כותרות TheMarker >
  ';

  הגירוש מגן-עדן

  ידוע שעיקר האמונה היהודית נעוץ בקיום עולם הבא על כל הנגזר ממנו: גן-עדן, גהינום... מי שעושה מצוות, קונה לו לאחר 120 מקום טוב בגן-עדן, ואבוי למי שעושה רע ומה שמצפה לו בעולם הבא... מאידך, רואה האמונה היהודית בעולם הזה כפרוזדור, היינו כמעבר זמני שמשמש את האדם לתקן בו את מידותיו ולקנות בהם את חייו האמיתיים והנצחיים בעולם הבא.

  אם כן, "עולם הזה" הוא מרחב "החיים הזמניים" של האדם, "עולם הבא" הוא מרחב "החיים הנצחיים", כאשר "המוות" (הסתלקות האדם מהעולם הזה) מפריד בין שני העולמות. זו כאמור עיקר האמונה של הדת היהודית ושל עוד דתות; ומי שכופר בעיקרים האלה - כופר בעיקר.

  נכנסנו כבר למאה ה-21, ימי הביניים מאחורינו. הדמוקרטיה היא בשורת העידן המודרני והביאה עימה את חופש הדעה והאמונה: כל אדם באמונתו יחיה... כלומר זה לא ביג דיל לכפור היום בקיום אלוהים או בקיום עולם הבא; אף אחד לא יעלה את הכופר על מוקד, ואפילו קיימת האפשרות להיות נאור וכופר וכשר ויהודי למהדרין; בחר באחת הקומבינציות, כולן תקניות.

  דווקא בגין הפתיחות הזאת, עלה קרנו של מוטיב ההגיון ומילא את מקומה של "האמונה העיוורת": אני מאמין כי אמונותי נגזרת מההגיון. גם הכופר לא נותר חייב והטעים את דבריו בהגיון ובשכל הישר.

  פירצה נפרצה בדת היהודית - קוננו חכמינו את העת החדשה והתקוממו על פיתחון הפה שניתן לכופרים בשם ההגיון וגרורותיו... אולם גם עליהם לא פסחה הפתיחות, ומוטיב ההגיון חדר גם לחדרי חדריהם. הם נזכרו לפתע שעיקרי הדת היהודית מבוססים גם הם על ההגיון ועל השכל הישר, ואם כן מדוע להשאירם חבויים בתוך ארבע אמות האמונה העיוורת! הבה נוציא את מוטיב ההגיון אל אוויר העולם ונראה אותו לכול! שכל העולם יידע על מה מבוססת האמונה היהודית, וכל יהודי יידע מהי דתו ועל איזה בסיס היא עומדת. מהפירצה המבורכת הזו יצאו ביאורים ודרשות עם ניחוח שונה המסבירים איך למה ועל מה... מהפירצה הזאת יצאו הרבה רבנים והצליחו בעזרת הקוד החדש של ההגיון לחדור אל מודעות האנשים ולדבר אליהם בגובה העיניים... זהו מקור המספר העצום של החוזרים בתשובה דווקא בעידן הפתיחות זה.

  מהפירצה הזאת יצא גדול המחזירים בתשובה הרב אמנון יצחק, נפתחו תחנות רדיו דתיות, ועידן האינטרנט נפל בזמן... ההגיון והשכל הישר יצאו לאוויר העולם לאחר שנים של מסתור. האור הצפון בדת היהודית יצא לדרך.

  מהפירצה הזאת ביקשתי גם אני להשקיף על דתי היהודית, על דת אימי ואבי ודת ילדי. פתחתי את תורתי, את תורת אימי ואבי ורבותי, ועמדתי על ההגיון והשכל הישר פנים אל פנים; שם ראיתי עד כמה מאסה התורה במושג האמונה העיוורת, ועד כמה ביקשה להרחיקנו מנגררותיו.

  אבל ראיתי שם דבר אחר הרחוק שנות אור מהאמונה היהודית המקובלת שגדלתי עליה אני ואבי ומורי ורבותי. ראיתי בפרוש שגן-העדן הוא היקום שאנו חיים בתוכו, ולא צריך למות בשביל להכנס אליו; נהפוך, מי שנשאר מחוץ לשערי הגן קורס ומת. כלומר, גם בתעודת הפטירה של משה רבינו נכתב- "הנ"ל נפטר כי יצא משערי גן-עדן בכוחות עצמו ולא הצליח להחזיק מעמד מעל ל-120 שנה בחוץ". גם אבותינו אברהם יצחק ויעקב נפטרו מהעולם מאותה הסיבה, ואת תעודת הפטירה הציגה התורה לעיני כל באופן המפורט והברור ביותר, למען נראה ונלמד ונפנים...

  פתחתי את התורה וראיתי עד כמה התרחקה היהדות מעיקרי הדת היהודית, דורות על דורות... כה התרחקנו מתורת משה בן עמרם. כה כפרנו בעיקרי הדת הזאת, לאורך דורות ודורות... במאמר להלן אני עתיד להביא את נוסח העיקרים כפי שהופיעו בתורת משה, שהוחלפו בטיפשות ובמצח נחושה על ידינו.

  תגובות (0)

  נא להתחבר כדי להגיב

  התחברות או הרשמה   

  סדר התגובות :
  ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
  /null/cdate#

  /null/text_64k_1#

  אין רשומות לתצוגה

  ולתפארת דת משה וישראל

  0 תגובות   יום שלישי, 19/2/19, 19:26

  חברת (U) העולמית, היום, היא לא פחות מקוקה קולה או מקדונלד . גש לכל סופרמרקט בכל מדינה בארה"ב וגם מחוצה לה, ותראה כמעט כל מוצרי האוכל והשתייה מוטבעים באות (U) – לא פעם גם מים ומלח ואבקת כביסה

                       Resultado de imagen para ‫כשרות‬‎

                      רשימה שמית חלקית

                                                   -          -          -

   

   

  יש דברים הנולדים בחטא, יש הנולדים ביזע ויגע, יש הנולדים מאהבה ויש הנולדים משגיאת כתיב; הרשימה שבידכם נולדה מטעות הדפסה. באחד הדיאלוגים המפולפלים ברשת התפתח דיון על נפלאות בית המשפט העליון. איש אחד תיקתק בנוסח תגובתו את המילה בד"צ, אחר תיקן אותו בג"צ, ואז בא אחר והעיר לו: "בד"צ או בג"צ היינו הך - מצידי אפשר לוותר על שניהם". בנקודה הקריטית הזו כותב השורות התעורר לחיים והעיר נחרצות: לא ולא, יש הבדל בין השניים: בג"צ זה כוח ובד"צ ביזנס.

   

  הנאום להלן נולד לאחר ומישהו שאל את שאלת התם שלו, תמיד בכל דיון יש תם כזה ולפעמים משאילים אותו מדיון לדיון לצורך ביאור הפרטים הקטנים שהעין הבלתי מזוינת מתקשה לראות, והתם שלנו הפעם הפנה לי את השאלה הזו: "ומאיפה לבד"צ יש ביזנס?"

   

  ובכן רבותי, אני יהודי שומר מצוות וכשרות ואני אחד מרבבות הצרכנים של כשרות הרבנות הראשית לישראל. עם זאת ובד בבד, אני מנסה בכל כוחי להימנע מאכילת כשרויות חוצניות עצמאיות ככשרות בד"צ שפדצ או כשרות (U) המפורסמת בכל העולם, זאת כי אני רואה לנגד עיני איך עשו מהדת שלנו ביזנס; איך הפכו את היהדות היפה לקרדום שחופרים בו כה עמוק בדרכם אל הכסף, אל הירוק הירוק או הצהוב צהוב או החום חום- תלוי במדינה בה חיים.

   

  חברת (U) העולמית, היום, היא לא פחות מקוקה קולה או מקדונלד. לך לכל סופרמרקט בכל מדינות ארה"ב וגם מחוצה לה, ותראה כמעט כל מוצרי האוכל והשתייה מכוּכבים ב-(U), לא פעם גם מים ומלח ואבקת כביסה.

   

  כל בתי בד"צ הפועלים בארץ ומחוצה לה, ואילו דאגתם הייתה נטו להעצים את הכשרות, היו פועלים לשפר ולהאדיר את הכשרות הממלכתית של הרבנות הראשית. היו דואגים לשים את כל כובד משקלם על משקל המפלגות הדתיות כגון ש"ס ויהדות התורה על-מנת להכניס את האנשים שלהם למוסד כשרות הרבנות הראשית ולשפר את מה לשיטתם טעון שיפור.

   

  אך במקום זאת, כל מפלגה דתית וכל שכונה בני-ברקית או מאה-שערית, כל זרם דתי למינו הלך לפתוח עסק מתחרה בתחום הכשרות עם מערכת שיווקית משוכללת, סמלים מסחריים ומותגים עם שמות של רבנים עילאים – עסקים תחרותיים לכל דבר שנלחמים על כל פה יהודי במטרה למשוך אותו לעסק ולהרים את מכירותיו ורווחיו. זאת יהדות זאת?

   

  לשירותכם להלן רשימה שמית חלקית של גופי כשרות בישראל:

   

  .  כשרות 'הרבנות הראשית לישראל'.

   

  .  בד"ץ העדה החרדית. [מאפיות אנג'ל, מאפיית ברמן, תנובה, טרה, אסם, המותג "מגדים" של עלית, טמפו].

   

  .  כשרות הרב משה יהודא לייב לנדא, רב בבני ברק. [קוקה-קולה בישראל, גלידות שטראוס, מעדני מיקי, פריגת, מותג הופלים מן].

  .  בד"ץ חת"ם סופר פתח תקווה. [יקבי ברקן].

   

  .  בד"ץ אגודת ישראל. היה נותן הכשרות למחלבת טרה.

   

  .  בד"צ מהדרין. הרבנים שמחה קוק, רבה של רחובות והרב אברהם רובין. [יקבי כרמל, יפאורה-תבורי, שטראוס].

   

  .  בד"ץ חוג חת"ם סופר בני ברק.

   

  .  בד"ץ חוג חת"ם סופר פ"ת.

   

  .  בד"ץ בית יוסף. הרב משה יוסף, בנו הצעיר של הרב עובדיה יוסף ז"ל.

   

  .  בד"ץ יורה דעה של הרב שלמה מחפוד.

   

  .  בד"ץ מחזיקי הדת של חסידות בעלז.

   

  .  בד"ץ שארית ישראל של מפלגת דגל התורה הליטאית. [הסלטים והרביולי של שטראוס גרופ, והמותג 'קריסטל' של יפאורה-תבורי. יבוא בשר ואחראי על המותגים 'הקר', 'טעם מן', 'גלאט ירושלים'.

   

  .  בד"ץ קהילות, הרב ישראל פישביין מחסידות גור, הצטרפה אליו חסידות בעלז. השגחה על חנויות מזון ומפעלים.

   

  .  'כשרות למהדרין' של הרב יוסף אפרתי, מקורב לרב יוסף שלום אלישיב. כשרויות פירות וירקות.

   

  והערה מתבקשת לסיום: נא אל תטעו אינני נגד מוסד הכשרות כי אני בעצמי צרכן כשרות, ומה שביקשתי להגיד ולזעוק הוא נגד ניצול הדת, נגד הצביעות ונגד השחרת פני היהדות היפה בת אלפי השנים. ואסיים ברשותכם עם אותה תהייה: זאת יהדות זאת? זאת דת משה וישראל? זו תכלית יהדותנו?

  דרג את התוכן:

   ארכיון

   פרופיל

   אלברט שבות
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין