כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  פרופיל

  bonbonyetta
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  המקום של bonbonyetta

  דאגה לסביבה בעיני זה גם אכפתיות ל"שקופים" חסרי הישע שאתנו על הכדור הזה, ומי שבסוף סולם העדיפויות - בעלי החיים. כאן לשם שינוי, אני מנסה לשים אותם בפוקוס קדימה.
  למה? כי רק מי שאוהב רואה את המצוקה, הסבל, וחוסר ההגינות ביחס כלפיהם.
  תמונת הבלוג מהספר "כלבי המגפה", ריצ'רד אדמס, שנתן בי אותותיו וחותמו לנצח.

  0

  הדמעות שמוטטו אותו

  40 תגובות   יום רביעי, 27/2/19, 20:21

  ''

  הדמעות שמוטטו אותו

  הוא לא אהב אותי, לא את הכלבים שלי, ויותר מכל לא את החתולים "המסריחים "שלי", שהייתי מאכילה שנים במסירות למטה (דווקא נקיים מטופחים ומטופלים). איש זקן, עצבני, נרגן, וזעוף כרונית, שמעולם לא ראיתי שצוחק או נינוח עם עצמו והסביבה. תמיד הפריע לו משהו, תמיד היה נוזף רוטן ומתמרמר על משהו, כהשיניים התותבות שלו רוקדות ווזזות בפנים בפה, מראה די דוחה כשלעצמו.כ

  Image result for false teeth gif

  האמת שלפני שנים כתבתי עליו ועל ההתמודדות שלי עם אדם רע וקצר רוח כזה והאכלת החתולים, אך בעיניים אחרות. כיום אני רואה זאת, וגם טיפוס כזה, בעיניים יותר חומלות ומשועשעות, ותבינו יותר בהמשך איך זה קרה ולמה. אולי כדאי במיוחד לשים לב למי מכם שמאכיל חתולים ויש לו בעיות עם שכנים.


  מקווה שתצחקו ותחייכו כמוני, כי לכל אחד יש דרך גישה, אפילו לאדם הדוחה ביותר, צריך רק למצוא אותה, זו הבעיה, למצוא אותה.


  לפעמים אני חושבת שכל הכתבות לאחרונה המבקשות להשניא עלינו הציבור את חתולי הפ"ז (פח זבל, עזובים) ולהמאיסם עלינו, הם ביוזמת גורמים שכלתנים שמוחם מלא עובדות ומספרים אך שכחו להרגיש, או שהם אנשים בדומה לאותו שכן זקן ומר נפש שלא טוב להם בחיים, שהם מטבעם קצרי רוח ונפש ומוציאים על סביבתם את כל המטען השלילי שלהם, במיוחד על מי שאינם יכולים לקום נגדם.

  ''

  שכאלה אינם מסוגלים לראות דברים רחב ובצורה הומנית, מהלב, רק אנוכית וצרה, מה שקוראים חוסר משווע באינטיליגנציה רגשית. המאמר של אורנה רינת בהארץ מדבר על זה, ומעלה נקודות חשובות שאולי לא נתנו עליהם מספיק את הדעת כמו:
  "גם מדענים מונעים על ידי אידיאולוגיות. ....קיומה של אידיאולוגיה אצל אנשי המדע מוכחש על ידם — אבל היא קיימת"(אני נחרדת לחשוב איזה אידאולוגיה יכולה להיות למדענים שעושים ניסויים בבעלי חיים למשל)

  "אינדיקציה נוספת לניתוק של אנשי המדע מהשטח, ככל שזה נוגע לחתולים ולהאכלתם"(והיא מביאה במאמר כמה דוגמאות לזה)

   

  אז השכן הזקן הזה, לא רק שלא אהב אותם, הם הפריעו לו כנראה בעצם קיומם, כשעינו רק נחה עליהם מהמרפסת שלו בקומה ראשונה, הוא גם שמע אותם בלילה הכי טוב, והם אלה ש"גרמו לכל המחלות שלו" (אסטמה, לחץ דם, סוכר, ועוד), לא נתנו לו לישון, קפצו עליו כששפך זבל, ומה לא. ובכלל הרי בחיים כששונאים מישהו כל דבר שהוא עושה מפריע לך, אפילו אם הוא רק יושב שם.


  ''

   

   

  בדומה לחוקרי הטבע שמאשימים את החתולים כמסופר במאמר של אורנה רינת  - כל הצרות שבעולם בגללם. בדומה לימי הביניים שהאשימו בכל מגיפה וצרה את היהודים או מכשפות, זוכרים את זה?

   

  גם המולת הילדים בגינה ציבורית למטה הטרידה אותו מאד, אבל על זה ועל אלה הוא לא יכול היה לצעוק ולהתרגז, לא נעים ולא מקובל, הוא לא העז. מה גם שיש הרבה הורים ואנשים לצעוק עליהם כאן, ולגבי החתולים - יש רק אותי לצעוק ולמרר את החיים, אז הוא הרשה לעצמו.

   

  היתה עוד שכנה שלא אהבה חתולים, אז הוא הרגיש "חזק" ועם גב, והיתה ביניהם "חלוקת עבודה": היא ריכלה והתסיסה בשקט מאחרי הגב, והוא צעק וצרח וקילל בקולי קולות מהמרפסת, גם בשש בבוקר, כשהיה מחכה לראות שאני מאכילה אותם ואז היה "פוצח בשירה", מה שהפריע לשכנים אחרים הרבה יותר, אבל ברור שזה לא שינה לו הרבה, כי זה "לא אותו דבר".

  Image result for cartoon illustration of a grumpy old man

  יום אחד העיר והאיר מישהו את עיני שחבל עלי ככה מתישה עצמי במאבק נגדו, והאמת זה גם לא טוב לאורך זמן לחתולים. לא רציתי למשל שיתפוס קריזה כשאני איננה והם לבדם מולו שם, ודי מתיש לעמוד כל הזמן מול טענות של אנשים ולתמרן תוך כדי כך. אז בהתאם לעצת אותו מישהו, בקושי ואיפוק רבים מאד שיניתי טקטיקה.

   

  כשהוא קילל וצעק עלי ועשה לי בושות מהמרפסת, לא השבתי לו באותה מטבע, אבל הסתכלתי עליו, ומילאתי בכוונה תחילה עיני בדמעות. כשפגשתי את אשתו למטה שאלתי לשלומו, שזה לא בריא שהוא מתרגז ככה, וגם שתראה איך שאני שומרת הכל נקי, שתגיד לו כדי שלא יתרגז, גם תספרי לו שהם מטופלים ומעוקרים וכדומה, גם ביקשתי מתכונים לעוגיות הנפלאות שפעם נתנה לי לטעום. ככה לאט לאט.....


  כשהייתי פוגשת אותו הייתי מקפידה לשאול לשלומו, שהוא ישמע את זה, ולא שמה לב וממשיכה גם כשהוא לא ענה לשלום והמשיך להיות זעוף ולרטון. אבל פחות צעק ולא קילל.

  בלי שהרגשתי פתאום שמתי לב שהצעקות והקללות מהמרפסת מוקדם בבוקר פסקו. ההצצות מהתריס לא.

  ככה זה נמשך כמה חודשים ארוכים. לא ידעתי אם לשינוי הטקטיקה שלי יש תוצאות, המשכתי.

   

  יום אחד זה קרה בענק !


  השמיים נפלו !

   

  Image result for shocked gif

   

   

  "תפסתי אותו בהחבא נותן שאריות מזון מאצלו לחתולים"......


  הוא שם לב שתפסתי אותו וחייכתי בהחבא לעצמי כזה, והצטדק:

  פשוט נשאר חבל לזרוק.....
  (בדיוק כמו שפימפתי לאשתו, שאוכל נהדר כמו שרק היא מבשלת חבל לזרוק, אם נשאר אפילו קצת, שתוריד למטה שיאכלו).


  הלב הזה שלי בפנים, שהיה טרוד בשל היחס ממנו לחתולים שלי יותר מכל, הלב זה בפנים חייך מאוזן לאוזן.

   

  מאותו בוקר חייכתי אליו מכל הלב, השאלות לשלומו היו בכנות ומפורטות יותר, והוא הרגיש, ואפילו התחיל במקום לנהום לענות לי. 

  באחת הפעמים הנדירות של גילוי לב ו"פיטפוטי שכנות" (שהקפדתי לעשות עם אשתו במסגרת שינוי הטקטיקה) היא גילתה לי שהדמעות והפרצוף הנעלב שלי, הוא לא יכול לראות, שאני כמו הבת שלו, שקשה לו עם דמעות.

   

  הדמעות, הטקטיקה הזו להבדיל מהקודמת שברו אותו, הוא אפילו התחיל לחבב אותם קצת, את החתולים, אולי אפילו אותי....הגזמתי ?! דייני שיפסיק לשנוא.....החמלה האהבה יבואו.....

   

   

   

  ''

   

   

   

  תגובה שאהבתי:

   

  ''

    1/3/19 14:46:
  איזה יופי! איזה יופי של כתיבה, את מכונה משוכללת להעברת רגשות ישירות אל הקורא. את מייצרת עבורו מכונית יפה שנוסע בה על אוטוסטרדה נוחה, עובר דרך הבניין שלכם, רואה את הזקן הנרגן, אחריו את אשתו ולפתע רואה את הזקן מאכיל בהחבא את החתולות, ובהיסח הדעת באופן בלתי צפוי חש הקורא כי למעשה הוא לא נמצא על אוטוסטרדה כי אם קורא סיפור שנכתב בעט של קוסם ששבה את ליבו והביאו מרצון אל גינתו וחתוליו והזקן, אפילו את ריח החתולים והגינה הריח, גם את עלעול עלי העץ שליד הרגיש, גם הרוח הנושבת והציפור החוצפנית שנחתה לגנוב מאוכל החתולים.. עט מקצועי ורגיש של קוסם. . שבת שלום   

  דרג את התוכן:

   תגובות (40)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     13/4/19 19:15:
   אין ספק שללב אוהב יש דרכים משלו:) מרגש
     7/3/19 20:26:

   צטט: באבא יאגה 2019-03-07 12:04:16

   זאת הדרך

   Image result for cartoon illustration of a upset woman

   בהחלט. אלא שלא תמיד מוצאים את הנקודה אצל איש שהתנהגותו שלילית ושונא אותך ולא תמיד יש משאבים נפשיים לעמוד בשינוי טקטיקה במצבים כאלה. כולנו הרי בני אדם.

     7/3/19 20:24:

   צטט: דוקטורלאה 2019-03-07 11:17:45

   קראתי עתה את תגובתך. אני אוהבת לקרוא תמיד את העמוד שלך, ונהנית ממנו. מקווה שנישאר כך, לאה וסמדר, וזה העיקר.

   Image result for cartoon illustration of a upset woman

   שמחה שאת נהנית לקרוא אצלי. אני משקיעה ומטפחת את הבלוג, אפילו שהקוראים מתמעטים. אם ולו חלק מהזרעים יקלטו אצל חלק מהאנשים, אהיה מרוצה ועשיתי את שלי. כי מה שאני עושה כאן בעצם אני זורעת, ומפזרת לרוח, לאן שהיא תישא את הדברים, והיכן שהם יקראו זה כבר בידי מי שיושב למעלה.

   תודה

     7/3/19 20:21:

   צטט: אזוטריקה-יומן לימוד אישי 2019-03-02 17:51:18

   .

   אין רע מושלם, בכל אדם יש גם מין הטוב.

   אצל האחד יותר ואצל האחר פחות.

   אבל יש גם מזה וגם מזה, אין צדיקים.

   לכל דבר יש סיבה..

   לכי תדעי מה האיש עבר בחיו.

   אבל הסוף היה יפה, שמחתי.

   Image result for cartoon illustration of a upset woman

   תודה, נכון - אך ברם אולם:

   כל אחד עבר בחייו דברים, ולכל אחד ה"חבילה" שלו, אנו נבדלים זה מזה בצורה שאנו מתמודדים עם זה.

     7/3/19 12:04:
   זאת הדרך
     7/3/19 11:17:
   קראתי עתה את תגובתך. אני אוהבת לקרוא תמיד את העמוד שלך, ונהנית ממנו. מקווה שנישאר כך, לאה וסמדר, וזה העיקר.
     7/3/19 10:34:

   צטט: דוקטורלאה 2019-03-02 17:10:24

   שמת לב בוודאי ששניכם שיניתם את התנהגותכם. הדרך החדשה בה נקטת הביאה גם אותו לשינוי דרכו. בלי קשר לנושא הנדון, יחסים בינאנושיים מושפעים מהתנהגות שני הצדדים. את מעירה לי , באופן קבוע, כי אני רציונלית בתגובותי. לדעתי, זו הדרך הנכונה להגיב על הנכתב כאן, וכמובן גם בדפי התגובות האחרות. הצטרפות רגשית לדברי הכותב היא בעלת ערך פחות. מה היא מעידה על הנושא? שגם הכותב מזועזע ממנו? לכך את מצפה? אינני מאמינה.

   Image result for cartoon illustration of a loving dog

   דוקטורלאה יקרה, צר לי, אבל הפעם את צודקת.

   חוץ מזה לבד זאת, את מגיבה כפי שאת מגיבה, וככה את, וזה נפלא. לא את ולא אחרים צריכים להגיב בדומה לדרך שלי, כל אחד מגיב על פי דרכו, ואני מודה על כך תמיד.

   שאפו, באיזה עדינות הערת לי הפעם, מחבבת ומכבדת אותך מאד.

   תודה

     6/3/19 19:37:

   צטט: רונית אברהם 2019-03-02 12:59:07

   הפעלת נשק לא קונבנציונלי.את אלופה!

   Image result for cartoon illustration of happy hamster

   וואלה, זו לא פעם ראשונה שהפעלתי את הנשק הזה, היה מצב חירום בו הייתי אישית ממש מאוימת, וזאת אך ורק בגלל טיפשותי שלי ויהירותי, ויצאתי ממנו בזכות הנשק הזה. היה פחד ממש. סיפור אחר

     6/3/19 19:28:

   צטט: אלברט שבות 2019-03-06 14:50:31

   צטט: bonbonyetta 2019-03-05 12:17:39

   צטט: אלברט שבות 2019-03-01 14:46:49

   איזה יופי! איזה יופי של כתיבה, את מכונה משוכללת להעברת רגשות ישירות אל הקורא. את מייצרת עבורו מכונית יפה שנוסע בה על אוטוסטרדה נוחה, עובר דרך הבניין שלכם, רואה את הזקן הנרגן, אחריו את אשתו ולפתע רואה את הזקן מאכיל בהחבא את החתולות, ובהיסח הדעת באופן בלתי צפוי חש הקורא כי למעשה הוא לא נמצא על אוטוסטרדה כי אם קורא סיפור שנכתב בעט של קוסם ששבה את ליבו והביאו מרצון אל גינתו וחתוליו והזקן, אפילו את ריח החתולים והגינה הריח, גם את עלעול עלי העץ שליד הרגיש, גם הרוח הנושבת והציפור החוצפנית שנחתה לגנוב מאוכל החתולים.. עט מקצועי ורגיש של קוסם. . שבת שלום

   Image result for ‫פרחי בר‬‎

   מעולם לא קיבלתי תגובה יפהפיה ורגישה כזו על דברים שאני כותבת.

   זה השכר שלי, לבד מהידיעה שאני פועלת למען בעלי חיים ומקווה 

   לעורר יתר מודעות לנושאים הקשורים.

   המון תודה ובריאות אלברט, מוסיפה את התגובה שלך לפוסט עצמו, אם תרשה

   ----------

   כמובן ארשה וכי מי אני לידך להביע דעה.. סליחה על האיחור בתגובה הייתי בחופשה ללא נגישות לאינטרנט. את כותבת טובה - איך אפשר לקרוא לך? 

   --------- 

   תודה רבה.

   אפשר לקרוא לי או בניק שלי bonbonyetta (על שמה של כלבתי האחרונה הצדקת) או בשמי שלי סמדר, וזה רשום כמובן בכרטיס.

   ותודה, אני הולכת לשבץ את תגובתך בפוסט ברשותך, אהבתי אותה.

    

     6/3/19 14:50:

   צטט: bonbonyetta 2019-03-05 12:17:39

   צטט: אלברט שבות 2019-03-01 14:46:49

   איזה יופי! איזה יופי של כתיבה, את מכונה משוכללת להעברת רגשות ישירות אל הקורא. את מייצרת עבורו מכונית יפה שנוסע בה על אוטוסטרדה נוחה, עובר דרך הבניין שלכם, רואה את הזקן הנרגן, אחריו את אשתו ולפתע רואה את הזקן מאכיל בהחבא את החתולות, ובהיסח הדעת באופן בלתי צפוי חש הקורא כי למעשה הוא לא נמצא על אוטוסטרדה כי אם קורא סיפור שנכתב בעט של קוסם ששבה את ליבו והביאו מרצון אל גינתו וחתוליו והזקן, אפילו את ריח החתולים והגינה הריח, גם את עלעול עלי העץ שליד הרגיש, גם הרוח הנושבת והציפור החוצפנית שנחתה לגנוב מאוכל החתולים.. עט מקצועי ורגיש של קוסם. . שבת שלום

   Image result for ‫פרחי בר‬‎

   מעולם לא קיבלתי תגובה יפהפיה ורגישה כזו על דברים שאני כותבת.

   זה השכר שלי, לבד מהידיעה שאני פועלת למען בעלי חיים ומקווה 

   לעורר יתר מודעות לנושאים הקשורים.

   המון תודה ובריאות אלברט, מוסיפה את התגובה שלך לפוסט עצמו, אם תרשה

    

   כמובן ארשה וכי מי אני לידך להביע דעה.. סליחה על האיחור בתגובה הייתי בחופשה ללא נגישות לאינטרנט. את כותבת טובה - איך אפשר לקרוא לך? 

    

     6/3/19 13:11:

   צטט: שפיריתקסומה :)) 2019-03-02 09:48:32

   העולם ,טוב יותר עם גישה חיובית ! "

    

    

   תוצאת תמונה עבור ‪cat smiling‬‏תודה

     6/3/19 13:05:

   צטט: סיכון מחושב:) 2019-03-01 21:29:31

   בונבונייטה - פוסט מקסים וגם את כמובן , מ ק ס י מ ה :)

    

   תוצאת תמונה עבור ‪scared dog‬‏

   תודה רבה, אין אצלי מובן מאליו.

   שמחה לראות שאת באה לבקר, קוראת אותי, ומגיבה, 

   הייתי שמחה יותר אם זה היה יותר לעיתים תכופות .....

   שבוע טוב לך יקרה, חיוכים וברכה

    

     5/3/19 19:26:

   צטט: HagitFriedlander 2019-03-01 17:29:02

   נהדרת! נהניתי כל כך מהפוסט, מההומור, מהטקטיקה שנקטת, והצלחת בגדול וגם לרגש ולהצחיק על הדרך! את כותבת נפלא וכל הפוסטים שלך מושקעים ומוקפדים שזה תענוג♥ תודה

    

   Image result for cartoon illustration of a smiling woman

   תודה רבה חגית,

   ואני שמחה בכל פעם שאני רואה שקראת אותי ורואה "עקבות" שלך  (תגובות), והלוואי והיית באה וקוראת ומגיבה יותר.

   כן, אני אוהבת צומי, ומי לא אוהב?

   אוהבת לקבל ולתת

    

     5/3/19 19:23:

   צטט: א ח א ב 2019-03-01 16:20:45

   .....החמלה האהבה יבואו.....שבת שלום בונבונייטה מקסימה :)

    

    

   תודה           צוחק

     5/3/19 12:17:

   צטט: אלברט שבות 2019-03-01 14:46:49

   איזה יופי! איזה יופי של כתיבה, את מכונה משוכללת להעברת רגשות ישירות אל הקורא. את מייצרת עבורו מכונית יפה שנוסע בה על אוטוסטרדה נוחה, עובר דרך הבניין שלכם, רואה את הזקן הנרגן, אחריו את אשתו ולפתע רואה את הזקן מאכיל בהחבא את החתולות, ובהיסח הדעת באופן בלתי צפוי חש הקורא כי למעשה הוא לא נמצא על אוטוסטרדה כי אם קורא סיפור שנכתב בעט של קוסם ששבה את ליבו והביאו מרצון אל גינתו וחתוליו והזקן, אפילו את ריח החתולים והגינה הריח, גם את עלעול עלי העץ שליד הרגיש, גם הרוח הנושבת והציפור החוצפנית שנחתה לגנוב מאוכל החתולים.. עט מקצועי ורגיש של קוסם. . שבת שלום

   Image result for ‫פרחי בר‬‎

   מעולם לא קיבלתי תגובה יפהפיה ורגישה כזו על דברים שאני כותבת.

   זה השכר שלי, לבד מהידיעה שאני פועלת למען בעלי חיים ומקווה 

   לעורר יתר מודעות לנושאים הקשורים.

   המון תודה ובריאות אלברט, מוסיפה את התגובה שלך לפוסט עצמו, אם תרשה

     5/3/19 11:28:

   צטט: קלועת צמה 2019-03-01 13:26:39

   היה לי טוב עם הסוף הטוב :) וכעת, בעניין מחלות וחתולים, הנה כתבה על טיפול בעזרת בעלי חיים, בהם חתולים, במסגרות של דיור מוגן https://www.neve-shalev.co.il/2016/07/17/טיפול-בעזרת-בעלי-חיים-בבתי-אבות-במרכז-ה/ וגם תזכורת לעובדה שהחתול נחשב קדוש במצרים העתיקה https://news.walla.co.il/item/1816264
   ''

   תודה, בהחלט חיובי.
   גם באיסלאם דרך אגב רוחשים כבוד לחתול (או אמורים לנהוג בו בכבוד) כיון שהנביאים מספרים את הסיפור על הנביא שלא רצה להפריע לחתולה מניקה גורים שהתישבה על כנף בגדו, אז הוא חתך את בגדו כדי לא להפחיד ולהקים אותה.
   הלוואי והייתי מוצאת את המקום המדויק לסיפור הזה, שבאמת כתוב בנביאים.

    

     4/3/19 11:44:

   צטט: * חיוש * 2019-03-01 11:50:08

   בונבוניטה יקרה לי נשיקה

   אני חושבת שאני זוכרת שכתבת על השכן הזה

   ובזכות הקטע עם השיניים התותבות שלו (((-:

   ריגש אותי מאוד השינוי שחל בו ביחס שלו אליכם

   הצלחת לחדור אל ליבו ואין זה דבר של מה בכך

   * כוכב אהבה והערצה והמון חיבוקים אוהבים

   שבת טובה יקירה ♥

   Image result for Falcon

   חיפשתי את הפוסט שכתבתי עליו ולא מצאתי, אבל הסיפור כאן

   אחר ומנקודת מבט אחרת לגמרי.

   תודה תודה לתגובתך יקירה

     3/3/19 19:39:

   צטט: ארנה א 2019-03-01 11:07:29

   אכן, מגיע לך ולסיפור/דרך שלך כל הכוכבים.

    

   Image result for cartoon illustration of thank you

   שמחה לראות עקבות ממך....

   תודה

     3/3/19 19:36:

   צטט: מכבית- coach לכתיבה 2019-03-01 00:34:02

   פנטסטי

   Image result for cartoon illustration of a thanking woman

     3/3/19 19:34:

   צטט: עמנב 2019-02-28 23:46:33

   סיפור יפה שכתוב יפה. שבת שלום, עמוס.

   Image result for cartoon illustration of a thanking woman

     3/3/19 13:52:

   צטט: ~ ~ 2019-02-28 10:14:29

   יש דרך להגיע ללב של כל אחד.

   נחמד לשמוע שנגעת בליבו של הזקן. החתולים הרוויחו.

    

   Image result for ‫שלושת הקופים‬‎

   כן, זה נהדר כשמצליחים.  לא תמיד זה הולך כך לצערי.

   יש מי שיש להם שריטה בדיסק הקשיח לא יעזור שום דבר.

   איך אומרים?  

   "לרוצים שלא לראות לא יועילו שום נרות"

    

     2/3/19 19:29:

   צטט: ~בועז22~ 2019-02-27 21:48:45

   נהדרת שאת !!!

    

   Image result for cartoon illustration of woman baking cake

   תודה.

   איזה כיף זה לקבל תגובה כזו ראשונה. שיתרבו חיוכים השבוע, לכולם, גדולים וקטנים הולכי על שתיים וכל האחרים.

   ובשבילך שהיית ראשון להגיב:  צ'ומי


   .

   אין רע מושלם, בכל אדם יש גם מין הטוב.

   אצל האחד יותר ואצל האחר פחות.

   אבל יש גם מזה וגם מזה, אין צדיקים.

   לכל דבר יש סיבה..

   לכי תדעי מה האיש עבר בחיו.

   אבל הסוף היה יפה, שמחתי.

     2/3/19 17:10:
   שמת לב בוודאי ששניכם שיניתם את התנהגותכם. הדרך החדשה בה נקטת הביאה גם אותו לשינוי דרכו. בלי קשר לנושא הנדון, יחסים בינאנושיים מושפעים מהתנהגות שני הצדדים. את מעירה לי , באופן קבוע, כי אני רציונלית בתגובותי. לדעתי, זו הדרך הנכונה להגיב על הנכתב כאן, וכמובן גם בדפי התגובות האחרות. הצטרפות רגשית לדברי הכותב היא בעלת ערך פחות. מה היא מעידה על הנושא? שגם הכותב מזועזע ממנו? לכך את מצפה? אינני מאמינה.
     2/3/19 12:59:
   הפעלת נשק לא קונבנציונלי.את אלופה!
   העולם ,טוב יותר עם גישה חיובית ! "
     1/3/19 21:29:

   בונבונייטה - פוסט מקסים וגם את כמובן , מ ק ס י מ ה :)

     1/3/19 17:29:
   נהדרת! נהניתי כל כך מהפוסט, מההומור, מהטקטיקה שנקטת, והצלחת בגדול וגם לרגש ולהצחיק על הדרך! את כותבת נפלא וכל הפוסטים שלך מושקעים ומוקפדים שזה תענוג♥ תודה
     1/3/19 16:20:
   .....החמלה האהבה יבואו.....שבת שלום בונבונייטה מקסימה :)
     1/3/19 16:20:
   .....החמלה האהבה יבואו.....שבת שלום בונבונייטה מקסימה :)
     1/3/19 14:46:
   איזה יופי! איזה יופי של כתיבה, את מכונה משוכללת להעברת רגשות ישירות אל הקורא. את מייצרת עבורו מכונית יפה שנוסע בה על אוטוסטרדה נוחה, עובר דרך הבניין שלכם, רואה את הזקן הנרגן, אחריו את אשתו ולפתע רואה את הזקן מאכיל בהחבא את החתולות, ובהיסח הדעת באופן בלתי צפוי חש הקורא כי למעשה הוא לא נמצא על אוטוסטרדה כי אם קורא סיפור שנכתב בעט של קוסם ששבה את ליבו והביאו מרצון אל גינתו וחתוליו והזקן, אפילו את ריח החתולים והגינה הריח, גם את עלעול עלי העץ שליד הרגיש, גם הרוח הנושבת והציפור החוצפנית שנחתה לגנוב מאוכל החתולים.. עט מקצועי ורגיש של קוסם. . שבת שלום
     1/3/19 13:26:
   היה לי טוב עם הסוף הטוב :) וכעת, בעניין מחלות וחתולים, הנה כתבה על טיפול בעזרת בעלי חיים, בהם חתולים, במסגרות של דיור מוגן https://www.neve-shalev.co.il/2016/07/17/טיפול-בעזרת-בעלי-חיים-בבתי-אבות-במרכז-ה/ וגם תזכורת לעובדה שהחתול נחשב קדוש במצרים העתיקה https://news.walla.co.il/item/1816264
     1/3/19 11:50:

   בונבוניטה יקרה לי נשיקה

   אני חושבת שאני זוכרת שכתבת על השכן הזה

   ובזכות הקטע עם השיניים התותבות שלו (((-:

   ריגש אותי מאוד השינוי שחל בו ביחס שלו אליכם

   הצלחת לחדור אל ליבו ואין זה דבר של מה בכך

   * כוכב אהבה והערצה והמון חיבוקים אוהבים

   שבת טובה יקירה ♥     1/3/19 11:07:
   אכן, מגיע לך ולסיפור/דרך שלך כל הכוכבים.
   פנטסטי
     28/2/19 23:46:
   סיפור יפה שכתוב יפה. שבת שלום, עמוס.
     28/2/19 11:35:
   מקסים ומעורר תקווה. תודה רבה.
     28/2/19 11:20:

   Ronny Shir

   כותבת כאן

    


   "אסור להאכיל פה את החתולים גברת!!!"
   "למה?"
   "יש פה שלט גדול וכתוב שאסור וכבר אמרו לך ואמרו לך: אסור להאכיל פה חתולים. את תקבלי דוח!!!"
   "אבל הוא רעב.
   אני לא יכולה להשאיר אותו ככה.
   אני תמיד מציעה עזרה למי שרעב לא רק לחתולים."
   "אבל פה אסור!!!"
   (מוציאה מסל הקניות שברכב לחם), "אתה רעב? אשמח לחלוק אתך."
   מחייכת.
   הוא בוהה בי ואני שומעת את גלגלי השיניים שבקשתי כל כך להניע מתחילים את סיבובם.
   "וואלל'ה. תהיי בריאה, אני לא רעב".
   מסתכל על החתול,
   עליי,
   על החתול.
   מושך בכתפיו, מהמהם משהו והולך לדרכו.
   1:0 לאמפתיה..

    

    


     28/2/19 10:14:

   יש דרך להגיע ללב של כל אחד.

   נחמד לשמוע שנגעת בליבו של הזקן. החתולים הרוויחו.

     27/2/19 21:48:
   נהדרת שאת !!!

   ארכיון