כותרות TheMarker >
  ';

  הגירוש מגן-עדן

  ידוע שעיקר האמונה היהודית נעוץ בקיום עולם הבא על כל הנגזר ממנו: גן-עדן, גהינום... מי שעושה מצוות, קונה לו לאחר 120 מקום טוב בגן-עדן, ואבוי למי שעושה רע ומה שמצפה לו בעולם הבא... מאידך, רואה האמונה היהודית בעולם הזה כפרוזדור, היינו כמעבר זמני שמשמש את האדם לתקן בו את מידותיו ולקנות בהם את חייו האמיתיים והנצחיים בעולם הבא.

  אם כן, "עולם הזה" הוא מרחב "החיים הזמניים" של האדם, "עולם הבא" הוא מרחב "החיים הנצחיים", כאשר "המוות" (הסתלקות האדם מהעולם הזה) מפריד בין שני העולמות. זו כאמור עיקר האמונה של הדת היהודית ושל עוד דתות; ומי שכופר בעיקרים האלה - כופר בעיקר.

  נכנסנו כבר למאה ה-21, ימי הביניים מאחורינו. הדמוקרטיה היא בשורת העידן המודרני והביאה עימה את חופש הדעה והאמונה: כל אדם באמונתו יחיה... כלומר זה לא ביג דיל לכפור היום בקיום אלוהים או בקיום עולם הבא; אף אחד לא יעלה את הכופר על מוקד, ואפילו קיימת האפשרות להיות נאור וכופר וכשר ויהודי למהדרין; בחר באחת הקומבינציות, כולן תקניות.

  דווקא בגין הפתיחות הזאת, עלה קרנו של מוטיב ההגיון ומילא את מקומה של "האמונה העיוורת": אני מאמין כי אמונותי נגזרת מההגיון. גם הכופר לא נותר חייב והטעים את דבריו בהגיון ובשכל הישר.

  פירצה נפרצה בדת היהודית - קוננו חכמינו את העת החדשה והתקוממו על פיתחון הפה שניתן לכופרים בשם ההגיון וגרורותיו... אולם גם עליהם לא פסחה הפתיחות, ומוטיב ההגיון חדר גם לחדרי חדריהם. הם נזכרו לפתע שעיקרי הדת היהודית מבוססים גם הם על ההגיון ועל השכל הישר, ואם כן מדוע להשאירם חבויים בתוך ארבע אמות האמונה העיוורת! הבה נוציא את מוטיב ההגיון אל אוויר העולם ונראה אותו לכול! שכל העולם יידע על מה מבוססת האמונה היהודית, וכל יהודי יידע מהי דתו ועל איזה בסיס היא עומדת. מהפירצה המבורכת הזו יצאו ביאורים ודרשות עם ניחוח שונה המסבירים איך למה ועל מה... מהפירצה הזאת יצאו הרבה רבנים והצליחו בעזרת הקוד החדש של ההגיון לחדור אל מודעות האנשים ולדבר אליהם בגובה העיניים... זהו מקור המספר העצום של החוזרים בתשובה דווקא בעידן הפתיחות זה.

  מהפירצה הזאת יצא גדול המחזירים בתשובה הרב אמנון יצחק, נפתחו תחנות רדיו דתיות, ועידן האינטרנט נפל בזמן... ההגיון והשכל הישר יצאו לאוויר העולם לאחר שנים של מסתור. האור הצפון בדת היהודית יצא לדרך.

  מהפירצה הזאת ביקשתי גם אני להשקיף על דתי היהודית, על דת אימי ואבי ודת ילדי. פתחתי את תורתי, את תורת אימי ואבי ורבותי, ועמדתי על ההגיון והשכל הישר פנים אל פנים; שם ראיתי עד כמה מאסה התורה במושג האמונה העיוורת, ועד כמה ביקשה להרחיקנו מנגררותיו.

  אבל ראיתי שם דבר אחר הרחוק שנות אור מהאמונה היהודית המקובלת שגדלתי עליה אני ואבי ומורי ורבותי. ראיתי בפרוש שגן-העדן הוא היקום שאנו חיים בתוכו, ולא צריך למות בשביל להכנס אליו; נהפוך, מי שנשאר מחוץ לשערי הגן קורס ומת. כלומר, גם בתעודת הפטירה של משה רבינו נכתב- "הנ"ל נפטר כי יצא משערי גן-עדן בכוחות עצמו ולא הצליח להחזיק מעמד מעל ל-120 שנה בחוץ". גם אבותינו אברהם יצחק ויעקב נפטרו מהעולם מאותה הסיבה, ואת תעודת הפטירה הציגה התורה לעיני כל באופן המפורט והברור ביותר, למען נראה ונלמד ונפנים...

  פתחתי את התורה וראיתי עד כמה התרחקה היהדות מעיקרי הדת היהודית, דורות על דורות... כה התרחקנו מתורת משה בן עמרם. כה כפרנו בעיקרי הדת הזאת, לאורך דורות ודורות... במאמר להלן אני עתיד להביא את נוסח העיקרים כפי שהופיעו בתורת משה, שהוחלפו בטיפשות ובמצח נחושה על ידינו.

  תגובות (0)

  נא להתחבר כדי להגיב

  התחברות או הרשמה   

  סדר התגובות :
  ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
  /null/cdate#

  /null/text_64k_1#

  אין רשומות לתצוגה

  החסם המלאכותי של עקרונות הדת היהודית

  0 תגובות   יום חמישי, 31/1/19, 22:08

  רק יעקב ליצמן מיהדות התורה יודע איזו ממשלה תיכּון ותקום . ולמה רק הוא יודע שאלתם? כי הוא הוא אשר יקבע את זהות הממשלה הבאה, מאיזה גוש תבוא ועל אילו יסודות תקום 

                             La imagen puede contener: 1 persona, barba y sombrero

         יעקב ליצמן- הוא אשר יקבע את זהות הממשלה וראשה

                                                             -          -          -

   

   

  איש יהודי ושמו יעקב ליצמן, הוא אשר יקבע את זהות הממשלה הבאה שמאל היא או ימין, ומן הסתם גם יקבע מי יעמוד בראשה – נתניהו גנץ או אולי איימן עודה. הסקרים העדכניים לאחר נאום גנץ מעניקים 49 מנדטים לגוש הימין ו-48 מנדטים לגוש השמאל, כאשר הסקטור הדתי שומר, בכל סקר ובכל הרכב אפשרי, על יציבות איתנה: 7 מנדטים ליהדות התורה בראשות ליצמן ו-4 מנדטים ליו"ר ש"ס ז"ל, דרעי, יבדל לחיים ארוכים.


  לא קשה להבין את הסכנה הנשקפת לכל מפלגה אשר הסקרים מנבאים לה 4 מנדטים. איש לא רוצה להתגרות באחוז החסימה שהטיל את אימתו על שורה של שברירי מפלגות שקולות מצביעיהם – שווה ערך ל-12 מנדטים, עתידים לרדת לפח האשפה. ואלה הם מחוסרי המזל שלנו: עוצמה יהודית, עלה ירוק, התנועה בראשות לבני, זהות בראשות פייגלין, יחד עם אלי ישי, מגן של גל הירש, ארץ חדשה של אלדד יניב ואחי ישראלי של עדינה בר שלום.


  'חראם' – זוהי המילה שתתאר את מה שרוב אזרחי ישראל חש כלפי התופעה האכזרית של 'רף אחוז חסימה', תופעה המזכירה את אכזריות משחק הרולטה הרוסית שסיבוב התוף קובע מי לחיים ומי למוות. 12 מנדטים הולכים באחת לפח לא אחד ולא חמש.

  לציין כי הסקרים מקדמת דנא ועד העדכניים ביותר חסים על דרעי ומצמידים אותו לתקרת ארבעת המנדטים אשר עשוי לחזור בעזרתם, ובעזרת השם יתברך כמובן, אל כסאו המרופד בלשכת הפנים, ואולם להט החרב המתהפכת תאיים עדיין על תקרתו המתנדנדת כל עוד ובצילה חסים 4 מנדטים לא יותר. לכן, דרעי הממולח עמל מאחורי הקלעים להתחבר ברוב ענוותנותו ליהדות התורה. יש להודות כי דרעי האיש הוא לא רק רב אהוד ישר דרך הוא גם איש משכיל וידען ותואר הרב רק מוסיף למעלותיו מעלה.

  נחזור איפא לסקרים המעודכנים שלאחר נאום גנץ העניקו 49 מנדטים לגוש הימין ו-48 מנדטים לגוש השמאל עם תנודות קטנות לכאן ולכאן – תלוי בהיתכנות חיבורי האטומים בתוך הגושים. ומניין לי כי גנץ לפיד וכחלון מנויים על גוף זה ולא אחר כי הרי הדגישו גם נשבעו בכל היקר להם כי הם מרכז שאינו שייך לשום גוש! הסקרים רבותי לימדו אותנו נחרצות כי שבועתם היא שבועת שקר: סבירות החיבורים בתוך הגושים גורמת אמנם לתנודות קלות, אך התנודות הללו תתחוללנה בתוך הגושים כאשר הגוש 'השני' אינו מושפע מזעזוע זה או אחר שקורה בגוש ממול. מצביע הימין חדש אינו מתרגש מחיבור דרמטי בין גנץ ליש עתיד ואפילו אם גבאי כחלון וזנדברג יצטרפו למעגל החירום הלאומי. כך גם בצד השני של המתרס, אין התרגשויות אין תזוזות הכל נשאר על תילו – כל עוד ורעידת אדמה אף בעוצמה 10 בסולם ריכטר מתרחשת ביבשת זרה ומרוחקת.

   

  רק יעקב ליצמן מיהדות התורה אינו מתרגש ולא מתפעם משום רעידת אדמה בכל עוצמה בכל יבשת, שום התרחשות לא תוציא אותו משלוותו; הוא ו-7 המנדטים שלו יציבים כחַלָּמיש צור. רק יעקב לא מתרגש ולא מתאושש ולא מתקושש – רק יעקב מיהדות התורה. לא יודע למה זה מזכיר לי את דודו טופז עם מערכונו הבלתי נשכח 'רק משה לקח אורנג'דה'. למה רק יעקב שלנו לקח אורנג'דה שאלתם? כי רק הוא יודע איזו ממשלה תיכּון ותקום. ולמה רק הוא יודע שאלתם? כי הוא הוא אשר יקבע את זהות הממשלה הבאה, מאיזו יבשת תבוא ועל אילו יסודות תקום.

  לא זו אף זו קתני: הוא יעריך יאמוד ויקבע את מחיר הצטרפותו לממשלה, היינו את מחיר הקמת הממשלה כי בלעדיו לא תיכון ממשלה לשום גוש. עם זאת המחיר לדידו אינו הלכה שירדה מסיני כי בהלכה זו גמיש הוא בהחלט: המרבה במחיר יקים ממשלה ושני הגושים היינו הך; שניהם ירוצו ויפלו לפניו: אנא במטותא קבל את הדורון עם התשורה שבידינו.

  דרעי יודע את כל זה ומודע לסכנה ממשית הרובצת עליו עם תקרת אחוז החסימה, שהולכת בקו מקביל עם מספר המנדטים שהסקרים מנבאים לו בקביעות אכזרית. הוא מודע בנוסף לכוח המומנטום הנורא והאדיר של ליצמן; מי כמוהו יודע מה כוחו של מומנטום ואיך לנצל אותו, הוא היה פעם בפינת השוקולד וטעם מהמתוק המתוק זה. הוא מטיב לדעת מדוע רבצה עליו ההשפלה המחפירה להפציר בליצמן ולהתחנן בשביל לחבור אליו: אנא במטותא אל נא תשליכני לעת חולשה.


  הנקודה המסתורית היחידה שעודני מתחבט בה ולא מצליח לפענח אותה: האם בכל תרי"ג המצוות שמספרות את הסיפור המופלא של עקרונות הדת היהודית- אין ולו מצווה אחת המחייבת את היהודי לדבוק בעקרונותיו? האם עיקרון העל של תלמוד התורה מרוקן את היהודי מכל יתר עקרונותיו או שמא מחזקם? האם בכל תרי"ג המצוות אין ולו מצווה אחת המצביעה על עיקרון זיקת היהודי לארצו- זיקה שמטבע הדברים תחייב אותו לפעול עבור הארץ היושב עליה תהא זו ישראל סוריה או ניגריה?

  דרג את התוכן:

   ארכיון

   פרופיל

   אלברט שבות
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין