כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';
  0

  ואנחנו עם כל הזכרונות נעלמים (או: הנאלמים בחשיכה)

  6 תגובות   יום ראשון, 23/12/18, 12:19

  ואנחנו עם כל הזכרונות נעלמים

  ====================

   

  אנחנו זרם

  אנחנו תדר

  אנחנו קשר

  מנתיבי העפר

  למקדשי האש

  משבילי הזמן

  לפסגות נצח

  מהווה לעבר

  מעכשיו למחר

  מסוף לאיןסוף

  משקר לאמת

  מגוף לנשמה

  זכרון החיים

  בדברי הימים

  כמו היינו

  או אולי

  כך חשבנו

  חלקיקי אבק

  שיירי כוכבים

  רסיסי מתכת

  נשכחים

  נסתרים

  כמו היינו

  או אולי

  כך חשבנו...

  זרם תודעה

  תדר של אהבה

  קשר הבריאה

  = == = == =

   

  אחת שתיים.. אחת שתיים.. אחת שתיים, ניסיון.. ניסיון... שומע-ים???

   

  זה היה ביתי. בוקר של חמסין. הולך למערב. רוצה להיות נגן. אין לי זמן. הלילה לבד. דואט פרידה.. אומר לכם משהו? מזכיר לכם?! אולי את רוח הנעורים?! אולי את ימי הרוק הפרועים?! אולי את מסיבות שנות השמונים?! ואולי את מני בגר??? מני בגר - וואו, ברור!! גיבור גיטרה. אגדת רוקנ'רול!

   

  ''

  מני בגר: "לעולם לא מאוחר לרוקנ'רול". מאת: יעקב בר און | דבר (10.08.1981)

  לצפייה בכתבה מתוך אתר עיתונות יהודית היסטורית, לחץ כאן

   

  אז השבוע התארח מני בגר בתוכנית "הדו"ח היומי", תוכניתם היומית של יעל בר זוהר וקובי מחט (ערוץ רשת 13), ובין שאר הדברים שאמר בראיון, הביע את דעתו בצורה כנה וכואבת (דבר שלא הרבה יוצרים מעזים לעשות) גם על שיטת הפלייליסט השלטת בתחנות הרדיו: "אני הבנתי שהעסק פה עובד בצורה מעוותת ועקומה, אין מה לעשות. כאילו, כל השיטה הזאת של פלייליסט הרי זה משהו מעוות לחלוטין... כל התעשייה מונעת על ידי כמה לוביסטים ואנשי תקשורת ומספר קטן מאוד של יחצנים שפשוט תופסים את התעשייה בביצים". "אני לפעמים מדבר עם עורכי תוכניות שמע.. ואני שואל: מה קורה?... הם אומרים לי שהם מחוייבים לפלייליסטים האלה. הם לא יוכלים על פי טעמם לשדר מה שהם רוצים. מה שלא היה פעם". "אני הוצאתי 6 סינגלים חדשים מאלבום, שהוא ארוז אצלי באולפן באלפיי עותקים, שהתכוונתי להוציא אותו.. וזה לא מושמע...".

   

  ''

  צילום מסך מתוך הראיון של מני בגר בתוכנית "הדו"ח היומי", 18.12.18 (ערוץ 13)

  עריכת תמונה: יוסי פיקרק

   

  אז למי ששאל ולא יודע, מני בגר לא הגיע לשידור כאייטם נוסטלגי או באיזה קטע של פילר שנועד למלא זמן שידור - בגר עדיין פעיל, מופיע ברחבי הארץ ועושה מוזיקה שרלוונטית גם להיום והעכשיו. ולראיה - רק לפני כחודש הוציא שיר חדש, "המבול", עם הזמר מיכה ביטון (מילים ולחן: מיכה ביטון). ואיך זה שלא שמעתם עליו? וואלה, כי ככה עובדת המכונה-נ-נה. המ-א-שינה מרדדת ועוקרת, מצמצמת וטוחנת, משטחת ודוחסת וחותכת והורסת כל חלקה טובה של אמנות. כל רצון כנה ליופי ולמעוף. וליצירה. המ-א-שינה לא זוכרת... ושאף אחד לא יספר לכם משהו אחר. השיר הופיע ברשימת השירים, שעלו לדיון בתחנת כאן 88 בשבוע של ה-20.11 (לצפייה ברשימה), אבל על פי "חוות הדעת" של עורכיה לא נמצא מספיק ראוי לעלות לרשימת השירים הנבחרים של אותו השבוע ולהגיע לאוזני הציבור ולידיעת קהל המאזינים. ברשימת השירים, אגב, שעלו בשבוע שלאחר מכן - בשבוע של ה-27.11, השיר כבר לא הופיע כלל (לצפייה ברשימה). ז"א בתחנת כאן 88 נתנו לשיר החדש של מני בגר ומיכה ביטון שבוע אחד של חסד - אולי זכרו לו חסד נעורים? - בטרם העיפו אותו לכל הרוחות (טוב, חורף וגשם, אז הייתי חייב..).

   

  ''

  צילום מסך מתוך הראיון של מני בגר בתוכנית "הדו"ח היומי", 18.12.18 (ערוץ 13)

  עריכת תמונה: יוסי פיקרק

   

  ובואו, באותו הקשר, נאתגר אתכם - כמה שירים חדשים, לדעתכם, של אמנים ישראליים ותיקים (בואו נגדיר: דור שנות ה-60, פלוס פלוס), נכנסו לרשימת השירים הנבחרים של תחנת כאן 88 מאז החלה לשדר בחודש מאי 2017 (לידיעה, פרסום הרשימה הראשונה היה לפני כשנה, בתאריך 05.12.2017)? 
  טוב, נעשה לכם את זה פשוט - שניים. שני שירים בלבד. ש-נ-י-י-ם. האחד של חווה אלברשטיין עם שירה החדש, "ערב אחר", שיצא ממש בשבוע שעבר וזכה (ובצדק!) לחיבוק חם מכל תחנות השידור (לרשימת השירים הנבחרים מתאריך 11.12). השני - נתן כהן, הזכור מההרכב הנשמות הטהורות, עם שירו "מאחורי הכפתורים", שיצא השנה בתחילת חודש יוני (לרשימת השירים הנבחרים מתאריך 12.06). בין לבין, אפשר גם לציין את ערן צור, עמיר לב, אהוד בנאי, יזהר אשדות, משינה ורוקפור  - גם הם, ללא ספק, "שועלים ותיקים בתעשייה" - שהצליחו, "במקרה הטוב", להכניס שיר אחד לרשימת השירים במהלך השנה האחרונה. ואם שאלתם, אז ברשימה הלועזית המצב לא מזהיר הרבה יותר. בין שמות האמנים הותיקים הבינלאומיים אפשר לציין את מריאן הקדושה' פיית'פול, דיוויד 'ראש אחד' ביירן, אלביס 'קינג' קוסטלו, ופול, 'דה-איג'יפשן', מקרטני. בכל זאת - 'סר'.

   

  ומי, מבין הישראליים, לא צלח ועבר את הרף של 'בחירות העורכים' בתחנת כאן 88 (אחת מתחנות המוזיקה של תאגיד השידור הישראלי, ולהזכירכם, תחנת 88fm בעבר)? 
  אילן וירצברג, יוני רכטר, רמי פורטיס, אסתר שמיר, נתנאלה, מתי כספי, דני רובס, מיקי גבריאלוב, דויד ברוזה, שלומית אהרון, רבקה זהר, מזי כהן (בדואט עם פיטר רוט), אלי מגן, שרים הדודאים 2 (ישראל גוריון ואסף אמדורסקי), אלון אולארצ'יק. כ-ן. כ-ן. כ-ן. מאמינים?! אלה ויוצרים ותיקים נפלאים אחרים הוציאו במהלך 2017-18 שירים ואלבומים חדשים שלא זכו להיכנס לשום רשימת שידור. לפחות לא בשעות היום ("פריים"). מה שמוביל למסקנה אחת נחרצת וברורה: בתחנת כאן 88, כמו גם בתחנות הרדיו האחרות (גלגל"צ, רשת ג' וכו'.. וכו'), הפועלות באותה שיטה של פלייליסט - היו רוצים לשמוע, או נכון יותר, לא לשמוע - את היוצרים הותיקים. הם מעדיפים את היוצרים האלה, נכסי התרבות של כולנו, בשקט תמידי. בדממה. וזה במקרה הטוב.
  מותו הטראגי של הזמר גבי שושן, לפני כמעט 3 שנים (פבר' 2016), וזה, במידה מסויימת, הטרי יותר של יגאל בשן, לפני כשבועיים (דצמ' 2018), מעידים שנושא מצוקת האמנים הותיקים לא נמצא, אם בכלל, בראש סדר העדיפויות של גופי התקשורת בישראל. לפחות לא כמו הדיון, שמציף חדשות לבקרים את המדיה, בשאלה אם זמרים מזרחיים כן או לא מושמעים בפלייליסט של גלגל"צ (
  לכתבתו של רז שכניק, לציון 25 שנה לתחנה הצבאית).

   

  הפתרונים?? האמת, קשה לי להאמין שיהיו. מגיל עומר ואלדד קובלנץ, מראשי תאגיד השידור הישראלי, אני כבר לא מצפה לכלום. הביזיון הזה על ראשם והם לא יוכלו להסתיר אותו מאף אחד. את הדין - במוקדם או במאוחר, הם יתנו. זה בטוח. ואחרינו... המבול.

   

  -


  מכתב מציבור המאזינים הקורא לסיום תפקידם של גיל עומר ואלדד קובלנץ | Free88Fm

   

  ''

  ובמקום הראשון: דואט פרידה - גלי עטרי ומני בגר

  "משלנו" - מצעד הפזמונים העבריים של גלי צה"ל (07.01.1982)

  לצפייה מתוך אתר עיתונות יהודית היסטורית, לחץ כאן

   

  ========

  לצפייה בראיון המלא של מני בגר בתוכנית "הדו"ח היומי":

  https://www.facebook.com/dailyreport.reshet/videos/298613534101138

  לידיעה שיצאה לעיתונות על השיר "המבול":

  http://patiphon.co.il/music/whp6379JZL

  לארכיון רשימות 'בחירות העורכים' באתר כאן 88:

  https://www.kan.org.il/program/?catid=1133

  -- ----------------------- ------------------------- --

   

  ''

  מני בגר ומיכה ביטון - המבול

  [\]

  ''

  מני בגר ושימי תבורי - יהי רצון

  [\]

  ''

  גלי עטרי ומני בגר - דואט פרידה (גירסה בשפה האנגלית)

  -- ----------------------- ------------------------- --

  לסיבוב נוסף:

  [-] קורבנות הפלייליסט (תמר סוקניק | הארץ, 2006)

  לקריאת הכתבה, לחץ כאן

  [-] כל מה שרציתם לדעת על שיטת הפלייליסט של גלגלצ (איתי שטרן, רות פרל בהריר, גילי איזיקוביץ | הארץ, 2015)

  לקריאת הכתבה, לחץ כאן  

  [-] משבר גיל הארבעים - הכיוון החדש בפלייליסט: צעיר ושמח (יהודה נוריאל, רז שכניק | 7 לילות, ידיעות אחרונות, 2017)

  לקריאת הכתבה, לחץ כאן

  [-] אל תיקח אותי (או: הלא מובן מאליו) - על הדואט המשותף של מזי כהן ופיטר רוט (קפה דה מרקר)

  לקריאת הכתבה, לחץ כאן

   

  * ** * ** **

  ** ** * ** **

  י.פ. כל הזכויות שמורות 2018 © יוסי.פיקרק.

  דרג את התוכן:

   תגובות (6)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     24/12/18 17:48:

   צטט: פצצת אטום 2018-12-23 21:15:19

    

    

    

    

   פצצת אטום, הפצצת בלייק. רוב תודות.

     24/12/18 17:45:

   צטט: ~ ~ 2018-12-23 19:28:13

   אהבתי את החלק הראשון 

    

    

   ~ ~, תודה. שמח שאהבת. צריך לזכור שיש שני חלקים בתוך השלם...

     24/12/18 17:43:

   צטט: mr.unicorn 2018-12-23 18:49:08

   תודה! מני בגר הוא יוצר ענק איש רוקנרול בכל רמ"ח איבריו. הפתרון של דור הזמרים הותיק חייב להיות פלטפורמות כמו ספוטיפיי, אני למשל מזמן כבר לא מאזין לרדיו הממסדי וצורך את המוסיקה שלי משם. משום מה השירים החדשים של מני בגר אינם שם. ודרך אגב גם אלבום חדש שיצא באחרונה לדיוויד ברוזה לא קיבל תהודה כלשהי ברדיו הממסדי..

    

    

   mr.unicorn, מני בגר יוצר אדיר, אין ספק, וחבל שמתעלמים מדברים חדשים שמוציא. כמו גם מדויד ברוזה שנתת כדוגמא. אני לא בטוח שכל האמנים עדיין הפנימו שהרדיו המסורתי כבר איבד מזוהרו ושכולם במדיה ובפלטפורמות הדיגיטליות. זו עדיין לא סיבה שברדיו יתעלמו. תודה רבה על התגובה. 

     23/12/18 21:15:

   ''
   הוספת תגובה

     23/12/18 19:28:

   אהבתי את החלק הראשון 

     23/12/18 18:49:
   תודה! מני בגר הוא יוצר ענק איש רוקנרול בכל רמ"ח איבריו. הפתרון של דור הזמרים הותיק חייב להיות פלטפורמות כמו ספוטיפיי, אני למשל מזמן כבר לא מאזין לרדיו הממסדי וצורך את המוסיקה שלי משם. משום מה השירים החדשים של מני בגר אינם שם. ודרך אגב גם אלבום חדש שיצא באחרונה לדיוויד ברוזה לא קיבל תהודה כלשהי ברדיו הממסדי..

   פרופיל

   חלום קטן
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין

   ארכיון