כותרות TheMarker >
  ';

  אקטואליה והחברה

  חוק יסוד - חוק הלאום של העם היהודי

  1 תגובות   יום ראשון, 22/7/18, 21:46

  סוף סוף חוק יסוד שמגן ומעגן את היות מדינת ישראל – מדינה יהודית ציונית של הלאום היהודי.

  כנגד הטוענים – שלא היה צריך חוק לאום כי זה ברור שמדינת ישראל היא מדינת העם היהודי, כנראה ביודעין או בתמימות או בכוונה נסתרת התעלמו מכך שציבורים גדולים לא כולל את המיעוט הערבי ואת הקיצוניים שבהם, שונאי ומשמיצי ישראל, כמו הרשימה המשותפת עם זועבי, זחלקה וטיבי ותומכיהם, כפרו במדינת ישראל ומדינת העם היהודי והלאום היהודי.

  חוק היסודי – בא לשים קץ לשערוריית הוויכוח המיותר ולהצהיר שמדינת ישראל – בארץ ישראל, לא תהיה מדינת כל אזרחיה.

  כל אלה מבין חברי הכנסת היהודים שהצביעו נגד החוק ביחד עם שונאי ישראל ומשמיציה – ירשמו לצד החוק לדורות.

  כל מי שטען שהחוק הזה – מביש פשיסטי, שכח מה זה להיות יהודי, ציוני, אזרח ישראל היהודית ונותנת לו הזדמנות ביום כיפור הקרוב, לחזור בתשובה.

  וכדי שלא ישכחו הקוראים האזרחים ושאר יושבי ציון ותפוצותיה, נזכיר את דברי בן-גוריון – במגילת העצמאות: "הנני מכריז בזאת על הקמת מדינה יהודית בארץ ישראל – היא מדינת ישראל".

  ורק אחרי הדברים האלה: בא שוויון זכויות דמוקרטית וריבונית.

  יום גדול – לעם גדול.

  "עוד אבנך ונבנית בתולת ישראל עוד תעדי תפיך ויצאת במחול משחקים". (ירמיהו לא, ד)

  " כל גיא יינשא וכל הר וגבעה ישפלו והיה העקב למישור והרכסים לבקעה". (ישעיהו מ, 4)

  "הלאומיות והמולדת תלויות זו בזו ומותנות זו מזו, שתי אלה הן מושג אחד, שלא ייפרד ולא יחולק. (ש.ל. גורדון)

  "לאומיות היא הכרתנו הפנימית, כי מולדתנו, נעלה על שאר המדינות משום שאנו נולדנו בה". (ג'ורג' ברנארד שואו)

  חוק הלאום והיסטריה מהאגף השמאלי

  חוק הלאום והסערה מהאגף השמאלי - כל מי שמגדיר את חוק הלאום שמעגן את מדינת ישראל כמדינת הלאום היהודי ברוח דברי בן-גוריון במגילת העצמאות כמביש, שכח להיות יהודי ציוני לאומי ונותן יד לשונאי ישראל, משמיציה, שונאיה ואויביה. אפשר לבקר, אפשר להצביע על נקודות תורפה, על צורך בשיפוץ ותוספת, אבל מי שמצטרף לריקוד ההשמצות והשנאה של הרשימה המשותפת האנטי-ציונית התומכת בשונאי ישראל ודורשי השמדתה, אין לו חלק ונחלה במדינה יהודית ציונית. מי שמגדיר את חוק הלאום כמביש או פשיסטי חוטא מחטיא, אך בעיקר כופר במורשת העם היהודי בייעודו ומצפונו, או גרוע מכך מוכר את נשמתו לאויבי ישראל בארץ ובתפוצות. וביום כיפור כדאי להם לבקש סליחה ומחילה ולחזור בתשובה ולבחור בתבונה היהודית ציונית. וכדי שלא נשכח את מה שאמר וחשב בן-גוריון, הנה הקטע ממגילת העצמאות: "הנני מכריז בזאת על הקמת מדינה יהודית בארץ ישראל - היא מדינת ישראל". ...ואידך זיל גמור. ובדרך לא לשכוח כי מי שהצביע נגד החוק ביחד עם ח"כים: זועבי, זחלקה, טיבי, מובילי שנאת ישראל ירשמו לצד חוק הלאום לדורות.

  דרג את התוכן:

   תגובות (1)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     9/8/18 11:30:

    
   הימין נצמד להיבטים מסוימים של הסוגיה, בעוד השמאל מוטרד מהיבטים אחרים שלה. שני המחנות יכולים וצריכים לקבל את מבוקשם בלי מלחמות. עד היום לא הוגדר בחוק כלשהו המרכיב הדמוקרטי ובעיקר השוויון בין כלל האזרחים שהוא ליבת כל משטר דמוקרטי. גם חוק יסוד כבוד האדם וחירותו, שלכאורה בא להבטיח את המרכיב הדמוקרטי־שוויוני, לא עוסק כלל בהגדרת מאפייניה של המדינה אלא ברשימת זכויות מסוימת שהמילה שוויון נעדרת ממנה, שאמורה לאפיין את ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית. לכן דרוש תיקון.

   התיקון שאציע, תוספת חקיקה חסרה - חוק יסוד: זכויות מיעוטים, שיגדיר זכויות של מיעוטים במדינה. בחוק תהינה הגדרות מהם מיעוטים ומה הזכויות הלאומיות שלהם.

   מה הפתרון למשבר חוק הלאום? ראו בפוסט, מתווה לחוק יסוד: זכויות מיעוטים.

    

   ארכיון

   פרופיל

   אברהםפכטר
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין