כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  אלה תולדות נפתלי

  2 תגובות   יום שבת, 28/7/18, 17:08

  אלה תולדות נפתלי


  • ב-14 במאי 2015 התמנה ראש סיעה קטנה וקיצונית מאד, בת 8 מנדטים, להיות שר החינוך של כל ילדי ישראל ושל האקדמיה עם סמכויות לא מוגבלות.

  • ב-9 ביוני 2015 הוריד השר מסל התרבות של בתי הספר את ההצגה "הזמן המקביל", מטעמים של "חוסר התאמה ערכית".

  • ב-19 ביולי 2015 פיטר את יו"ר המזכירות הפדגוגית במשרד החינוך, ד"ר ניר מיכאלי, לאחר שזה כיהן בתפקיד 8 חודשים. "דעותינו שונות".

  • 3 ביולי 2015 (מן התקשורת): השר מינה את איש הימין אסף מלאך לתפקיד יו"ר ועדת מקצוע האזרחות. מלאך הוא ממקימי המכללה למדינאות יהודית. בעבר תקף את האקדמיה כמעוז "שמאל רדיקלי" וכ"סיכון קיומי לעתידה של מדינת ישראל".

  • ב-29 ביולי 2015 קרא ח"כ מוטי יוגב מהבית היהודי "להרים כף D-9 על בית המשפט העליון. הגיע הזמן להעמיד את הרשות השופטת על מקומה". שר החינוך וראש הסיעה שלו – לא הגיב.

  • בנובמבר 2015 פיטר מתפקידה את סגנית יו"ר המל"ג פרופ' חגית מסר-ירון. במחאה התפטרו גם חברי מל"ג נוספים.

  • ב-15 בדצמבר 2015 אסר השר את פעילות "שוברים שתיקה" בבתי הספר. ב-8 בדצמבר 2016 עיגן זאת בחוזר מנכ"ל. הוא יעגן זאת גם בחוק (ר' בהמשך).

  • ב-31 בדצמבר 2015 אמר השר על סערת הספר "גדר חיה" של דורית רביניאן, שהוצא מתכנית הלימודים: "מערכת חינוך לא צריכה לקדם ערכים שנוגדים את ערכי המדינה".

  • ב-22 בפברואר 2016 קבע את שנת הלימודים הבאה כ"שנת אחדות ירושלים", מבלי לספק לבתי הספר תנאים לדיון בשאלה הביקורתית – האם ירושלים אכן מאוחדת.

  • 30 במאי 2016 (מן העיתונות): "עגל הזהב של משרד החינוך": תלמידים נגד קמפיין 5 היחידות במתמטיקה של השר [אנחנו "מוצלחים ולא בחמש"]. 70 מיליון ₪ משקיע משרד החינוך בשנה לתמרוץ כמה אלפי תלמידים ל-5 יחידות מתמטיקה, ומתעלם ממאות-האלפים שאינם שם.

  • ב-6 באוקטובר 2016 אמר השר של כל תלמידי ישראל, באירוע בבנייני האומה: "יש למסור את הנפש כדי שיהודה ושומרון יהיו חלק ממדינת ישראל הריבונית [...] אנחנו צריכים לפעול היום, ואנחנו צריכים למסור את הנפש".

  • 1 בדצמבר 2016 (מן העיתונות): לא להדתה. ביום שלישי השבוע התקיים כנס חירום של הפורום החילוני: "מערכת החינוך נלחמת בנו דרך ילדינו ובוגדת באמון שהענקנו לה״, אומרים נציגי החינוך הממלכתי. השר: "הדתה שמדתה".

  • ב-7 במאי 2017 פורסם הקוד האתי  להשכלה הגבוהה, שנכתב ע"י פרופ' אסא כשר עבור השר.

  • 25 במאי 2017 (מן העיתונות): כחודשיים בלבד לאחר הגעתו של המנכ"ל החדש שמואל אבואב, שהביא השר, עזבו את המשרד אריאל לוי ודני רוזנר.

  • 19 ביוני 2017 (מן העיתונות, ובעקבות עמדתה הנחושה של האקדמיה): שר החינוך על הקוד האתי לאקדמיה חוזר בו: "אולי קפצנו יותר מדי. [...] אנחנו יוצאים לדרך לנסות לבנות הסכמה רחבה ככל האפשר". קרה ההפך: אקדמיזציה למכללה ורפואה לאריאל בניגוד לעמדת ור"ה.

  • בינואר 2018 אמר מוטי יוגב, שהזכרנו כבר לעיל, על פונדקאות לחד מיניים: "ישראל לא צריכה להיות מובילת הסטיות בעולם". במרץ 2018 אמר סמוטריץ', חברו לסיעה, "אתם רוצים לעודד משפחות חד מיניות ולהרוס את החברה? אז תמשיכו בזה". ועוד: "צריך להחליט אם מקיימים את מדינת ישראל על בסיס עולם ערכי מעוות וחולה או שאנחנו על יסודות של צדק ושל מוסר". בכל המקרים – ראש הסיעה לא הגיב.

  • 26 באפריל 2018: התפטרה מתפקידה במשרד החינוך יעל גוראון מפמ"רית מקצוע האזרחות.

  • אפריל 2018: התפטר מתפקידו יו"ר המזכירות הפדגוגית, משה וינשטוק, שהחליף ב-2016 את ניר מיכאלי.

  • 26 ביוני 2018 (מן העיתונות): "המועצה להשכלה גבוהה, שאמורה לשמש רגולטור של ההשכלה הגבוהה בישראל ונחשבה בקדנציה של היו"ר פרופ' מנואל טרכטנברג אימת המוסדות, נהפכה לגוף חלש שאף אחד לא סופר. חולשתה נובעת בעיקר מהתערבות בוטה במינויים של שר החינוך".

  • 17 ביולי 2018: הכנסת אישרה את החוק הקובע כי אנשי הארגון "שוברים שתיקה", שמביא עדויות חיילים על פעילותם בשטחים במהלך השירות הצבאי, וארגונים אחרים "במידת הצורך" – לא יוכלו להיכנס לבתי הספר לשיחות עם תלמידים. השר: "המציאות שמכפישים את צה"ל הסתיימה".

  • ב-18 ביולי 2018 הצביע שר החינוך בעד החוק נגד פונדקאות לגברים.

  • ב-25 ביולי 2018 הצביע שר החינוך בעד חוק הלאום, ואחר-כך הביע חרטה כלפי הדרוזים ("אלה אחינו לדם העומדים עמנו כתף לכתף בשדה הקרב"), אבל לא כלפי הציבור הערבי הגדול.

  • ולא דברנו עוד על פדגוגיה.

   

  אנשי החינוך הממלכתי, עושים מאמץ יומיומי בכיתות בבתי הספר, במכללות ובאוניברסיטאות לחנך את התלמידים והסטודנטים לערכים אנושיים – לפתיחות, לסובלנות, לחשיבה ביקורתית. ערכים אלה קבועים בסעיפי מטרות החינוך של חוק החינוך הממלכתי. למשל: "להיות אוהבי אדם" (סעיף 1); "לחתור לשלום ולסובלנות בין בני אדם ובין עמים" (סעיף 2); "לחזק את כוח השיפוט והביקורת" (סעיף 7). נפתלי בנט, בכל דבריו ומעשיו, מקדם ערכים המנוגדים לערכי החינוך ולמטרות החינוך הממלכתי. בנט מקדם ערכים של דיכוי, גירוש וחשיבה לאומנית צרה. הוא אינו רשאי לעמוד בראש מערכת חינוך ממלכתית. 

   

   

  מה לעשות?

  1. לקיים כנסים ואספות בכל מקום, שיקראו לבנט ללכת: מוסדות אקדמיים, רשויות, מוסדות חינוך, ציבורים שזאת דעתם. אין צורך לכנס את כולם במקום אחד, אבל יש צורך ליידע. 
  2. הח"מ, בעזרתם של אנשים נוספים שירצו לסייע, מוכן לרכז את שמותיהם של כל המזדהים עם הקריאה "בנט צריך ללכת", בכדי לפרסמה ברבים. 

   

  ד"ר אברהם פרנק

  0544-275893

  Avrahamf10@gmail.com

  דרג את התוכן:

   תגובות (2)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     28/7/18 23:02:
   הדרישה לפטר את בנט היא אחיזה בקצה החוט, הסליל כולו יישאר על מכונו. אם יש להביא שינוי בנושא החינוך, רצוי לעשות אותו מהחל ועד כלה, ולא להיתפס לסילוק בנט כפיתרון מלא. אין זה כך.
     28/7/18 20:14:
   בגדול עמדה נכונה ביותר. העניין הוא, שבנט בתור בנט הוא תוצר של אופי מסויים של חברה מסויימת. אכן, בנט הוא לא שר שהייתי רוצה שיקבע את מדיניות ואופי החינוך במדינת ישראל. עם זאת, כדי שאנשים כמו בנט לא יישבו בממשלה צריך לשנות מא' עד ת' את אופיה של מדינת ישראל. צריך לדאוג לכך שמדינת ישראל תחתור באופן מעשי למימוש בפועל והלכה למעשה של כל סעיפי מגילת העצמאות ואז דרכם של בנט, רגב, נתניהו ודומיהם לשלטון תיסגר באופן הרמטי.

   ארכיון

   פרופיל

   חינוך אחר
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין