כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  תיקון עולם

  אקטואליה, פוליטיקה והומור

  0

  קצת שונים מבחוץ אבל לגמרי זהים מבפנים

  0 תגובות   יום רביעי, 15/8/18, 12:49

   

  ''

   

  היום ראיתי תמונה בקבוצה וירטואלית פעילה וקיבלתי רעיון שאולי יעזור למבולבלים להבין את מה שמתרחש בזמן האחרון בציון.
  .
  תמונה אחת מראה מה קורה למי שברוב חוצפה ועל סמך בדיקה וחקירה מדעית מקיפה מאמין במדע ולא רק בגמרא.
  .
  התמונה השנייה מסבירה מה דרווין ניסה להסביר, לכאורה ללא הצלחה מלאה, כבר לפני יותר איזה מאה שנה.
  .
  אולי חשוב לציין עוד כמה דברים, אבל המתקשים במסרים מסובכים יכולים כבר עכשיו לפרוש ולעבור לעיסוקים יותר מהנים.
  .
  היום כבר יודעים שכל צורות החיים נוצרו במים, ממולקולה אחת שאיכשהו הצליחה להתחלק לשניים, אולי בגלל שברק פגע במים ופירק זיווגים חשמליים, שכן כל אטום שחובר ליסודות אחרים הוא כמו בטרייה עם מתחים שונים, והחיוביים נמשכים לשליליים.
  .
  מאז שמולקולה אחת הצליחה להתחלק מאחת כדי ליצור שתיים, התהליך המשיך לא נפסק איזה ארבע מיליארד שנים. לפיכך, בכל אחת מצורות החיים בעולם קיימים שרידים של המולקולה הראשונה, שפשוט התחלקה לשניים מספיק פעמים עד שפגמים מקריים יצרו מינים חדשים שהצליחו גם הם להפוך אחד לשניים,
  .
  המסתגלים והשורדים כל כמה זמן יוצרים צאצאים חדשים, וזה המצב כבר המון שנים. זה אולי קצת מדהים להבין, אבל מולקולת החיים המקורית נמצאת בכל אחד מאיתנו, בכל הדגים, הסוסים והציפורים, אפילו אצל אלה שלא מאמינים במדעים.
  .
  לצערי, במקום להבין מה אומרים המחקרים והמדענים המפקפקים שמאמינים שהכל נוצר ברגע אחד ברצונו של השוכן במרומים מכחישים, מתעלמים ומבטלים את המימצאים המעניינים. למעשה, הם בכלל לא מספרים לתלמידים על כאלה דברים אלא רק מתפלפלים על סיפורים סימליים ופסוקים עתיקים.
  .
  לפני בערך מליון שנים חדלנו להיות קופים אנושיים והפכנו לאנשים, פחות או יותר כמו שאנו נראים היום, רק בלי הניידים. אומנם בכל צורות החיים קיים העתק מהמולקולה הראשונה שיצרה חיים, אבל עם השנים והשינויים בתנאים הסביבתיים עכשיו יש מיגוון רב ושפע בעלי חיים, שלצערי את רובם אנו מכחידים.
  .
  מבחינה גנטית, כל בני האדם מכל הגזעים הן צאצאיה של אם אנושית אחת. בתורה קראו לה חווה, אבל המדענים שהם גנטיקאים לא בטוחים שזה היה שמה. לדעתם היא חיה לפני איזה מאתיים אלף שנה ואז עוד לא הומצאה הכתיבה, כך שאין לנו תמונה שלמה של אילן המשפחה.
  .
  ביולוגית, כל בני האדם הם בני משפחה, ולצערי, גם במשפחות הכי טובות כל הזמן יש מריבות, תלונות, טענות, ויכוחים ולעיתים, חלילה, אפילו צעקות.
  .
  ברוך השם, סיפור קיין והבל מסביר לנו מה לא לעשות, שכן רצח הוא העוון הכי חמור שאפשר לעשות, וזה נכון עד היום בכל התרבויות האנושיות ובכל הדתות.
  .
  לפני בערך עשרת אלפים שנה חמולות נודדות של ציידים ולקטים גילו שביחד הם יותר חזקים כנגד נמרים, שבטים עויינים וחפירת תעלות מים שישקו לכולם את הגידולים. מאז שאבותנו גילו שקבוצה עדיפה וחזקה מבודדים התחלנו לדבר, לתקשר, ולהיות חיות שמאמינות בחיים חברתיים. באותו זמן, התחלנו גם לכתוב הוראות לדורות הבאים, לאלף כלבים שמאוד עזרו לציידים ושיעשעו ילדים, לגדל שדות קטנים ואולי גם לנטוע מטעים, לרעות כבשים ועיזים ולהגדיר עצמנו כבני תרבות אנושיים.
  .
  בלי חוק מרכזי אחד בלבד לא היינו מצליחים לשתף פעולה ולהפסיק לראות בזולתים סטייקים מהלכים או סתם יעדים למעשים מגונים. לחוק הזה קוראים: לא תרצח, וזה הפשע הראשון שעליו מדברים בכתובים.
  .
  אי אפשר להיות אנוכיים, פוגעניים, חמדניים, תאוותנים, גנבים וגזלניים ולא מתחשבים אם רוצים לחיות ביחד עם אנשים אחרים. בגלל זה, רעיון השוויון שמתבטא במילים: ואהבת לרעך כמוך הוא עיקר המסר בכתובים העתיקים והקדושים. למעשה, בלי החוק הזה אנו מפסיקים להיות אנושיים.
  .
  לצערי, אחרי הרבה מיליוני שנים בהם אבותינו דאגו בלילות שתיכף באים לטורפם טורפים ובימים התרוצצו מזיעים כדי לתפוס בעלי חיים מבוהלים, נותרנו עם חשש מולד מזרים ותאווה לניצחונות, הקרבת קורבנות שצולים על מדורות, חשק לחגיגות, חתונות, קיום מצוות ולמאכלים טעימים.
  .
  מאוד קשה לוותר על הרצון להיות אנוכיים או תוקפניים שכן הוא יושב אצלנו בגנים. סך הכל, אנו בני תרבות שיודעים לקרוא הוראות בכתובים רק כמה אלפי שנים, וכך אנו נולדים.

  מאז שפעם היינו מולקולה ואחר כך דברים אחרים במשך ביליוני שנים בעיקר חשוב לנו להישאר בחיים ולהיות שבעים, בעוד האחרים הרבה פחות חשובים. ככה זה, אפילו שזה קצת מביך ולא נעים.
  .
  בדיוק בגלל שטבענו האבולוציוני הוא אנוכי, חמדני, תוקפני, חרדתי ותאוותני, כנראה כדי להבטיח שאבותינו הקדומים יוותרו חיים ולא יהפכו למאכל טורפים אחרים או אחים רצחניים לפני שיעמידו צאצאים שיישארו בחיים, האבות המייסדים כתבו איזה עשרה ציוויים, שבלעדי רובם מייד אנו מפסיקים להיות אנושיים.
  .
  רעיון השוויון הוא ערך עליון. איננו אלוהים ולכן אסור לנו לשפוט את מעשיו, יציריו וברואיו, אפילו אם אנו איזה רב מזוקן או קשיש שנחשב לבעל ידע רב.
  .
  אם האל יצר בעולם כל מיני צורות חיים, הרי שזו הייתה כוונתו, ואל לנו לחשוב שהוד כבודו עושה משגים. סך הכל, הוא מושלם, ואת הטעויות המצערות עושים רק אנשים.
  .
  דומני שבעיני אלוהים כל היצירים זכאים להתקיים, אחרת הוא לא היה סתם בורא אותם כדי שיעצבנו אחרים או שיהיו מטרה לשנאה מצד אנשים שבטעות חושבים שהם הכי טובים.
  .
  פעם חיו בעולם גזענים לאומניים שהאמינו שרק הם נבחריו האהובים של השוכן במרומים בעוד כל האחרים נחותים, והרעיון המטופש והשגוי הזה גרם לנזקים אדירים להמון אנשים.
  .
  חוץ מהעובדה שכולנו ברואים שיצר אלוהים ושמבפנים המנגנונים הביולוגיים שלנו הם בעצם העתקים זהים, בדמוקרטיה כולם אמורים להיות שווים. אלה החוקים, ללא קשר למצוות, הזהות לחלוטין, שמופיעות גם בכתובים העתיקים.
  .
  (איור: גוגל)
  .
  .

  http://cafe.themarker.com/blog/513647

  .

  .

   

  ''
  דרג את התוכן:

   תגובות (0)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   אין רשומות לתצוגה

   תגובות אחרונות

   ארכיון

   פרופיל

   ronkraus
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין