כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  שיר/סיפור/ציור

  0

  דורנך ודמנהור (חלק ב') הנה הוא בא...

  24 תגובות   יום שבת, 4/8/18, 01:28

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

   

  אני ממשיכה...יצא ארוך יותר ממה שתיכננתי ועדיין יכולתי להוסיף כהנה וכהנה...


  אני נפרדת  מדורנך על כל אוצרותיה ומסיעה את החוויה והמחשבות לצפון איטליה, לדמנהור, 80 ק"מ מטורינו,  דרך נופי האלפים שחוצים גבולות אך אין גבול ליופי...ובאיטליה כמו באיטליה, מה יש לומר בכלל...כל מקום עם הייחוד שלו מהצפון ועד השפיץ של המגף...

   

  אפילו שלהיפרד זה משהו שאני לא אוהבת, משום היבט. הפעם להיפרד ממקום מעניין אחד ולנסוע לאחר מעניין לא פחות, מבלי לדעת לקראת מה, זה משהו שאוהבת להרגיש.

  שקט ושלווה וחיוך של הלב הקימו התנחלות אצלי בגוף.

   

  על דמנהור שמעתי לראשונה השנה בסדרת הרצאות על מקומות מקודשים מפי חוקר תרבויות ודתות, זאב בן אריה. הסקרנות שלי למקום "נכנסה להריון"... והנה התמזל מזלי להצטרף לטיול שהוציא, למסע  מתחת לאדמה שהרקיע שחקים...מסע רוחני ומטלטל ועדיין באיזשהו מקום פרטי לא נחתתי עדיין :)

   

  האמת שאני מקשקשת כי פשוט לא יודעת מאיפה להתחיל...בסוף הפוסט מצאתי עבורכם כתבה של שרי רז ששודרה ב"רואים עולם" על המקום. אז למה בכלל להתחיל...חחח


  רק לציין שאת כל המקומות הכי הכי יפים גם בדורנך וגם בדמנהור אסור לצלם . אז לפחות בכתבה יש לכם כמה צילומים שיכולים קצת לשפוך אור על דמנהור.


  מקדש האדם שנבנה בדמנהור נבנה ע"י קהילה רוחנות ניו אייג'ית הינו יצירת אמנות מופלאה,אך לא רק. הוא מייצג את תורתם של אנשי קהילת דמנהור. בעזרת פרופורציות,חמרים, צבעים, סמלים, צורות ובעיקר כוונה ועשיה משותפת ומבורכת. הוא מקביל לגוף האנושי ומכאן שמו, והוא בעצם בא לומר שהמקדש האמיתי הוא האדם.

   

  המקדש נחצב לפני כ-40 שנים. המקום נבחר בשל היותו נקודת מפגש של קווי אנרגיה שחוצים את פני הכדור. הוא נבנה מתחת לאדמה כיאה לדבר יקר ערך, אוצר שרוצים להטמין עמוק בבטן, בבטן האדמה.  יש בו אולמות שונים, עם עבודות אמנות אחרות מכל מה שראיתי, שמקשרים ביניהם מסדרונות, מחילות, כוכים, דלתות הזזה, מדרגות,  ופתחים נסתרים...

   

  כמובן שלא הספקתי אפילו לשאול את כל השאלות שנתקעו לי בגרון. כשיצאתי ממנו לא יכולתי שלא לבכות מעוצמת החוויה.


  אנשי המקום מנסים להחיות מחדש את המסורות הרוחניות המאגיות של תרבויות עתיקות, כמו מצרים, רומא, היהדות הקדומה ואף אטלנטיס. הם מדגישים את האמנות כדרך חיים, חיים בקומונות, ומחדשים טקסים עתיקים על פי עקרונות המאגיה והאלכימיה.

   

  הרגשתי כמו עליסה בארץ הפלאות. למשל, הכרתי לראשונה את המילה סלפיקה.

  הסלפיקות הם מכשירים העשויים מסלילי מתכות לפי מדע עתיק שהיה קיים בימי קדם.

  בדמנהור חידשו מדע עתיק זה של מתכות, המשלב גם אלכימיה ויצרו סלפיקות המעבירות אנרגיה וברכה. בתוך המקדש למשל נטמנו עשרות טונות של סלפיקות שהפכו אותו לישות אנרגטית חיה.


  הקשבתי והקשבתי והמידע זרם בכמויות שקשה להכיל, רק להרגיש את המקום והאוירה שבו, להכיר דרך חיים אחרת, לאנשים  יש כינויים של חיות..היתה לנו מדריכה לטאה, היתה סוסון ים ועוד ועוד...:)

   

   

  כאן בצילום שכבר אימצתי אותו להיות מסך הבית שלי בנייד ... מנדלה מזכוכית טיפני  צבעונית הנמצאת בתקרת אולם המראות שבמקדש, קוטרה 8.5 מטרים והיא הגדולה ביותר בעולם. המנדלה מוקדשת לעיקרון הקוסמי של האור שנקרא "הורוס", ההתעוררות והתפתחות הרוחנית של האנושות לקראת האלף השלישי.

  לקינוח המסע שלנו בדמנהור נכנסנו שוב למקדש , לחלקים נוספים שלו ובאולם המראות עשינו מדיטציה לצלילי גונג ומוסיקה מהפנטת. שכבתי על הרצפה והתבוננתי בתקרה הזו...המון מראות והמון דברים שרואים מעבר למראה...ואז עצמתי עיניים ונתתי לכל הדבר הזה להיספג בתוכי. לא רואים עלי?

   

  ''

   

  ''

  המעגל הוא צורה מקודשת המסמלת שלמות, טבע, נשיות. כל דבר בטבע הוא מחזורי ולכן המעגל הוא אמצעי טוב לקבל דרכו את אנרגיות הטבע. אהבתי ללכת במעגלי אבנים,  בספירלה ולנקות את הראש ולהרגיש מחודשת כוחות. עשיתי זאת פעמיים בספירלה הגדולה.

  ביער המקודש יש יותר כ-20 ק"מ של מעגלי אבנים מכל הצורות. את האבנים הביאו מערוץ הנחל וסחבו ידנית במריצות...מסתבר שהכל אפשרי. מתחת ליער נחצב המקדש. בסודי סודות. במו ידיהם של אידאליסטים כפי שרק הרוח יודעת לנצח את הגוף...


  העצים כמו אנטנות ליקום...כן , גם אני חיבקתי  עצים מסוימים , עצים מבורכים. אי אפשר היה להיות במקום שכזה ולא להיות חלק מההתנסויות השונות...

  ''

  הבנינים מצויירים כולם, הבאתי לכם מקבץ מחלקם. ציורים יפייפים של פרחים גדולים, עצים, פרפרים, חיפושיות, עולם הטבע רוחש חיים ולוחש לנו לשמור עליו מכל משמר!

  למה שנסתכל על הפרחים מלמעלה, אולי נציירם כך שהם יתבוננו בנו וניפרד מהאגו...

  ''

   

  ''

   

  ''

   

   

  ''

   

  ''

   

  והנה החבר פאן אל היער....

  ''

  ומבט פנורמי על המקדש הפתוח, הורוס עם הגב אלינו

  ''

  וכאן בצילום החזית הורוס בכבודו ובעצמו...

  אגב, איש החזון של דמנהור כינויו היה פלקו  (נץ).

  הורוס אל המלחמה היה מהאלים הראשיים במיתולוגיה המצרית עם ראש נץ.

  ''

  בכל המתחם פזורים עשרות פסלים, טוטמים, מסיכות למכביר. תבחרו: אמנות או למות...או למות על אמנות. לי זו היתה הנאה צרופה מכל המקום. לכל דבר כמובן יש משמעות שקטונתי מללמוד בפרק הזמן הקצר שהייתי שם.

  ''

  ''

   

  זה מבט על המקדש הפתוח


  ''

  במקדש הפתוח נערכים הטקסים והכינוסים החברתיים, בלילות ירח מלא נערכים טקסי האורקאל. יש אוירה של קדושה בזכות שדרת העמודים, הפסלים, עיטורי מתכת, ובמרכז במה מרשימה מבנה כמזבח עם קריסל ענק המדמה להבת אש.

  ''

   

  השמיים שסוככו מעלינו ב-30 מעלות חום, (ללא מזגנים כמובן) היו יפים ונושאים ברכה, כאילו צוירו במיוחד בשביל המקום...גם בדמנהור היתה לנו התנסות בסדנת ציור מיוחדת במינה בהשראת ציוריו של פלקו שהיה איש אשכולות, חריזמתי ולא סתם סחף אחריו ואחר חזונו אנשים צעירים ונמרצים, אמנים מוכשרים שעבדו זה לצד זה בשיתוף פעולה נדיר לאמנים...כאן למטה יש צילומים של שמיים וגם ציורים של שמיים ...מצאו את ההבדלים :)

  ''

   

   

  ''

  ביום אחר טיילנו בבריכה שמהלכת קסם בהשתקפויות שבה...בחשיבה הפילוסופית האם יש מציאות או שזה רק השתקפות של משהו אחר, נסתר...וההשתקפויות יוצרות מציאות אחרת, יש עוד מציאות מעבר למה שאנו רואים. גם למי הבריכה סגולות אנרגטיות לפי אמונתם והם מוכנסים לכדורי האנרגיה שבמקדש בתהליכים שהסודות שמורים עמם. עד לפני כמה שנים כל המקום היה סודי לגמרי ורק משקיבלו אישורים נפתח לקהל . אנו זכינו למדריך שהיה שם בן בית ומכיר את המקום על בוריו. זאב בן אריה מדריך בנושאי אדריכלות מקודשת בארץ ובעולם.

  בכתיבת הפוסט נעזרתי בספרו "מקדש אדם".

  למי שמתעניין : טיולים בארץ - תרבויות בראי רוחני www.rhazy.com

                        טיולים בעולם- תרבויות עולמי www.eco-tarbut.co.il

                        אתר באנגלית- mysteries of Israel

                                                      www.israelmystery.co.il

  ''

  ''
  ''

  היה לי שוב קשה לבחור איזה תמונות להעלות...צללתם ליופיו של המקום?

  ''

   

  ''

  עד כאן וממש רק על קצה המזלג...:)

  וכמו בשיר, ההרים גבוהים יותר בדרך חזרה. מראות מפעימים באלפים, ובירידה מהם עוד הספקנו לפני הטיסה הביתה לבקר בקניון הארה המפורסם והמרשים בשוויץ שזה ממש פוסט אחר...

  ''

  ''

   

  ואם נותר בכם עוד כח, הקשיבו לכתבה שפורסמה ב"רואים עולם" עם צילומים שלא יכולתי לצלם במקדש שהותיר אותי המומה לגמרי, לא פלא שהוא נחשב לפלא השמיני...

   

  ''

  דרג את התוכן:

   תגובות (24)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     9/9/18 08:41:

   צטט: kimchid 2018-09-08 12:55:13

   שנה טובה.

   שנה טובה טובה דניאל יקר!  ♥
     8/9/18 12:55:
   שנה טובה.
     30/8/18 07:45:

   צטט: leahhelfgot 2018-08-29 14:59:13

   חגית יקרה! מודה לך מאד מאד על זה שהצעת לי להצטרף אלייך במסע הזה!! (בהחלט לא מובן מאליו!) ובאמת כתבת ותארת וסיכמת הכל בשני החלקים ממש מושלם!! נהניתי מאד להיות חלק מהלימוד והעשרה שהיה לנו , ! זכיתי!!! תודה לך שוב!

    

   הפתעת אותי יקירה:)  זכינו שתינו ♥

     29/8/18 14:59:
   חגית יקרה! מודה לך מאד מאד על זה שהצעת לי להצטרף אלייך במסע הזה!! (בהחלט לא מובן מאליו!) ובאמת כתבת ותארת וסיכמת הכל בשני החלקים ממש מושלם!! נהניתי מאד להיות חלק מהלימוד והעשרה שהיה לנו , ! זכיתי!!! תודה לך שוב!
     11/8/18 17:37:

   צטט: זיוה גל 2018-08-11 16:21:51

   עשרים שנים של חפירות, לא יאומן. קהילה מיוחדת,כל כך מנוגדת לחשיכה שמשתלטת על העולם והם מתחת לאדמה בראו אור.

    

   כמה דייקת במשפט זה ....וכמה חשוב לראות את האור בתוך החושך ♥

   תודה רבה ושבוע טוב!

     11/8/18 16:21:
   עשרים שנים של חפירות, לא יאומן. קהילה מיוחדת,כל כך מנוגדת לחשיכה שמשתלטת על העולם והם מתחת לאדמה בראו אור.
     8/8/18 23:22:

   צטט: תכשיט 2018-08-08 18:31:07

   איזה תמונות.... נהניתי לטייל איתך....

    

   אני שמחה ושמחה לשתף! לילה טוב תכשיט

     8/8/18 18:31:
   איזה תמונות.... נהניתי לטייל איתך....
     8/8/18 17:28:

   צטט: א ח א ב 2018-08-08 16:04:30

   WOW

    

   לקבל ממך כזה WOW זה יופי...קראת את שני החלקים?

   תודה אחאב!

     8/8/18 16:04:
   WOW
     8/8/18 08:27:

   צטט: היא ולא אחרת 2018-08-07 14:37:13

   וואו וואו !!! כל כך הייתי מדלגת לי פנימה לגור לנשימה עמוקה ברשומתך הזו. משייטת בשפע נחת בין שורותייך לצילומייך הנהדרים. כמו לגור בתוך נס הנפלאות. עצמה שכזו יכולה לעלות רק מתוך השזירה הנהדרת לטוב שבין מגוון עולמות האמונה. החשיבה מרתקת וההגשמה מופלאה, מעוררת הערצה. אהבתי כל כך את ציורי הפרחים על הבתים, כמו צמחו כאבנים נטועות טבע, ולא כמעשה אדם. בהחלט משאיר צורך לטעום עוד מיופי מרהיב שכזה. תודה יפתי על שיתוף מרתק שכזה. נהנתי ושמחתי למאוד לקרוא ❤

    

   הבית המצויר הראשון שנגלה לעיני אבל הניח מנת אושר ראשונה...וכמובן זה לא רק הבתים מבחוץ, אלא בית לנשמות ומקום עם אנרגיות עצומות. היה זה שבוע של הנאה צרופה מכל החדש מכל האנשים הטובים שהחיוך וההומור לא מש מפניהם והוא נראה בעיני שלי לפחות אמיתי לגמרי. הקדישו חיים שלמים למען מטרה שמאמינים בה ומנסים להצמיח לה כנפיים...שנים ארוכות זה היה בכלל סוד כמוס ורק לאחרונה הנושא מטופטף החוצה וגם זאת במשורה...להגיע לבד לשם זה משהו שלא יודעת אם יתן את אותה חוויה וגם לא בטוחה שאפשרי בכל עת שחפצים. תודה יקרה ושמחה שהתרגשת איתי! ♥

     7/8/18 14:37:
   וואו וואו !!! כל כך הייתי מדלגת לי פנימה לגור לנשימה עמוקה ברשומתך הזו. משייטת בשפע נחת בין שורותייך לצילומייך הנהדרים. כמו לגור בתוך נס הנפלאות. עצמה שכזו יכולה לעלות רק מתוך השזירה הנהדרת לטוב שבין מגוון עולמות האמונה. החשיבה מרתקת וההגשמה מופלאה, מעוררת הערצה. אהבתי כל כך את ציורי הפרחים על הבתים, כמו צמחו כאבנים נטועות טבע, ולא כמעשה אדם. בהחלט משאיר צורך לטעום עוד מיופי מרהיב שכזה. תודה יפתי על שיתוף מרתק שכזה. נהנתי ושמחתי למאוד לקרוא ❤
     7/8/18 07:16:

   צטט: שרון קדם 2018-08-06 12:18:45

   נראה מדהים. תודה!
   אקח פרטים לקראת הטיול הבא

   איך מאייתים את שמות המקומות בלועזית מדוברת?

    

    

   שרון יקר תודה רבה וכיף לשמוע!

    

   dornach

    

   damanhur

     6/8/18 12:18:

   נראה מדהים. תודה!
   אקח פרטים לקראת הטיול הבא

   איך מאייתים את שמות המקומות בלועזית מדוברת?

     5/8/18 23:14:

   צטט: נומיקן 2018-08-05 21:09:35

   המקום נפלא, והשיתוף לא פחות. תודה

    

   תודה תודה נומיקן !

     5/8/18 23:14:

   צטט: מכבית- coach לכתיבה 2018-08-05 19:14:47

   מרהיב , תודה

    

    

   תודה שבאת מכבית!

     5/8/18 23:13:

   צטט: דוקטורלאה 2018-08-05 17:58:55

   נהניתי גם מפרק ב׳. אני מבינה שאפשר להמשיך וללמוד על המקום והערכים המפרנסים אותו ומקובלים על מאמיניו בחוברות ובספרים. תודה על מה שהענקת לנו.

    

   תודה רבה גם כאן! כמו כל דבר שמתעניינים בו אפשר ללמוד וללמוד וגם לא תמיד הכל לדעת

   לילה טוב :)

     5/8/18 21:09:
   המקום נפלא, והשיתוף לא פחות. תודה
   מרהיב , תודה
     5/8/18 17:58:
   נהניתי גם מפרק ב׳. אני מבינה שאפשר להמשיך וללמוד על המקום והערכים המפרנסים אותו ומקובלים על מאמיניו בחוברות ובספרים. תודה על מה שהענקת לנו.
     5/8/18 11:24:

   צטט: עמנב 2018-08-05 09:32:34

   היטבת לתאר, חגית, ואינני יודע אם העברת את חווייתך במלואה, אך הצלחתי להתחבר בכל זאת. מצרף קישורית שהיא יותר אינפורמטיבית ופחות אמוטיבית. מקווה שתהני. https://www.masa.co.il/article/דמנהור-מקדש-האדם-צפון-איטליה כל טוב, עמוס.

    

    

   תודה רבה עמוס! כמובן שקשה להעביר בפוסט חוויה כה גדולה. יש הרבה מה לקרוא על המקומות האלה גם בספרים וגם באינטרנט למי שרוצה. יש גם סמנרים המתקיימים במקום וגם פעילות דמנהורית בארץ.

   העברתי יותר את החוויה האישית שלי :)

     5/8/18 11:21:

   צטט: sari10 2018-08-05 08:02:11

   חגיתוש!!!!
   מדהים... באמת מדהים....
   זה נראה לי כמו מקום מהאגדות.
   כזה יפה, מיוחד, ממש מושלם!
   מיד חשבתי לעצמי - כמה אימא שלי הייתה
   שמחה לבקר שם....
   המנדלות והדברים הרוחניים הקשורים במקום....

   נשמע לי כמו יעד חשוב לביקור.
   בטח הייתה לך הנאה צרופה.
   תודה שהבאת נשיקה

    

   שרי יקרה, אכן היה מיוחד ומושלם מבחינתי...שמחה שאהבת!

   זה באמת משהו אחר ולא טיול רגיל

     5/8/18 09:32:
   היטבת לתאר, חגית, ואינני יודע אם העברת את חווייתך במלואה, אך הצלחתי להתחבר בכל זאת. מצרף קישורית שהיא יותר אינפורמטיבית ופחות אמוטיבית. מקווה שתהני. https://www.masa.co.il/article/דמנהור-מקדש-האדם-צפון-איטליה כל טוב, עמוס.
     5/8/18 08:02:

   חגיתוש!!!!
   מדהים... באמת מדהים....
   זה נראה לי כמו מקום מהאגדות.
   כזה יפה, מיוחד, ממש מושלם!
   מיד חשבתי לעצמי - כמה אימא שלי הייתה
   שמחה לבקר שם....
   המנדלות והדברים הרוחניים הקשורים במקום....

   נשמע לי כמו יעד חשוב לביקור.
   בטח הייתה לך הנאה צרופה.
   תודה שהבאת נשיקה

   תגובות אחרונות

   ארכיון

   פרופיל

   HagitFriedlander
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין