כותרות TheMarker >
  ';
  0

  קואליציה עירונית: סחטנות מגזרית, בזבוזים וניפוח משרות

  0 תגובות   יום שישי , 30/11/18, 05:36

  חיפה: הסחטנות המגזרית הולידה חמישה סגני ראש עיר בשכר

  לפני חמש שנים בדיוק, זעקה חברת האופוזיציה עינת קליש-רותם נגד ההחלטה הראשונה שהתקבלה בקדנציה השלישית של יונה יהב: למנות לעצמו סגן חמישי. והנה כשהיא החל מהשבוע ראש העיר החדשה, שנבחרה על הבטחות להתייעלות ופוליטיקה חדשה - תוצאות הרכבת הקואליציה העירונית שלה רק העמיקו את הבזבוזים: 5 סגנים בשכר  ולכל  אחד עוזרת ומזכיר - עלות הקומבינה הזו לבדה בשיטת הקואליציה תזנק מ-4 מליון ל-10 מליון שקל. את מחיר השיטה הכושלת משלמים התושבים לא רק בחוסר משילות אלא ישירות מכיסם, בניפוח ארנונה והיטלים.

   

  סיעות יחיד וחמולות של מינויים

  15 סיעות יש במועצת העיר חיפה על 30 מושביה, כשליש מהן סיעות יחיד. לא רק סחטנות - מגלומניה. כאשר האדם הוא הסיעה, הסיעה היא אני - אז אני ואפסי עוד. במקום לייצג עקרונות משותפים, מייצגים פלגנות: רק 'אני' אדאג לשכונתי, למגזרי, לחבריי "שהכניסו אותי". שיטת הקואליציה בשלטון המקומי יוצרת חמולות אינטרסים. מאגדים מספיק אנשים כדי להכניס מקורב בציפייה שיתגמל במינויים. לכן לא אנשים מקצועיים ואיכותיים מתמנים לאייש דירקטוריונים ומנהלות, אלא חברי החמולות המריצות רשימות. עוד במו"מ במהלך הבחירות דורשים "הבטחות" קרי ג'ובים לאנשיהם: מנהלת לתרבות תורנית, עוד מתנ"ס שתנהל המפלגה רק למגזר שלה. ככה מפתחים מערכת פקידותית שאינה לטובת כל תושבי העיר, אלא רק לטובת המפלגה והמגזר.

   

  חוסר יכולת לתקן ליקויים ובזבוזים 

  המועמדת שהבטיחה ניקוי אורוות, החלה ברגל שמאל, הצחנה באורוות נותרה. השיטה הכושלת הכתיבה עוד סיבוב של ייצוג כושל ומכשיל. בחיפה נזעקו שאין סגן ראש עיר ערבי ואין חבר מועצה אתיופי. אולי צריך סגן ראש עיר שישי, שביעי, שמיני בשכר?

  שר הפנים ידרש לאשר סגן חמישי בשכר, אבל מתי פסל אחד? משרד הפנים חותמת גומי - הארנונה עולה באופן אוטומטי עבור חגיגת ניפוח משרות, מזכירות, יועצים ועוזרים. תקציבי עתק לכפילויות, משרות ריקות ופחד ואיומים ממגזרים וחמולות אם חלילה באמת ינוקו אורוות.. אלו רק דיבורי בחירות. מה שרואים מהקמפיין לא רואים מכסא ראש העיר. לפתע העמותה לקליטת עליה, עם דו"חות ביקורת קשים מלאים ליקויים בתפקודה - 30 פעילי ישראל ביתנו - היא "חשובה ואנשים מסורים". זו ממלכה מגזרית של סגן רה"ע החדש "ממגזר העולים" ולכן אי אפשר להפסיק בזבוזי העמותה, שתמשיך להתנפח בפעילים ולא אנשי מקצוע. עשרות מליוני שקלים יירדו לטמיון בשוחד הקואליציוני, מתחלואי שיטת הקואליציה ההרסנית וכאלו תמצאו בכל עיר ובכל השלטון המקומי.

   

  שיטה שבנויה על "רק המשחד מנצח"

  שיטת הקואליציה הנוכחית, 15 סיעות ב-30 מושבים, לא מאפשרת לראשי הערים וראשי הממשלה, עם כל הכוונות והרצון הטוב, להיות ישרים ונקיים, לנקות אורוות ולמנוע בזבוזים. הם נגררים כבר במשא ומתן במערכת הבחירות לסחטנות מגזרית - "הסכמי תמיכה". מירוץ בין המועמדים מי משחד יותר. במקום לאסור הסכמים מוקדמים, זה הפך לפסטיבל שחד-כפי-יכולתך. לראשונה יכלו תושבי חיפה לראות את עומק הסחר-מכר העירוני. בניגוד לעבר הכל דלף החוצה, בין אם קליש רצתה בכך או לא. פעיליה של דגל התורה גדשו את אולם המליאה בישיבת הכרזת הסגנים. הם חשים שעת כושר. איש שלומם סחט את ראש העיר החדשה טוב טוב, והם מהלכים כעת כבעלי הבית. 3 אחוז מהציבור בחיפה ישלטו כאילו היו רבע או שליש מתושביה. הם מקיפים כחגורת צניעות את ראש העיר החדשה, מהלכים מאחוריה כשומרי ראש, מוציאים ומכניסים ללשכתה כבעלי הבית.

   

  תקציבי חוסר -איזון בשיטה כושלת

  אין זה סוד שטוב למגזרי הסחיטה שלא יהיו ראשי הערים. טוב להם שחמורו של משיח יהיה המגזר החילוני הנסחט. זה שמיוצג על ידי "שומרי הסטטוס קוו" המדקלמים סיסמאות נבובות בעודם נסחטים על "דו קיום" "עיר משותפת" ו"אהיה ראש העיר לכולם". סיסמאות אלו הן מסך העשן שבתוכו מחולקים תקציבי יתר ומשרות עודפות למגזרי הסחיטה. הכל כמובן בשם "תיקון העוול" או "ייצוג הולם". הסיסמאות הקבועות של המקופחים-לנצח. הערים שכבר נסחטו היטב, ירדו במדד הדירוג הסוציו-אקונומי, נקלעו לבעיות תקציביות ונאלצות לשדוד עוד "תקציבי איזון". חוסר האיזון המובנה בשיטת הקואליציה דורש להתאזן תקציבית על ידי שוד הולך וגובר של המגזרים היצרניים בחברה הישראלית עד שגבם של אלו יישבר והם ינטשו. תחילה ינטשו לישובים הומוגניים, קהילתיים וסגורים - נטולי מגזרים סוחטים. אלו עולים ופורחים ומציגים צמיחה יוצאת דופן ומאזני הגירה חיוביים של אוכלוסיה חזקה, הפלא ופלא. ואם גם המעוזים האלו ייפלו, יהגרו מכאן. וזו הסכנה הכי גדולה של שיטת הדמוקרטיה המעוותת והסחטנית של ישראל. כשכבר לא יהיה עוד את מי לסחוט.

  דרג את התוכן:

   תגובות (0)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   אין רשומות לתצוגה

   ארכיון

   פרופיל

   אייל - חיפה
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין