנית מעולה ופרזנטורית מהפנטת. אני לא חושב ככה, אבל למעשה, אני לא חושב שהיא גם הנוכלת הכי גרועה בעולם.

   

  דידי הררי העלה כתבה על כך שאור בתקופת משבר, אבל אסור לנו לפרסם רגעיה הקשים כי יש לה ילדים והילדים יסבלו ואיזה מסכנים הילדים וכו וכו. אחרים ברשת פשוט מרחמים עליה ואומרים שהיא לוקה בנפשה וללעוג לאדם כזה זה פשוט עוול למוסר. יש עוד הרבה אנשים שכותבים דברים אחרים. אבל האמת שהסיבה שאני נוטה לרחם על אור היא כי אני באמת לא בטוח עד כמה היא אשמה.

   

  מה? ענבל אור? הגנבת הזאתי??? שלקחה ממאות אנשים?? ואם היא הייתה עושה את זה לסבתא שלך?! או לבן משפחה מוגבל שלך?! איך אתה מעז?! 

  אתם יכולים להגיד את זה, הכל בסדר. אני לרגע לא טענתי שענבל חפה מפשע, למעשה, אני אפילו לא יודע מה באמת נכון. 

   

  זה בדיוק העניין - נכון לעכשיו אי אפשר לדעת. 

   

  אתם כמובן יכולים להסתמך על החלטות ביהמ''ש, אבל מי שבקיא בהן יודע שגם הן לא חד משמעיות לגבי ההאשמות כלפי אור. למעשה, אין שום הסכמה ודאית להחלטות לגבי אור, כיוון שהכל מעורבב אחד עם השני - הלבנת ההון, העלמות מס, מכירות כפולות, הבטחות שווא, מצג תקשורתי שקרי, זיוף מסמכים, וכו' - הכל כל כך מעורבב אחד עם השני שאפילו השופט המוכשר ביותר היה משתגע. יש כל כך הרבה האשמות, איך אפשר לעזאזל לדעת מה נכון ומה לא או מה נובע ממה. המשימה הזו ממזמן בלתי אפשרית ולא פלא שכולנו ''באוויר''. 

   

  אז היום, 15.7, ענבל מואשמת בפשיטת רגל. אבל זה לא משהו חדש, זה המובן מאליו. ההשלכות כמובן קשות, כי זה פחות או יותר אומר שמי שהשקיע בפרוייקט של ענבל לא יזכה לראות כספו לעולם - אבל כאילו שיש מישהו שציפה לקבל משהו בחזרה. גם זה לא שענבל יכולה להשקיע את כללל הונה הפרטי בחברה. גם כי אין לה שקל על התחת, וגם, בין היתר, כי זו החברה שאשמה, ולווא דווקא היא. 

   

  בום. 

   

  איך זה אפשרי בכלל? אני לא יודע, אני לא מבין בנושא הזה ורוב האנשים יציעו לי בשלב הזה פשוט ''לשתוק''. אבל אני לא אשתוק, כי אם כולם מרשים לעצמם לדבר, הגיע הזמן לראות זווית אחרת. אני אולי לא מבין בנדל''ן או דירות, אבל אני כן מבין בתקשורת. כשאני מביט בתקשורת אני רואה ערכים שמתנגדים אחד בשני - חקר האמת והמוסר, והקטילה האינסופית בענבל אור. כל ראיון של ענבל אור, כל אחד, אחד אחרי השני, פשוט פועל באופן מגמתי לרמוס כל מילה שהיא אומרת.

   

  וענבל? היא בכלל בסרט אחר. ענבל עסוקה בלהציג דמות כלשהי, דוגמנית, חפה מפשע. נורא חשוב לה שהכל יישמע החלטי ושהיא תדע להצהיר את ההצהרות הקבועות שלה - 'האמת תצא לאור', 'אני חפה מפשע', וכו' וכו'. אבל בזמן שכל כתב שראיין אותה אי פעם בחר לצאת עליה ולהצהיר עליה במודע שהיא גנבת, או באופן שאם היא מצדיקה עצמה הוא בז לה, וענבל בחרה כל הזמן להתמכר לתדמית המתגוננת היפה עם הפן הבלונדיני השופע, נותרה בעיה אחת - אף אחד לא מקשיב למה שלענבל יש להגיד, וענבל עצמה שוכחת מה היא רוצה להגיד כי היא עסוקה בלהתגונן.

   

  וזה כל העסק, חברים. אף אחד לא יודע מה קורה כי אף אחד לא מאפשר לסיפור להיות מסופר. מה שאני שומע זה תתי פרקים, סוג של 'רמזים'. אפשר לעשות מזה סוג של חקירה של משחק מתח מעולה לחבר'ה עם הרבה זמן פנוי.

   

  מדבריה של ענבל אור, סמויים שכאלה, נשמע משהו שמאוד הוגן בעיני, שכמובן שענבל אור לוקה בחטא חמור, אבל מדבריה נשמע שהיא לא היחידה שאשמה, ולמעשה, היא רחוקה מלהיות השטן החסר רגישות שעשו ממנה.

   

  קבוצת רכישה: האם באמת ענבל עצמה ידעה מה היא קבוצת רכישה, והאם הקבוצה הבינה את המטרה שלה? 

  אחד הסיפורים המדוברים הוא עניין קבוצת הרכישה. ענבל, פה ושם בין הראיונות, בעיקר עם ברקוביץ' ואופירה, מסבירה באופן מאוד כוללני שהקבוצה 'איפשרה' למצב הזה לקרות. כמובן שהיא לא תכריז על זה, אבל היא שואלת את אייל כשמאשים אותה בגניבה מקבוצה - ''האם אתה יודע מה היא קבוצת רכישה?''

  אני מניח שאייל לא וגם אני לא, אבל מהמעט שהצלחתי להבין, זוהי קבוצה שמקבלת בעלות על קרקע כלשהי ביחד, ומתחלקים אחד עם השני בקבלנות ובבנייה המשתהה. הקבוצה הזו, באופן ספציפי, הסתמכה על ענבל אור ש''תעשה את כל העבודה'' - תעשה עסקאות עם בעל הקרקע, תפעל לקבלנות ולבנייה, ו..תקנה את הקרקע. זה בסיסי. ענבל היא ה''מגשר'' של כולם לכולם בעסקה זו - היא אחראית על הקרקע, הבניין, היחידות, וכמובן קישור חברי הקבוצה אחד עם השני. הם היו אמורים לשלם לפרוייקט של עצמם, והיא הייתה אמורה להרוויח מה'הוצאות צד' של הקבוצה כולה - בעצם היא בכלל זבוב על קיר בקבוצת אנשים שמתארגנת לקנות נכס כלשהו יחדיו, ובתמורה לכך שהיא 'קיבצה' אותם ביחד וארגננה להם את הנכס היא מקבלת תשלום.

  אבל בתכלס? הם צריכים להיות אחראיים על זה.

   

  הקבוצה אמורה לקבל את האחראיות ולבדוק - מה עם השטח, מי בקבוצה, מי משלם, מי לא, מי המכוער שלא רוצים באיזור, מי היפה של הכיתה שרוצים לתת לו את הפנטהאוז, ובקיצור, יש הרבה עניינים שהקבוצה צריכה לדאוג אליהם. שלושה עיקריים - הראשון הוא בעלות הקרקע, השני הוא בניית השטח בהתאם ליחידות שהקבוצה רוצה ובאופן הבנייה שהקבוצה רוצה, והשלישי הוא בכלל לראות שחברי הקבוצה בעניין ושיש להם מה לשלם. לא כמקדמה, אלא ממש, כאן ועכשיו, מה שצריך הוא מה שיתקבל. 

   

  ושוב, ענבל כאן היא לא בתקן הנכון. היא לקחה על עצמה המון בכל הפרוייקטים הללו - היא בעצם נתנה לעצמה 'לנהל את העניינים של הקבוצות', וכאן הכל התחיל. אתם מבינים, אני די בטוח שענבל לא התכוונה שכל זה יקרה. מה שקרה זה שהחברה קרסה לתוך עצמה עקב טעויות מתמטיות פשוטות, והרוכשים שימשו כאבני דומינו שכספם נוצל לצורך הצלת צד אחד של החברה כשהצד השני הרוס ואף אחד לא שם לב. 

   

  אם קבוצות הרכישה, כולן ככולן, היו יודעות את תפקידן וחוקרות על המצב של קבוצותיהן הן - הכל היה 'טוב יותר'. ענבל לא רצתה לנצל את כספי קבוצות הרכישה, ובטח שלא למכור דירות כפולות. בתכלס, הכל היה אמור לתקתק. אבל מה תקע הכל? עניין התביעה של מס הכנסה. יתכן שענבל העלימה מס, אבל שאלה פוטנציאלית היא עד כמה המקרה ההוא, הקטן, שיכל להסתכם במליונים פשוטים שענבל יכלה להוציא מכספה - גרר לנפילת החברה כולה. 

   

  הרי שוב, דבר גורר דבר. אנשים מדברים על 'שיטת הפרמידה', בה הקבוצה משלמת על 'עצמה' לבניית הקרקע שמחולקת בניהם אבל משלמים בפועל לחברה שאיגדה אותם יחדיו - אבל בעיני זה כל ההגיון ב'קבוצת רכישה', או לפחות בקבוצת רכישה בסגנון שאור הבטיחה. זו הייתה הטעות של אור בעצם, שקטנה ממה שעשו ממנה - היא פשוט עשתה מעצמה יותר ממה שהיא והבטיחה דברים שלא הייתה מסוגלת מראש לקיים. אף אחד לא יכול להיות הכל, זה ברור שזה לא היה אפשרי מראש. אבל היא חשבה שזה אפשרי. 

   

  אור בהחלט חשבה שתוכל להשתלט על כל התפקידים של קבוצות הרכישה, ותכף נסביר גם למה. היא גם ידעה שכשפרוייקטים משתבשים, והיה ברור לה שכמה מקבלים זויות עקומות - ניתן לקחת כסף של קבוצות הרכישה לצורך 'תיקון' עוולות של פרויקטים אחרים, ושום דבר לא ייפגע, כי הון החברה גבוה. הבעיה היא שהון החברה לא יכל לכסות את שאר הנזקים, שכמו שאמרתי מקודם, נוצרו על ידי קבוצות שלא ניהלו את עצמן כמו שצריך - ובצדק - כי ענבל הבטיחה להם שהיא תהיה מנהלת טובה.

   

   אבל ניקח לדוגמא פרוייקט שכן עבד, 'עין הקורא' בת''א. עוד קבוצת רכישה סגנון ענבל אור שנכלאו לצרות דומות - הקרקע לא נקנתה כצפוי, היחידות לא הובטחו כראוי, וכמובן, כספים לא הועברו בזמן והבנייה התעכבה וכו'. דבר גורר דבר. הדבר היחידי שהציל את הפרוייקט והוביל לזה שבסופו של דבר אנשים אשכרה קיבלו מימוש לכסף שלהם - הוא שאחת מהדיירות הקימה את הדיירים פשוט לעקוב אחרי מה שקורא. דיירת, לא מטווחת, וללא תשלום נוסף, דאגה להכל - למגרש, לבנייה, להקפדה על הכספים, למיסים ומעמ וסכומים אחרים שהיו גבוהים מהמצופה, ובסופו של דבר הקבוצה קיבלה את מבוקשה כי הם היו במעקב צמוד אחרי ההסכמים שעשתה עם קבלניה, ובעיקר אחד עם השני. 

   

  תארו לכם כמה קשה האישה הזו עבדה, ותארו לכם שענבל הבטיחה לעשות זאת 12 פעמים. זה לא אפשרי! ענבל מראש הבטיחה דברים שאי אפשר לקיים!

  השאלה האמתית שצריכה להשאל - האם העובדה שאנשים, בואו נגיד, לא הכי מחודדים בקלמר, בחרו לקנות בקבוצת רכישה והאמינו שדוגמנית עם בלונד זוהר תצליח לתזמן את כל קבוצת הרכישה של המאה ומשהו דיירים שלהם (שזה פסיכי) ועוד מאות דיירים בפרוייקטים אחרים - תצליח באמת לממש את כספי הקבוצה ולמנף אותם לקניית דירות אמתיות. 

   

  זו השאלה שצריכה להשאל. ענבל שיקרה, אבל השקר שלה לא היה רמאות פרופר, ולא היה הדבר הכי נורא בעולם - הוא היה הבטחת שווא שנבעה מאמונת שווא. היא באמת הייתה בטוחה שהיא תצליח לנהל את קבוצות הרכישה וששום דבר לא ייפגע. אבל האם המשתתפים בקבוצות הרכישה, שהביעו בה אמון בעיניים עצומות והיו בטוחים שלא משנה מה ענבל אור תצליח בכל דבר, הם לא אשמים במקצת? האם הם לא סמכו יותר מידי, הביעו יותר מידי אמון ולא דאגו לבדוק את הקרקע לפני שהיא נסדקת? והאם חטאה היחידה של ענבל - מעבר לכל הדיירים שהותירה חסרי דירה והון - הוא פשוט העובדה שהיא הייתה יהירה מידי לחשוב שהיא מסוגלת לעשות הכל, מה שבפועל הוביל לקריסתה כי אף בן אדם לא יכול לדאוג להכל?

   

  והשאלה החשובה ביותר - אם ענבל חשבה שהיא מסוגלת להכל, והיא לא. והיה מי שאמר לה שהיא כן. ויש כאן עוד אנשים, שמעורבים בעסק, אבל מרחוק. משום מה חלקם עברו לייצג את הצד הנגדי. ושוב, אלו אנשים שהיו מעורבים בפרוייקטים, וקיבלו כסף רב. עו''ד, שותפים לעסקה, ועוד אנשים ששכנעו את ענבל שהיא יכולה - ואז, כשהיא לא יכלה, צקצקו בלשונם ואמרו 'מאמי, את לא יכולה' אחרי שדירבנו אותה שנייה לפניכן שהיא כן, ויתכן שניצלו תמימותה. כולם שיקרו, כולם עפו על עצמם, אבל יש מי שהרוויח מכל זה, והוא יושב מחובק ידיים עם הון רב, והוא לא ענבל. מישהו כאן באמת עשה עליכם קופה, דרך ענבל שעשתה עליכם קופה. תחשבו על זה.

   

  או שאני סתם לא מבין כלום, זו תמיד אופציה. אני עדיין בצד האפור. לילט' 

  דרג את התוכן:

   תגובות (4)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     19/7/18 02:20:

   צטט: goodyear2016 2018-07-17 11:31:19

   אתה בעצם אומר שהיא שעיר לעזאזל ? קורבן . שנוח לפושעים האמיתיים שהפעילו אותה כל השנים וגרפו הון מהתעוזה שלה להיעלם ? הם אלה שמוטטו אותה והפילו הכל עלייה ? אתה בעצם חותר לחקירה משולבת של כל היועצים שאחראיים להשקעות וההוצאות שלה ?

    

   חס ושלום - לרגע אני לא אומר שהיא חפה מפשע. היא פשעה בגאווה שלה, ביוהרה שלה. והיא הולכת וממשיכה 'לפשוע' בתחום הזה, שהוביל אותה למקום הכי נמוך ושפל שאדם יכול להגיע אליו. אבל בחוק היבש? מבחינה משפטית? לא בטוח שהיא הכתובת. 

     17/7/18 11:31:
   אתה בעצם אומר שהיא שעיר לעזאזל ? קורבן . שנוח לפושעים האמיתיים שהפעילו אותה כל השנים וגרפו הון מהתעוזה שלה להיעלם ? הם אלה שמוטטו אותה והפילו הכל עלייה ? אתה בעצם חותר לחקירה משולבת של כל היועצים שאחראיים להשקעות וההוצאות שלה ?
   סליחה, בקושי רפרפתי. סליחה (זה ארוך! נורא, מבחינת המדיה הזאת) האינטואיציה שלי אומרת שיש חתירה להקלה בעונש על סעיף נפשי. אולי רעיון של העו"ד שלה.
     16/7/18 04:13:

   האמת, הפוסט שלך מאוד ארוך - התעייפתי לקרוא הכל

   לדעתי, ענבל אור עם בעיות נפשיות כבר מתחילת דרכה - זה התחדד לאחר תפיסתה/נפילתה וכנראה זה הולך ומחמיר.

   מצד אחד עצוב עליה, מצד שני עצוב על אלה שנפלו בפח שלה.

   ארכיון