כותרות TheMarker >
  ';

  הגירוש מגן-עדן

  ידוע שעיקר האמונה היהודית נעוץ בקיום עולם הבא על כל הנגזר ממנו: גן-עדן, גהינום... מי שעושה מצוות, קונה לו לאחר 120 מקום טוב בגן-עדן, ואבוי למי שעושה רע ומה שמצפה לו בעולם הבא... מאידך, רואה האמונה היהודית בעולם הזה כפרוזדור, היינו כמעבר זמני שמשמש את האדם לתקן בו את מידותיו ולקנות בהם את חייו האמיתיים והנצחיים בעולם הבא.

  אם כן, "עולם הזה" הוא מרחב "החיים הזמניים" של האדם, "עולם הבא" הוא מרחב "החיים הנצחיים", כאשר "המוות" (הסתלקות האדם מהעולם הזה) מפריד בין שני העולמות. זו כאמור עיקר האמונה של הדת היהודית ושל עוד דתות; ומי שכופר בעיקרים האלה - כופר בעיקר.

  נכנסנו כבר למאה ה-21, ימי הביניים מאחורינו. הדמוקרטיה היא בשורת העידן המודרני והביאה עימה את חופש הדעה והאמונה: כל אדם באמונתו יחיה... כלומר זה לא ביג דיל לכפור היום בקיום אלוהים או בקיום עולם הבא; אף אחד לא יעלה את הכופר על מוקד, ואפילו קיימת האפשרות להיות נאור וכופר וכשר ויהודי למהדרין; בחר באחת הקומבינציות, כולן תקניות.

  דווקא בגין הפתיחות הזאת, עלה קרנו של מוטיב ההגיון ומילא את מקומה של "האמונה העיוורת": אני מאמין כי אמונותי נגזרת מההגיון. גם הכופר לא נותר חייב והטעים את דבריו בהגיון ובשכל הישר.

  פירצה נפרצה בדת היהודית - קוננו חכמינו את העת החדשה והתקוממו על פיתחון הפה שניתן לכופרים בשם ההגיון וגרורותיו... אולם גם עליהם לא פסחה הפתיחות, ומוטיב ההגיון חדר גם לחדרי חדריהם. הם נזכרו לפתע שעיקרי הדת היהודית מבוססים גם הם על ההגיון ועל השכל הישר, ואם כן מדוע להשאירם חבויים בתוך ארבע אמות האמונה העיוורת! הבה נוציא את מוטיב ההגיון אל אוויר העולם ונראה אותו לכול! שכל העולם יידע על מה מבוססת האמונה היהודית, וכל יהודי יידע מהי דתו ועל איזה בסיס היא עומדת. מהפירצה המבורכת הזו יצאו ביאורים ודרשות עם ניחוח שונה המסבירים איך למה ועל מה... מהפירצה הזאת יצאו הרבה רבנים והצליחו בעזרת הקוד החדש של ההגיון לחדור אל מודעות האנשים ולדבר אליהם בגובה העיניים... זהו מקור המספר העצום של החוזרים בתשובה דווקא בעידן הפתיחות זה.

  מהפירצה הזאת יצא גדול המחזירים בתשובה הרב אמנון יצחק, נפתחו תחנות רדיו דתיות, ועידן האינטרנט נפל בזמן... ההגיון והשכל הישר יצאו לאוויר העולם לאחר שנים של מסתור. האור הצפון בדת היהודית יצא לדרך.

  מהפירצה הזאת ביקשתי גם אני להשקיף על דתי היהודית, על דת אימי ואבי ודת ילדי. פתחתי את תורתי, את תורת אימי ואבי ורבותי, ועמדתי על ההגיון והשכל הישר פנים אל פנים; שם ראיתי עד כמה מאסה התורה במושג האמונה העיוורת, ועד כמה ביקשה להרחיקנו מנגררותיו.

  אבל ראיתי שם דבר אחר הרחוק שנות אור מהאמונה היהודית המקובלת שגדלתי עליה אני ואבי ומורי ורבותי. ראיתי בפרוש שגן-העדן הוא היקום שאנו חיים בתוכו, ולא צריך למות בשביל להכנס אליו; נהפוך, מי שנשאר מחוץ לשערי הגן קורס ומת. כלומר, גם בתעודת הפטירה של משה רבינו נכתב- "הנ"ל נפטר כי יצא משערי גן-עדן בכוחות עצמו ולא הצליח להחזיק מעמד מעל ל-120 שנה בחוץ". גם אבותינו אברהם יצחק ויעקב נפטרו מהעולם מאותה הסיבה, ואת תעודת הפטירה הציגה התורה לעיני כל באופן המפורט והברור ביותר, למען נראה ונלמד ונפנים...

  פתחתי את התורה וראיתי עד כמה התרחקה היהדות מעיקרי הדת היהודית, דורות על דורות... כה התרחקנו מתורת משה בן עמרם. כה כפרנו בעיקרי הדת הזאת, לאורך דורות ודורות... במאמר להלן אני עתיד להביא את נוסח העיקרים כפי שהופיעו בתורת משה, שהוחלפו בטיפשות ובמצח נחושה על ידינו.

  תגובות (0)

  נא להתחבר כדי להגיב

  התחברות או הרשמה   

  סדר התגובות :
  ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
  /null/cdate#

  /null/text_64k_1#

  אין רשומות לתצוגה

  מבט מפוכח על תיקי נתניהו

  0 תגובות   יום שישי , 4/1/19, 18:12

  תיקי נתניהו, בניגוד לדעה הרווחת, נחלקים לשלושה ראשים לא ארבעה: שם האחד אישי, שם השני צוללות, והשלישי מוזס & אלוביץ'            

   

  La imagen puede contener: una o varias personas y personas sentadas

                                                            -          -          -

   

   

  בניגוד לנהר התנכי היוצא מעדן להשקות את הגן ונפרד לארבעה ראשים, תיקי נתניהו עם עשרות האפסים המעטרים אותם אינם נפרדים מאותו נהר ואינם משקים את אותו הגן. אברמוביץ' כשמזיז את ידו מעלה מטה, גיא פלג כשמקבע את הראש לבל יזוז ויחבל בדיווח הדרמטי וגם יונית כאשר מרימה גבה באנקה סקסית לקדם את התדהמה- כולם יחד וכל אחד לחוד מתכוונים לאותו הנהר והגן, אך תנועת הגוף הדרמטית של נבחרתנו הלאומית תעיד אולי על פני הדברים אך לא על בטנם. כולם מתכוונים לנהר השחיתות הנפרד מגן עדן להשקות את נהר השוחד, ועוד נהר ועוד נהר, אולם השקפות משכילות אלו מאירות אמנם את פני הדברים אך לא את בטנם. לא קשה לנחש כי אף מח' ההמלצות של להב 433 והפרקליטים שליוו את הפרשות וסידרו את אפסיהן- רואים עין בעין את אותו נהר עם מערכת אחידה של השקיה: ונהר השחיתות יוצא מבלפור להשקות את הגן האסור, ומשם יפרד והיה לארבעה ראשים: שם האחד שוחד, שם השני שוחד, וכן השלישי והרביעי.

   

  לאמיתו של דבר תיקי נתניהו נחלקים לשלושה ראשים – לא ארבעה: שם האחד אישי, שם השני צוללות, והשלישי מוזס & אלוביץ'.

   

  השמפניה הוורודה וחמגשיות שרה נתניהו שפעלה להשיגן במרמה ועשרות אלפי השקלים שהזוג נתניהו שילם על ארוחות חמות, הם עניין משפחתי של משפ' נתניהו ואין לאיש רשות להכנס לסלונם המשפחתי או לנעוץ את עיניו בתוך הצלחות שלהם, גם לא משלם המיסים שמכיסו נלקחו הכספים תמורתם. כך הגלידות כך הסיגרים המתנות הטובין וכל המרעין בישין.

   

  שופט מחוזי שמדינת ישראל וכל אזרחיה ממנים אותו, פונים אליו בשם כל אזרחי המדינה ואומרים לו בזה הלשון מילה במילה: אתה הולך אדוני לעסוק בדיני נפשות ולדון אותנו לחיים ולמוות, אנו מפקידים בידיך סמכות ואשראי אינסופיים- יכלה הזמן ומימדי הסמכות והאשראי שהופקדו בידך לא יכלו אבל נא אל תטעה במהותם; הסמכות והאשראי שהופקדו בידך הם לא הכוח ושיקול הדעת הבלתי מוגבלים כי אם ההכרה כי אין בידינו, אנו ששמנו את השרביט בידך, את היכולת לבדוק אותך או לשימך במבחן.

   

  שופט יכול להיות חשוף למאמר בעיתון או באתר אינטרנט שישפיע מהותית על שיקולו, לדעה עיתונאית שתקבע את גורל הנאשם שלו, לסרט קולנוע שיעצב את נקודת ראותו לתיק שבידו. שופט בשר ודם יכול לקבל שוחד בצורת חיוך ובסוגים שונים של מטבעות אנושיים, וביכולתו להחזיר את השוחד שבעתיים באותו סוג של מטבע. אנו מודיעים לו בפירוש וקבל עם ועדה כי לעולם נבדוק את כליותיו והאמון שהענקנו לו תמיד יישאר למפרע. הבה נשווה איפא את מהות הסמכות והאשראי שהופקדו על-ידי העם בידי ראש ממשלה, ואת ההכרה כי באמת ובתמים אין בידינו את הכלים לבדוק את כליותיו או לשימו במבחן, זאת לאור הנדבכים הכפולים והמכופלים הכל כך סותרים שחשוף להם ראש הממשלה. ואתם רוצים לבדוק את הסיגרים שקיבל ואת סוג האוכל שהזמין ומקורו. על זאת נחקקו צמד המילים הגאוניות באנגלית: (come on).

   

  ולנהר השני 'צוללות'. מוצא לציין כי אינני מכוון דווקא לפרשת הצוללות וכמו כן לעיל לסיגרים וחמגשיות, הם בסך הכל אב טיפוס עבור אינספור תיקים ברוך השם העומדים באותו נדבך. אל הנהר השני איפא ועליו אין באמתחתי הרבה מילים. ישראל שברה את קופת החיסכון והלכה לקנות עם הכסף צוללות. בדרך הכירה בני עוולה שעשו עליה קופה בתנועה סיבובית, ניצלו אם תרצו את התמימות שלה. זה מבזה ומעליב וצריך לעשות בדק בית ולנקות את האורוות מזבל אנושי זה. נחמתי היחידה לאבלים המרוסקים: הראו לי בית שאין בו זבל.

   

  "מקורבים. הם היו אנשי נתניהו"- צעקו כותרות העיתונים והלוביסטים של צדוקי ישראל ואני במברק ששלחתי להם: "וואלה!". רק טבעי כי לראש הממשלה ישנם מקורבים ומספרם כחול הים בטיילת ת"א. ודודים ובני דודות ומכירים מאשתו הראשונה, השניה, רק שרה לא קשורה הפעם. שמא כן?

   

  התיק השלישי הוא התיק האמיתי והמרכזי במאמר שלי לפחות. זה הנהר היחיד שיזרום איתו בסופו של יום לכלא. אין ספק כי נתניהו עשה החלאפות עם מוזס ואלוביץ', ביקש מילה יפה וכנראה שילם עליה במטבעות ממשלתיים. כאן הוא נפל נקודה. הוא ישלם על זאת וכנראה ילך לכלא. הוא עשה את מה שהיה פעם מובן מאליו ולא לפני הרבה שנים, ההבדל כי היום מוטלת אגרה על 'מילה יפה' ופעם היו צוחקים מבדיחה כזו. לשלם? על מה? ממתי משלמים על תצרוכת עצמית בחנות המפעל של בעל הבית! הצחקתנוני. התקשורת היא אנחנו, היא הקול שלנו, היא השוט והשרביט שבידינו, היא הראי של מדינתנו. היא אנחנו. המעניין הוא כי עד היום המשוואה הזאת חיה ובועטת: התקשורת היא אנחנו. אם נגיד ב- 9 באפריל ייפול ברד באילת והשמאל יחזור לספסלים הקדמיים של הכנסת, הבדיחה שסיפרתי לעיל תשוב להצחיק עוד כמה אנשים.


  דרג את התוכן:

   ארכיון

   פרופיל

   אלברט שבות
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין