כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  Why Women Live Longer Than Men

  The fact is that women live longer than men. The reason is a multi-parameter of various factors, some of which are biological, psychological and social related. This paper is an attempt to bring together some of the factors based on published studies and to suggest new directions for further research, which may explain the longer life spans of women over men.


  http://www.imexco.com/Women+Men.doc  0

  ממשלות, טרור וחדשות כזב.

  1 תגובות   יום ראשון, 20/1/19, 15:24

   

   

  ממשלה של העם, על ידי העם, למען העם, לא תאבד מן הארץ.

   

  למרבה הצער, אותן המילים והמטרות טרם יושמו וכנראה לעולם לא ייושמו. ישנם אינטרסים רבים מדי המעורבים בהקמת ממשלה אידיאלית שכזו. יותר מדי אגו, דעות קדומות ואינטרסים כלכליים, חברתיים ורבים אחרים הסותרים אחד את השני, מעורבים במרכיבים הבסיסיים למיזוג ממשלה כזאת. אולי זה צריך להיות כך בשם הדמוקרטיה וחופש הבחירה, ואולי לא מגיע לאנשים, לעם, ממשלה אידיאלית שכזו.


  הבעיה העיקרית היא יצירת האיזון הרצוי בין כל האידיאלים והרצונות הללו. שתי האפשרויות הקיצוניות הן ממשלה עם יותר מדי כוח וממשלה חלשה ומפולגת שאינה מסוגלת לקבל החלטות מכריעות.


  ממשלה או ארגון עם מספיק משאבים יכולה לעשות כמעט כל דבר. לא רק זה, הם אפילו יכולים להצדיק את מעשיהם בפומבי בשם שימור והגנה על הדמוקרטיה.


  הם יתמכו במעשיהם, שעשויים להיות בלתי חוקיים, בלתי מוסריים או אפילו פליליים והכול בשם הצדק, למען העם והאומה.


  כדי לאזן בין חברה פתוחה לחלוטין שבו הכול שקוף, גלוי וידוע לכולם, לבין חברה סגורה שבה פעולות ומידע מסוימים ידועים רק למעטים, היא משימה קשה מאוד.


  "אנשים לא צריכים לדעת הכול," ייתכן ויש לטענה זו הצדקה במקרים מסוימים. סקרים הוכיחו שמצב הרוח של אנשים ניתן להשפעה בקלות והם ישנו כיוון עם הזמן ובהתאם לאירועים ופרסומים מסוימים.


  ממשלות יכולות, אם הן רוצות, לחסל קבוצות או יחידים, אם לדעתן הם מביעים עוינות או מתנגדים למדיניותן. השימוש בחדשות כזב או Fake News הנו נרחב בכול העולם.

  חיסולו של מחבל או יריב פוליטי הוא קל להשגה כפי שהוא קל להסתיר זאת מהציבור. המוות או ההיעלמות של אנשים כאלה מוסבר תחת קטגוריות כגון: סיבות טבעיות, תאונות, אשפוז נפשי או מוות במהלך ניתוח חירום.


  כל הסוכנויות, הלא רשמיות והרשמיות, כגון: ה-CIA, ה-MI5/6, הקג"ב והמוסד, עשו ויעשו את זה בשם הביטחון הלאומי.


  ההסבר הציבורי הפופולארי עשוי להיות: "על מנת להגן, לשמר או אפילו לאכוף את הדמוקרטיה." במקרים מסוימים פעולות אלה עשויים באמת להיות מוצדקות, הבעיה היא היכן לשים את הגבול. אנשים רבים נעלמו ברחבי העולם בשם הביטחון הלאומי.


  השימוש במעטה של ביטחון לאומי במטרה שלא לחשוף פרטים מסוימים, או לכלוא אדם לא רצוי באופן סודי, מנוצל לעתים קרובות מדי על ידי ארגונים ומדינות רבות.


  ממשלות פועלות בעיקר בשלוש רמות. רמה ראשונה היא הרמה הנקייה של פעילויות השמורות ומיועדות לראשי מדינות ולדמויות פוליטיות החשופות לציבור. הרמה השנייה נמצאת בתחום האפור.

  זה תחום פעילות לא אתית, מריח רע, אבל עדיין חוקי. הרג, חיסול, וזיופים שונים הם חלק מהרמה השלישית.


  בדרך כלל, "אנו העם" חשופים לרמה אחת ומדי פעם לרמה שתיים, אבל לעתים נדירות ישנה חשיפה לרמה השלישית. אומנם בשלב מסוים יש פרסומים כאלה ואחרים על אירוע חריג וברוב המקרים אין אנו יודעים בוודאות את פרטי האירוע הנכונים ואת פרטי המבצעים. דוגמה לפעילות ברמה השלישית היא פרשת ג'ראלד בול, מהנדס הקנדי שפיתח את ה"בבילון" או ה-"תותח-על" שהוא ארטילריה ארוכת טווח עבור הממשלה העיראקית. בול חוסל בבריסל, בלגיה במרץ 1990.

  זה די מעניין לשים לב להתפתחות השפה בכל קשור לשימוש במושגים הנכונים מבחינה פוליטית. מכבסת המילים מרתקת ביותר. מונח כמו "טרוריסטים," או "לוחמי חופש," "גרילה," "רצח פוליטי," או "סילוק מהשלטון," הכול תלוי עם מי אתה מדבר ובאיזה צד אתה שואל את השאלות.


  ארה"ב היא מעצמה בעלת נוכחות ומעורבות ברחבי העולם ובדרך כלל היא מהווה גורם מייצב. אזרחים אמריקאים רבים לא מבינים את החשיבות של תמיכתם במדינות מסוימות ובו בזמן מדינות נתמכות רבות פשוט שונאים את נוכחותם.


  כדי להבין טוב יותר את האמור לעיל, ננסה לדמיין עולם ללא מעורבות אמריקנית. נניח כי ארה"ב אינה מעצמה או שהם התפתחו מאימפריה לרפובליקה רגילה המתעניינת בעיקר בענייניה הפנימיים.

   

  כיצד היה העולם נראה בלי מעורבות אמריקנית?


  נפט הוא אחד ממקורות האנרגיה העיקריים של רוב המדינות המודרניות המפותחות. בארות הנפט היו מהסיבות העיקריות למלחמות וגם לפלישת סדאם חוסיין לכווית. זה לא היה בגלל סכסוך טריטוריאלי, אלא בגלל מקורות הנפט.


  האמריקנים הם מצרכני הנפט הגדולים, כך שזה ברור למה האמריקאים היו מעוניינים לסייע לכווית. עם זאת, זה לא כל התמונה. המעורבות האמריקנית ברחבי העולם היא לא רק בגלל אינטרסים התלויים בנפט ובשיקולים מוניטאריים. רוב האנשים מאמינים כי ישנן סיבות נוספות.


  בעידן של כלכלה גלובלית, יציבות העולם היא חיונית ולפי תורת הכאוס, גם בעיה קטנה במזרח התיכון, למשל, יכולה ליצור תגובת שרשרת אשר תשפיעה על ארה"ב בתחומים רבים.


  רוב האנשים מאמינים כי ההתערבות האמריקנית בעולם היא גם בגלל שאכפת להם. אכפת להם ליצור ולתחזק דמוקרטיות המאפשרות חופש לכל אחד בכל מקום אפשרי. ברור שיש סיבות ואינטרסים נוספים, אז מה הם?


  סין היא שחקנית מרכזית בזירה העולמית. היא צרכנית הנפט השנייה בגודלה. הנתיב להובלת הנפט לסין מאובטח ומופעל על ידי הצי האמריקאי. המטרה לטווח הארוכה של סין זה להשתוות בצריכה לארה"ב והיא יכולה להשיג זאת. ללא ארה"ב, טייוואן תחדל להתקיים כדמוקרטיה ויתכן ותסופח לסין.


  ללא ארה"ב, יפן הייתה צריכה לפתח יכולת גרעינית אם היו רוצים להישאר עצמאיים. יש להם סכסוך מתמשך עם סין מאז 1937, והסינים לעולם לא ישכחו את הפלישה היפנית.  למעשה טכנולוגית יש להם את היכולת, זו החלטה פוליטית להתחמש בנשק גרעיני.


  ארה"ב סייעה לאיראן באופן עקיף על ידי חיסול סדאם חוסיין ומשטרו, שלחם באיראן על סכסוך גבול במשך שמונה שנים. סדאם חוסיין היה מעוניין בהפיכת עיראק לכוח רב השפעה באזור המפרץ הפרסי. הוא פלש לאיראן לא רק בגלל ההיסטוריה הארוכה של סכסוכי הגבול, אלא גם להגדלת עתודות הנפט של עיראק.


  אירופה רוצה וצריכה נפט, אבל הם לא מוכנים לשלם את המחיר המלא כדי לקבל אותו. הם שונאים את הנוכחות האמריקנית ולא מכירים בכך שללא ארה"ב, הם לא היו מקבלים את הנפט שהם צריכים.


  יחסה של אירופה כלפי ישראל הוא מאוד צבוע. יש להם זיכרון קצר, אך מה שמאחד את אירופה נגד ישראל או היהודים הוא האנטישמיות.

   

  מאז מארס 2003, כאשר רֵגֶ'פ טאיפ אֶרְדוֹאָן נבחר לראש ממשלת טורקיה, מדיניותו כלפי ישראל השתנתה.


  ארדואן לא היה מרוצה עם תגובת ישראל לחטיפת החיילים בשנת 2006 על ידי החיזבאללה, הוא היה ביקורתי כאשר ישראל ניהלה מלחמה בעזה, הוא ביקש מהקהילה הבינלאומית שתבדוק את מתקני הגרעין של ישראל תחת פיקוח סבא"א- IAEA)), והוא ביקר את ישראל על פעולות הגנתיות רבות שלה. המתח בין המדינות הסלים בעקבות פשיטת צה"ל על המשט לעזה.


  השאלה היא מהם מניעיו והאם יש לו אג'נדה נסתרת שעשויה להסביר את תשומת הלב הנלהבת מדי שלו לישראל. ההתקפות והתגובות שלו זכו לאהדה ולהשפעה טורקית בקרב שכניו הערבים. במיוחד, יתכן גם שהוא זכה ליתרונות מסוימים בין הצדדים הפוליטיים הפנימיים בטורקיה. תשומת הלב, הפגישות ושיתופי הפעולה עם סוריה ואיראן צריכה להדאיג את המערב ובמיוחד את ישראל.

  מפלגת הפועלים הכורדית או ה-PKK, שנוסד בשנת 1978, הוא ארגון כורדי הנאבק בטורקיה. המטרה שלהם היא להקים מדינה כורדית עצמאית. יש טענה על ידי גרמניה שהצבא הטורקי השתמש בנשק כימי נגד אנשי ה-PKK.

   

  לבנון היא מדינת בובות הנשלטת על ידי סוריה ואיראן. חיזבאללה או "מפלגת האל" היא מיליציה שיעית אסלאמיסטית פוליטית בלבנון, הנתמכת על ידי סוריה ואיראן. למעשה, הם נתפסים על ידי רוב העולם כארגון טרור.


  כוחותיהם מאומנים ומאורגנים על ידי משמרות המהפכה האיראניות. המטרה העיקרית שלהם היא לחסל את הישות הקולוניאלית בלבנון ולכונן משטר אסלאמי.


  כדי להשיג זאת, האיראנים עם תומכיהם כולם מאוחדים תחת השנאה כלפי ישראל והרצון שלהם לחסל את הישות הציונית מהאזור.


  מסמך סודי ביותר שפורסם באפריל 2004 על ידי ה-CIA מפרט את החשודים האפשריים הרבים להתנקשות בחייו של אלי חובייקה, מפקד כוחות הלבנוניים לשעבר. אלי חובייקה היה פוליטיקאי ערבי נוצרי לבנוני ומפקד הפלנגות, היה ידוע בעיקר על חלקו בטבח סברה ושתילה.

   

  האשמים האפשריים כוללים נוצרים עמיתים, חברים אחרים של האליטה הלבנונית, פלסטינים וישראליים. 

   

  על פי סוכנות ידיעות מערבית, קבוצה לא ידועה אנטי-סורית, "לבנון ללבנונים חופשיים ועצמאיים," נטלה על עצמה את האחריות. המניע עשוי להיות קשור לנוצרים מארונים ימנים, ששמרו טינה כלפי חובייקה, בגלל שהוא בגד בכוחות הלבנונים והישראלים כאשר עבר לסורים באמצע שנות ה-80. חובייקה היה פעיל גם במאבקי פנים נוצרי במהלך מלחמת האזרחים בלבנון.

   

  הפלסטינים מתעבים את חובייקה, כי לטענתם הוא הנהיג והיה אחראי לטבח של כ-1,000 פלסטינים במחנות הפליטים בסברה ושתילה בשנת 1992. 

   

  הוועדה ישראלית בשנת 1983 האשימה את חובייקה בביצוע הטבח והאשים לאחר מכן את שר הביטחון, אריאל שרון, כאחראי בעקיפין להתקפה. 

   

  הרבה לבנונים חושדים במעורבות ישראלית, בגלל שחובייקה אמר שיעיד נגד שרון אם הבלגים יפתחו במשפט ויאשימו את שרון ברצח עם ופשעים נגד האנושות על תפקידיו בסברה ושתילה. בית משפט בלגי בחודש הבא יפסוק האם חקירה משפטית בהקשר לתפקידו של שרון יכול להמשך. הנשיא לחוד טען שחובייקה נרצח כדי למנוע ממנו מלהעיד, על פי דיווחים בעיתונות, טענה שנתמכה על פקידי ממשל אחרים.

   

  אין כל עדות ישירה למעורבות ישראלית בהתנקשות בחייו, אבל הדגשת הקשר הישראלי יכולה לעזור ללבנונים להימנע מהחיכוך הפנימי שייוצר אם קבוצה לבנונית כלשהי תואשם.


  כל מי שחושב שהסכסוך בין ישראל לפלסטינים הוא בנושא השטחים הוא שוגה לחלוטין. ישראלים מוכנים להחזיר שטחים מסוימים ולעשות שלום בתמורה לפיסת נייר... לרוע המזל, המבוסס על ההיסטוריה, להסכמים כאלה שנחתמו יש אורך חיים קצר ביותר. באזור הנפיץ של המזרח התיכון, ישראל תעמוד בפני קשיים רבים ללא תמיכתה של ארה"ב.


  למרות זאת, ישראל יכולה לסמוך רק על עצמה ואפילו לא על ידידה המיוחד ארה"ב.            "אמריקה אינה השוטר של העולם" אמר הנשיא אובמה בעקבות פרשת סוריה ונושא הנשק הכימי. התנהלות זו רק מעודדת את איראן להמשך פיתוח הנשק הגרעיני. תגובה של  ארה"ב ושל אירופה המגמגמת מתפרשים אצל הערבים כחולשה והם מנצלים זאת היטב.

   

  בשנות השמונים, בפני כוחות הצבא הסובייטיים באפגניסטן עמד סוג שונה של מלחמה ממה שחוו בעבר. כוחות ההתנגדות שנלחמו בהם היו  ה-מוג'הדין.


  ה-Makhtab Al-Khidamat (MAK)   נוסד על ידי אוסאמה בן לאדן ועבדאללה עזאם, שהוביל להקמתה של אל-קאעידה בשנת 1988. לאחר סיום הכיבוש הסובייטי, כדי להצדיק ולהרחיב את פעילותם הם ניסו לכלול גורמים אסלאמיים נוספים.


  היה ידוע שאל-קאעידה נהנה מהמימון וההכשרה שניתנה למוג'הדין באפגניסטן על ידי ארה"ב, כאשר נלחמו בפלישה הסובייטית.


  ישנם תאי אל-קאיעדה רבים אשר פעילים עדיין ברחבי העולם. ללא איחוד ושיתוף פעולה בינלאומי, הם ימשיכו את פעילות הטרור שלהם, כולל ניסיונם להשיג נשק גרעיני וחומרים נלווים.

   

  מתוך הספר: Nuke Them Till Eternity: An Autobiographical Novel

  https://www.amazon.com/gp/product/B07HBC4HVB/ref=dbs_a_def_rwt_bibl_vppi_i2

   

   

   

  ''

  דרג את התוכן:

   תגובות (1)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
   מעניין אבל ארוך מדי למדיה הזאת, לדל-עניות דעתי הלא-קובעת . ו"בקטנה" , יתכן שפשוט - משפט כמו "ממשלה של העם, על ידי העם, למען העם, לא תאבד מן הארץ." מכיל פרדוקס. אנשים אינם אלטרואיסטים טהורים. ודאי שלא לאורך זמן. זה נוגד את טבעם.

   ארכיון

   פרופיל

   היזם
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין