כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  שמות והסיפורים מאחוריהם

  שמות מתארים לא פעם דרמה שארעה לפני שמקבל השם נולד/ה. שמות מיוחדים וחריגים מספרים סיפור. למשל אותה נס-יה שפגשתי במזכירות קיבוץ היתה נס עבור הוריה מאחר וכמעט לא נולדה. את החווייה שלהם חרטו בשמה לנצח. אספתי הרבה סיפורי שמות ואני מעונין לשמוע על עוד וללקט אותם לידיעת המתענינים באותם דרמות קטנות שקדמו לשמותיהם ושל אחרים. איני מתחייב לשמור את כולם ולי הזכות לערוך אותם בתאום עם השולח/ת. מקווה שנהנה כולנו מהבלוג

  0

  "מעמקים" דפנה מוריה מציגה- מסע אל החלל הפנימי

  0 תגובות   יום שבת, 22/9/18, 18:09

   בבית האמנים ע"ש זרצקי בתל אביב תיפתח בתאריך 27.9.2018 תערוכת עבודות של אמנית ומפתחת ומרצה בתחום הטיפול באמנות והפיכתה לכלי מעשי לקבלת החלטות. אמנותה מושפעת מהרקע המקצועי ממנו באה.  בתחילת דרכה למדה ניתוח מערכות מידע ופסיכולוגיה. בהמשך החלה לעסוק באמנות באופן ספונטני תוך שהיא משתלמת אצל מורים ידועים. כאוטודידקטית סקרנית חתרה למצוא דרכים והסברים חדשים למתרחש בנפשו של מקבל ההחלטות. בדרכה היא חקרה את הבלתי נתפס בקוגניציה. לאחר שלמדה על כוחה המרפא של האמנות והיותה גורם מרפא וגואל, החלה ללמד  תוך שהיא ממשיכה ללמוד בתחומים שענינו אותה.

   

  ''
  הרצון  לקשר בין העולם הלא מודע והמודע, מביא אותה למצולות הנפש  ודימויים שהם מעבר לחלום. באותם מצולות קיימים כוחות ויכולות לא מודעות המקיימות ביניהן יחסים טמירים, הן דמוי חיים ביולוגיים, עולמות דמיוניים וקוסמיים. החידתיות שורה על העבודות המצוירות בדייקנות למרות היותן אבסטרקטיות עם גוון  נטוליסטי אקספרסיבי, הסגנון מעיד על שליטה  ביצירת  הדימוי והגדרתו הויזואלית. ה"יצורים" המתועדים בהן מקיימים חיים עצמיים בתוך עולם רווי כוחות, ניגודים, גירויים ואיומים תוך נסיון להשתלב בהם בהרמוניה. הצבעוניות העזה מתעדת נבדלות, שונות, אפשרויות ואתגרים. כל אלה דורשים חקירה, הסתגלות וגם  השלמה  עם  העדר אפשרות להגיע לגבולות הקוסמוס הפנימי ולגעת באינוסופיותו.

  ''

    האמנית כמדענית וחוקרת תהליכי הנפש שוחרת לא רק לצלול במצולות  עולם  זה אלא גם להנגיש  אותו והעבודות נראות כמאמץ המקדם מטרה זו.   ציטוט מדבר האוצרת: "העבודות מצוירות על בדים מונומנטליים המשתלשלים מכל גובה הקירות", "כל גורם חדש המופיע בציור שואף להתרבות, להתפרש להשתלט על שטחים אחרים, בקצב ובתנועה האופייניים לו. אך כל ניסיון כזה נתקל בגורמים הקיימים כבר בציור, ונכנס איתם למשא ומתן" . אכן דימוי של תהליכי ברירה טבעית השואפת לאיזון בין שונויות  ואיכויות נוגדות באופן המעשיר את הצדדים. עושר הדימויים מזכיר את ה"ריזום" אותו סבך שככל שהצופה  מעמיק בו הוא מגלה דימויים ועובדות נוספות בעולם הולוגרפי ופרקטלי שנולד מתוך עצמו כל העת. לחובבי הנסתר, דימויי טבע -  נפש ועולם חד, מובטחת הנאה חקרנית וסקרנית שאינה מובנת מאליה.                                               אוצרת: דניאלה טלמור.  צילום: סטודיו ורהפטיג ונציאן.                                                                         

  ביום שבת 29.918 תתקיים פגישת שיח עם האמנית.

  כתב וערך יואל אמת 22.9.2018 yoelemet@bezeqint.net

   

  ''

      
  דרג את התוכן:

   ארכיון

   פרופיל

   יואלאמת
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין