כותרות TheMarker >
  ';

  הפינה הסינית

  אני שוהה כבר למעלה מ 15 שנים בסין. אשמח לספר חוויות אישיות, סיפורים ששמעתי, וכללי התנהות בעולם העסקים ובכלל

  תגובות (0)

  נא להתחבר כדי להגיב

  התחברות או הרשמה   

  סדר התגובות :
  ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
  /null/cdate#

  /null/text_64k_1#

  אין רשומות לתצוגה

  0

  ראש השנה - חג האביב

  0 תגובות   יום שני, 4/2/19, 02:15

   

  ''

   

   

   

  היום ה 4/2/2019 הוא ערב ראש השנה הסינית. מחר ה   5/2/2019  מסתיימת שנת הכלב ומתחילה שנת החזירהסינים גם מאמינים שזהו גם היום האחרון של החורף ותחילת האביבמסיבה זאת נקרא החג גם "ראש השנה וגם "חג האביב". 

    

  Description: Macintosh HD:Users:mordechaiharkabi:Desktop:cartoon-greeting-banner-year-pig-new-year-vector-illustration-cartoon-greeting-banner-year-pig-happy-131323190.jpg 

   

  תתפלאו אבל זוהי בשורה לא טובה לאלו שנולדו בשנת החזירהסינים מאמינים שהאנשים 

  שנולדו במזל של השנהבמקרה זה שנת החזירחייבים להיות זהירים במיוחדשנת המזל מסוכנת במיוחד לאנשים שנולדו במזל זהאך אל דאגהיש דרך לבטל את רוע הגזרהפשוט צריך ללבוש משהו אדוםמספיק גרביים או תחתונים אדומים, אבל כמובןכמה שיותר אדום יבטיח ששום מזל רע לא יקרה.

  כך שמי שנולד בשנת הכלב יוכל סוף סוף להחליף את התחתונים או הגרביים האדומים ולאפסן אותם ל 12שנים (מחזור המזלות הסיני הוא בן 12חיות) ואלו שנולדו בשנת הדרקון חייבים להצטייד בפרטי לבוש אדומים. 

   

  ''

   

  הופתעתי לגלות שגם הסינים מאמינים ב"גמר חתימה טובה"אבל בגירסה סינית כמובןע"פ הגירסה הסיניתבראש השנה (כלומר מחר ה 22/1 ) יקבע גורלו של אדם לשנה הבאה.

  הסיפור מתחיל שבוע לפני (לא 10ימים אחרי כפי שנהוג אצלנו). מי שקובע את גורלו של כל אדם הוא ה"אלוהים הכללי",אבל לאלוהים זה יש מספר רב של עוזרים "אלוהים קטנים יותר (סמנכלים או שרים )שעוזרים לו אני מניח שלטפל ב 1.5מילארד סינים אתה זקוק לכל עזרה שניתן להשיגמלאכת הבחינה מוטלת על "אלוהי הבישול והאוכל".אין כמן אוכל כדי לדעת טבעו של אדםכך שאלוהי האוכל והבישול עולה ל"אלוהים הכללי" 7 ימים לפני ראש השנה ומדווח מי טוב ומי רע.

  גם הסינים מנסים מטבע הדברים להשפיע על הדווח (אך לא ע"י צום תענית וסליחות)הם בוחרים בדרך הרבה יותר בטוחהבמה שהסינים יודעים לעשות טוב יותר מכולםהם מנסים לשחד את "אלוהי האוכל והבישול".

  אז איך משחדיםמכינים אורחה חגיגית שבוע לפני ראש השנהדואגים להגיש הרבה דברי מתיקהזה לא רק לרצות את הבוחן, "אלוהי הבישול והאוכלשידוע באהבתו לממתקיםלא פחות חשובזה להבטיח שפיו ושפתיו של "אלוהי הבישול והאוכל"יהיו מתוקיםכך שרק שיוכל לדווח רק "דברים מתוקים".האמונה שפה מתוק אומר דברים מתוקים, מזכיר לי שכל פעם שנתתי מחמאה לסינית כמעט תמיד קבלתי את התשובה הבאהכנראה שאכלת דבש בארוחת הבוקר לכן הפה שלך מתוק כל כך.

   

  ''

   

   

  השנה הסינית כמו השנה היהודית היא שנת ירחוכמו בלוח העבריגם לסינים יש שנה מעוברת אחת ל שניםלכן התאריך של "ראש השנה הסיני"/ "חג האביב הסיניזז כל שנה בין סוף ינואר (כמו השנה)לבין תחילת מרץ.

   

  החג הוא חג המשפחהזה הזמן שרוב הסינים חוזרים הביתהפורסם בתקשורת שבמהלך החגבתחבורה הציבורית (מטוסיםרכבות ואוטובוסיםינועו ברחבי סין מיליארד בני אדםאם נוסיף מכוניות פרטיות ומוניות יתכן שהמספר יוכפל. קשהכמעט בלתי אפשרילהשיג כרטיס לכל סוג של תחבורה ציבורית (מטוסים, רכבות או אוטובוסים)ליד דוכני הכרטיסים משתרעים תורים לאורך של מאות מטריםהשנה עם חניכת הרכבת המהירה (מעל 300ק"מ לשעה) בין שנחאי לבייג'יןהוסיפה רשות הרכבות הרבה מאד רכבותכך שבין שנחאי לבייג'ין יש מקומות ברכבתולמרות זאת קשה להגיע לכרטיס בגלל הצפיצות בדוכני המכירה ובאתרי האינטרנט.

   

  סין נעצרת במהלך החגלכאורה ל ימיםימי החופשה הרישמייםאך למעשה כמו כל גוף גדול שנמצא בתנועה וחייב זמן עצירההפעילות יורדת מתחילת החודש ועד לעצירה המוחלטת בחגבתי עסק ומוסדות ממשלתיים נסגריםמקומות שהומים אדם בכל ימות השנה מתרוקנים ושוממיםבשנים האחרונות עם הקידמהמקומות הבילוי שנזנחו בעברמושכים אליהם היום את אלו שנשארוורוצים לחגוג לא באופן המסורתי.

   

  ''

   

  אז איך חוגגים.

   

  ראשית זיקוקי דינורמי שמגיע מבחוץ בערב החג יחשוב שהיגיע לאזור מלחמההפיצוצים ללא הפסקההאורות והעשן הם מעבר ליכולת התאור שליזה מתחיל כ 10 ימים לפני החג ונמשך זמן רב אחרי החגאך בליל החג זה לא נפסק ולו לשניה אחתזיקוקים גדוליםקטניםארוכים בעלי פצוצים שונים ומשוניםהעיקר לפוצץ ולהרעישבכל פינת רחוב  צץ דוכן לממכר זיקוקי דינורגם  שקלים יספיקו כדי להשתתף בחגיגת הפיצוציםבאזור הכפרי מתקיימת תחרות לא רשמיתכל כפר צובר כמויות עצומות של זיקוקים ובערב החג מדליקים את השמיםכל כפר מפוצץומשווהוכל כפר טוען בחום שהזיקוקים שלו הרבה יותר מרשימים.

   

  אי אפשר לפוצץ כל כך הרבה זיקוקים מבלי לגרום לאסונותכל שנה מתרחשים אסונותכל שנה יש שריפותבשנה שעברה נשרף בנין הטלביזיה הממלכתית החדש בגלל זיקוקי דינור (מדובר בבנין בסדר גודל של עזריאלי).

   

  ''

   אם תהיו בסין במהלך החג הזהרו. בכלל המלצתיהתרחקו מסין במהלך החגהצפיפות באתרי התיירות היא מעבר לכל לדמיוןבעבר גרתי ב Hangzhouליד האגם במערביאתר מפורסם בסיןבמהלך החג "טבעהאגם ב"ים"המבקרים.

   

  גולת הכותרת של החג היא הארוחה המשפחתית בערב החגכל המשפחה נאספת (כמו ליל הבסדר שלנו רק בלי מצות ובלי הגדהמעלים לשולחן את טובי המטעמיםבדרום חייבים לאכול "ניין גאו"מין אטריות עבות וקצרות (בקוטר של ס"מ או שנים)שעשויות מאורז דביקסגולה לשנה טובהבצפון אוכלים "ג'או זה"מה שקרוי אצלנו "קרפלך". גם מאכל זה מבטיח שנה טובהיש משפחות שאוכלות גם וגם מה שבטוח בטוח.

   

  לילדים מחלקים מעטפות אדומות עם כסףנהוג גם לתת לעוזרתמטפלת וכומעטפות אדומות עם כסףזהו גם הזמן לחלוקת בונוסים שנתייםכך שהמתח רבבחברות סיניות רבות הבונוס השנתי גבוה משמעותית מהמשכורת השנתיתאין פלא שהמתח לקראת החג עולה.

   

  ''

   

  יש גם צד פחות נעים לחגכל שנה לקראת החג יש עליה בפשיעהאנשים רוצים לחזור הביתה וצריכים יותר כסףידידה שלי איבדה את כלבה לפני ראש השנה שעברהמסתבר שבאיזור בכפרי מסתובבות מכוניות שאוספות כלביםכל כלב שנמצא ללא בעלים מורדםנחטף ומוצא את דרכו כתבשיל במסעדה.

   

  רוב החברות מנצלות את החג לקיים מסיבה שנתיתהמסיבה יכולה להיות מארוחה חגיגית במסעדה ועד הפקה מרשימה של ארוע יקר באתר נופשלפני מספר שנים כשהיתה לנו שנה מוצלחת במיוחדהטסנו את כל החברה (כולל בני זוג סה"כ 300איש)ל Hainan האי הטרופי של סין לשבוע ימים.

   

  אם בכל זאת תגיעו לסין ותרצו לברך מישהוהברכה המתאימה Xin Nian Hao שפרושו כצפוי שנה טובה או  Gong Xi Fa Cal שפרושו עושר וכסף בשנה החדשה.

   


  דרג את התוכן:

   ארכיון

   פרופיל

   מוטי הרכבי
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין