כותרות TheMarker >
  ';

  צעד נוסף לקראת המיזוג הצפוי

  0 תגובות   יום שישי , 7/9/18, 22:28

  ברקע המיזוג ההולך ומתרקם בין ערוץ 10 ל"רשת" היום (ו') נודע שבסוף אוקטובר יוריד ערוץ 10 את רצועת הבוקר שלו.

  חשוב לציין כי בחינת תכנון המדיה הוויתור על רצועת בוקר איננו עניין של מה בכך.

  מדובר בכמעט ארבע שעות שידור שהתנהלה עליהם במשך השנים מלחמה נחושה בין הזכייניות על בולטות והובלה.

  אמנם החשיבות של זמנים אלה כמו של שעות צפיית השיא היא נמוכה יחסית, אך תכניות הבוקר מיועדות מראש לקהלים מוגדרים  , ולכן בשונה משאר הזמנים ע"פ היום המפרסמים משבצים בו זמן פרסום לא רק בגלל המחיר הנמוך.

                                         הסיבה להתרחשות המהלך

  הפסקת שידור הרצועה מתרחש כשברקע המיזוג הצפוי של רשת עם ערוץ 10.

  בשלבים הראשונים של מהלכי המיזוג עם הפניה לממונה על ההגבלים היו הערכות אופטימיות לפיהן ניתן יהיה לצאת מעשית לדרך לקראת נובמבר .

  אבל עם התארכות התהליכים אצל הממונה והעובדה שהרשות השנייה (הרגולטור השני שאמור לאשר את המהלך ) כמעט ולא נכנסה עדין לעובי הקורה מחלחלת כנראה ההבנה כי ההערכות לגבי הזמן היו אופטימיות.

  כעת מדובר במסדרונות הערוצים על התאריך 15 לנובמבר כיום שבו ייצא המיזוג לפועל,אך עדיין לא ברור האם מדובר בתהליך סופי.

                                   השפעת המהלך על ערוץ 10 ורשת

  התמשכות  ההליכים מונעת למעשה הן מאנשי רשת, והן מאנשי ערוץ 10, מלבצע צעדים אופרטיביים משותפים כמו קביעת מצבת כוח אדם, לוח שידורים וכדומה.

  ניתן לראות כי הזמן פועל בעיקר לרעת ערוץ 10 שחוסר הוודאות באשר לעתיד משפיע בעיקר על אנשיו ובשל כך הוא הולך ומתקרב לנקודת האל חזור ממנה יתקשו כבר להפעיל את הערוץ.

  השימוש ההולך וגובר בשידורים חוזרים והשימוש והנסיגה שמתחילה מייצור הפקות של הערוץ עלולים לפגוע בשורה התחתונה גם בחדשות 10 - זאת ללא קשר לאיכות התוצרים ולשגרת העבודה.

  תכניות האקטואליה שמפיקה חברת החדשות נשענות בעיקר על המקפצה המשפיעה על יתר תכניות הערוץ. 

  חשוב לומר בהקשר זה כי היו אנשים שסברו שהאיומים של ערוץ 10 הנם ריקים מתוכן כדי לאשר את המיזוג, סגירת רצועת הבוקר מעידה שאכן הערוץ מצוי בקשיים.

  בשל העובדה שככול הנראה הרשות השנייה תסכל את מהלך המיזוג בין שני הערוצים, הורדת רצועת הבוקר נדחית לפי שעה בשבועיים, והיא תתבצע ב-15 בנובמבר במקום בתאריך המקורי ה-30 באוקטובר.

  עד עתה כבר היו שתי ישיבות בנושא, וביום חמישי צפויה פגישה נוספת שגם בה לא ברור אם תתקבל הכרעה.

  לכן הולך ומתברר שהתאריך המקורי של תחילת נובמבר למיזוג איננו ראלי, וכעת מדברים יותר בכיוון של סוף נובמבר.

  התארכות ההליכים מונעת למעשה מאנשי רשת ואנשי ערוץ 10 מלבצע צעדים אופרטיביים משותפים, כמו קביעת מצבת כוח-אדם, לוח שידורים וכדומה.

  הזמן פועל בעיקר לרעת ערוץ 10, שחוסר הוודאות באשר לעתיד משפיע בעיקר על אנשיו, ובשל כך הוא הולך ומתקרב לנקודת האל-חזור, ממנה יתקשו כבר להפעיל את הערוץ.

                               ההצעה של הרשות השנייה

  יו"ר מועצת הרשות השנייה , יוליה שמאלוב ברקוביץ', הציעה לבעלי המניות וההנהלה של ערוץ 10 לבחון את האפשרות להפוך לערוץ חדשות  בסגנון CNN, זאת כחלופה למיזוג עם "רשת".

  מהלך כזה  אם ייצא לפועל דורש שהכנסת תשנה את החקיקה ,היות שלפי החקיקה הנוכחית מוגדר ערוץ 10 כערוץ מסחרי המחויב רגולטורית להפיק סוגים מסוימים של תכנים כפועל יוצא מהרישיון שניתן לו.

  נראה כי שמאלוב-ברקוביץ' מאמינה שבמקרה שערוץ 10 יבחר בחלופה זאת, ניתן יהיה לשנות את החקיקה באופן שתנאי הרישיון יתאימו לסוג התכנים הרלוונטי.

  כמוכן,הוצע לערוץ לעבור לפורמט של "ערוץ זעיר" - הגדרה ששמורה בעיקר לערוצים בתחילת הדרך עם היקף הכנסות נמוך (עד 90 מיליון שקל).  

                              הרקע לקבלת ההחלטה המפתיעה

  חשוב לציין כי לפני שנתיים קיבל ערוץ 10 רישיון ל-15 שנה. למרות שהחלק המרכזי של השידורים שלו הוא באוריינטציה של חדשות ואקטואליה, הרישיון שניתן לו לא מאפשר שידור תכנים אלה בלבד, ולכן גם כיום מופקים ומשודרים בו תכנים נוספים דוגמת ריאליטי, סטירה ובידור, אם כי במינונים קטנים משמעותית מאשר ברשת ובקשת.

  היכולת של הערוץ לחרוג מתנאי הרישיון מוגבלת, שכן אפילו לצורך הארכת מהדורת החדשות של הערוץ לשעה ורבע נדרש אישור מיוחד.

  ההצעה של שמאלוב-ברקוביץ' מגיעה על רקע בדיקה מקיפה שהיא ומנכ"ל מועצת הרשות השנייה, ניר שוויקי, מובילים בשבועות האחרונים על רקע בקשת המיזוג של רשת וערוץ 10. 

                                הנטייה של ערוץ 10 נכון לעכשיו

  בשלב זה מתנגדים בערוץ 10 לרעיון, מתוך תפיסה שהוא איננו כלכלי, ושערוץ המבוסס על שידורי חדשות בלבד לא יצליח לייצר רייטינג מספק כדי לשרוד לאורך זמן.

  ובכל מקרה, בערוץ מאמינים שכדי להיות חברת חדשות חזקה שתהווה אלטרנטיבה אמתית לחברת החדשות של קשת ורשת ותייצר אג'נדת וסדר יום, נדרשים יותר מאחוזי רייטינג בודדים שערוץ בסגנון CNN יכול לדעתם לייצר בארץ.

                                     התגובה של רשות השנייה

  הרשות השנייה נאחזת בסעיף פרוצדורלי כדי לעכב את מיזוג רשת וערוץ עשר.

  במכתב שהוציאה הבוקר(ו')הרשות לבעלי הרישיון היא מודיעה להם כי הבקשה שלהם אינה עולה בקנה אחד עם המנגנון הקבוע בחוק הרשות השנייה לביטול הרישיון.

  ע"פ הרשות במקרה בו בוטל הרישיון על הרשות לפעול בהתאם למסלול שנקבע בחוק לפיו יש לפרסם הודעה לציבור המאפשרת בקשות לעשות שימוש באפיק שהתפנה. הזוכה בתהליך יהיה חייב לרכוש את חברת החדשות של בעל הרישיון הקודם. אלא אם כן פטרה אותו מכך הרשות.

  ע"פ ההערכות הסעיף שמצאה הרשות הנו דרכה לעכב את המיזוג מאחר שחלק מחבריה ביניהם יו"ר הרשות יוליה שמאלוב סבורים כי יש חלופות  אחרות שטרם נבחנו אשר יאפשרו הסדרה של שוק הטלוויזיה בלי לסגור את ערוץ עשר.

   

   

   


  דרג את התוכן:

   תגובות (0)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   אין רשומות לתצוגה

   ארכיון

   פרופיל

   יואב 16
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין