כותרות TheMarker >
  ';

  David Avramov - Home-Made Tricks

  הערוץ מאפשר לכל אחד להנות ולהיות מתנדב בן רגע המסוגל להשפיע לטובה על כל חולה בעזרת לימוד טריקים
  ערוץ זה מאפשר לכל הצופים בו ללמוד לבצע טריקים שייחודם שימוש באביזרי יום יום ,הקיימים בכל בית.
  תהנו ותגרמו הנאה.
  כל הזכויות שמורות לדוד אברמוב

  פוסטים אחרונים

  תגובות (0)

  נא להתחבר כדי להגיב

  התחברות או הרשמה   

  סדר התגובות :
  ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
  /null/cdate#

  /null/text_64k_1#

  אין רשומות לתצוגה

  חיבור

  0 תגובות   יום שבת, 23/2/19, 11:09

  ''

   

  באריתמטיקה, חיבור היא פעולה יסודית שמשמעותה צירוף של שני אוספי פריטים לאוסף הכולל את שניהם.

  את החיבור מסמנים בעזרת הסימן + (פלוס).

  למספרים שמחברים קוראים "מחוברים" ולתוצאה קוראים "סכום".

  התמונה משמאל מדגימה את הביטוי 2+3=5: אם נצרף 3 צורות מלמעלה ו-2 צורות מלמטה, נקבל ביחד 5 צורות.

  לפעולה קוראים "פלוס" או "ועוד" לכן את הביטוי ניתן לקרוא כ"שתים ועוד שלוש" או "שתים פלוס שלוש".

  הדוגמה מדגימה את המשמעות היסודית של חיבור, היא חיבור מספרים טבעיים, אולם ניתן להגדיר גם חיבור מספריםשליליים, אי-רציונליים ואף מרוכבים, וכמו כן חיבור פונקציות, וקטורים, מטריצות, עוצמות ועוד.

  קישור לויקיפדיה

   

  ''

   

  חיבור פוליטי

  קישור

   

  ''

   

  הוויתור של לפיד, עבודת השטח של יעלון, הגיבנת של אשכנזי והסיכוי של גנץ. כך נולד המפץ הפוליטי

  קישור

  ''


  הפוליטיקה הישראלית כוללת תנועות, מפלגות וארגונים רבים. האידאולוגיה השלטת בישראל היא הציונות, ומרבית המפלגות במדינה מציינות את ערכיה כבסיס למצעיהן. הגושים הפוליטיים העיקריים בפוליטיקה הישראלית ובכנסת בפרט משויכים לזרמים האידאולוגייםשל השמאל, הימין והמרכז.

  חלוקה זו אמנם דומה לפוליטיקה במדינות רבות בעולם - אך בישראל יש לה משמעויות ויישומים ייחודיים.

  ובדומה בחברות ומדינות בעולם, משתנה מעת לעת, משמעות המונחים בציבוריות ובתקשורת בישראל.

  בנוסף לשלושת הגושים המרכזיים וגם במקביל להן, קיימות קבוצות סקטוריאליות מוגדרות באוכלוסייה: החילונים (והמסורתיים), הדתיים, החרדים, העולים ממדינות ברית המועצות לשעבר, והערבים.

  אל חלוקה זו נוספה גם החלוקה העדתית המיטשטשת בקרב היהודים: למזרחים ולאשכנזים.

  התגבשות הזרמים הפוליטיים בישראל החלה עוד בתקופת היישוב בשנות ה-20 של המאה ה-20, בדמותם של תנועת העבודה, הציונות הדתית, החוגים "האזרחיים" (כגון הציונים הכלליים) והרוויזיוניסטים.

  השיח הפוליטי בישראל נע בעיקר סביב הציר הביטחוני-מדיני, זאת בניגוד למדינות אירופה שם החלוקה היא בעיקר על פי העמדות בתחום הכלכלי-חברתי.

  לפי הציר הזה מוגדרים גם מחנות השמאל והימין בכלל.

  החלוקה בין שמאל וימין בפוליטיקה הישראלית נעשית בעיקר לפי הפרמטרים הבאים: היחס למעמד יהודה ושומרון, ההתנחלויות ותהליך השלום הישראלי-פלסטיני, ביחס לכלכלה, יחסי דת ומדינה ובחלוקת המשאבים הכלכליים של המדינה.

  קישור לויקיפדיה

   

  ''

   

  הימין הפוליטי בישראל הוא מחנה שאידאולוגיית היסוד שלו היא לאומיות יהודית ומימושה במדינת ישראל באמצעות הציונות.

  הימין בישראל דוגל בהדגשת הפטריוטיזם, העצמת ערכי הלאומיות והמולדת, בעמדות קשוחות במשא ומתן עם הפלסטינים ומדינות ערב,התיישבות, הרחבת ההתנחלויות ונקיטת קו נוקשה בפעולות צבאיות נגד ארגוני טרור.

  חלק מתנועות הימין רואות בארץ ישראל השלמה כגבולות הרצויים למדינת ישראל. מבחינה כלכלית, רוב הימין בישראל תומך בשוק חופשי וליברליזם כלכלי, אך חלק מהתנועות הימניות תומכות גם במדינת רווחה ובסיוע למעוטי יכולת. מבחינת חברתית ודתית הימין נוטה לשמרנות ושמירת אופיה היהודי של מדינת ישראל.

  קישור לויקיפדיה

   

  ''

   

  בעוד שבאירופה ובארצות הברית המושגים "שמאל וימין" מתייחסים בעיקר לתפיסת העולם הכלכלית (שמאל - כלכלה סוציאל-דמוקרטית/סוציאליסטית, ימין - כלכלה ליברלית/קפיטליסטית), הרי בפוליטיקה של ישראל ובשיח הציבורי הישראלי, שלאחר מלחמת ששת הימים, החלוקה בין שמאל וימין מתמקדת בראש ובראשונה בתפיסת מדיניות החוץ והביטחון, בעיקר הזו המתייחסת למעמד יהודה ושומרון, ורק לאחר מכן במדיניות הכלכלית חברתית. מחנה השמאל בישראל דוגל בהמשך תהליך השלום הישראלי-פלסטיני, ובנסיגה, כזו או אחרת, מחלקים מהשטחים שנכבשו על ידי ישראל במלחמת ששת הימים.

  הלכך, תומך השמאל בעיקרו בפינוי התנחלויות, בעיקר אלו המבודדות והממוקמות מעבר לגדר ההפרדה.

  השמאל הציוני רואה במהלכים אלו הכרחיים להמשך קיומה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית; נימוק זה עומד בבסיס האידאולוגיה של מפלגת העבודה ויש עתיד, והיא "שתי מדינות לשני עמים" למען השארת ישראל מדינה יהודית ודמוקרטית.

  ההצדקה לכך היא שביהודה ושומרון יש בין 2.5 ל-3 מיליון פלסטינים וסיפוחם למדינת ישראל תביא לסוף המדינה היהודית ולכן צריך להיפרד מהם.

  סיבה אחרת שנזכרת בעיקר על ידי השמאל הרדיקלי בישראל, ושנמצאת לרוב בבסיס האידאולוגיה של מפלגת מרצ וחד"ש, היא שישראל צריכה להיפרד משטחי יהודה ושומרון בגלל הפרת זכויות האדם שקורות וימשיכו לקרות עד שלפסטינים יהיה מדינה עצמאית.

  אף שמבחינה אידאולוגית השמאל תומך בפינוי התנחלויות לשם הגשמת מטרות מדיניות, ואילו הימין מתנגד לכך, הרי מבחינה מעשית פינוי ההתנחלויות נעשה על ידי מנהיגי ימין - מנחם בגין בפינוי סיני כחלק מהסכם השלום בין ישראל למצרים ואריאל שרון בפינוי רצועת עזה וצפון השומרון במסגרת תוכנית ההתנתקות. צעדים אלה זכו לתמיכה של ארגוני השמאל ולהתנגדות של הימין.

  מבחינה כלכלית, ובדומה למפלגות השמאל ברחבי העולם, נוקט השמאל בישראל לרוב בתפיסת עולם סוציאליסטית, לעומת הימין הנוקט בגישה קפיטליסטית יותר (הגם שניתן למצוא מפלגות ימין שלא מזוהות בהכרח עם תפיסה קפיטליסטית).

  לשמאל הכלכלי והחברתי הייתה אחיזה חזקה ביישוב, שהתבטאה, בין השאר, בהקמתם של הקיבוצים ושל הסתדרות העובדים.

  כוחו של השמאל הכלכלי והחברתי נחלש החל משנות ה-70 של המאה ה-20.

  כמו כן, השמאל הישראלי, כמו בשאר העולם, דוגל בהשרשת ערכי הפמיניזם, תמיכה בקהילת הלהט"ב, הפרדת דת ומדינה וכן מתעסק, ברובו, בזכויות אדם, כולל זכויות המיעוטים.

  קישור לויקיפדיה

   

  ''

   

  "גוש פוליטי אלטרנטיבי - צו השעה"

  קישור

   

  האם גוש המרכז נערך לבחירות הבאות?

  קישור

   

  ''

   

  יוזמה ליצירת גוש פוליטי של מפלגות הימין

  קישור

   

  לטעמי גוש המרכז בראשות מפלגת גנץ ולפיד, הם התקווה של מדינת ישראל.

  גנץ אומר שממשלתו משרתת את כל אזרחי מדינת ישראל ותמנע את הפילוג הקיים בעם.

  ההרכב של הנהגת מפלגת כחול לבן, מוכיח ששמים את האגו בצד למען המדינה, למען שלום עם בטחון חזק, טיפול ברווחה ומניעת שלטון סוציאלי פגום.

  אולי האידיאולוגיה מורכבת ועמומה ונראה שהיא מושתתת על החלפת השלטון הקיים, אבל המטרה הברורה והשיטה הנכונה, יביאו את מדינת ישראל לחיים טובים וללא שחיתות.
  דרג את התוכן:

   ארכיון

   פרופיל

   תנועת כמוך
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין