כותרות TheMarker >
  ';

  כתבות

  מבחר הגיגים...

  0

  שעבוד נשי...

  7 תגובות   יום שני, 21/1/19, 01:55

  העצמה נשית הנו מושג שנאמר בכל הקשר בקיום הנשי, כולם מדברים על זה כולן מדברות על זה, או לחלופין מנסות להבין מה זה אומר, כך או כך , זה הפך להיות מטבע לשון שנמכר בערך רב בבורסת השקרים, וכל זאת בחסות הקלות הבלתי נסבלת של עידן הטופו השקרי. 

   

  אין כלל רע בהעצמה נשית, אך העצמה מקורה בהנחת יסוד שהן מוחלשות, או אוכלוסיה חלשה מה שכלל לא מתכתב עם המציאות .כמו כן, ההעצמה היום בעצם משמשת כקוד צופן לשעבוד. 

   

  כולם או כולן אומרות לך "תעצימי את עצמך" בכל דקה על המסך,  ומי הן כל המנטוריות "הבריאות"? נשים שלמעשה משועבדות לצוו הגברי כגון: נשות פילאטיס שמשועבדות לכושר, נשים שירדו במשקל ופיתחו הפרעות אכילה ומשעובדות למשקל,  כוהנות איפור, שמשועבדות לטיוח הפגמים, נשים משעובדות לבוטוקס ולחומצות, שמדברות בפנים מתוחות עד כאב על העצמה נשית, בעוד לא נותנים להן סתם להזדקן בכבוד. או סתם לחייך בכבוד...

   

  והאבסורד בעינו והבדיחה היא על חשבונן של הנשים. וחמור מכך, ילדות צעירות שחושבות בכנות  שמעצימים אותן ויש כאן מסר חיובי עבורן,  בעוד הן, באופן לא מודע, מתחייבות לשעבוד הנשי, שעבוד שרק הולך ומעצים והופך להיות כלל לא אנושי ובוודאי לא נשי. 

   

   

  כדוגמת, נשים בחודש תשיעי שמופיעות בפריים טיים בהריון, על עקבים ובשמלה דחוסה עומדות על חודו של השעבוד הנשי ומנסות לחייך למרות ההורמונים,למרות התפיחות הכאבים, ובשם מה? כמובן,  בשם העצמה הנשית, בעוד הן סובלות מכאבי רגליים, כאבי גב, התנפחויות צריבות ועוד. אבל בשם העצמה הנשית הן צריכות להיות מסוגלות להכול, ואז מה אם הן בחודש התשיעי?מה שנדמה שלגדל ילד בתוך הגוף שלך זו משימה שמה בכך...

   

  ולאחר הלידה הן נמדדות בכותרות של "דקה אחרי הלידה חזרה לגזרה" וכמובן כל זאת בשם העצמה הנשית, כאילו גופן לא עבר טלטלה טראומתית, כנדמה לא היה ולא נברא, העיקר שהן שוב יפות ורזות למנגינת הצו הגברי. 

   

  ולאחרונה גם הפליאו לפרסם חברת תחבושות בשם קוטקס פרסומת מקוממת על המחזור, שנשים יכולות לעשות הכול בזמן המחזור, כאילו לא מדובר בתופעה פיזיולוגית שגורמת לכאבים בבטן, לכאבים ברגליים, לכאבים בגב תחתון, לבחילות, לסחרחורות, לכאבי ראש, לחולשה ועוד שאר "מטעמים"... ,אתן יכולות, כן אתן יכולות, אתן יכולות להסתיר את האמת  ולכאוב בשקט, ובשם מה?, בשם "העצמה הנשית" כמובן...

   

  והשקר, כטבעו של שקר,  רק הולך וגדל, ובד בבד נשים רק הולכות ומצטמצמות וסובלות בשקט כמו שחינכו אותן לעשות....

   

  ובמרחב העבודה ובמרחב הציבורי אין כלל התייחסות למבנה הפיזיולוגי של האישה, נהפכו, אומרים להן, תהיי בשקט, תסבלי, בקיצור תהיי גבר,תוך כדי התעלמות בוטה וגסה מההתניות של הקיום הנשי. 

   

  אז לא, נשים לא יכולות לעבוד במחזור{כלומר לא רצוי} , ואם הן יכולות, זה לאחר שרוב הנשים לוקחות כדור לכאבים ומנסות לחייך למרות שבא להן להתפוצץ, לבכות או סתם להתאדות. ...רוב הנשים היו מעדיפות לנוח במחזור ולא להשתעבד לעבודה ולמרחב צבורי שכלל לא מכיר בכאבן. 

   

  ולא נשים לא יכולות לעשות כל מה שגברים עושים, יש הבדלים פיזיים, ויש עבודות פיזיות שרק גברים יכולים לעשות, אך המרקע שלנו מפוצץ ממנטוריות שקריות שאומרות לנערות: "את יכולה לעשות הכול" , הן יכולות, אך לא במובן הפיזי, עדיין יש הבדלים פיזיים, למרות כל האפליקציות והטכנולוגיות... והתעלמות מכך מעבירה מסר מסוכן ומשעבד לנשים, תוך כדי התעלמות מקוממת מהפיזיולוגיה הנשית. 

   

  העצמה הנשית היא מושג פמיניסטי שכשל, כשל כי הוא התעלם מהפיזיולוגיה הנשית, במקום להיאבק על הכרה בצרכי האישה, נשים מנסות להידמות לגברים למרות ההבדלים המהותיים ובכך מתקיים לו מעגל סיזיפי ומתסכל עבור הנשים שאינן יכולות וגם לא רוצות להתקיים תחת הגדרות קיום הגברי. 

   

  במדינות נאורות באירופה, דווקא יש התחשבות בפיזיולוגיה הנשית במרחב העבודה, יש תקנות חדשות במקומות רבים של עבודה להקלות וחופשות בזמן המחזור ולפניו בתסמונת הקדם וסתית. 

   

  רק בארץ אין כל התייחסות או התחשבות בנשים, נהפכו, בזמן היומרני הזה, אין להם כבר הקלות בנורמות החברתיות, כמו לקחת את הזמן לרדת במשקל אחרי לידה מתוך התחשבות במצבן, הן לא יכולות לאכול כבני אדם כי הן נשים, הן משועבדות לכושר לא בשם הבריאות אלא בשם השעבוד ליופי, הן לא יכולות לנוח במחזור וחשוב מכול הן לא יכולות להתלונן חלילה כי אז אולי הן לא יהיו רלוונטיות. 

   

  העובדה היא גם שאת מחויבת להסתיר, היא כרעלה המרעילה את הקיום הנשי,  כי הסתרה  גורמת עוול רב לנשים, וכך, בשקט בביתן הן מפתחות תסכול רב שמתבטא בהפרעות אכילה, בבעיות בדימוי גוף ועוד תחלואות שונות ומשונות. והן לא יכולות להתלונן על כך,  כי הן "מועצמות". ...'

   

  כמו כן, במדינתנו המיליטנטית אין גם ביטוי לכאב נפשי, ולא רק פיזי. רונה רמון ז"ל הנה דוגמה טובה לכך, כולם דיברו בשבחה על היותה חזקה ואיך היא העצימה את השכול ואיך היא הייתה אישה עצומה ומעוצמת. 

   

  ואני, לא יכולתי להימנע מהמחשבה, שאולי לא נתנו לה מרחב לכאוב, ציפו ממנה כמו מכל הנשים השכולות שאיבדו בעלים  או ילדים במסגרת הצבא או פעולות איבה וטרור, להעצים את חווית השכול, כלומר, לא לתת מרחב לכאב שלהן אלא לשדרג להעצמה. 

   

  יגידו שזה ייעול כאב, יגידו שאין רע בכך, אך יש כאן גם הגזמה, לנשים מותר לכאוב, כי זה אנושי,  ואין בכך חולשה והן לא חייבות להעצים את כאבן כדי שהוא יהיה קביל במרחב הציבורי. שהרי נשים יודעות להכיל רגשות והן יודעות לבטא רגשות, אך מצפים מהן כמו שמצופה מהגברים לשדרג להעצמה ולעוצמה, בעוד הן מבטלות את תרומתן הנדירה לשיח על רגשות. והרי שיח רגשי הנו יותר עוצמתי מכל שדרוג עוצמתי באשר הוא. 

   

  ובמרחב הציבורי, במרחב העבודה, הדרישות הן כלל לא אנושיות וסובלות מיומרנות מקוממת ומשעבדת.

  זכור לי גם שראיתי סרט על ביונסה , אייקון של העצמה נשית ובו היא אמרה שבסיבוב הופעות שלה היא נאלצה לעבור הפלה  וחויבה  מיד לשיר לאחר הפלה, או כשנכנסה להיריון והייתה בסיכון וחויבה להמשיך לעבוד, כך שאיני רואה בזה העצמה אלא החלשה נשית, כי אין מקום ואין התייחסות לקיומם הפיזיולוגי במרחב הציבורי. אך עדיין היא מופיעה על במות אם מסרים מרצדים של העצמה נשית בעוד היא מציגה חזות מושלמת ושקרית, ארוזה בצלופן מתקתק ומסרים כביכול "פמיניסטיים". 

   

  ואיני טוענת כי אין טוב במאמץ או בעבודה, נשים יכולות, ועוד איך הן יכולות, אך הן יכולות להיות נשים לא גברים, זה הן לא יכולות , הן יכולות לעשות כל דבר בתנאי שהתייחסו אליהן כנשים ולא כאל גברים במרחב הציבורי, וכן מותר להן להיות כואבות כועסות במחזור , וכן מותר להן להשמין לאחר לידה, וכן מותר להן לאכול מה שהן רוצות ולא לטייח באיפור או בכל מונח שקרי אחר את עצם מהות קיומם, כנשים. 

   

  הן נשים ואין בכך חולשה, נהפכו נשים הן אלו שמביאות חיים לעולם, כך שהן חזקות ומועצמות מעצם היותן נשים...

  רק מעצם היותן נשים...

  דרג את התוכן:

   תגובות (7)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
   נכון.
   תודה. להבנתי, יש כל מיני נשים (כפי שיש כל מיני גברים). כל החלוקה הזאת קצת מוגזמת. (אותי - למשל "מאשימים" בישירות גברית. באמת נורא...) ועוד - בכל אחד יש תכונות שנחשבות כנשיות/גבריות, וכל החלוקה הדיכוטומית מוגזמת.
     28/1/19 21:38:
   יפה שכתבת על ואת המתרחש בזמן המחזור החודשי מעט מאוד כותבים על כך. תודה.
     27/1/19 22:08:
   כמו בכל מאבק, בסופו של דבר הספינה מתייצבת, יש שלוקח הרבה זמן ויש שלוקח הרבה מאוד וזה לא משנה אם אתה מוביל או מובל, אתה ככל הנראה מכניס את התפיסה האישית שלך למאבק המדובר, בין אם היא מונעת מתיקון נקי,מנקמה מוצדקת או לא, או מסתם חוסר סדר בדברים, אני מאמין שבסופו של דבר דרך המלך/מלכה תנצח, לי באופן אישי היה קצת מוזר לקרוא על אסיה ארג'נטו ממובילות המאבק העולמי, אבל זה רק מראה את זה שלא תמיד אותם אנשים ואותן דעות מובילות את הספינה באותו הנתיב בדיוק, דברים משתנים ובסוף מגיעים ליעדם הנכון
     23/1/19 16:18:
   המאבק הפמיניסטי שהצליח הוא רדיפת "גברים לבנים פריבילגים".
     23/1/19 13:37:
   במרבית המקרים "ההעצמה, נעשית לטובת העצמת חשבון הבנק של מאן דהו / מאן דהיא
     21/1/19 09:17:

   חזק ! ❤ !

   ארכיון

   פרופיל

   נטלי חסין
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין