כותרות TheMarker >
  ';

  שמות והסיפורים מאחוריהם

  שמות מתארים לא פעם דרמה שארעה לפני שמקבל השם נולד/ה. שמות מיוחדים וחריגים מספרים סיפור. למשל אותה נס-יה שפגשתי במזכירות קיבוץ היתה נס עבור הוריה מאחר וכמעט לא נולדה. את החווייה שלהם חרטו בשמה לנצח. אספתי הרבה סיפורי שמות ואני מעונין לשמוע על עוד וללקט אותם לידיעת המתענינים באותם דרמות קטנות שקדמו לשמותיהם ושל אחרים. איני מתחייב לשמור את כולם ולי הזכות לערוך אותם בתאום עם השולח/ת. מקווה שנהנה כולנו מהבלוג

  0

  מונדיאל הבחירות (3)- אמירות אומללות של בעלי "דעה"

  2 תגובות   יום ראשון, 3/3/19, 08:08

   

  מסתבר שההתבטאות שיוחסה לטל רוסו (אלוף במיל')  אודות התבכיינות של ישובי עוטף עזה על מכת הבלונים לא היתה נכונה ובחזקת "טעות" של עתון ידיעות אחרונות שהתנצל.

  התנצל, אבל קיבל כותרות.............. וזה אולי מה שחשוב לעתון כזה מכובד(בד..בד..בד).

  .

   

  מצד שני שר התחבורה השואף להתברג להנהלת המדינה הרגיש חייב לומר ביטוי מלא שטנה כלפי העם הפולני כשתאר אותו כמי שינק שנאת יהודים עם חלב אמו. ביטוי שלא יאומן שבעל תפקיד לאומי אמר על עם שעמו המדינה ביחסים חיוביים. אכן פולנים גודלו לשנוא את היהודים על ברכי חנוך קתולי אטום כפי שהיום מגדלים  כאן את נערי גבעות לשנוא את שוחרי השלום ומחנכים דור שלם לשנוא "שמאלנים"..ועוד.

   

  אגב – הרומאים טבחו בישוב היהודי, שרפו את בית המקדש והיגלו את הנותרים, האם בגלל זה אנו שונאים את איטליה? האם איננו מבקרים ברומא ומילנו ? מסתבר שפער הזמן מרחיק  ומנרמל את מי שרוצה לחיות בהווה ולא בעבר טראומטי. התאור שלו משיק למציאות ונכון שפולנים רבים הסגירו יהודים לנאצים וגם רצחו אותם בגלל רכושם, האם  זה הזמן ליצור "פופולריות" מפוקפקת באירופה? האם חזה את פרץ השנאה שגרם בתקשורת בפולין?  האם שקל אם יש עם שמוכן שיאשימו אותו  יום יום בפשעים של אבותיו? הרי זה חוזר בכפל כפליים,  וכך מילות הבל גורמות נזק בלתי הפיך.

  מסתבר ששר נאור זה שכח להתייעץ עם יחצ"ן מקצועי לפני שפיו הפיק מרגליות רקובות.

   

  התסמונת העולה מביטויי כץ מזכירה את "שגעון ירושלים" שתופס תיירים שמגיעים לעיר הקודש ונשטפים בגלי נבואה וחזון לפיו הם נביאים והינם המשיח הגואל. לכולם יש מקום שמור בבית חולים ידוע. 

   

  כנראה שככל שאדם עולה במדרגות השררה, משהו עולה לו לראש משבש את השיפוט ונותן לו תחושת  לגיטימציה לשחרר כל מפגע רגשי שהדחיק בימים טובים יותר כשהיה צריך לחשוב על מה הוא מדבר.

  מומלץ כי יאמץ את האימרה לפיה "לא חשוב לחשוב שאתה צודק) חשוב להיות חכם" וסייג לחוכמה

  שתיקה !!

   

  היום 2.2.19

  דרג את התוכן:

   ארכיון

   פרופיל

   יואלאמת
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין