כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  ציורי תנ"ך/ מאת: אהובה קליין.(c)

  ציורים המשמשים מדרשי תמונה לפסוקים בתנ"ך-
  הטכניקה: שמן על בד.
  שירה מקראית.
  * הציורים מוגנים בזכות יוצרים ואין להשתמש בהם בכל דרך שהיא.

  ציורי תנ"ך/מצור על העיר/ ציירה: אהובה קליין (c)

  34 תגובות   יום שישי , 17/8/18, 11:14

  Biblical paintings

   A siege on a city

  "כִּי-תָצוּר אֶל-עִיר יָמִים רַבִּים לְהִלָּחֵם עָלֶיהָ לְתָפְשָׂהּ, לֹא-תַשְׁחִית אֶת-עֵצָהּ לִנְדֹּחַ עָלָיו גַּרְזֶן--כִּי מִמֶּנּוּ תֹאכֵל, וְאֹתוֹ לֹא תִכְרֹת:  כִּי הָאָדָם עֵץ הַשָּׂדֶה, לָבֹא מִפָּנֶיךָ בַּמָּצוֹר.  רַק עֵץ אֲשֶׁר-תֵּדַע, כִּי-לֹא-עֵץ מַאֲכָל הוּא--אֹתוֹ תַשְׁחִית, וְכָרָתָּ; וּבָנִיתָ מָצוֹר, עַל-הָעִיר אֲשֶׁר-הִוא עֹשָׂה עִמְּךָ מִלְחָמָה--עַד רִדְתָּהּ".  

   [דברים כ, י"ט- כ]

  ''

   

   ציורי תנ"ך/ מצור על העיר / ציירה: אהובה קליין (c) [שמן על בד]

       

  מצור

   שיר מאת: אהובה קליין ©


   עם  רודף שלום

  חפץ להגשים חלום

  שָׂשׂ לישר הדורים

  בנועם  פונה לאויבים.

   

  בעת חומת סירוב

  מעין רוע וכישוף

  נאלץ לצור מצור

  שמא ישקע לבור.

   

   אז יגייס חייליו

  יצור מקום אויביו

  יכניעם בעזרת  בוראו

  וּנְתָנָם   ה' בידו.

   

  על עץ  הפרי יַחְמוֹל

  הכרת הטוב יגמול

  ענפיו לא  יִגְדַּע

  מפירותיו   יִשְׂבַּע .

   הערה: השיר בהשראת: פרשת שופטים.[ חומש דברים]

   הרעיון מאחורי היצירה והשיר.


        

  פרשת שופטים, אימתי יש להטיל מצור על עיר-וכיצד?

  מאת: אהובה קליין.

  אחד הנושאים שבפרשה: אימתי  לשים  מצור על עיר  וכיצד לנהוג  בעת המצור   עם עץ השדה?

  וכך התורה מתארת את המצב: "כִּי-תִקְרַב אֶל-עִיר, לְהִילָּחֵם עָלֶיהָ--וְקָרָאתָ אֵלֶיהָ, לְשָׁלוֹם.  וְהָיָה אִם-שָׁלוֹם תַּעַנְךָ, וּפָתְחָה לָךְ:  וְהָיָה כָּל-הָעָם הַנִּמְצָא-בָהּ, יִהְיוּ לְךָ לָמַס--וַעֲבָדוּךָ.  וְאִם-לֹא תַשְׁלִים עִמָּךְ, וְעָשְׂתָה עִמְּךָ מִלְחָמָה--וְצַרְתָּ, עָלֶיהָ" [דברים כ, י- י"ג]

  בהמשך הכתוב מתאר: "כִּי-תָצוּר אֶל-עִיר יָמִים רַבִּים לְהִילָּחֵם עָלֶיהָ לְתָפְשָׂהּ, לֹא-תַשְׁחִית אֶת-עֵצָהּ לִנְדֹּחַ עָלָיו גַּרְזֶן--כִּי מִמֶּנּוּ תֹאכֵל, וְאֹתוֹ לֹא תִכְרֹת:  כִּי הָאָדָם עֵץ הַשָּׂדֶה, לָבֹא מִפָּנֶיךָ בַּמָּצוֹר.  רַק עֵץ אֲשֶׁר-תֵּדַע, כִּי-לֹא-עֵץ מַאֲכָל הוּא--אֹתוֹ תַשְׁחִית, וְכָרָתָּ; וּבָנִיתָ מָצוֹר, עַל-הָעִיר אֲשֶׁר-הִוא עֹשָׂה עִמְּךָ מִלְחָמָה--עַד רִדְתָּהּ". [כ, י"ט –כ]

  השאלות הן:

  א] במה התורה מזהירה את עם ישראל?

  ב] כיצד לנהוג כלפי עץ  השדה- בעת המצור?

  תשובות

  כוח השלום.

  רש"י  מסביר: אם  אותה עיר  שעם ישראל מתקרב אליה, איננה חפצה בשלום, יש לצור עליה מצור - מהטעם: שאם היא איננה חפצה בשלום, סופה להילחם בך אם תניח אותה ותלך, כלומר תוותר. במצב זה יש לצור עליה ואף להרעיבה ,להצמיאה  ולהמיתה מיתת תחלואים.

  רבינו בחיי מביא את דברי רש"י: מדובר במצב של  מלחמת רשות.   תחילה פותחים בשלום עם האויב – כדי לנסות להימנע ממלחמה, אבל במלחמת מצווה של שבעה העמים אין  פותחים  בשלום.

  מדגיש רבינו בחיי: בכל מקרה פותחים תחילה בשלום- בין אם זו מלחמת רשות ובין אם זו מלחמת מצווה- אין הדבר אמור לגבי עמון, ומואב לפי שנאמר:

  "לֹא-תִדְרֹשׁ שְׁלֹמָם, וְטֹבָתָם, כָּל-יָמֶיךָ, לְעוֹלָם".[דברים כ"ג, ז]

  אך אם הם בעצמם ביקשו שלום , מקבלים את בקשתם.

  פרשה זו מהווה אזהרה לעם ישראל שלא יתחילו להילחם עם שום אומה ,אלא אם כן קודם קוראים לה לשלום! זה אמור לגבי מלחמת רשות וכן לגבי מלחמת מצווה של שבעת העמים ,אם העמים מקבלים על עצמם את שבע מצוות בני נח וגם את מס המלך- אז אין  הורגים מהם נשמה. שנאמר:

  "וְהָיָה֙ אִם ־שָׁל֣וֹם תַּֽעַנְךָ֔ וּפָתְחָ֖ה לָ֑ךְ וְהָיָ֞ה כׇּל ־הָעָ֣ם הַנִּמְצָא ־בָ֗הּ יִהְי֥וּ לְךָ֛ לָמַ֖ס וַעֲבָדֽוּךָ"׃ [דברים, כ, י"א]

  הכוונה: שהם יסכימו לעבוד את המלך בגופם ובממונם, כגון: בניית חומות וחיזוק מצודות ובניין ארמון המלך, כמו שנאמר:

  "וְזֶה דְבַר-הַמַּס אֲשֶׁר-הֶעֱלָה הַמֶּלֶךְ שְׁלֹמֹה, לִבְנוֹת אֶת-בֵּית יְהוָה וְאֶת-בֵּיתוֹ וְאֶת-הַמִּלּוֹא, וְאֵת, חוֹמַת יְרוּשָׁלִָם; וְאֶת-חָצֹר וְאֶת-מְגִדּוֹ, וְאֶת-גָּזֶר".  [מלכים א, ט, ט"ו]

  רש"י מסתמך על ספרי האומר: "דבר אחר: "כִּי-תָצוּר אֶל-עִיר...": מגיד שתובע שלום שניים שלושה ימים עד שלא נלחם בה, וכן הוא אומר:

  "וַיֵּשֶׁב דָּוִד בְּצִקְלָג, יָמִים שְׁנָיִם".[שמואל-ב, א, א]

  מתוך דברי הכתוב בפרשתנו אנו לומדים שני מסרים:

  א] שזמן המצור היה לפחות שלושה ימים.

  ב] לפני הטלת המצור יש לתבוע שלום במשך שניים ,או שלושה ימים.

  במלחמת רשות זו - המטרה להחריב את העיר ,אך אילו היה מדובר במלחמת מצווה נגד שבעת  העמים- עליהם נאמר: "לא תחיה כל נשמה"! כפי שהכתוב  מתאר:

  "רַק מֵעָרֵי הָעַמִּים הָאֵלֶּה אֲשֶׁר יְהוָה אֱלֹהֶיךָ נֹתֵן לְךָ נַחֲלָה לֹא תְחַיֶּה כָּל נְשָׁמָה".  [דברים, כ, ט"ז]

  רש"ר מסביר: המצור על העיר נועד "לתפשה ולא לשבותה" [על פי ספרי] המטרה צריכה להיות ,אך ורק להכניע את העיר- ולא להפוך את התושבים לעבדים כשבויי מלחמה.

  התייחסות אל עץ השדה.

  הרמב"ן מבהיר: אסור להשחית עץ פרי כלל – כפי שהתורה מציינת: "כִּי מִמֶּנּוּ תֹאכֵל, וְאֹתוֹ לֹא תִכְרֹת:  "כִּי הָאָדָם עֵץ הַשָּׂדֶה"

  זה כמו: "כי נפש הוא חובל"

  אבל על פי דעת רבותינו: מותר  לכרות עץ מאכל –כדי לבנות מצור, ולא אמרה התורה: רק עץ אשר תדע כי לא עץ מאכל  וגו' ,אלא להקדים ולהגיד: שאילן סרק קודם, הכוונה: שהתורה  הזהירה לא  להשחית את העץ ולכרות אותו דרך השחתה.

  רבינו בחיי  מוסיף על דברי הרמב"ן ואומר:  "אין לך  להוציא כוח בזה לכרות עץ השדה, אלא תשמור מהשחית אותו ומהזיקו ותיקח ממנו התועלת, זהו כי ממנו תאכל, ואם אתה משחיתו נמצאת מזיק ומפסיד התועלת".

  במילים אחרות: אין להשחית עץ הנותן פירות- לפי שממנו יש לאדם תועלת.

   ודרשו רז"ל: אם תראה תלמיד חכם והגון- ממנו תאכל ואותו לא תכרות.,,,   כלומר  עץ השדה הוא משל לתלמיד חכם- שאותו יש לכבד וללמוד ממנו.

  דעת מקרא סבור:  הכתוב מתכוון לאסור  כריתת עצים הגדלים סביב העיר- לפי  שהצרים על העיר רגילים להשחית את  המקום שהם חונים שם,  לכן אסרה התורה להשחית את העצים ולקצץ את ענפיהם, אבל  אין האיסור הזה חל על המלחמה במואב – לפי  שהם היו אויבי ישראל- כפי שמתאר דוד המלך: "אָמְרוּ--לְכוּ, וְנַכְחִידֵם מִגּוֹי;    וְלֹא-יִזָּכֵר שֵׁם-יִשְׂרָאֵל עוֹד ..... אָהֳלֵי אֱדוֹם, וְיִשְׁמְעֵאלִים;    מוֹאָב וְהַגְרִים". [תהלים פ"ג, ה- י"ז]

  אלישע הנביא אמר על מלחמת מואב- למלך ישראל:

  "וְהִכִּיתֶם כָּל-עִיר מִבְצָר, וְכָל-עִיר מִבְחוֹר, וְכָל-עֵץ טוֹב תַּפִּילוּ, וְכָל-מַעְיְנֵי-מַיִם תִּסְתֹּמוּ; וְכֹל הַחֶלְקָה הַטּוֹבָה, תַּכְאִבוּ בָּאֲבָנִים". [מלכים ב',,ג, י"ט]

  אונקלוס אומר: אסור להרים ברזל על עץ הפרי כי ממנו אוכלים וממנו באה הפרנסה- כי לאחר שתכבוש את העיר – עץ הפרי יספק לך מחיה.

  דבר אחר: באה התורה ללמדנו מידות טובות- מידת החמלה - שנהיה מרחמים על דבר שנהנינו ממנו – כמו שאמרו בתלמוד:  "בור ששתית ממנו אל תזרוק בו אבן"

  יונתן תירגם- שהעץ שונה מן האדם- לפי שאינו יכול להסתתר בעת מלחמה .

  העץ שמותר להשחיתו: הוא עץ שעדיין צעיר ואינו נותן פירות, ואתה  יודע שהוא  אינו עץ פרי וגם שיגדל לא ייתן פירות- הוא אילן סרק, מותר לקצוץ ענפים ממנו – ואפילו לגדעו כליל.

  התורה אוסרת לכרות עץ מאכל , אפילו בעת הטלת מצור על מקום בזמן מלחמה.

  בדומה לכך מצאנו  למען  מטרה קדושה- כי ציוותה התורה לקחת "עצי שטים" ולא עצי פרי ועל כך נאמר בשמות רבה: "ועשית את הקרשים למשכן עצי שיטים עומדים" וכאן לימד  ה' אותנו דרך ארץ- התנהגות נאותה,

  ה' שהכול שייך לו ,כאשר  ציווה להקים  משכן לימד, אותנו:  שאם אדם ירצה להקים בית מעץ  פרי, אמור לו: מה מלך המלכים שהכול שלו כאשר ציווה לבנות משכן - ביקש לבנות את המשכן  רק מעצים שלא נותנים פירות, אתם לצרכים הפרטיים שלכם על אחת כמה וכמה.

  על פי הרמב"ם: התורה אוסרת להשחית עצי פרי בכל מקום ובכל זמן ולא רק בזמן מצור הקודם למלחמה.

  כך כותב הרמב"ם :"אין קוצצים אילני   מאכל ולא במצור בלבד, אלא בכל מקום  כל הקוצץ אילן מאכל דרך השחתה- לוקה [נענש] ולא  האילנות בלבד, אלא, כל המשבר כלים וקורע בגדים, והורס בניין [הראוי למגורים], סותם מעיין ומאבד מאכלים הראויים לאכילה דרך השחתה- עובר ב: לא תשחית.

  לסיכום, לאור האמור לעיל: על פי התורה- יש תמיד להעדיף את השלום עם האויבים, אך אם האויב מסרב לשלום -יש לצור עליו מצור ולהיזהר לא לפגוע בעצי הפרי- שהם מספקים מזון לאדם : "בור ששתית ממנו אל תזרוק בו אבן"!

    עוד מיצירותיי לפרשה:


  ''

  ציורי תנ"ך/ משפט צדק אלוקי/ ציירה: אהובה קליין (c)


        

  העלאת תמונות

   

  ציורי תנ"ך/ משפט בשער העיר/ ציירה: אהובה קליין (c)

   ''

  ציורי תנ"ך/ דבורה השופטת/ ציירה: אהובה קליין (c)

   

  העלאת תמונות

   

  ציורי תנ"ך/ המלך כשופט/ ציירה: אהובה קליין (c)


  ''

   

  ציורי תנ"ך/ המלך וספר התורה בידו/ ציירה: אהובה קליין (c)


   

  העלאת תמונות

  ציורי תנ"ך/ האיסור למלך להרבות בסוסים/ ציירה: אהובה קליין (c)

  ''    

  ציורי תנ"ך/ דוד המלך על רקע ירושלים/ ציירה: אהובה קליין (c)

  ''    

   

  ציורי תנ"ך/ הכהן מברך את  העם טרם היציאה לקרב/ ציירה: אהובה קליין (c)

   

   השבת מפטירים בספר: ישעיהו נ"א.

   הנה קטע מההפטרה:


  " כִּי-נִחַם יְהוָה צִיּוֹן, נִחַם כָּל-חָרְבֹתֶיהָ, וַיָּשֶׂם מִדְבָּרָהּ כְּעֵדֶן, וְעַרְבָתָהּ כְּגַן-יְהוָה; שָׂשׂוֹן וְשִׂמְחָה יִמָּצֵא בָהּ, תּוֹדָה וְקוֹל זִמְרָה".

   

  ''

  ציורי תנ"ך/ נחמת ציון/ ציירה: אהובה קליין (c) [שמן על בד]

   

  שבת שלום לכל עם ישראל- כאיש אחד בלב אחד!

   

  * כל הזכויות שמורות  לאהובה קליין על היצירות באתר(c)

  דרג את התוכן:

   תגובות (34)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     5/9/18 23:10:

   צטט: רונית אברהם 2018-09-05 21:47:15

   אהובה יקרה,

    

   ציורייך מרהיבים והשיעור מרחיב את הדעת. 

   אני מייחלת ליום שבו יתקימו דברי הנביא :וְשָׁפַט בֵּין הַגּוֹיִם וְהוֹכִיחַ לְעַמִּים רַבִּים וְכִתְּתוּ חַרְבוֹתָם לְאִתִּים וַחֲנִיתוֹתֵיהֶם לְמַזְמֵרוֹת לֹא יִשָּׂא גוֹי אֶל גּוֹי חֶרֶב וְלֹא יִלְמְדוּ עוֹד מִלְחָמָה.

    

   שנה טובה ומבורכת לך וליקירייך.

    

    רונית היקרה.

   נשיקה

    תודה , מקרב לב לדברייך הנפלאים.

    לא נותר, אלא להגיד: "אמן ואמן".

    שנה טובה ומבורכת- גם לך ולכל יקירייך.


    בברכה

    אהובה.

     5/9/18 21:47:

   אהובה יקרה,

    

   ציורייך מרהיבים והשיעור מרחיב את הדעת. 

   אני מייחלת ליום שבו יתקימו דברי הנביא :וְשָׁפַט בֵּין הַגּוֹיִם וְהוֹכִיחַ לְעַמִּים רַבִּים וְכִתְּתוּ חַרְבוֹתָם לְאִתִּים וַחֲנִיתוֹתֵיהֶם לְמַזְמֵרוֹת לֹא יִשָּׂא גוֹי אֶל גּוֹי חֶרֶב וְלֹא יִלְמְדוּ עוֹד מִלְחָמָה.

    

   שנה טובה ומבורכת לך וליקירייך.

     28/8/18 22:04:

   צטט: מכבית- coach לכתיבה 2018-08-24 20:51:48

   כדרכך-מרהיב ומרחיב את הדעת.

   מכבית היקרה.
   נשיקה
    תודה למילותייך הנהדרות.
    המשך שבוע טוב ובשורות טובות.

    בברכה
    אהובה
   כדרכך-מרהיב ומרחיב את הדעת.
     24/8/18 06:31:

   צטט: תנועת כמוך 2018-08-24 03:57:38

   מכוכבת שכמותך
   כהרגלך משתפת בדברי חכמה
   ואת ציוריך מוזמנת למכור בקניון שלי
   MALL2US.COM

    

   דוד היקר.

    תודה- מקרב לב למילים הטובות ולהצעה המכובדת.

   אלא. שאינני מתלהבת למכור את יצירותיי.

    סוף שבוע נעים ומאושר.


    בברכה

    אהובה.

     24/8/18 03:57:

   מכוכבת שכמותך
   כהרגלך משתפת בדברי חכמה
   ואת ציוריך מוזמנת למכור בקניון שלי
   MALL2US.COM

     23/8/18 17:57:

   צטט: עט סופר 2018-08-23 16:22:40

   יפה מאוד ערוך בטוב טעם ודעת והציורים מרהיבים...

    עט סופר היקר.

    תודה רבה  מקרב לב  למילותיך הטובות.

   ברוך תהיה  תמיד.

   יישר כוח!
     בברכה
    וכל טוב.
    אהובה.
     23/8/18 16:22:
   יפה מאוד ערוך בטוב טעם ודעת והציורים מרהיבים...
     22/8/18 20:58:

   צטט: רחלי בן-צור 2018-08-21 23:34:53

   אהובה יקרה. כללי המלחמה כפי שהקב"ה התווה ברורים וצודקים ומה שציטטת מוכיח זאת. אוהבת את הפוסטים של ועושר הדימיון והצבעים של ציוריך. תודה.

    

    רחלי היקרה.

   נשיקה

    תודה, מקרב לב - לדברייך הנהדרים והמרגשים.

    המשך שבוע טוב ויצירתי,

    ובשורות טובות.

    בברכה

    אהובה.

     21/8/18 23:34:
   אהובה יקרה. כללי המלחמה כפי שהקב"ה התווה ברורים וצודקים ומה שציטטת מוכיח זאת. אוהבת את הפוסטים של ועושר הדימיון והצבעים של ציוריך. תודה.
     21/8/18 09:34:

   צטט: לואיס קרול 2018-08-21 06:03:24

    

   ''

    

    

    

    

   יופי של פרויקט....הציורים בשילוב  המלל (טקסט)  של מקורות ודברי חז"ל יפים כל מאמר לגופו.

   אולם אצלך זו עבודה שבועית

   אפשר רק להתפעל מגודלה ... ובוודאי מנחישות כוחך, בעבודה המתמשכת הזו

   להתפעל כל שבוע מכוחך המשולב הזה.

   שמעון

    

    שמעון היקר.


    תודה לתגובה כה נהדרת ומיוחדת.

    מילותיך מאד מעודדות ומרגשות כאחד.

    יישר כוח גם על התמונה המהממת-

   היפה והצבעונית- המשדרת אופטימיות ושמחה!מגניב

   תבורך בכול, מכול, כול.

    המשך שבוע  נהדר -טוב ומואר.


    בברכה

    אהובה

     21/8/18 06:03:

    

   ''

    

    

    

    

   יופי של פרויקט....הציורים בשילוב  המלל (טקסט)  של מקורות ודברי חז"ל יפים כל מאמר לגופו.

   אולם אצלך זו עבודה שבועית

   אפשר רק להתפעל מגודלה ... ובוודאי מנחישות כוחך, בעבודה המתמשכת הזו

   להתפעל כל שבוע מכוחך המשולב הזה.

   שמעון

     20/8/18 23:12:

   צטט: kimchid 2018-08-19 19:54:12

   ...כי האדם עץ השדה.....

   דניאל היקר.

    תודה לתגובתך היפה.
     המשך שבוע טוב ובשורות  טובות.

    בברכה
    אהובה
     20/8/18 23:09:

   צטט: שיאצו, דיקור סיני 2018-08-19 16:48:53

   שיבואו עלינו חגים שקטים ורגועים. בארץ כולה ובעולם כולו.

    אפרת היקרה.
   נשיקה
    תודה לתגובתך היפה ואמן , ואמן על הברכות.
    שבוע נהדר ויצירתי.

    בברכה
    אהובה.
     20/8/18 23:07:

   צטט: שטוטית 2018-08-18 23:46:15

    

   נפלא כתמיד אהובה יקרה :) 

   את כמעיין נובע

    

   שבוע טוב לך ולכל עם ישראל

   נשיקה

    

     שטוטית היקרה.

    

   תודה לך, מקרב לב- למילותייך הנהדרות.

   ברוכה תהיי תמיד!

   נשיקה

    

    בברכה

    אהובה.

    

     19/8/18 22:45:

   צטט: ד. צמרת 2018-08-18 12:14:33

   זו הסיבה מדאורייתא שיש להטיל מצור על עזה. חבל שמנהיגינו אינם עובדים עפ"י הספר (ספר הספרים). לתפארת מדינת ישראל.
    ד, צמרת היקר.
    תודה לתגובתך הנפלאה.
    תבורך אתה ויקירך בהמשך שבוע טוב ומוצלח.

    בברכה
    אהובה.
     19/8/18 19:54:
   ...כי האדם עץ השדה.....
   שיבואו עלינו חגים שקטים ורגועים. בארץ כולה ובעולם כולו.
     19/8/18 11:43:

   נשיקהצטט: * חיוש * 2018-08-18 10:48:35

   אהובה האהובה 

   עונג של שבת להתבונן בציורייך המהממים ביופיים, לקרוא את שירך

   ואת ההסברים ברוח הפרשה

   מרשים הסמל של המאזניים שציירת כסמל לצדק ומשפט

   תודה ענקית על שאת יקירה משתפת אותנו ביצירותייך

   ומחכימה אותנו בדברי אלוהים חיים

   * כוכב אהבה והערצה וחיבוקים אוהבים

   שבת טובה ומבורכת יקירה

    *חיוש* היקרה ואשת החיל.נשיקה

    תודה עבור תגובתך היפה והמשובחת- כדרכך בקודש.

   דברייך מאד מעודדים ומשמחים.

    ברוכה תהיי תמיד יחד עם כל יקיריך.

    ואלוקים יברכך וישמרך תמיד.

    בברכה

   באהבה וחיבוקים.

    

    אהובה.

     19/8/18 11:36:

   צטט: barir 2018-08-18 09:16:22

   אהובה היקרה, כמו תמיד הציורים, השיר וההסברים מקסימים. תודה ושבת של שלום♥

    מרסיה היקרה.
   נשיקה
    תודה למילותייך הנפלאות.
   תזכי לכל הברכות והישועות.
    בברכה
    אהובה
     19/8/18 11:34:

   צטט: אסנת אלון (אינציגר) 2018-08-17 17:50:00

   פוסט מושקע ורציני. ישר כוח

    אסנת היקרה.
   נשיקה
    תודה למילותייך הטובות.
   שבוע טוב ויצירתי.
    בברכה
    אהובה.
     19/8/18 11:33:

   צטט: ברוךהלוי-סגל 2018-08-17 16:30:49

   אהובה היקרה,

   ציוריך הקסומים אומרים שירה
   ומחרוזת מילותיך משלימה את
   ציוריך המחזירים אותנו למקורותינו.
   אשרינו שזכינו לחברה השומרת על
   מורשתנו ומפארת את עברנו.
   אלמלא הזמן האוזל לקראת כניסת
   השבת הייתי מוסיף כהנה וכהנה
   תשבחוות ליצירותיך הציוריות
   והמילוליות שמילאו את ליבי
   שמחה .

   שבת מבורכת ומוארת לך וליקיריך,
   ב ה ו ק ר ה ,
   ב ר ו ך

    ברוך היקר.

    תודה- מקרב לב- לתגובתך היפה והמרוממת- כדרכך בקודש.

    יהי רצון  שימלא ה' את כל משאלות ליבך לטובה -

   יחד עם כל בני  ביתך  היקרים,

    והאושר והנחת- יהיו תמיד מנת חלקכם.

    שבוע טוב ובשורות טובות.

    בברכה

    אהובה.

     18/8/18 23:46:

    

   נפלא כתמיד אהובה יקרה :) 

   את כמעיין נובע

    

   שבוע טוב לך ולכל עם ישראל

   נשיקה

    

     18/8/18 23:08:

   צטט: ~ ~ 2018-08-17 15:35:01

   תודה על ההסברים

   ציורים מקסימים

   שבת שלום אהובה

    

    יקירה.

   נשיקה

    תודה על מילותייך הנפלאות

    שבוע טוב ובשורות טובות.

    בברכה

    אהובה

     18/8/18 23:05:

   צטט: תכשיט 2018-08-17 13:36:23

   שבת מבורכת....

    

    חכשיט היקרה.

   נשיקה

    תודה לביקורך בבלוג.

    שבוע טוב ובשורות טובות.

    בברכה

    אהובה.

     18/8/18 23:04:

   צטט: sari10 2018-08-17 12:28:52

   אהובה
   יופי של ציורים!
   שנדע ימים טובים חיוך

    

   שרי היקרה.

   נשיקה

    תודה לתגובתך היפה.

    שבוע טוב ומבורך!

    

    בברכה

    אהובה.

     18/8/18 12:14:
   זו הסיבה מדאורייתא שיש להטיל מצור על עזה. חבל שמנהיגינו אינם עובדים עפ"י הספר (ספר הספרים). לתפארת מדינת ישראל.
     18/8/18 10:48:

   אהובה האהובה נשיקה

   עונג של שבת להתבונן בציורייך המהממים ביופיים, לקרוא את שירך

   ואת ההסברים ברוח הפרשה

   מרשים הסמל של המאזניים שציירת כסמל לצדק ומשפט

   תודה ענקית על שאת יקירה משתפת אותנו ביצירותייך

   ומחכימה אותנו בדברי אלוהים חיים

   * כוכב אהבה והערצה וחיבוקים אוהבים

   שבת טובה ומבורכת יקירה

     18/8/18 09:16:
   אהובה היקרה, כמו תמיד הציורים, השיר וההסברים מקסימים. תודה ושבת של שלום♥
   פוסט מושקע ורציני. ישר כוח
     17/8/18 16:30:

   אהובה היקרה,

   ציוריך הקסומים אומרים שירה
   ומחרוזת מילותיך משלימה את
   ציוריך המחזירים אותנו למקורותינו.
   אשרינו שזכינו לחברה השומרת על
   מורשתנו ומפארת את עברנו.
   אלמלא הזמן האוזל לקראת כניסת
   השבת הייתי מוסיף כהנה וכהנה
   תשבחוות ליצירותיך הציוריות
   והמילוליות שמילאו את ליבי
   שמחה .

   שבת מבורכת ומוארת לך וליקיריך,
   ב ה ו ק ר ה ,
   ב ר ו ך

     17/8/18 15:35:

   תודה על ההסברים

   ציורים מקסימים

   שבת שלום אהובה

     17/8/18 13:36:
   שבת מבורכת....
     17/8/18 12:28:

   אהובה
   יופי של ציורים!
   שנדע ימים טובים חיוך

   ארכיון

   פרופיל

   אהובהקליין
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין