כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  ציורי תנ"ך/ מאת: אהובה קליין.(c)

  ציורים המשמשים מדרשי תמונה לפסוקים בתנ"ך-
  הטכניקה: שמן על בד.
  שירה מקראית.
  * הציורים מוגנים בזכות יוצרים ואין להשתמש בהם בכל דרך שהיא.

  ציורי תנ"ך/ הארץ הטובה/ ציירה: אהובה קליין (c)

  32 תגובות   יום שישי , 3/8/18, 05:58

  Biblical paintings

  Because God brings you to a good land

   

  "כִּי יְהוָה אֱלֹהֶיךָ, מְבִיאֲךָ אֶל-אֶרֶץ טוֹבָה:  אֶרֶץ, נַחֲלֵי מָיִם--עֲיָנֹת וּתְהֹמֹת, יֹצְאִים בַּבִּקְעָה וּבָהָר"


  [דברים  ח,ז].    

   

  ''

   

  ציורי תנ"ך/ הארץ הטובה/ ציירה: אהובה קליין (c)

   

  הארץ המובטחת

   שיר מאת: אהובה קליין©

  ארץ הרים עמקים וגאיות

  נַחֲלֵי מָיִם--עֲיָנֹת וּתְהֹמֹת

  כסף נחושת זהב לרוב

  מובטחת לאברהם יצחק ויעקב.

   

  בה טמונים רזים וסודות

  שכינה שורה  ימים ולילות

  תורתה מאירה למרחקים

  כמנורת זהב שבעה קנים.

   

  מדוברת בכל הרשתות

  שיחת היום  לכל האומות

  שרויה היא בצל השכינה

  עין  אלוקים בה כל השנה.


   הערה: השיר בהשראת: פרשת עקב [חומש דברים]

   

   הרעיון מאחורי היצירה והשיר.


        

  פרשת עקב, ישראל- תמיד במוקד החדשות העולמי - מדוע?

  מאת: אהובה קליין.

  בפרשה זו הכתוב  מרחיב את הדיבור על ייחודה ומעלותיה של ארץ ישראל-  ומציע פתרונות לחיים טובים  בשטחה: "כִּי יְהוָה אֱלֹהֶיךָ, מְבִיאֲךָ אֶל-אֶרֶץ טוֹבָה:  אֶרֶץ, נַחֲלֵי מָיִם--עֲיָנֹת וּתְהֹמֹת, יֹצְאִים בַּבִּקְעָה וּבָהָר.  אֶרֶץ חִטָּה וּשְׂעֹרָה, וְגֶפֶן וּתְאֵנָה וְרִמּוֹן; אֶרֶץ-זֵית שֶׁמֶן, וּדְבָשׁ.  אֶרֶץ, אֲשֶׁר לֹא בְמִסְכֵּנֻת תֹּאכַל-בָּהּ לֶחֶם--לֹא-תֶחְסַר כֹּל, בָּהּ; אֶרֶץ אֲשֶׁר אֲבָנֶיהָ בַרְזֶל, וּמֵהֲרָרֶיהָ תַּחְצֹב נְחֹשֶׁת. [דברים ח, ז-י]    "וְהָאָרֶץ, אֲשֶׁר אַתֶּם עֹבְרִים שָׁמָּה לְרִשְׁתָּהּ--אֶרֶץ הָרִים, וּבְקָעֹת; לִמְטַר הַשָּׁמַיִם, תִּשְׁתֶּה-מָּיִם.  אֶרֶץ, אֲשֶׁר-יְהוָה אֱלֹהֶיךָ דֹּרֵשׁ אֹתָהּ:  תָּמִיד, עֵינֵי יְהוָה אֱלֹהֶיךָ בָּהּ--מֵרֵשִׁית הַשָּׁנָה, וְעַד אַחֲרִית שָׁנָה.  וְהָיָה, אִם-שָׁמֹעַ תִּשְׁמְעוּ אֶל-מִצְוֺתַי, אֲשֶׁר אָנֹכִי מְצַוֶּה אֶתְכֶם, הַיּוֹם--לְאַהֲבָה אֶת-יְהוָה אֱלֹהֵיכֶם, וּלְעָבְדוֹ, בְּכָל-לְבַבְכֶם, וּבְכָל-נַפְשְׁכֶם. וְנָתַתִּי מְטַר-אַרְצְכֶם בְּעִתּוֹ....."   [דברים י"א, י"א-י"ד]

  השאלות הן:

  א] מה ייחודה של ארץ ישראל – מדוע הכול צופים בה?

  ב] אהבת ה'- חשובה , מדוע ?

   תשובות.

  ארץ ישראל- הכול צופים בה.

  למרבה הפלא, מדינת ישראל , מאז  ומתמיד- מדוברת בכל אמצעי התקשורת למרות היותה מדינה קטנה וזעירה, מתוך התבוננות  בפסוקים  מגלים אנו את  סודותיה הגנוזים.

  ''    

  ציורי תנ"ך/ אֶרֶץ, נַחֲלֵי מָיִם--עֲיָנֹת וּתְהֹמֹת"/ ציירה: אהובה קליין (c)

   

  העלאת תמונות    

  ציורי תנ"ך/ "אֶרֶץ חִטָּה וּשְׂעֹרָה, וְגֶפֶן וּתְאֵנָה וְרִמּוֹן"/ ציירה: אהובה קליין (c)


  רבינו בחיי : מאיר את עיננו באומרו: כי הכתוב מציין את אוצרותיה של ארץ ישראל ,המילה ארץ מוזכרת שש פעמים:"  ארץ טובה, ארץ נחלי מים, עיינות ותהומות, ארץ חיטה ושעורה וגפן תאנה ורימון, ארץ זית שמן ודבש.. ארץ אשר לא במסכנות תאכל בה לחם,, ארץ אשר אבניה ברזל..."

  בנוסף התורה מזכירה בפעם השביעית את המילה ארץ: "ואכלת  ושבעת וברכת את ה' אלוקיך על הארץ הטובה.."

  הסיבה להזכרת הארץ  שש  פעמים  היא :מהטעם שיש ברחבי תבל שישה סוגי אקלים בכדור הארץ  שמקורם בארץ ישראל והמילה "ארץ" המוזכרת בפעם השביעית היא אקלימה של ירושלים.

  הראשונים מסבירים, כי המעלה המיוחדת בארץ ישראל היא: כי  התושבים הגרים בראש ההר  אינם צריכים לחפש אחר המים בירידה מההר, אלא המים יהיו בסביבתם ואלה הגרים למטה בבקעה לא  יזדקקו לטפס למעלה -על מנת לחפש את מקור המים, המים ימצאו בכל מקום.

  חיזקוני אומר: כי המים תלויים ברחמי שמים בארץ ישראל , מקורות המים בארצנו תלויים במטר השמים כפי שנאמר ב"קריאת שמע" "והיה אם שמוע.."

  הרמב"ן: רואה ברכה טבעית  במעיינות והנחלים כשלעצמם, כי הארץ משמשת כגן רווה ואינה  זקוקה שהנהרות ישקוה דוגמת  היאור במצרים.

  המים מצויים בבקעה ובהרים ומשם יוצאים גם נחלים שנוצרים  פעמים   כתוצאה מלחות ההרים-או על ידי הגשמים המחלחלים לתוכם, או כתוצאה מהאדים, ויש גם מים שמצויים בתהום והם נקראים: "תהומות"

  הרב חיים ליב שמולביץ , בספרו "שיחות  מוסר": מציע הסברים מעניינים:    נאמר: "פְּנוּ וּסְעוּ לָכֶם, וּבֹאוּ הַר הָאֱמֹורִי וְאֶל-כָּל-שְׁכֵנָיו, בָּעֲרָבָה בָהָר וּבַשְּׁפֵלָה וּבַנֶּגֶב, וּבְחוֹף הַיָּם--אֶרֶץ הַכְּנַעֲנִי וְהַלְּבָנוֹן, עַד-הַנָּהָר הַגָּדֹל נְהַר-פְּרָת". [דברים א', ז] ועל כך פירש רש"י: נהר פרת אינו שייך לארץ ישראל, אך היות ונזכר עם ארץ ישראל גדלה חשיבתו עד כדי כך שנקרא: "הנהר הגדול" לכן, קל וחומר שארץ ישראל גורמת חשיבות לכל הנמצא בה לפי  שהוא זוכה לעליה רוחנית כשהוא בה ,או מופיע אתה יחדיו. כנאמר:   "שֵׁם הָאֶחָד, פִּישׁוֹן--הוּא הַסֹּבֵב, אֵת כָּל-אֶרֶץ הַחֲוִילָה, אֲשֶׁר-שָׁם, הַזָּהָב. וּזְהַב הָאָרֶץ הַהִוא, טוֹב; שָׁם הַבְּדֹלַח, וְאֶבֶן הַשֹּׁהַם" [בראשית ב', י"ב]

  וכאן רמוזים במילים: "וּזְהַב הָאָרֶץ הַהִוא טוב-"אין תורה כתורת ארץ ישראל" שאותם הלומדים תורה בארץ ישראל- תורתם מעולה – הרבה יותר מלומדי התורה בגלות." כמו כן, נאמר:  " כּ֤י מִצִּיּוֹן֙ תֵּצֵ֣א תוֹרָ֔ה וּדְבַר־ יְהֹוָ֖ה מִירוּשָׁלָֽ‍ִים"׃ [ישעיהו, ב, ג]

  נאמר: שאין הנבואה, נגלית, אלא בארץ ישראל ולכן  יונה הנביא ברח לתרשיש כדי להימלט מהנבואה.  גם מי שהיה בארץ ישראל וזכה לנבואה – במידה והוא יורד לחוץ לארץ אין הנבואה שורה עליו.

  ויש להתפלא כיצד אנחנו לא מעריכים  די את ההשפעה ואת העלייה התורמת לנו ארץ הקודש? ואת פשר הדבר הזה למדנו מחז"ל [דברים רבה פ"ב, ח]

  "אמר משה רבינו לפניו: ריבונו של עולם עצמותיו של יוסף נכנסו לארץ ישראל ואני איני  נכנס? אמר לו הקב"ה: מי  שהודה בארצו נקבר בארצו, ומי שלא הודה בארצו לא נקבר בארצו, יוסף הודה בארצו, מנין? גבירתו אומרת [אשת פוטיפר]: "רְאוּ הֵבִיא לָנוּ אִישׁ עִבְרִי, לְצַחֶק בָּנוּ":[בראשית ל"ט, י"ד]  ולא כפר, אמר: "גנב גנבתי מארץ העברים" [שם מ, ט"ו]

  אתה שלא הודית בארצך אין אתה נקבר בארצך, כיצד? בנות יתרו אומרות [שמות ב, י"ט]:"איש מצרי הצילנו מיד הרועים" והוא שומע ושותק.." כלומר- משה שתק ולא גילה שהוא יהודי. יתכן שחשש שאם יגלה את האמת יסכן את חייו, מכל מקום, היות ולא הודה על יהדותו וארץ ישראל- נענש ולא זכה להיקבר בה. לפי שכל מי שאינו מודה בארצו—לא יעזרו לו כל טענותיו- לפי שאין הארץ רוצה בו.

  נאמר:" עֵינֵי יְהוָה אֱלֹהֶיךָ בָּהּ--מֵרֵשִׁית הַשָּׁנָה, וְעַד אַחֲרִית שָׁנָה" :מכאן כדי לקבל את כל השפע מלמעלה ישנו תנאי, והוא: "מודה בארץ"- המשמעות: להכיר את חשיבותה וקדושתה של ארץ ישראל, על ידי תחושה זו - האדם נכנס תחת השפעתה המיוחדת של הארץ.

  כתוב: "וַיָּבֹא יַעֲקֹב שָׁלֵם עִיר שְׁכֶם, אֲשֶׁר בְּאֶרֶץ כְּנַעַן,...... וַיִּקֶן אֶת-חֶלְקַת הַשָּׂדֶה, אֲשֶׁר נָטָה-שָׁם אָהֳלוֹ, מִיַּד בְּנֵי-חֲמוֹר, אֲבִי שְׁכֶם--בְּמֵאָה, קְשִׂיטָה" [בראשית ל"ג, י"ט]

  על כך מסביר אבן עזרא: "הזכיר הכתוב להודיע כי מעלה גדולה יש  לארץ ישראל, מי שיש לו חלק בה - חשוב הוא כחלק לעולם הבא" והרמב"ן מבהיר: כי מלבד המצווה של ישוב ארץ ישראל ,עצם קניית חלק בארץ נחשב לקניית חלק לעולם הבא. גם רעיון זה אמור רק על מי ש"מודה בארץ"

   הופעתן של בנות צלפחד אשר בקשו נחלה ממשה  באומרן : "לָמָּה יִגָּרַע שֵׁם-אָבִינוּ מִתּוֹךְ מִשְׁפַּחְתּוֹ, כִּי אֵין לוֹ בֵּן; תְּנָה-לָּנוּ אֲחֻזָּה, בְּתוֹךְ אֲחֵי אָבִינוּ".[במדבר כ"ז, ד]

  על כך אומר רש"י: על הנשים לא נגזרה גזרת המרגלים לפי שהן היו מחבבות את הארץ, האנשים אומרים: "נִתְּנָה רֹאשׁ, וְנָשׁוּבָה מִצְרָיְמָה".[ שם  י"ד, ד] והנשים אומרות: "תְּנָה-לָּנוּ אֲחֻזָּה"!

  על פי חז"ל בקשה זו של הנשים- נבעה מתוך  שהיו מחבבות את ארץ ישראל. הן  העריכו את מעלת הקנייה של שטחי א"י. על ידי זה זכו להיכנס לארץ המובטחת – מה שלא זכו המרגלים מהטעם שמאסו בארץ חמדה.

  יתכן שמסיבה זו – חטא העגל נמחל לעם ישראל- אך לא כן חטא המרגלים אשר הוציאו את דיבת הארץ רעה – לכן לא היו ראויים להיכנס לתוכה.

  רש"ר מוסיף: כי בנוסף לפירות שבעת המינים שא"י השתבחה בהם, הרי אדמתה מתאימה הן לחקלאות והן לתעשייה ובספר דברי הימים מוזכר שברזל ונחושת נכרו מן המחצבים שבארץ ישראל:

  נאמר: "וַיַּעֲמֵד חֹצְבִים, לַחְצוֹב אַבְנֵי גָזִית, לִבְנוֹת, בֵּית הָאֱלֹהִים.  וּבַרְזֶל לָרֹב לַמִּסְמְרִים לְדַלְתוֹת הַשְּׁעָרִים, וְלַמְחַבְּרוֹת--הֵכִין דָּוִיד; וּנְחֹשֶׁת לָרֹב" [דברי הימים א', ב-ג]

  ארץ ישראל בניגוד לשאר הארצות, פוריותה  תלויה בגשמי הברכה שאלוקים מרעיף עליה:

  ככתוב: "וְהָאָרֶץ, אֲשֶׁר אַתֶּם עֹבְרִים שָׁמָּה לְרִשְׁתָּהּ--אֶרֶץ הָרִים, וּבְקָעֹת; לִמְטַר הַשָּׁמַיִם, תִּשְׁתֶּה-מָּיִם.."

  בניגוד לשאר ארצות העולם, זוהי ארץ שעיני ה' בה ללא הפסק! אלוקים דורש אותה- פוקח עליה עין. זוהי השגחה אלוקית! שמטרתה לייעד את עם ישראל  למטרות מוסריות שנקבעו על ידי ה' עבור האנושות.

  נאמר: "עֵינֵי יְהוָה אֱלֹהֶיךָ בָּהּ--מֵרֵשִׁית הַשָּׁנָה, וְעַד אַחֲרִית שָׁנָה".

  לגבי המילה:  -"מֵרֵשִׁית"- ללא האות א'- מרמז לנו-כי תחילת השנה תמיד מתחילה בעניות ללא כל "הנחות מוקדמות" היא "רשה" ללא  ירושה משנה הקודמת, אין השפעה שלילית, או חיובית מהשנה שעברה - לתחילת שנה חדשה, אלא אופייה של השנה החדשה תלוי בהתנהגות המוסרית של היחיד ושל הכלל.

  לגבי ירושלים  שנאמר עליה: "כי מציון תצא תורה..."- פריחתה משמשת תנאי לפריחת כל האנושות!

  אהבת ה' וחשיבותה.

  נאמר: "וְהָיָה, אִם-שָׁמֹעַ תִּשְׁמְעוּ אֶל- מִצְוֺתַיי, אֲשֶׁר אָנֹכִי מְצַוֶּה אֶתְכֶם, הַיּוֹם--לְאַהֲבָה אֶת-יְהוָה אֱלֹהֵיכֶם, וּלְעָבְדוֹ, בְּכָל-לְבַבְכֶם, וּבְכָל-נַפְשְׁכֶם".

  רש"ר מבהיר: עם ישראל מצווה לעבוד את ה': "בְּכָל-לְבַבְכֶם, וּבְכָל-נַפְשְׁכֶם"  עלינו להקדיש ולהקריב את אהבתינו לה' ולקיים את רצון ה'  בכל לבבנו ונפשנו- לעשות את רצון ה' בדבר הדאגה לזולת ותפילה לה' אשר צריכה לעשות בכוונה- וכל אהבת ה' ומילויי מצוותיו –היא אשר גורמת להצלחתנו בארצנו.

  לסיכום,  על פי האמור לעיל: ניתן להסיק : כי ארץ ישראל- מיוחדת וכל טוב בה-  אוצרותיה רבים ומגוונים – היא מסוגלת ליהנות ולהאיר לעולם בתנאי שתתקיים  התורה ככתבה ולשונה ותהנה מברכת שמים -  לאור כל סגולותיה אלה היא מטבעה מושכת את תשומת ליבם של אומות העולם ללא הפסק- בתקשורת העולמית.

  עוד מיצירותיי לפרשה:

  ''    

        

  ציורי תנ"ך / ארץ אשר "לֹא-תֶחְסַר כֹּל, בָּהּ"/ ציירה: אהובה קליין (c)

   

  ''    

  ציורי תנ"ך/ יבול הארץ/ ציירה: אהובה קליין (c)

   

   

  העלאת תמונות

  ציורי תנ"ך/  "והיה עקב תשמעון את המשפטים...."/ ציירה: אהובה קליין(c)    


  ''    

  ציורי תנ"ך/ "ברוך תהיה.."/ ציירה: אהובה קליין (c)

   

  ''    

  ציורי תנ"ך/ משה מפסל את הלוחות השניים/  ציירה: אהובה קליין (c)

   

  ''    

  ציורי תנ"ך/ "ואספת  דגנך.."/ ציירה: אהובה קליין (c)

   

  השבת הזאת מפטירים בישעיהו

   

  ''    


   ציורי תנ"ך/ חזון ישעיהו:

  "שאי סביב עינייך וראי כולם נקבצו באו- לך"

  /ציירה: אהובה קליין (c)


   

  נאמנות ה' לעם ישראל- העם הנבחר- לעולם  אינה נשכחת, והנביא ישעיהו אומר, כי בעוד שעם ישראל נדמה לו כי ה' שכח אותו, הרי חשש זה לא יתכן, והוא שואל: האם יתכן שאישה יכולה לשכוח את בנה שהיה ברחמה? בדומה לכך גם ה' אינו שוכח את עם ישראל.

   

  בפרשת עקב ישנה אזהרה לעם ישראל לא לשכוח את מעשי ה' ונסיו  במצרים ובמדבר. ואילו כאן בהפטרה מוכח ה' כי גם הוא אינו שוכח את עמו  ומבטיח לעמו גאולה.

   

  גם ברגעים קשים של ייאוש, יש לדעת כי הקב"ה צופה על עם ישראל ועל ארץ ישראל והיא כאילו מונחת על כף ידו ובבוא העת תגיע הגאולה ,ועם ישראל יזכה לישועה גדולה וכל מקומות השממה יהפכו  לשטחים  פורחים מלאי שמחה וששון.

   

  גם בהפטרה זו בדומה לקודמתה, [בפרשת ואתחנן] דמות האישה מופיעה להמחיש את הגאולה בדברי הנביא:"התשכח אישה עולה מרחם-בן בטנה גם אלה תשכחנה ואנוכי לא אשכח"- כשם שהאישה אינה שוכחת את בנה כך אלוקים אינו שוכח את בניו לנצח.

   

  יהי רצון שנזכה בע"ה לגאולה בקרוב בימינו. אמן ואמן.
  השבת הזאת נקראת:
   "שבת מברכין"-
  לפי שמברכים בבתי הכנסיות את חודש אלול הבא עלינו לטובה:
   הנה קטע מהברכה:
  הש"ץ לוקח הספר תורה בידו ואומר:
  "יְהִי רָצוֹן מִלְּפָנֶיךָ יְהֹוָה אֱלֹהֵינוּ וֵאלֹהֵי אֲבוֹתֵינוּ. שֶׁתְּחַדֵּשׁ עָלֵינוּ אֶת הַחוֹדֶשׁ הַזֶּה לְטוֹבָה וְלִבְרָכָה. וְתִתֶּן לָנוּ חַיִּים אֲרוּכִים. חַיִּים שֶׁל שָׁלוֹם. חַיִּים שֶׁל טוֹבָה. חַיִּים שֶׁל בְּרָכָה. חַיִּים שֶׁל פַּרְנָסָה. חַיִּים שֶׁל חִלּוּץ עֲצָמוֹת. חַיִּים שֶׁיֵשׁ בָּהֶם יִרְאַת שָׁמַיִם וְיִרְאַת חֵטְא. חַיִּים שֶׁאֵין בָּהֶם בּוּשָׁה וּכְלִמָּה. חַיִּים שֶׁל עשֶׁר וְכָבוֹד. חַיִּים שֶׁתְּהֵא בָנוּ אַהֲבַת תּוֹרָה וְיִרְאַת שָׁמַיִם. חַיִּים שֶׁיְּמַּלֵא יְהֹוָה מִשְׁאֲלוֹת לִבֵּנוּ לְטוֹבָה בִּזְכוּת תְּפִלַּת (רַב) רַבִּים. אָמֵן סֶלָה":
      

  שבת שלום לכל עם ישראל- כאיש אחד בלב אחד.

  * כל  הזכויות שמורות לאהובה קליין על היצירות באתר (c)

      

      


  דרג את התוכן:

   תגובות (32)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     8/8/18 21:47:

   צטט: עט סופר 2018-08-08 11:32:09

   פוסט נפלא ומושקע והציורים מרהיבים ומעשירים את הדעת.... אשרייך שאת זוכה ומזכה את הרבים...

    

   הכתוב בפרשה האומר "למטר השמיים תשתה מים" מקשר יפה בין השמים ובין הארץ בין הגשם ובין הרוח...כפי שאנו אומרים:  "משיב הרוח ומוריד הגשם" .... ואם אין רוח אין גשם...כפי שגם אומר הנביא ישעיה  "הוי כל צמא לכו למים"...ואין מים אלא תורה... והא בהא תליא.  וכפי שנלמד גם מן הכתוב בפרשה..."למטר השמים תשתה מים" הקשור ומותנה ב-"והיה אם שמוע תשמעו....!!... הסמוך לו . והמשך הכתוב: ונתתי מטר ארצכם בעיתו יורה ומלקוש....

    

   הקשר החזק בין שמים וארץ ובין גשם ורוח... (תרתי משמע). כפי שנקבע בחוק יסוד הבריאה בבראשית ... "בראשית ברא אלוקים את השמים ואת הארץ"....נסמך  ל- "ורוח אלוקים מרחפת על פני המים".... זה למעשה סוד הבריאה וההצדק לקיומה...וזה גם  מלמד כי כאשר "רוח אלוקים מרחפת על פני המים" ..אז .. ויאמר אלוקים יהי אור ויהי אור....וברור הוא למבינים...

    ישר כח ...וחודש טוב של "אני לדודי ודודי לי"!!!

    

   עט סופר היקר.


    תודה לדבריך הנפלאים והמחכימים -

    אשר  בנחת נשמעים.

   את  דברי דוד המלך בתהלים- מבטאים:


   "הַשָּׁמַיִם, מְסַפְּרִים כְּבוֹד-אֵל;  

     וּמַעֲשֵׂה יָדָיו, מַגִּיד הָרָקִיעַ".    

   מילותיך המחכימות הן בגדר:

    

     " מִשְׁפְּטֵי-יְהוָה אֱמֶת; צָדְקוּ יַחְדָּו.
     הַנֶּחֱמָדִים--מִזָּהָב, וּמִפַּז רָב;  

     וּמְתוּקִים מִדְּבַשׁ, וְנֹפֶת צוּפִים."

   [תהלים י"ט]

    יישר כוח על ההסברים היפים!

   כן ירבו כמוך בישראל.

    חודש טוב ובשורות טובות.


    בברכה

    אהובה.

    

    

     8/8/18 11:32:

   פוסט נפלא ומושקע והציורים מרהיבים ומעשירים את הדעת.... אשרייך שאת זוכה ומזכה את הרבים...

    

   הכתוב בפרשה האומר "למטר השמיים תשתה מים" מקשר יפה בין השמים ובין הארץ בין הגשם ובין הרוח...כפי שאנו אומרים:  "משיב הרוח ומוריד הגשם" .... ואם אין רוח אין גשם...כפי שגם אומר הנביא ישעיה  "הוי כל צמא לכו למים"...ואין מים אלא תורה... והא בהא תליא.  וכפי שנלמד גם מן הכתוב בפרשה..."למטר השמים תשתה מים" הקשור ומותנה ב-"והיה אם שמוע תשמעו....!!... הסמוך לו . והמשך הכתוב: ונתתי מטר ארצכם בעיתו יורה ומלקוש....

    

   הקשר החזק בין שמים וארץ ובין גשם ורוח... (תרתי משמע). כפי שנקבע בחוק יסוד הבריאה בבראשית ... "בראשית ברא אלוקים את השמים ואת הארץ"....נסמך  ל- "ורוח אלוקים מרחפת על פני המים".... זה למעשה סוד הבריאה וההצדק לקיומה...וזה גם  מלמד כי כאשר "רוח אלוקים מרחפת על פני המים" ..אז .. ויאמר אלוקים יהי אור ויהי אור....וברור הוא למבינים...

    ישר כח ...וחודש טוב של "אני לדודי ודודי לי"!!!

     6/8/18 21:53:

   צטט: ד. צמרת 2018-08-06 07:56:31

   כמו תמיד אני נהנה מעושר ציורייך והבאורים בעקבות פרשת השבוע.

    ד, צמרת היקר.

    תודה לדבריך הנפלאים והמשמחים.
    המשך שבוע טוב ויצירתי.

    בברכה
    אהובה
     6/8/18 07:56:
   כמו תמיד אני נהנה מעושר ציורייך והבאורים בעקבות פרשת השבוע.
     6/8/18 06:48:

   צטט: שיאצו, דיקור סיני 2018-08-05 22:51:47

   ארץ נהדרת ומה אנו עושים לה..

    

    אפרת היקרה.

   נשיקה

    תודה לדברייך המחכימים.

    יהי רצון  שנגיע -

   בע"ה לימים טובים יותר- כאשר עם ישראל

   - יתאחד כאיש אחד בלב אחד וירבה באהבת חינם.

    - ובא  לציון גואל.

    המשך שבוע טוב ויצירתי.


    בברכה

    אהובה.

   ארץ נהדרת ומה אנו עושים לה..
     5/8/18 21:36:

   צטט: תכשיט 2018-08-05 17:22:29

   נפלא... שבוע מבורך אהובה...

    

    תכשיט היקרה.

   נשיקה

    תודה למילותייך הטובות.

   המשך שבוע טוב, נעים ומוצלח.


    בברכה

    אהובה.

     5/8/18 21:34:

   צטט: kimchid 2018-08-05 11:22:23

   שבוע טוב.

    דניאל היקר.

    תודה לברכה הנפלאה.
    תבורך גם אתה בשבוע טוב ויצירתי.

    בברכה
    אהובה.
     5/8/18 21:33:

   צטט: שטוטית 2018-08-05 03:25:46

   אהובה יקרה :)

    

   כתמיד אני נהנית מעושר ציורייך

   ושירתך בעקבות פרשת השבוע

    

   שבוע מבורך לטוב

   נשיקה

    

   שטוטית היקרה.

   נשיקה

    תודה לתגובתך הנפלאה.

   - המרגשת והמשמחת.

    המשך שבוע טוב ובשורות טובות.


    בברכה

    אהובה.

     5/8/18 21:30:

   צטט: אסנת אלון (אינציגר) 2018-08-04 16:30:55

   פוסט רציני ומושקע. כל הכבוד על הדברים שכתבת ועל הציורים

   אסנת היקרה.
   נשיקה
    תודה  על דברייך הנהדרים.
    ברוכה תהיי.
    המשך שבוע טוב ויצירתי-
   וכל טוב.

    בברכה
    אהובה.
     5/8/18 21:27:

   צטט: עמנב 2018-08-04 12:17:25

   תודה, אהובה, על הציורים היפים ועל הפרשנויות מאירות העיניים. אהבתי את המדרש, החדש עבורי, על הסיבה לאי-כניסת משה לא"י, לעומת יוסף, שעצמותיו הועלו ארצה. כל טוב, עמוס.

   עמוס היקר.

    תודה, מקרב לב- לדבריך הנהדרים, שמחה שאהבת את המדרש.
    המשך שבוע טוב ויצירתי
    ובשורות טובות.

    בברכה
    אהובה.
     5/8/18 21:24:

   צטט: תנועת כמוך 2018-08-03 19:08:06

   את ראויה להרבה כוכבים הנמצאים בשביל החלב

    

    דוד היקר.


    תודה לתגובתך הנפלאה.

    המשך שבוע טוב ובשורות טובות.

    בברכה

    אהובה.

     5/8/18 17:22:
   נפלא... שבוע מבורך אהובה...
     5/8/18 12:10:

   צטט: רחלי בן-צור 2018-08-03 17:48:25

   ארץ זבת חלב ודבש! שבת שלום אהובה!

   רחלי היקרה,
   נשיקה
    תודה למילותייך הנשגבות על ארץ ישראל.
    שבוע טוב ובשורות טובות.

    בברכה
    אהובה.
     5/8/18 12:07:

   צטט: ברוךהלוי-סגל 2018-08-03 16:47:30

   אהובה היקרה,
   שבת המלכה הולכת וקרבה
   וכיוון שאני נפעם ממילותיך
   ומציוריך המופלאים אקצר
   ואומר תודה והערכה רבה
   לאהובה האהובה, שומרת הסף
   של מסורת ישראל במקלדת
   ובמכחול. אשרינו שזכינו
   לחברה יקרה כמוך
   שבת מבורכת לך וליקיריך,
   ב ה ע ר צ ה
   ברוך

    

   ברוך היקר.

    ברוך תהיה תמיד! 

   עצם השם שלך הנכבד-  רומז על מהותך,

   אין אומרים שיבחו של אדם בפניו- אבל מקצתו אומרים.

    תודה מעומק ליבי- עבור המילים הטובות שמסייעות לי להמשיך לנוע קדימה עם פרויקט   התנ"ך  שלקחתי על עצמי- בסייעתא דשמיא.

   תבורך אתה וכל בני ביתך היקרים בברכות,

   ישועות ושמחות- כמרחבי הים.

    בשורות טובות

    ושבוע נעים ושמח.


    בברכה

    אהובה.


     5/8/18 12:00:

   צטט: sari10 2018-08-03 14:47:49

   שבת שלום לך אהובה המוכשרת להפליא!

    

    שרי היקרה.


    תודה לתגובתך  הנהדרת-

   גם את מוכשרת באופן נפלא!

   הן ביצירותיך ,התצלומים היפים -

   וכתיבת חומרים מעניינים בבלוג שלך.

    אשרייך.

    המשך שבוע טוב ויצירתי.

    בברכה

    אהובה.נשיקה

     5/8/18 11:50:

   צטט: מכבית- coach לכתיבה 2018-08-03 14:12:46

   פ נ ט ס ט י ומאלף. שבת שלום

    מכבית היקרה.
    נשיקה
    תודה לתגובתך המשמחת.
    ברוכה תהיי תמיד יחד עם יקירייך.
    שבוע טוב ויצירתי.

    בברכה
    אהובה.
     5/8/18 11:22:
   שבוע טוב.
     5/8/18 03:25:

   אהובה יקרה :)

    

   כתמיד אני נהנית מעושר ציורייך

   ושירתך בעקבות פרשת השבוע

    

   שבוע מבורך לטוב

   נשיקה

     4/8/18 22:35:

   צטט: * חיוש * 2018-08-03 12:16:37

   אהובה האהובה נשיקה

   עונג צרוף להתבונן בציורייך הקסומים לקרוא את שירך

   ואת ההסברים לאותה הפרשה.

   נפלא לראות את כל השפע בציורייך


   כבר שנים אני שואלת את עצמי

   איה אותה הבטחה שניתנה לנו ? ואנחנו סובלים מבצורת ?

    

   * כוכב אהבה וחיבוקים אוהבים

   תודה על הברכה, שבת טובה ומבורכת לך יקירה, לכל אהובייך ולכל בית ישראל

   *חיוש* היקרה.

   נשיקה

    תודה ,מקרב לב, לתגובתך הנפלאה והמרגשת.

    אשר לשאלתך - שאלה טובה את שואלת-

   בנוגע לבצורת:

    התשובה מופיעה בפרשה:

    

   "וְהָיָה, אִם-שָׁמֹעַ תִּשְׁמְעוּ אֶל-מִצְוֺתַי, אֲשֶׁר אָנֹכִי מְצַוֶּה אֶתְכֶם, הַיּוֹם--לְאַהֲבָה אֶת-יְהוָה אֱלֹהֵיכֶם, וּלְעָבְדוֹ, בְּכָל-לְבַבְכֶם, וּבְכָל-נַפְשְׁכֶם.   וְנָתַתִּי מְטַר-אַרְצְכֶם בְּעִתּוֹ" [דברים ,י"ב]

    שבוע טוב וחודש של ניסים ונפלאות- לך וליקיירך.

    בשורות טובות.

    באהבה וחיבוקים.

    אהובה.

    

     4/8/18 22:13:

   צטט: רונית אברהם 2018-08-03 09:38:03

   אהובה יקרה,

    

   ציורייך מרהיבים. מרחיב את הלב להתמקד בטוב.
   מצטרפת לברכות לגאולה - אמן ואמן.

    

   ועד אז, שבת שלום וברכה!

    רונית היקרה.

   נשיקה

    תודה - מקרב לב- לתגובתך היפה.

   שבוע טוב וחודש טוב- 

   גדוש ברכות והצלחות.


    בברכה

    אהובה.

     4/8/18 22:08:

   צטט: ~ ~ 2018-08-03 09:20:17

   ציורים מקסימים

   שבת שלום אהובה

    

    יקירה.

   נשיקה

    תודה עבור מילותייך הנפלאות.

    שבוע טוב ובשורות טובות.


    בברכה

    אהובה.

   פוסט רציני ומושקע. כל הכבוד על הדברים שכתבת ועל הציורים
     4/8/18 12:17:
   תודה, אהובה, על הציורים היפים ועל הפרשנויות מאירות העיניים. אהבתי את המדרש, החדש עבורי, על הסיבה לאי-כניסת משה לא"י, לעומת יוסף, שעצמותיו הועלו ארצה. כל טוב, עמוס.
     3/8/18 19:08:
   את ראויה להרבה כוכבים הנמצאים בשביל החלב
     3/8/18 17:48:
   ארץ זבת חלב ודבש! שבת שלום אהובה!
     3/8/18 16:47:

   אהובה היקרה,
   שבת המלכה הולכת וקרבה
   וכיוון שאני נפעם ממילותיך
   ומציוריך המופלאים אקצר
   ואומר תודה והערכה רבה
   לאהובה האהובה, שומרת הסף
   של מסורת ישראל במקלדת
   ובמכחול. אשרינו שזכינו
   לחברה יקרה כמוך
   שבת מבורכת לך וליקיריך,
   ב ה ע ר צ ה
   ברוך

     3/8/18 14:47:

   שבת שלום לך אהובה המוכשרת להפליא!

   פ נ ט ס ט י ומאלף. שבת שלום
     3/8/18 12:16:

   אהובה האהובה נשיקה

   עונג צרוף להתבונן בציורייך הקסומים לקרוא את שירך

   ואת ההסברים לאותה הפרשה.

   נפלא לראות את כל השפע בציורייך


   כבר שנים אני שואלת את עצמי

   איה אותה הבטחה שניתנה לנו ? ואנחנו סובלים מבצורת ?

    

   * כוכב אהבה וחיבוקים אוהבים

   תודה על הברכה, שבת טובה ומבורכת לך יקירה, לכל אהובייך ולכל בית ישראל

     3/8/18 09:38:

   אהובה יקרה,

    

   ציורייך מרהיבים. מרחיב את הלב להתמקד בטוב.
   מצטרפת לברכות לגאולה - אמן ואמן.

    

   ועד אז, שבת שלום וברכה!

     3/8/18 09:20:

   ציורים מקסימים

   שבת שלום אהובה

   ארכיון

   פרופיל

   אהובהקליין
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין