כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';
  0

  רבותי, בחירות

  0 תגובות   יום שבת, 12/1/19, 14:26

  נו יאללה. כולכם מדברים על זה, אז גם לי מותר.

   

  ''

   

  אבל האמת? שזה מצחיק אותי הדיבורים המוגזמים והמנופחים על הבחירות המטופשות הללו. חבר'ה, די. תרגעו. בלי קשר לדעות פוליטיות או לא פוליטיות. אתם באמת מייחסים אל הבחירות האלה יותר מידי משמעות. כאילו זה כל כך משנה אם למרצ יהיו 5 או 6 מנדטים, או אם בנט יגנוב מנדט לביבי או לא, או אם גבאי מתישהו יחזיר לעצמו את השפיות או לחשוב מה דעתו של גנץ לגבי כל זה אם בכלל הייתה לו דעה לגבי משהו אי פעם. 

   

  אז לא. זה לא משנה. זה משנה, כן, עבור אנשי התקשורת שמחדירים בכם את המסרים הללו יום יום, אבל היי - הודעה דרמתית - זה לא כל כך משנה. אתם חושבים שאם יהיה, לצורך העניין, איחוד גדול בשמאל, לפיד וגנץ יהללו יחדיו אל הניצחון ויבנו ממשלה כלשהי, הכל ישתנה? נו ברור! מחירי הדיור יזנקו לרצפה, הכנסת תתמלא בדגלי להט''ב, נגיע להסכם שלום עם הפלסטינים כשנשב על מופלטה ומפת שולחן מאויירת בהשראת גבולי 67 והכל יהיה טוב ויפה. זה לא יקרה.

   

  זה לא יקרה כי באמת שאין יותר מידי משמעות למי שיושב שם. אתם כל כך בטוחים שלאנשים האלה יש אידיאולוגיה. אתם כל כך תמימים בדעה ההיא, הזוטרה ההיא, שלאנשים כל כך איכפת מכם. זה מצחיק אותי. לא איכפת לאף אחד מכם. כאילו, כן, איכפת, במידה כלשהי, מכולם, אבל לא ברמה שהם יקרעו את נפשם בשביל שיהיה לכם יותר טוב. ואם איכפת להם מכם, תדעו לכם שאיכפת להם יותר מדבר אחר, וזה, כמובן, מעצמם. 

   

  כי אם כבר מעלים את השאלות הנכונות, בואו נשאל את זה - איפה השמאל? האם השמאל אצל מר ''אבי גבאי השמאלנים שכחו להיות יהודים''? או אצל תמר זנדברג ''שיקרתי אבל התנצלתי אז זה בסדר''? או, או! אצל מר ''יאיר לפיד אבל אני קשוח יותר מביבי בנוגע לחמאס!!''

   

  אין שמאל. תפסיקו לעבוד על עצמיכם שיש שמאל. הממשלה הנוכחית או הבאה או מה שזה לא יהיה נופלת על מטבע אידיאולוגי אחד בלבד - מטבע הנרציסטיות. מי הבחור הנרציסטי הבא שישב על הכיסא (אם יתחלף) ויוכל להחליט החלטות נרציסטיות שיגרמו למצביעיו הנרציסטיים להיות מרוצים יותר. זה הכל. זה משחק של מונופלים. זה האחד שיקבל את התפקיד שמעניק לו הכי הרבה במה ונוכחות, והאחד שיעשה הכי הרבה רעש במליאה. זה הכל. באמת שאתם מייחסים לזה יותר מידי חשיבות.

   

  * * * 

   

  רוצים לדבר פוליטיקה? הנה. אז למה, בעצם, לא משנה לעזאזל מה תהיה חלוקת המפה הפוליטית של ה-שמאל-מרכז-ימין-ימין קיצוני-שמאל קיצוני - מרכז נוטה לשמאל שנוטה לימין- ימין נוטה לתפילין וכו'? 

   

  הבעיה היא מאוד פשוטה - ישנה חלוקה פוליטית שמייצגת את טווח ארץ ישראל, ואת הטווח הזה מייצגים שני פלגים, הדתייים והחילונים. אתם כולכם יודעים את הקלישאה הפשוטה שלצערנו נכונה, ''איפה הכסף'', הכסף נמצא אצל הדתיים. לא בקטע רע, בשביל ליישם את דרכם הם באמת צריכים כסף. לישיבות התיכוניות, העל-תיכוניות, הגבוהות, לימודי התורה, וכו'. ישיבות זה דבר שמצריך הרבה כסף. בתור אחד שבא משם, אני יכול להגיד בכנות שלא משנה מה נותנים זה פשוט לא מספיק, כי ישנם כל כך הרבה במפעל הרובוטי של לומדי הגמרא שם. 

   

  אז כן, כל הכסף הולך לשם. הפלגים נורא קיצוניים אחד מהשני - אתם לא תוכלו להעביר חוק שיקרא ל''נישואין להט''בים חוקיים'' כי יש שם - דתיים. אתם לא תוכלו להעביר חוק שיצדיק פונדקאות עבור שני הורים גאים, בגלל, איך לא, הדתיים. אתם לא תוכלו להעביר חוק שיאזן את התקציב בין קצוות החינוך השונים ולמען הרווחה וכולי, בכלל, כמובן, הדתיים. זה משחק של כסף. זה משחק של אידיאולוגיה. 

   

  לא תהיה ממשלה ללא הדתיים וכולנו יודעים את זה. תנסו לקחת דף ועט ולבנות כל מיני קואלציות (לכיף שלכם, חובבי המתמטיקה בניכם) ותראו ששום ממשלה לא תצליח להרכיב קואלציה ללא הדתיים. (לא שזה משנה, ביבי יזכה בכל מקרה וכו')

   

  אבל אתם יודעים מה כן יכול לקרות? בעולם אוטופי כלשהו, שכולנו חושבים עליו אבל כבר הפסקנו לדמיין? שנשלים עם המצב. כן, נו, ביבי יהיה ראש הממשלה וכל זה. הכל טוב. אף אחד לא סובל אותו, גם לא הימנים, תאמינו לי, אבל באמת שנכון לעכשיו אנשים מהפלג הימני לא מוצאים ברירה אחרת שתתן את הקונטרה עם הקול המאיים והמסוקס והחזות האינטלגנטית שתוביל אותם.

   

  אבל אם, רק אם, נוכל ליצור ממשלה. ממשלה ללא החרידים. ממשלת אחדות, בה כולם, אבל כ ו ל ם, ישבו ללא הפלגים הקיצוניים. כלומר, בלי בנט, בלי שקט, בלי סומטריץ', אלא כל מי שאנחנו, המתונים, מאמינים בו - גנץ, גבאי, לפיד, כחלון, וכל החבר'ה. כל מי שנלחם בביבי, יחד עם, איך לא, ביבי. זאת הדרך היחידה.

   

  כולכם מנסים לשנות את הפוליטיקה מבחוץ מבלי להבין ששינויים אמתיים נעשים מבפנים. אם באמת איכפת לכם מהמדינה, אתם לא תלחמו במשחק הנרציסטי שלהם בו המחליט הוא ''מי יושב על הכיסא'', אלא תשחקו את המשחק באמת, בחכמה, מבפנים. הליכוד מפלגה שכולנו שונאים, אבל היא לא מפלגה דתית. היא גם לא מפלגה שיש לה אינטרס כלשהו למנוע מכם לקבל את התקציב שלכם, את הבית שלכם, או את תנאי החיים הראויים לכם. היא נאלצת לעשות את זה, כי פעם אחר פעם אנחנו נותנים להם לשבת עם הדתיים וההרסניים והקיצוניים מכל הצדדים, ומה קורה? קורה מה שקורה. אנחנו יצרנו את המצב בו הממשלה נהפכה לפלג ימין ופלג שמאל, ואנחנו אלו שמפסידים, כי אנחנו לא יודעים לנצח מבפנים.

   

   

  בואו אני אזכיר לכם מספר דברים. הימין בימיו הטובים לאורך ההיסטוריה ידע היטב לפנות התנחלויות ולעשות שלום כשצריך. הימין בתקופותיו הטובות גם ידע ליצור כלכלה משגשגת ולהביע אווירה של נוחות בקרב כל השונים למניהם. ההבדל הוא לא הטייטל של המפלגה, ''ימין'', ''שמאל'', אלו כבר מזמןןן לא באמת מה שהם. מה שמשנה זה הממשלה כולה, מה שאנחנו יוצרים. 

   

  אם אתם רוצים שיהיו לנו שוויון זכויות בין להט''בים לסטרייטים, שוויון בין דתיים לחילונים, שוויון בשכר, מציאות בה אנשים חיים באופן קל יותר ושוויוני יותר, סיכוי להתקדמות לעבר הסכמי שלום וכל שאר הדברים שאנו שואפים אליהם כמדינה מתוקנת - תפסיקו לחשוב מי יושב על הכיסא. זה לא מה שישנה עבורכם. מה שישנה עבורכם, לעומת זאת, זה מי ישב לצד ההוא שיושב על הכסא. ביום בו העם ינצל את העוצמות והצעקות שלו למציאות בה זנדברג יושבת ליד ביבי במקום לצעוד ''רק לא ביבי!!'' אולי ייעשה השינוי. בינתיים? תתחילו להניח תפילין, אולי תקבלו כמה אגורות על זה. 

   

  (כל הנאמר לא נועד לפגוע באף אדם, אינני מבין בפוליטיקה בכל מקרה, תודה) 

  דרג את התוכן:

   תגובות (0)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   אין רשומות לתצוגה

   ארכיון

   פרופיל

   זאב גרשטיין
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין