כותרות TheMarker >
  ';

  David Avramov - Home-Made Tricks

  הערוץ מאפשר לכל אחד להנות ולהיות מתנדב בן רגע המסוגל להשפיע לטובה על כל חולה בעזרת לימוד טריקים
  ערוץ זה מאפשר לכל הצופים בו ללמוד לבצע טריקים שייחודם שימוש באביזרי יום יום ,הקיימים בכל בית.
  תהנו ותגרמו הנאה.
  כל הזכויות שמורות לדוד אברמוב

  פוסטים אחרונים

  תגובות (1)

  נא להתחבר כדי להגיב

  התחברות או הרשמה   

  סדר התגובות :
  ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
  /null/cdate#

  /null/text_64k_1#

  RSS
    31/12/18 19:02:

  תודה למככבים

  ייסורים

  1 תגובות   יום שני, 31/12/18, 15:19

   

  ''
  1.
  גרימת כאב, צער וייסורים
  2.
  התייסרות, סבל גדול

  הלכה

  פינת ההלכה: על מה באים ייסורים?

  על פי רוב, הייסורים באים בשל אחת משלוש סיבות

  לא תמיד ניתן לדעת למה באים הייסורים, ואין אנו יכולים לעשות חשבונות שמים. אבל אמרו רבותינו (ברכות ה.), שאם רואה אדם שייסורים באים עליו – יפשפש במעשיו.

  כי מרבית הייסורים באים מחמת העוונות של האדם. ומפני שרוב הצרות והייסורים הבאים על האדם באים בדרך כלל מפני אחת משלוש סיבות, על כן נפרט סיבות אלו.

   

  כפרת העוונות: כשאדם חוטא לפני ה´ יש שהעונש בא על האדם בעולם הזה, אם מפני שה´ יתברך חס עליו שלא להענישו בעולם הבא הנצחי, ששם העונשים קשים יותר, ועל כן מביא עליו ייסורים בעולם הזה, ואם מפני שרוצים לרמוז לו מן השמים לעוררו שישוב בתשובה לפני ה´, ואז ישוב לה´ וירחמהו. כי לא חפץ ה´ יתברך במות הרשע, כי אם בשובו מדרכו וחיה. ובכלל הייסורים הללו גם הייסורים הבאים על האדם מחמת עוונות שעברה נשמתו בגלגולים קודמים.

  ניסיון: טעם נוסף הוא, מפני שלעתים רוצה הקדוש ברוך לנסות את האדם. ועל כן בא לו הניסיון בדמות הייסורים, כמו שניסה הקדוש ברוך הוא את איוב בייסורים קשים לראות אם יעמוד באהבתו לה´, או שמא יבוא חלילה לדבֵר סרה כנגד השגחתו של ה´ יתברך בעולמו. ואם יעמוד האדם באותו הניסיון שבא לו – יסתלקו ממנו הייסורים, ותבוא לו טובה גדולה, בעולם הזה ובעולם הבא.

  איוולת אדם תסלף דרכו: והטעם המצוי הרבה מאוד לייסורים, בפרט בדורות האחרונים, והוא העלול ביותר להדיח את האדם מדרך התורה ויראת ה´, הוא בייסורים הבאים על האדם מחמת שגיאות שהוא עושה בעצמו בדרכיו עם עצמו ועם שאר בני אדם. ונכלל בזה למשל אדם שעושה ריב עם אשתו בכל יום ויום בבואו לביתו, שלא יוכל לטעון אחר כך לה´ יתברך שנתן לו אישה רעה שאינה אוהבת אותו, שהרי הוא גרם לעצמו את כל הרעה הזאת בהיותו עושה עמה מריבה בכל יום, עד שהיא אינה יכולה לעמוד במחיצתו. וכן אדם המתנהל בצורה משובשת בענייניו הכספיים עד שהביא עצמו לידי הפסד כל נכסיו, הרי שלא יוכל לטעון שה´ יתברך גזר עליו עניות, כי הוא הביא על עצמו את העניות. והסגולה הגדולה והטובה ביותר להינצל מן הייסורים היא עסק התורה ויראת ה´, וקבלת המצוות בדקדוק בלב שלם.

  כי כל המקבל עליו עול תורה, מעבירים ממנו עול דרך ארץ וייסורים, וישוב אל ה´ ויירפא עוונו, ויזכה להינצל מן הייסורים. וישמח בכל מה שיביא עליו ה´ יתברך עד יום מותו, שאז יבוא לפני בית דין של מעלה בכבוד גדול, כי זכה להתגבר על הצרות ולהתרומם מעל טרדות וחשבונות בני האדם. ועלה ונתעלה למדרגה גבוהה מאוד. אלו העושים באהבה והשמחים בייסורים שעליהם הכתוב אומר: "ואוהביו כצאת השמש בגבורתו"

  מתוך פסקי הגר"ע יוסף שליט"א באדיבות אתר "הלכה יומית"

   

  מיטל בוארון דוידי

  אין אדם בעולם שאין לו ייסורים. אבל למה הם באים?

  הרבה אנשים נכשלו רק כי הם לא ידעו כמה קרובים להצלחה היו כאשר ויתרו. אם אתה מבין ויודע שיש בורא לעולם, הייתכן שהוא יברא אותך על מנת להרע לך?

  אין אדם שלא עובר ייסורים.

  הדבר הכי חשוב שעל כל אדם לזכור שהוא בא לעולם הזה כדי לעבוד. כן, כן, באנו לעבוד! לתקן! לשנות!

  אומרים שאם היו מבטלים את קיומה של בריה אחת מכל האנשים שחיים ו/חיו בעולם מאז תחילת קיומו ועד היום, בורא עולם היה צריך לברוא את כל העולם מבראשית, היות שלכל בריה יש תפקיד מסוים ומדויק.

  כל בריה חשובה עד כדי כך שהעולם לא יכול להתקיים בלעדיה! על כן, עלינו להבין שיש לנו חלק בקיומו של העולם, יש לנו עבודה לעשות, והעבודה הזאת היא עבודה קשה, לעיתים קשה מאוד... אך כגודל הקושי, כך גודל השכר.

  לא קיים אדם בעולם שלא עובר ייסורים.

  לעיתים כדי לתקן את עצמך אתה חייב להתחיל מהתחלה, מלמטה.

  אם הבנייה של מבנה כלשהו מסורבלת ולא יציבה מספיק, חייבים לפרק הכל ולהתחיל מהתחלה, אחרת יבוא יום והבניין יתמוטט.

  לפעמים חייבים להתחיל מהתחלה. אז אתה מתמודד עם קשיים בחיים, ולא תמיד מכיר את הכלים שיכולים לעזור לך לעבור אותם, מה שגורם ליסודות של בניין חייך להיות רעועים ולא יציבים מספיק, עד כדי כך שאתה מרגיש שאתה עומד להתמוטט.

  אתה בטוח שאין לך הכוחות להתמודד, שהקושי הזה שנפל עליך בפתאומיות גדול עליך מדי, שאתה עוד רגע מרים ידיים, עוד רגע אתה מוותר על הכל, מוותר על החיים, מוותר על עצמך.

  שוכח דבר אחד שאם תזכור אותו תמיד, לנצח תהיה חזק:  אנחנו לא שולטים בעולם.

  זה אחד הדברים שהכי חיזקו אותי בתהליך התשובה שלי.

  תמיד חשבתי שהכול בידיים שלי, שאני מחליטה מה יקרה, עם מי ומתי, שהדברים צריכים לקרות בדיוק כמו שאני רוצה, אחרת זה לא מתאים לי.

  פשוט הייתי בטוחה שאני שולטת בעולם שלי.

  בכל פעם שמשהו לא הלך כפי שרציתי, הייתי מתאכזבת, בעיקר מעצמי.

  הייתי רואה בזה כישלון אישי שלי.

  אם משהו היה קורה בדרך אחרת ממה שאני רציתי שיקרה, הייתי מפרשת את זה כתבוסה, ורודפת את עצמי על זה תקופות ארוכות, מאבדת את האמונה שלי בעצמי, את הביטחון.

  גרמתי לעצמי לשכוח את כל מה שטוב בי וראיתי רק את הרע, את הנפילות, את המלחמות בהן הפסדתי.

  אנחנו לא שולטים בעולם! לא מעט פעמים אתה רוצה משהו, ובפועל קורה אחרת, אבל ביום שתבין שזה לא בידיים שלך, שאתה לא מחליט אם זה יתגשם או לא, שיש מישהו אחר ששולט בעולם והוא מחליט מה יקרה לפי מה שהכי טוב בשבילך, אז באמת תצא לחופשי!

  לא קיים אדם על פני האדמה שלא מתמודד עם ייסורים, כל אחד והתיקון שלו.

  אחד בפרנסה, אחד בזיווג, אחד בילדים, אחד בבריאות. אין אדם שחי חיים מושלמים (גם אם יש כאלה שלמראית עין נדמה שיש להם הכל – אין דבר כזה שאין ניסיונות).

  אם אדם מבין שהוא בא לפה כדי לתקן את עצמו, הגיע לעולם הזה כי יש תכלית לבריאה שלו, מבין שיש לו תפקיד בקיומו של העולם, אז הוא מבין שכדי להגיע לפסגה הוא חייב לטפס גם כשחם וגם כשקר, גם כשכואב וגם כשנדמה שאין עוד כוח להמשיך.

  דווקא שם צריך להחזיק מעמד, דווקא שם לא להישבר, לא לוותר.

  הרבה אנשים נכשלו רק כי הם לא ידעו כמה קרובים להצלחה היו כאשר ויתרו. אז דע, אחי היקר, שכשהקושי גדול, הכאב עצום, הניסיון קשה ובכל זאת אתה מקבל את זה באהבה – אתה הולך להרוויח את המתנה הכי גדולה בחיים שלך. רק תחזיק מעמד! תעמוד בחושך, ואני אתן לך את האור!

  לא קיים אדם שלא מקבל ייסורים בעולם הזה.

  אבל התשובה לכל הייסורים בעולם – זה לקבל אותם באהבה!

  אם אתה מבין ויודע שיש בורא לעולם, הייתכן שהוא יברא אותך על מנת להרע לך? אם אתה יודע שיש בורא לעולם, שברא אותך ומחיה אותך בכל רגע, אוהב אותך כאילו היית בנו יחידו, האם יש אפשרות להעלות על הדעת שהוא יפגע בך?

  אז אם אתה יודע את כל זה, אתה כבר יודע איך להתמודד עם הייסורים, כי אנחנו קוראים לזה כאב, אבל זו בעצם תרופה... התרופה לאותו דבר שיש בנו שדורש תיקון, וללא ה"כאב" הזה – לא נצליח להתרפאות.

  אז הייסורים האלה, הכאב העצום שאתה מרגיש – קבל אותו בזרועות פתוחות, חבק אותו באהבה, כי הוא יהפוך אותך להיות מה שאתה יכול להיות, אם רק תעז לתת לעצמך להגיע לשם, וזה הכי גבוה שאפשר!

  אם אתה שואל: "למה עשית לי את זה, בורא עולם?", סימן שאתה בכלל לא מכיר אותו, את הגדולה שלו, את החכמה שלו, את האהבה שלו אליך!

  סימן שאתה לא מבין שהביטוי "הכל לטובה" זאת לא סתם קלישאה, זאת האמת היחידה! לעיתים אדם חייב לזרוק את השכל, לא לתת לשאלות שעולות בתוכך או בסביבתך להפיל אותך, אותן שאלות שרוצות תשובות על הסבל, על הקושי, על האובדן, על החוסר.. זרוק אותן! הן לא מועילות לך לדבר, אתה לא יודע הכל, אנחנו חיים בהסתרה מטורפת! לא יודעים ולא רואים הכל, אבל זה שמחיה אותנו, אותו אבא מושלם שאוהב אותנו ללא גבולות, זה שמחליט מה תקבל ומה יילקח ממך, מה יהיה ומה עדיין לא הזמן שלו להגיע, הוא יודע הכל. הוא רואה הכל.

  הוא רוצה לתת לך, הוא רוצה לרפאות אותך אבל לעיתים הוא חייב לתת לך איזה ניסיון, לבדוק האם אתה אוהב אותו באמת, האם תבכה לשמיים על מר גורלך או שמא תרים את הראש ותגיד: "אבא שבשמיים, עכשיו כואב לי, אבל לא אשכח לך את כל מה שנתת ועדיין נותן לי בחיים שלי! אז מה, כואב לי עכשיו, זהו? אשכח לך את הכל? לא אשכח לך לעולם!".

  בורא כל העולמות שולח אלינו ייסורים כדי לעזור לנו להיות חזקים יותר, כדי לגרום לנו למצוא בתוכנו את האוצרות המדהימים שהוא העניק לנו כדי להתמודד, וכך לגדול ולהתפתח, לזכך את נשמתנו.

  הייסורים ממרקים! בורא עולם לא רוצה שתסבול, הוא רוצה שתהיה שמח, אך לעיתים כדי להגיע לשיא, חייבים לעבור דרך שיש בה הרבה מהמורות ובורות.

  זה בידיים שלך, האם תעבור אותה בעצבות ובבכי, או שמא תבחר לעבור אותה בהכנעה ובשמחה, בידיעה שהיא מובילה אותך אל המקום הכי גבוה שאתה יכול להגיע אליו.

  ''


   

  באים עלי יסורים . מה התפקיד של הייסורים האלה ??

  קישור

   


  דרג את התוכן:

   ארכיון

   פרופיל

   תנועת כמוך
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין