כותרות TheMarker >
  ';

  הגירוש מגן-עדן

  ידוע שעיקר האמונה היהודית נעוץ בקיום עולם הבא על כל הנגזר ממנו: גן-עדן, גהינום... מי שעושה מצוות, קונה לו לאחר 120 מקום טוב בגן-עדן, ואבוי למי שעושה רע ומה שמצפה לו בעולם הבא... מאידך, רואה האמונה היהודית בעולם הזה כפרוזדור, היינו כמעבר זמני שמשמש את האדם לתקן בו את מידותיו ולקנות בהם את חייו האמיתיים והנצחיים בעולם הבא.

  אם כן, "עולם הזה" הוא מרחב "החיים הזמניים" של האדם, "עולם הבא" הוא מרחב "החיים הנצחיים", כאשר "המוות" (הסתלקות האדם מהעולם הזה) מפריד בין שני העולמות. זו כאמור עיקר האמונה של הדת היהודית ושל עוד דתות; ומי שכופר בעיקרים האלה - כופר בעיקר.

  נכנסנו כבר למאה ה-21, ימי הביניים מאחורינו. הדמוקרטיה היא בשורת העידן המודרני והביאה עימה את חופש הדעה והאמונה: כל אדם באמונתו יחיה... כלומר זה לא ביג דיל לכפור היום בקיום אלוהים או בקיום עולם הבא; אף אחד לא יעלה את הכופר על מוקד, ואפילו קיימת האפשרות להיות נאור וכופר וכשר ויהודי למהדרין; בחר באחת הקומבינציות, כולן תקניות.

  דווקא בגין הפתיחות הזאת, עלה קרנו של מוטיב ההגיון ומילא את מקומה של "האמונה העיוורת": אני מאמין כי אמונותי נגזרת מההגיון. גם הכופר לא נותר חייב והטעים את דבריו בהגיון ובשכל הישר.

  פירצה נפרצה בדת היהודית - קוננו חכמינו את העת החדשה והתקוממו על פיתחון הפה שניתן לכופרים בשם ההגיון וגרורותיו... אולם גם עליהם לא פסחה הפתיחות, ומוטיב ההגיון חדר גם לחדרי חדריהם. הם נזכרו לפתע שעיקרי הדת היהודית מבוססים גם הם על ההגיון ועל השכל הישר, ואם כן מדוע להשאירם חבויים בתוך ארבע אמות האמונה העיוורת! הבה נוציא את מוטיב ההגיון אל אוויר העולם ונראה אותו לכול! שכל העולם יידע על מה מבוססת האמונה היהודית, וכל יהודי יידע מהי דתו ועל איזה בסיס היא עומדת. מהפירצה המבורכת הזו יצאו ביאורים ודרשות עם ניחוח שונה המסבירים איך למה ועל מה... מהפירצה הזאת יצאו הרבה רבנים והצליחו בעזרת הקוד החדש של ההגיון לחדור אל מודעות האנשים ולדבר אליהם בגובה העיניים... זהו מקור המספר העצום של החוזרים בתשובה דווקא בעידן הפתיחות זה.

  מהפירצה הזאת יצא גדול המחזירים בתשובה הרב אמנון יצחק, נפתחו תחנות רדיו דתיות, ועידן האינטרנט נפל בזמן... ההגיון והשכל הישר יצאו לאוויר העולם לאחר שנים של מסתור. האור הצפון בדת היהודית יצא לדרך.

  מהפירצה הזאת ביקשתי גם אני להשקיף על דתי היהודית, על דת אימי ואבי ודת ילדי. פתחתי את תורתי, את תורת אימי ואבי ורבותי, ועמדתי על ההגיון והשכל הישר פנים אל פנים; שם ראיתי עד כמה מאסה התורה במושג האמונה העיוורת, ועד כמה ביקשה להרחיקנו מנגררותיו.

  אבל ראיתי שם דבר אחר הרחוק שנות אור מהאמונה היהודית המקובלת שגדלתי עליה אני ואבי ומורי ורבותי. ראיתי בפרוש שגן-העדן הוא היקום שאנו חיים בתוכו, ולא צריך למות בשביל להכנס אליו; נהפוך, מי שנשאר מחוץ לשערי הגן קורס ומת. כלומר, גם בתעודת הפטירה של משה רבינו נכתב- "הנ"ל נפטר כי יצא משערי גן-עדן בכוחות עצמו ולא הצליח להחזיק מעמד מעל ל-120 שנה בחוץ". גם אבותינו אברהם יצחק ויעקב נפטרו מהעולם מאותה הסיבה, ואת תעודת הפטירה הציגה התורה לעיני כל באופן המפורט והברור ביותר, למען נראה ונלמד ונפנים...

  פתחתי את התורה וראיתי עד כמה התרחקה היהדות מעיקרי הדת היהודית, דורות על דורות... כה התרחקנו מתורת משה בן עמרם. כה כפרנו בעיקרי הדת הזאת, לאורך דורות ודורות... במאמר להלן אני עתיד להביא את נוסח העיקרים כפי שהופיעו בתורת משה, שהוחלפו בטיפשות ובמצח נחושה על ידינו.

  תגובות (0)

  נא להתחבר כדי להגיב

  התחברות או הרשמה   

  סדר התגובות :
  ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
  /null/cdate#

  /null/text_64k_1#

  אין רשומות לתצוגה

  על מי אתם עובדים קיבינימט

  0 תגובות   יום חמישי, 7/3/19, 23:32

  כגודל התקווה כך גודל האכזבה אומרים . אומרים? אז אומרים נו מה . כאן לא מדובר בתקווה ולא באכזבה, כאן מדובר בדבר אחר, אחר לגמרי . כאן מדובר במרד, ברבולוציה, במהפך בכוח לשינוי המשטר . כאן מדובר בחורבן הדמוקרטיה, בהרס טוטלי ומוחלט של 70 שנות דמוקרטיה . כאן מדובר בתוהו ובוהו, בבלגן באנדרלמוסיה מוחלטת

   

  ''

       צילום מסך מאתר מאקו

                                                            -          -          -

   

   

  שלום רב לכם ערב טוב. בני גנץ כמעט ואינו מדבר ודאי אם לא מדובר באירוע מתוסרט, אבל הערב אנחנו מביאים תיעוד בלעדי מתוך כנס פעילים סגור. התחקירנית שלנו להבה בלום נכנסה בשבועות האחרונים להתנדב במטה גנץ, ובתחילת השבוע הוא פגש את הפעילים בשעת לילה מאוחרת על כוס בירה, ודיבר הרבה יותר ממה שדיבר עד עכשיו. הכתבה של חיים רגב.

   

  כך פתחה יונית לוי את המהדורה הדרמטית המרכזית של ערוץ 12, בניגוד לימים רגילים, ללא תמצית הידיעות שעתידות להופיע במהדורה, ללא כותרות מקדימות – ישירות אל תוך הסערה, אל ההישג העיתונאי והכתבה הדרמטית. המדובר במהדורה המרכזית של יום רביעי ה- 6/03/2019.

   

  הייתי במרחק של 10 מטרים מהמרקע, בידי האחת צלחת מלאה ובשנייה כוס מים, אומרים כי אסור לאכול ללא כוס מים לידך ואני מקפיד מעודי על זאת. עם שמיעת הפתיח הדרמטי עזבתי את הכל כמעט השלכתי מהיד, חטפתי את השלט והגבהתי. בידי השנייה עשיתי לנוכחים מסביב תנועה אופיינית לשעת חרום שכולם מכירים: שקט מיידי מוחלט ללא זכות ערעור. סוף סוף יש איזון, התחקירנית שחדרה אל קודש הקודשים של מטה גנץ הולכת על כל הקופה. הולכת לצלם את גנץ הבלתי מנוסה בחדרי חדרים ללא ידיעתו. הם הולכים לכסח את גנץ ולהראות לכל העולם ואשתו כי התקשורת הישראלית היא תקשורת נייטרלית ומקצועית. לא רק ביבי מקבל מקלחות צוננות אצלנו, הגיעה עיתו ושעתו של גנץ, אין אצלנו איפה ואיפה. אלוהים שבשמים נגלה עלינו. שאני אפסיד את הרגע הזה? וכל הכבוד לזכיינית קשת ולחברת החדשות המצוינת שלנו, למנהליה ומנכליה. אתם יודעים מה- כל הכבוד ליונית לוי, מגיעה לכולם מחמאה מהלב. 

   

  וכגודל התקווה כך גודל האכזבה אומרים. אומרים? אז אומרים נו מה. כאן לא מדובר בתקווה ולא באכזבה, כאן מדובר בדבר אחר, אחר לגמרי. כאן מדובר במרד, ברבולוציה, במהפך בכוח לשינוי המשטר. כאן מדובר בחורבן הדמוקרטיה, בהרס טוטלי של 70 שנות דמוקרטיה. כאן מדובר בתוהו ובוהו, בבלגן באנדרלמוסיה מוחלטת.

   

  מול עיני הופיעה כתבת פרופיל מוזמנת של המועמד לראשות הממשלה בני גנץ. כתבה מושקעת, מקצועית, עם עריכה מיומנת, עם מוזיקת רקע מתאימה לכל קטע ורקע. בפריים טיים ובעברית בשעת שיא של צפייה. לא יודע כמה זה עלה לבני גנץ ומי ישלם את החשבון, המשפחה המורחבת  'כחול לבן' או המשפחה המצומצמת 'חוסן לישראל'. עדיין אין לדעת כיצד ישולם החשבון ובאיזה מטבע.

   

  כל בית ישראל ראה את בני גנץ בשיאו, גנץ הצבר החתיך עם העיניים הכחולות המתנשא לגובה גברי מהרגיל, איך אמרה יונית- גנץ בשעת לילה מאוחרת על כוס בירה, מה גברי וצברי מזה, בפריים טיים. זאת לאחר יממה של החלטת השופט חנן מלצר לעכב את שידור נאום ראש הממשלה, שמא השידור בפריים טיים ישחק לטובתו בתקופת בחירות שברירית ועדינה כזו. וזה הלשון המשפטי היבש של הכרעת מלצר: "גופי התקשורת רשאים לשדר את נאום נתניהו רק באיחור של 10 דקות, בכדי לתת זמן לעורכים להסיר מהנאום את תעמולת הבחירות". מלצר, בקביעתו, הכריע כי האחריות לשידור אירועים פוליטיים נמצאת בידי עורכי החדשות, ואכן הם הכריעו ושידרו באומץ ובתבונה 30 שניות מהנאום, לא עברו את המכסה שהחוק הקציב להם.

   

  לעומת ראש הממשלה ונאומו שצונזר על-פי חוק וסדר, גנץ, בכתבת פרופיל מקצועית, הופיע במלוא הדרו לאו דווקא הפיזי, כן זה היה רקע יפה ומתאים, כי אם נבנתה עבורו במה מקצועית עליה יניח את משנתו המדינית והחברתית באופן קליט וספיח, עם רקע מתאים של צעירות וצעירים הממתינים למוצא פיו ושותים בצמא אותם ממנהיג צבר חתיך וספונטני עם כוס בירה ביד...

   

  סיפור הכיסוי להופעה 'הספונטנית' נרקח בידיים מקצועיות של מיטב אנשינו, ויש להודות כי המלאכה לא הייתה מורכבת מנשוא. "הדרך היחידה לשמוע את המועמד לראשות הממשלה, בלי פרומפטרים של יועצי תקשורת ותדמית הייתה לשתול את להבה בלום, חברת המערכת, למשך חודש שלם במטה הפעילים של גנץ" – לשון הכתב חיים רגב, ומי לא יאמין לתחקירנית. וכך, משם, יתר הנחלים יזרמו להם בנוחות. נותרה איפא מלאכת בִּיום האירוע וזאת נעשתה דווקא בידיים בלתי מקצועיות בעליל. כאן נפלו מקצועננו הגיבורים, וזה מה שהדליק את הנורה האדומה ומשך את תשומת ליבי.

   

  היום כולנו חכמים כולנו צלמים, לא בדיוק מקצוענים אך מתקרבים. אינני מומחה למצלמת סוכנים סמויים שנתחבת בתוך כפתור או בסיכת שיער, היא המצלמה ששימשה לכאורה את התחקירנית להבה בלום שפעלה, על פניו, לבד בשטח. וככל שהמצלמה טובה ומקצועית, זוז תזוז היא עם כל נשימה ותזוזה של נושאה, ואכן במאי הסרט התאמץ להראות לנו את התזוזות הללו עד לכאבי עיניים, אולם בסצינות מסוימות ומאוד מובחרות, כאשר גנץ פלט את אחד המשפטים המרכזיים שלו שנושאים עמם מסר, המצלמה הפכה ליציבה שרק עם תנוחה על סטנד זקוף ניתן להשיג יציבות כזו. כך תורת הסאונד שהתאמצו להשימעו עם רעשים בלתי פוסקים, ולפתע בהיסח הדעת הפך הסאונד לממש מקצועי.

   

  את גולת הכותרת אשאיר כנהוג לסיום והנה הינה הגענו אליה. במספר פוזות, אין צורך בעין מקצועית, ניתן להבחין בנקל כי פעלו בעת ובעונה אחת יותר משתי מצלמות. התחקירנית המושתלת, תסכימו איתי, לא יכולה לעשות קפיצה קוונטית ולהתמקם בו בזמן בשני מקומות, מה עוד אם אין בכוונתה לעורר חשדות. במספר סצנות לא אחת, הקאט עבר בו ברגע ממקום למקום והעריכה אינה אחראית לזאת, כי רצף המשפטים הנשמעים מפה המצולם בולמים פעלול עריכה מעין זה.

   

  אני מזמין כל איש ואשה שראש אנוש תלוי על כתפם לבדוק ולהעמיד את ממצאי למבחן. אני מזמין את ידידי נחום שחף, פיזיקאי ציוני ששחה לא פעם בנחלים כאלו ונכווה, שיבחן בעינו המקצועית את סרטו של חיים רגב- לבטח יעמוד על הראיות המוצגות ויעבּה אותן.

   

  אני מזמין, וזו ההזמנה הראשית, את היועץ המשפטי של הממשלה, לחקור לאלתר את כל המעורבים בדבר ולהעמידם לדין פלילי באשמת גניבת הדעת והשגת האינטליגנציה האנושית. אינני יודע לעמוד על הדקויות המשפטיות הנגזרות שהמעורבים, כל אחד בתורו, עבר עליהן, ובכל זאת אין לי ספק, כאחד האדם, כי יש לסגור לאלתר את הערוץ שביים את הפשע הזה ואת כל מי שנתן יד לזאת. הדעת אינה יכולה להשלים עם מרמה שכזו, עם פשע שכזה, של גניבת דעתו של ציבור שלם בתקופה הלא פשוטה של ישראל. בני גנץ אנשיו ומפלגתו על מכלול משפחתם המורחבת והמצומצמת, חייבים כולם לתת את הדין על מעשה זה ולצאת לאלתר מהמשחק הדמוקרטי ומהמגרש שלו.

   

  כתבת פרופיל שמטרתה המובהקת להעלות על נס את הכריזמה שאיננה של גנץ, בפריים טיים, בפתיח המהדורה המרכזית, באופן דרמטי גרידא ללא כותרות מקדימות, להציג בעורמה כתבה בעלת כיסוי פייקי חובבני, כתבה באורכו של סרט קצר בן 11:23 דקות כולל זמן פרשנות של פרשנים שלחלק מהם אינטרס בלתי מוסתר להאדרת שמו של המועמד לראשות הממשלה בני גנץ; כל אלה ועוד מספיקים להעמיד את כל האחראים לדין באשמת פעולה באופן חתרני לחיסול הדמוקרטיה הישראלית ועקירה משורש של תקווה עליה עמל שבעים שנה, עַם שלם חפץ חיים שהקיז את דמו על משאלה זו.

  דרג את התוכן:

   ארכיון

   פרופיל

   אלברט שבות
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין