כותרות TheMarker >
  ';

  נהג מונית

  בחירות 2019-הערות והארות שבועיות- דמון התקשורת המנופח, מה באמת מתכננת "כחול/לבן" והאם באמת נתניהו הוא שישמור על ירושלים מאוחדת ?

  0 תגובות   יום ראשון, 3/3/19, 00:18

      "נתניהו הוא קורבן של המניפולציה שהוא עצמו עשה לכוחה

  הבלתי מוגבל  והדמוני של התקשורת " כתבתי כאן בדיוק לפני כשנה ("טור דה ישראל 130", 24/02/2018) . נתניהו ייחס ל"תקשורת" כוחות מיסטיים כאילו אנחנו חיים בצפון קוריאה בה יש ערוץ שידור אחד ויחיד שבו כל אזרחי המדינה מחוייבים לצפות בו ! המדינה סגורה ומסוגרת וחסומה הרמטית לכל הקורה באמת בעולם, אזרחיה מנועים לצאת ממנה ולראות עולם פשוטו

  כמשמעו ! בדיוק הפוך כמובן למצב בכל מדינה מערבית דמוקרטית ופתוחה לעלום שאזרחיה נוסעים בהמוניהם לחו"ל וצורכים תקשורת שונה ומגוונת מבין שלל ערוצי התקשורת הפתוחים עבורם בארץ ובחו"ל. גם האופוזיציה משמאל תרמה תחושות האלו כאשר קבעה בתיסכולה מכישלונה החוזר ונשנה לחזור להגה הנהגת המדינה כי רוב אזרחי ישראל התומכים במפלגות הימין השונות עושות כך מבורות, מ"הסתה, -רוב שאפשר ללוש אותו בהתאם לצרכי מפלגת השלטון הימנית בכלל ומנהיגה בפרט ! ה"בייס, הם כונו בתקשורת ובפי מנהיגי האופוזיציה, בזעם ובתיסכול  תוך זלזול מוחלט באינטליגנציה שלהם ובבניית השקפת עולמם כאילו שטפו את מוחם בערוץ הרשמי היחיד הנקלט במדינה המסוגרת ולא מתוך השקפת עולם שנשענת על הכרת המציאות כפי שהם רואים וחווים בשלל ערוצי התקשורת הישראלים והזרים והכרה ולו חלקית של המתרחש בעולם ובאזור !  

    נתניהו חשב שאם "התקשורת" פחות תתקיף אותו אישית ויותר תייצר אותו ואת בני משפחתו בצבעים ורודים, כך התמיכה בו תגבר ! הוא עשה הכל או כמעט הכל כדי להגיע למצב כזה וכנראה חצה כמה קווים אדומים כולל חוקיים ,דבר שיתברר בעתיד בבתי המשפט של מדינת ישראל !

     אם נתניהו היה נותן קצת יותר קרדיט לתבונתם של רוב אזרחי ישראל ופחות מאמין באגדות שהוא מצד אחד וחלק מ"התקשורת" מנגד טיפחו ומטפחים כאילו חיים ומוות פוליטיים בידי התקשורת, יתכן והיה נמנע מעיסוק אובססיבי בניסיון להטות ערוצי תקשורת שונים למען סיקור יותר "אוהד" לו ולמשפחתו והיה יכול להימנע מהרבה צרות משפטיות ופוליטיות שעלולות לעלות לו לא רק בסיום הקריירה הפוליטית העשירה שלו אלא גם מסוף אישי עגום מבחינה משפטית-אולי כן ואולי לו-ימים יגידו. אם התנהלותו האישית תעלה גם באבדן שלטון הימין לפחות בשנים הקרובות למרות שרוב הציבור היהודי ישראלי נמצא בימין הפוליטי, הדבר לא יסלח לנתניהו ! האם מה שנראה היה כפנטזיה שאין שום סיכוי שתתממש לפחות לא בבחירות הקרובות והפכה גם בגלל התנהלותו של נתניהו וגם מריכוז כוחות פוליטיים שחלקם הגדול חף מכל ניסיון פוליטי ציבורי מינימלי והקשר בין האידיאולוגי בין מרכיביה השונים בהנחה שלחלק לפחות מהשותפים יש בכלל השקפת עולם מגובשת בנושאים המרכזיים שעל הפרק בחברה הישראלית, הוא רופף עד לא קיים מלבד מטרת עליונה אחת-"רק לא ביבי"! זה טוב עד ליום הבחירות אבל לכל בחירות יש מוצאי בחירות ואז צריך נהל מדינה וזה קצת יותר מסובך מאשר לעמוד כמו קריין פרסומות בפנים קפואות ולקור מטלפרומטר  כמה משפטים שאנשי יחסי ציבור מפולפלים ניסחו בעבורך ולהשתדל לא לחרוג בפסיק ! אלו האנשים שרוצים החל מסוף האביב הקרוב בואכה קיץ לנהל את מדינת ישראל ?

    ולא שהתקשורת הישראלית זכה ותמימה ולא צריכה לעשות חשבון נפש- הפרשן הבכיר אמנון אברמוביץ שקבע כי על התקשרת הישראלית לאתרג את מי שהולך בדרכה, לאא רק חטא וקרא לחבריו לחטוא ולפגוע באתיקה העיתונאית הבסיסית אלא גם עזר לימין ולנתניהו בטענתם כי הרוב המכריע והבולט בתקשורת הישראלי מצוי בצד השמאלי של המפה הפוליטית כי אברמוביץ קבע שאם מנהיג מהימין ילך בדרך השמאל, כל התקשורת הישראלית תאתרג אותו.  "מעשיך יקרבוך ומעשיך ירחיקוך , קבע אברמוביץ את הקוד העיתונאי בישראל (בראיון לאילנה דיין בתכנית הטלוויזיה "עובדה" (26/0/2010) ובכך הטיל כתם כבד על כל התקשורת הישראלית ! כאשר אף איש תקשורת רציני לא קם בגלוי נגד אברמוביץ ואומר" הוא מדבר בשדם עצמו, אנחנו נדאג שהתקשורת הישראלית ואנשיה יתנהלו ע,פ כללי אתיקה ברורים ובראש וראשונה שמירה על אובייקטיביות מלאה ופרסום כל מה שראוי לפרסום , ברוח סיסמתו של העיתון החשוב בעולם, ה"ניו-יורק טיימס,, ללא חשבון אם זה עוזר או מזיק לאותו איש ציבור פוליטיקאי שנפרסם עליו כל מה שראוי לפרסום, בין אם הוא מבצע מדיניות שאנחנו תומכים ומזדהים איתה ובין ההפך, התקשורת הישראלית ככלל ,כמובן יש פה ושם יוצאים מהכלל, מזוהמת ב"אתרוגיזציה" של הקרובים להשקפת עולמה ! נקודה !

     עורך עיתון "הארץ" בזמן פרסום תכנית ה"הינתקות" של אריק שרון, דייויד לנדאו המנוח, קבע בראיון עיתונאי ב-2006,אחרי שפרש מתפקידו כי"אני, כעורך "הארץ" שתמך בהינתקות, סברתי שכדי להפסיק את השחיתות הגדולה של הכיבוש בעזה, אפשר להעלים עין מ"שחיתות קטנה" של אריק שרון". ולפני חודשים ספורים, פרסם עורך עיתון "הארץ" הנוכחי אלוף בן מאמר בשם "דילמת השמאל"(27/09/2018) ובו תיאר את הדילמה בפניה ניצב העיתון "לאנשים חושבים"- "האם להמשיך להיאבק בראש ממשלה מושחת הנאבק בתיקי 4000,2000,1000 עד להגשת כתב אישדום נגדו ,או, למחול לו על כל חטאיו, להוריד הילוך בלחץ התקשורתי, לשכנע את מערכת המשפט שכל אלו זוטי דברים כי הסיכוי המסתמן הוא שבנימין נתניהו הוא המנהיג היחידי שיהיה מסוגל לסיים את הכיבוש"  עורך "הארץ" הצהיר באותו מאמר מכונן כי הוא אישית הכריע בדילמה והוא מוכן לאתרג את נתניהו בתנאי ש"יסיים את הכיבוש"! – היש מאמר יותר מזה המשחק לידיו של נתניהו ?

    הפרופסור ארה אלדד, לשעבר ח"כ ממפלגות הימין כתב מאמר תשובה למאמרו של אלוף בן-("מעריב" 06/10/2018)-"עורך "הארץ" הניח הצעת שוחד גלויה על השולחן-אתרוג תמורת סיום הכיבוש . "הארץ" לא דורש תמורה כספית עבור שירותי האתרוג שהוא מציע,אלא תמורה מדינית. "הארץ, ובמשתמע,כל התקשורת הישראלית, יפסיקו להשחיר את דמותו של נתניהו, יפסיקו להציק למערכת המשפטית הגוררת את רגליה לכאורה ומתמהמהת מהגשת כתב אישום נגדו ותעודד את החוקרים, הפרקליטים, היועמ"שים והשופטים לא לעסוק בשטויות כשעל הכף מונחת האפשרות להקים מדינה פלשתינאית בשטחי יו"ש" ! כל מילה נוספת מיותרת !

     ואמנון אברמוביץ פרסם השבוע כי זמן קצר אחרי שפרשה מצה"ל פנתה אליו דוברת צה"ל במיל. מירי רגב סיפרה לו כי היא רוצה להיכנס למערכת הפוליטית ושאלה אותו לאיזו מפלגה אליה לפנות- "אמרתי לה שתלך לליכוד " כך אברמוביץ .רגב לא היתה מרוצה מהתשובה-"אבל בדעותיי אני קרובה מאד דווקא למפלגת העבודה" אברמוביץ ענה לה "לא חשוב, תלכי לליכוד ותאמצי בקלות את דעות המפלגה, וכך היה. מירי רגב כמובן צרכה בכל הרשתות החברתיות בתגובה ארוכה שאפר לסכם אותה בשתי מילים-"אברמוביץ שקר"! לא לי לשפוט במקרה הזה מי דובר אמת ומי לא . חיזוק להנחתי היה כאשר נזכרתי במאמר שפרסם עיתונאי "הארץ", ומי שהיה קדנציה אחת "ח"כ מטעם מפלגת העבודה דניאל בן סימון –"הטרגדיה של מירי רגב" ("הארץ" 18/02/2016) ובו טען כי "אחרי שחרורה מצה"ל, מירי רגב פנתה אלי ,סיפרה לי שהיא רוצה להצטרף למפלגת העבודה וביקשה ממני שאפנה לראש המפלגה דאז אהוד ברק שישריין לה מקום בטוח ברשימת העודה לכנסת. ואכן, מילאתי את מבוקשה של רגב " כך בן סימון, "ופניתי בעניינה לאהוד ברק . ברק סירב לבקשתה ואמר –"שתתמודד כמו כולם!"  כך גרסת בן-סימון. לא זכורה לי אם בכלל, תגובתה של רגב למאמר הזה...

     האם "מפלגת יחסי הציבור "כחול/לבן"  תעשה את הבלתי יאומן ושלוחיה יכבשו את השלטון במדינת ישראל ? בינתיים ,כל חצי התבטאות של מי מאנשיה, בעיקר הפחות מנוסים שבהם, גוררת התנצלויות, הבהרות וגמגומים ! גבי אשכנזי בהתבטאות ראשונה ואחרונה עד כה כמשיח האלטרנטיבי האולטימטיבי לנתניהו אמר כי ,הרכבת שלנו נועת עד התחנה הסופית שהיא בית הנשיא וכולנו יודעים את מי נשיא המדינה רוצה לראות בראשות הממשלה וסיבך את רובי ריבלין לשמחת התיאוריות (המופרכות לדעתי) שלנתניהו נגד הנמסיס שלו ריבלין שזעם וירה בחזרה ("הנשיא לא מתערב בפוליטיקה ובבחירות" וכו')  ואשכנזי, כמצוות הבוסים האמיתיים של כחול'/לבן, אנשי יחסי הציבור, נעלם ונאלם מיד שמה בעוד הופעה פומבית שלו יגרום למבוכה. מיקי חיימוביץ קריינית החדשות אמרה בראיון טלוויזסיה כי "הכי טוב שאת שדות הגז שהתגלו, היו משאירים עמוק באדמה" וחטפה מחבריה כרטיס אדום ועוד !

   אז מה בכל זאת תהיה המדיניות של "כחול/לבן" אם ואם? באופן רשמי- "החזרת האחדות לעם, מלחמה בשיסוי הפוליטי של נתניהו שקרע ופילג את העם במשך שנות שלטונו " בקיצור שלטון נוסח פסטיבל וודסטוק עם הרבה הרבה אהבה! איזה יופי!  אלא שמספר 2 ברשימה מיסטר יאיר לפיד כתב בזמנו טור ב"ידיעות אחרונות, למחרת סיום ה"הינתקות" מעזה וסילוק אלפי יהודים שהתגוררו שם כי "ההינתקות לא היתה למרות המתנחלים אלא בגללם-איש לא רצה להתנתק מהמתנחלים אלא רצה רק ללמדם שיעור בצניעות ואולי גם בדמוקרטיה!" כך יאיר לפיד המחנך הלאומי (טור ב"ידיעות אחרונות" 13/10/2006).  ומהעבר המחבק והמאחד של יאיר לפיד לעתיד-מה מתכנן מי שרוצה להיות בעוד כשנתיים ראש-ממשלת ישראל (אם ואם ואם)- לפני עוצר הראיונות של הבוסים הגדולים של המפלגה החדשה פרש יאיר לפיד משנה ברורה . בהיותו שר- האוצר, לא כותב טורים בעיתון, קבע שרטט לפיד את מדיניותו- "אנחנו נפנה מתנחלים בדרך ליישום הפתרון של שתי מדינות1"הצעד יכלול פינוי של שמונים או מאה אלף מתנחלים-זה יטלטל את כולנו לא רק המדינה תשתנה, אני ואתה נהיה שונים- לא נהיה אותם אנשים אחרי שזה יקרה-זו תהיה הקריעה הגדולה ביותר של המדינה הזו ! הקריעה הפנימית הגדולה ביותר מאז מלחמת יום-הכיפורים ! כל אפשרות אחרת, גרועה יותר !" כך בבהירות משרטט לפיד את המדיניות שבה הוא דוגל ! "איחוד העם"? "תפירת השסע הנורא" ? לא לכך מתכוון לפיד ! ממש לא! ההפך ! יאיר לפיד שרטט את חזונו האפוקליפטי בוועידת לשכת עורכי הדין שהתקיימה באילת ב- 27/05/2014. המראיין של לפיד באותה ועידה היה העיתונאי ובעל הטור ב"ידיעות אחרונות" העונה לשם... יועז הנדל, כיום בצמרת רשימת "כחול/לבן" . איך שגלגל מתהפך לו 1 כשהנדל קורא "לחברי מהימין הממלכתי להצביע לכחול/לבן " האם הוא מספר להם על התכניות האמיתיות של אחד משני מנהיגי הרשימה ? האם הנדל שכח את תוכן הראיון שערך אם יאיר לפיד ? האם המטרה האובססיבית שלו לראות את הבוס שלו בנימין נתניהו מובס בבחירות ומודח מהנהגת המדיה גוברת על מה שיועז הנדל רואה כטובת המדינה- "מימוש מאויים  אישיים לפני טובת המדינה" בניגוד לסיסמא של "כחול/ לבן"-" המדינה לפני הכל"! או שמה, יועז הנדל לא מתייחס ברצינות להשקפת עולמו ולמדיניות אותה רוצה לבצע אחד משני מנהיגי מפלגתו שיועז הנדל קורא ופועל בהתלהבות לתמוך בה ? יכול להיות??

  ובחזרה ליום חמישי החגיגי של התקשורת והאופוזיציה והיום השחור של נתניהו ואולי של הימין הישראלי, לא בטוח בכלל, עם פרסום "כתב החשדות" נגד רוה"מ. אחד הפרשנים באחד האולפנים העמוסים להתפקע בעיתונאים, כתבים, פרשנים ומה לא נינ רוה"מ לשעבר והאסיר המשוחרר אהוד אולמרט שקבע ביגון עמוק אחרי פרסום כתב החשדות ואחרי נאום התגובה של ראש- הממשלה כי " הערב, נתניהו ירד לשפל עמוק של תהום חדשה"! כך אהוד אולמרט ה"פרשן" האובייקטיבי לענייני שחיתות ממלכתית !  מעניין אם בימים יתקיים דיון על התלונה בחשד להטרדה מינית של בני גנץ מלפני 44 שנים, יקרא לאולפן אחר כבוד פרשן בקיא ומוחה בשם משה קצב ...

    כן והיה גם סרטון הקברים הצבאיים של הליכוד -מזעזע בטיפשות שלו-יוצרו (הבלעדי?) איש התקשורת אבישי עברי הפך ליאיר גרבוז של הימין הישראלי וחבל !

      ולא רק ב"כחול לבן" צריכים להוציא הבהרה אחרי כל אמירה של הגנרלים החדשים שרוצים לכבוש את השלטון למרות שהם, כפי שמוכיח כל חצי משפט שיוצא מפיהם=טירונים ירוקים חסרי כל ניסיון פוליטי ששום מפקד מחלקה לא היה יוצא איתם לקרב חשוב בטרם ההיו משתפשפים טוב טוב, אוכלים הרבה אבק ועושים הרבה קווים בגבול !  הכוכב החדש של מפלגת העבודה, עוד גנראל, בכלל הבחירות הללו מסמנות את שובם של הגנרלים לפוליטיקה הישראלית למרות שהבכיר האחרון שהיה גנראל, לא הצליח, בלשון המעטה בפוליטיקה ובהנהגת המדינה- אהוד ברק שמו, אלוףבמיל. טל רוסו. בראיון חגיגי שהתפרסם ב"ידיעות אחרונות" בסוף השבוע הזה אמר רוסו בין השאר כי "הופתעתי מבכיינותם של תושבי הדרום סביב נושא טרור העפיפונים, אני מצפה מהם לגלות יותר חוסן"! וכל תושבי הדרום שזעמו על השר צחי הנגבי שאמר דברים פחות קשים עליהם, הבינו או שלא את הכוכב החדש של האלטרנטיבה לנתניהו ! כמובן, כמו ב"כחול/לבן" גם כאן, יועצי העבודה קראו ולא האמינו , מרטו את שערותיהם ונאלצו כמובן לפרסם הבהרה בשמו של הגנרל במיל. שהפך בן לילה לאחד ממנהיגי העבודה לפיה "הוא מעריך מאד את כושר עמידתם של תושבי הדרום נוכח הטרור היומיומי "וכו'

  ''

   

  ''

     אבל כל הנ"ל מחוויר לעומת העיקר הנעשה בירושלים- כמעט ולא מדווח בעיתונות ,הפעם למזלו של בנימין נתניהו! כאן ב"קפה" פרסם הפרשן הבכיר לענייני ערבים יוני בן מנחם את הנעשה בשער-הרחמים בירושלים שהיה סגור ומסוגר- הערבים השתלטו בניגוד לחוק על הכניסה לשער וסביבתו, הבריחו משם ללא אלימות את שוטרי משטרת ישראל ומשמר הגבול שנסוגו משם בשקט כנראה מהוראה מלמעלה, הכי למעלה ולמרות שבנימין נתניהו הודיע כי הורה למשטרת ישראל להפעיל את שלטון החוק בבירת ישראל, דבר לא נעשה כי הצהרות חזקות לחוד והוראות בפועל לחוד ! נתניהו כנראה חושש מתגובת ממשל ירדן ומהתפרצויות ערביות אלימות בירושלים ערב הבחירות ונמנע מפעולה ! מי שוויתר בפרשת המגנומטרים, מי שנמנע מפינוי חאן אל אחמאר, מי שביטל את הקמת המכללות הצבאיות בהר-הצופים מחשש לתגובה שלילית בינלאומית (המכללות הצבאיות יבנו בעין-כרם)  קיבל השתלטות ערבית ללא שפיכות דמים בירושלים ו(עוד) כרסום חמור בריבונות הישראלית בלב בירת ישראל ! וכל זה, תחת שלטונו של בנימין נתניהו  שהעלה ומעלה את ירושלים על ראש שמחתו ! עכשיו, כל מה שיעשה, יאמרו יריביו וכן ב"תקשורת"- עושה זאת בגלל הבחירות ולחץ החקירות! אולם, חייב לעשות ולהראות מיהו הריבון האמיתי בירושלים ! תוך כדי כך בלוף ה"הסדר האזורי" שבו דוגל המרכז שמאל הישראלי הכולל "משטר משותף בירושלים העתיקה ובאגן הקדוש" מתגלה במלוא מסוכנותו-אם היום הערבים לא חוששים לכרסם בריבונות ישראל בירושלים בגיבוי רחוק של ממשלת ירדן, בעוד ממשלת ישראל בראשותו של איש "הימין החזק" בנימין נתניהו חוששת להגיב ולממש את חובתה הבסיסית- הגנה ושמירה על ריבונות המדינה וחוקיה בלב בירתה, מה יהי כאשר בלב בירת ישראל ישבו נציגי מדינות שונות, רובן לא אוהדות את המשטר הציוני בלשון המעטה (סעודיה, ירדן, מצרים, רוסיה) ויאפשרו לערבים ,בחסותם לדחוק את רגלי מדינת ישראל מירושלים העתיקה 1 איך אמר איש אש"ף זכריה-"התקפלות המשטר הישראלי מירושלים תהיה תסמן את קץ המשטר הציוני ! ידע מה הוא אומר ! עצוב מאד שכל זה קורה בגלוי ולעין השמש תחת הנהגתו של בנימין נתניהו שלא נוקף אצבע !

  אז למה להצביע לו ? 

    

  דרג את התוכן:

   תגובות (0)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   אין רשומות לתצוגה

   ארכיון

   פרופיל

   נהג מונית
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין