כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  ציורי תנ"ך/ מאת: אהובה קליין.(c)

  ציורים המשמשים מדרשי תמונה לפסוקים בתנ"ך-
  הטכניקה: שמן על בד.
  שירה מקראית.
  * הציורים מוגנים בזכות יוצרים ואין להשתמש בהם בכל דרך שהיא.

  ציורי תנ"ך/הענן מעל המשכן ומסע עם ישראל/ ציירה: אהובה קליין(c)

  23 תגובות   יום חמישי, 7/3/19, 23:56

  Biblical paintings by Ahuva Klein

   

  The  cloud above the tabernacle and the people of Israel

   

   "וּבְהֵעָלוֹת הֶעָנָן מֵעַל הַמִּשְׁכָּן, יִסְעוּ בְּנֵי יִשְׂרָאֵל, בְּכֹל, מַסְעֵיהֶם".  

  [שמות  מ, ל"ו]

   

  ''

   

  ציורי תנ"ך/ הענן מעל המשכן ומסע בני ישראל/ ציירה: אהובה קליין (c)

   

  הענן מעל המשכן

   שיר מאת: אהובה קליין ©

  נושאים עיניהם לענן

  עת יעלה על משכן

  אות קדושה במרומים

  בידי שרביט אלוקים.

   

  את  בניו אינו נוטש

  רק  אמונה מבקש

  בתוך חולות  וסלעים

  ישראל  נשמתם מטהרים.

   

  מסירים דאגה מליבם

  בוטחים באביהם המרומם

  על כנפי נשרים נושאם

  מגלויות וייסורים גואלם.

   

  פניהם לארץ המובטחת

  אהבתם כשושנה פורחת

  גם אם יאכלו מרורים

  עטופים בחמלה וחסדים.

  הערה: השיר בהשראת: פרשת פקודי [חומש שמות]

  הרעיון מאחורי היצירה  והשיר :

  פרשת פקודי- הענן  על המשכן- מה תפקידו ?

  מאת: אהובה קליין.

   

   

  יצירות נוספות מתוך הפרשה:

   

  ''    

  ציורי תנ"ך/ בני ישראל מביאים תרומה  אל משה/ ציירה: אהובה קליין(c) [שמן על בד]

   

  ''    

  ציורי תנ"ך/ אומני המשכן -בצלאל בן אורי ואהליאב בן אחיסמך בעבודתם/ ציירה: אהובה קליין (c)

   

  ''    

  ציורי תנ"ך/ שלחן  לחם הפנים/ ציירה: אהובה קליין (c) [שמן על בד]

  ''    

  ציורי תנ"ך/ הכרובים מעל  הארון במשכן/ ציירה: אהובה קליין(c) [שמן על בד]

  ''    

  ציורי תנ"ך/ מנורת הזהב במשכן/ ציירה: אהובה קליין (c) [שמן על בד]    

   

  פרשת פקודי היא האחרונה בחומש שמות  ומסיימת את תיאור הקמת המשכן לפרטי פרטים בנוסף לפרשיות הקודמות: תרומה, תצוה, כי תישא, ויקהל .

  חז"ל סוברים כי בני ישראל נצטוו , על  הקמת המשכן ממחרת יום הכיפורים, לאחר שובו של משה מהר סיני -עם הלוחות השניים .

  סיום מלאכת המשכן מצוין בפרשתינו: "וַיְהִי בַּחֹדֶשׁ הָרִאשׁוֹן בַּשָּׁנָה הַשֵּׁנִית בְּאֶחָד לַחֹדֶשׁ הוּקַם הַמִּשְׁכָּן".  [שמות, מ', י"ז] כל ההכנות וכל חלקי המשכן נמשכו  פחות מחצי שנה  ומהלך זריז זה  מוסבר בהכרת העם שהקמת המשכן -יגרום לתיקון חטא העגל שבעקבותיו נסתלקה השכינה  וכעת שוב  תשוב  השכינה לשכון על עם ישראל.

  בסיום הפרשה, התורה מתארת:  "וַיְכַס הֶעָנָן, אֶת-אֹהֶל מוֹעֵד; וּכְבוֹד יְהוָה, מָלֵא אֶת-הַמִּשְׁכָּן.  וְלֹא- יָכֹול מֹשֶׁה, לָבוֹא אֶל-אֹהֶל מוֹעֵד--כִּי-שָׁכַן עָלָיו, הֶעָנָן; וּכְבוֹד יְהוָה, מָלֵא אֶת-הַמִּשְׁכָּן.  וּבְהֵעָלוֹת הֶעָנָן מֵעַל הַמִּשְׁכָּן, יִסְעוּ בְּנֵי יִשְׂרָאֵל, בְּכֹל, מַסְעֵיהֶם.  וְאִם-לֹא יֵעָלֶה, הֶעָנָן--וְלֹא יִסְעוּ, עַד-יוֹם הֵעָלֹתוֹ.  כִּי עֲנַן יְהוָה עַל-הַמִּשְׁכָּן, יוֹמָם, וְאֵשׁ, תִּהְיֶה לַיְלָה בּוֹ--לְעֵינֵי כָל-בֵּית-יִשְׂרָאֵל, בְּכָל- מַסְעֵיהֶם". [שמות מ, ל"ד- ל"ח.]

  השאלות הן:

  א]  מה מסמל הענן מעל המשכן?

  ב]  מדוע משה לא עסק במלאכת המשכן? 

  תשובות.

  משמעות הענן.

  נאמר: "ּבְהֵעָלוֹת הֶעָנָן מֵעַל הַמִּשְׁכָּן, יִסְעוּ בְּנֵי יִשְׂרָאֵל, בְּכֹל, מַסְעֵיהֶם".                      ספורנו מסביר: כי השכינה שרתה במשכן באופן קבוע והענן שהיה מכיל את השכינה - לא זז משם אלא כשהיו צריכים ישראל - לנוע לדרכם.

  הענן , לא היה במשכן שילה, מימי יהושע עד  סוף תקופת השופטים וגם לא בבית ראשון ולא בבית שני, אבל לעתיד לבוא בבית השלישי שיבנה במהרה בימינו , זה אכן יהיה כפי שמתואר בספר זכריה:

  "וַאֲנִי אֶהְיֶה-לָּהּ נְאֻם-יְהוָה, חוֹמַת אֵשׁ סָבִיב; וּלְכָבוֹד, אֶהְיֶה בְתוֹכָהּ".[זכריה ב, ט]  

   ראיתי מדרש  מעניין האומר:  "אמר הקב"ה, בעולם הזה הייתה שכינתי בינכם ולעינכם [ולא בתוככם פנימה] לעתיד לבוא - שכינה אינה זזה מכם לעולם, שנאמר: "וְשָׁכַנְתִּי, בְּתוֹךְ בְּנֵי יִשְׂרָאֵל; וְלֹא אֶעֱזֹב, אֶת-עַמִּי יִשְׂרָאֵל". [מלכים-א, ו, י"ג]   [מתוך "פרפראות לתורה/ מנחם בקר"]

  הגר"א [הגאון רבנו אליהו מוילנא] אומר: "אף שהלך לפניהם הענן ביציאתם ממצרים, לא היה אלא לשעתו עד הים, וגם לא היה לעיני כל ישראל, רק לפני הנביאים שבהם , מה שאין כן-מתפילת משה ואילך, שהתפלל  [בפרשת כי תישא] "ונפלינו אני ועמך" והשיב לו הוא יתברך: "נגד כל עמך אעשה וגו'  , וזהו: "לעיני כל ישראל" ועל זה אנחנו מצפים:  "כִּי עַיִן בְּעַיִן יִרְאוּ, בְּשׁוּב יְהוָה צִיּוֹן".[ישעיהו נ"ב, ח]

  רבינו בחיי אומר על המילים: "כִּי עֲנַן יְהוָה עַל-הַמִּשְׁכָּן, יוֹמָם, וְאֵשׁ, תִּהְיֶה לַיְלָה בּוֹ.."- מן הראוי היה שיהיה כתוב "ענן ביום ואש תהיה בלילה", אלא בפסוק בא הכתוב לרמוז על מידת יום ועל מידת לילה. במקום המילה "יום" נאמר: "יוֹמָם"- ונכפלה האות מ' וזה לרמוז כך מידת הרחמים – מילה כפולה. ועצם המילה:         "לַיְלָה" למעשה  בא מהמילה: "ליל" ואילו הוספת האות הה"א האחרונה במילה- הוא רמז למידת הדין שהיא שולטת בעיקר בלילה.

  מידה זו נמתחה כנגד בכורי מצרים בחצי הלילה, וזה סוד הלשון  באותיות המקרא וכן מה שכתוב ביהושע[ א, ח]

  "לֹא-יָמוּשׁ סֵפֶר הַתּוֹרָה הַזֶּה מִפִּיךָ, וְהָגִיתָ בּוֹ יוֹמָם וָלַיְלָה" היה ראוי שיהיה כתוב שם: "והגית בו ביום ובלילה", אך הכתוב בא לרמוז לנו: שספר התורה   כולל את מידת הדין ואת מידת הרחמים.- הן בתורה שבכתב והן בתורה שבעל פה.

  ועוד מוסיף רבינו בחיי: השכינה הייתה מחוברת לעם ישראל במדבר כמו שכתוב:  "וְהָיָה, כְּבֹא מֹשֶׁה הָאֹהֱלָה, יֵרֵד עַמּוּד הֶעָנָן, וְעָמַד פֶּתַח הָאֹהֶל; וְדִבֶּר, עִם-מֹשֶׁה.  י וְרָאָה כָל-הָעָם אֶת-עַמּוּד הֶעָנָן, עֹמֵד פֶּתַח הָאֹהֶל; וְקָם כָּל-הָעָם וְהִשְׁתַּחֲווּ, אִישׁ פֶּתַח אָהֳלוֹ..." [שמות  ל"ג, ט]

  ובמשלו של בלעם על עם ישראל נאמר :  "מַה-טֹּבוּ אֹהָלֶיךָ, יַעֲקֹב; מִשְׁכְּנֹתֶיךָ, יִשְׂרָאֵל".[ במדבר ,כ"ד, ה]

  ענן ה' היה מלווה את עם ישראל במדבר וכמה היה נאה המראה, כאשר בני ישראל חונים במדבר ,כל שבט  עם דגלו השייך לו- בסדר מופתי - המחנות הקדושים האלה- היו שקולים- כמחנה מלאכים ותרשישים כשהשכינה הייתה נראית בענן- לכולם- כולל  האנשים והגברים.

   דרשו רז"ל: על דברי דוד המלך[ תהלים פ"ה, י]

  "אַךְ קָרוֹב לִירֵאָיו יִשְׁעוֹ;    לִשְׁכֹּן כָּבוֹד בְּאַרְצֵנוּ". אמר הקב"ה: בעולם הזה  השריתי שכינתי ביניכם בבית המקדש, אך בגלל שחטאתם, נסתלקה ממכם השכינה  וְנָתַתִּי מִשְׁכָּנִי, בְּתוֹכְכֶם; וְלֹא-תִגְעַל נַפְשִׁי, אֶתְכֶם...." אבל בעתיד לבוא- השכינה לא תמוש ממכם., כפי שהכתוב מציין:

  "וְנָתַתִּי מִשְׁכָּנִי, בְּתוֹכְכֶם; וְלֹא-תִגְעַל נַפְשִׁי, אֶתְכֶם.  וְהִתְהַלַּכְתִּי, בְּתוֹכְכֶם, וְהָיִיתִי לָכֶם, לֵאלֹהִים; וְאַתֶּם, תִּהְיוּ-לִי לְעָם".[ויקרא  כ"ו, י"א- י"ב] מכאן, שבעתיד, ישנה הבטחה שתחזור הנבואה לישראל כמו בימים הקדומים והשכינה תשוב ,וכולם ילמדו את דעת ה' בשפע חכמה ולא ילמדו עוד מלחמה. ה' יברא לעמו לב חדש ואילו את לב האבן יסיר ויקרע. לא יהיה יצר הרע ולא שטן וזאת היא הנחמה שלנו בגאולה שלנו הקרובה.

  התפארת והכבוד ישובו לעם ישראל כפי שהיה בראשונה ועל כך הבטיח  הנביא ישעיהו בחתימת ספרו- במילים:

  "קוּמִי אוֹרִי כִּי בָא אוֹרֵךְ וּכְבוֹד יְהוָה עָלַיִךְ זָרָח". [ישעיהו ס',א']

  ואם  בגאולה הראשונה- כאשר ה' הוציא את עם ישראל ממצרים ,נראה לנו כבודו מתוך מחיצת ענן במדבר וה' ליווה אותנו לאורך כל הדרך במדבר כפי שנאמר:

  "אֲשֶׁר-עַיִן בְּעַיִן נִרְאָה אַתָּה יְהוָה, וַעֲנָנְךָ עֹמֵד עֲלֵיהֶם, וּבְעַמֻּד עָנָן אַתָּה הֹלֵךְ לִפְנֵיהֶם יוֹמָם, וּבְעַמּוּד אֵשׁ לָיְלָה" [במדבר י"ד, י"ד].

  הרי שבעתיד לבוא-עם ישראל יעלה לדרגה גבוהה יותר, נוכל לראות את השכינה ללא מחיצה נבדלת ובלי ענן – כפי שהבטיח הנביא ישעיהו: "קוֹל צֹפַיִךְ נָשְׂאוּ קוֹל, יַחְדָּו יְרַנֵּנוּ:  כִּי עַיִן בְּעַיִן יִרְאוּ, בְּשׁוּב יְהוָה צִיּוֹן"  [ישעיהו נ"ב, ח']

  משה  לא השתתף במלאכת המשכן?

  על פי מדרש  תנחומא : כיוון שנשלמה מלאכת  המשכן, הכול ציפו להשראת השכינה והם הצטערו שלא שרתה השכינה , החליטו ללכת לחכמי הלב- ובקשו מהם שיעמידו את המשכן  ואז תשרה השכינה, אך חכמי  הלב, לא ידעו ולא יכלו להעמיד את המשכן וכשניסו להעמידו היה מיד נופל.

  הלכו מיד אל בצלאל ואהליאב - האומנים, בקשו מהם שיעמידו את המשכן ואמרו להם: אתם הקמתם את המשכן  כנראה  שעל ידכם ראוי שיעמוד. אך גם הם לא הצליחו במשימה ,מיד היו אנשים מתחילים לרנן על משה: "תראו מה גרם לנו בן עמרם שהטריח אותנו והוציא מאתנו כספים והבטיח שהקב"ה- ירד מהעליונים וישרה את שכינתו במשכן כפי שהבטיח: "..ושכנתי בתוכם"

  אולם,  הסיבה שעדיין לא שרתה השכינה במשכן- כיוון שמשה היה מצטער שלא זכה להשתתף עם עושי המלאכה- במשכן. מסיבה זו לא הצליחו להקים את המשכן.

  הלכו ישראל אצל משה ובקשו ממנו לגשת למשכן אם הכול נעשה כשורה? משה אישר שהכול נבנה בהתאם להוראות, אם כך שאלו אותו- מדוע המשכן אינו עומד? משה היה מצטער על כך עד שאמר לו הקב"ה" לפי שהיית מיצר היה לך עשייה ולא חלק במלאכת המשכן, לפיכך לא יכלו אותם חכמים להעמידו בשבילך, כדי שידעו כל ישראל שאם על ידך אינו עומד, שוב אינו עומד לעולם..."

  ב"עץ יוסף" ,כתב בשם המפרשים: משה לא השתתף במלאכת המשכן, חשב שיתנדבו הציבור תחילה והוא ימלא את החסר בסוף, בדומה לנשיאים ,אך משה לא נענש כפי שהנשיאים נענשו שהתורה החסירה להם אות מהשם שלהם  כפי שכתוב "הנשאם"

  אם כן מדוע לא נענש גם משה? התשובה בספר "דעת סופרים" : למשה היה תפקיד למסור את התורה וללמדה את עם ישראל- וכדי שלא יתבטל בשליחות זו - לא עסק במלאכת המשכן.

  לסיכום לאור האמור לעיל:  הענן מעל המשכן  שימש כמחיצה לשכינה- היה מלווה את עם ישראל במדבר לאורך כל הדרך, על פי הנבואה- השכינה עתידה לשוב לעם ישראל בגאולה הקרובה ולהגן על העם.

      

  עוד יצירות  שלי מתוך הפרשה:

  העלאת תמונות    

  ציורי תנ"ך/ משה מקדש את המשכן/ ציירה: אהובה קליין (c)    

      

   

   

  העלאת תמונות

  ציורי תנ"ך/ משה אינו יכול להיכנס למשכן מחמת הענן/ ציירה: אהובה קליין(c)

   

  ''    

  ציורי תנ"ך/ עמוד האש המלווה את  בני ישראל בלילה/ ציירה: אהובה קליין (c)

   

  עם סיום קריאת פרשת פקודי- המסיימת את חומש שמות.

  כל הציבור בבתי הכנסיות- אומר- פה אחד:

   "חזק, חזק ונתחזק"!

   

  השבת מפטירים בספר: [מלכים א,פרק ז]

   

  הנה קטע מההפטרה

  וַתִּשְׁלַם, כָּל-הַמְּלָאכָה, אֲשֶׁר עָשָׂה הַמֶּלֶךְ שְׁלֹמֹה, בֵּית יְהוָה; וַיָּבֵא שְׁלֹמֹה אֶת-קָדְשֵׁי דָּוִד אָבִיו, אֶת-הַכֶּסֶף וְאֶת-הַזָּהָב וְאֶת-הַכֵּלִים--נָתַן, בְּאֹצְרוֹת בֵּית יְהוָה.

  אָז יַקְהֵל שְׁלֹמֹה אֶת-זִקְנֵי יִשְׂרָאֵל אֶת-כָּל-רָאשֵׁי הַמַּטּוֹת נְשִׂיאֵי הָאָבוֹת לִבְנֵי יִשְׂרָאֵל, אֶל-הַמֶּלֶךְ שְׁלֹמֹה--יְרוּשָׁלִָם:  לְהַעֲלוֹת אֶת-אֲרוֹן בְּרִית-יְהוָה, מֵעִיר דָּוִד--הִיא צִיּוֹן.  וַיִּקָּהֲלוּ אֶל-הַמֶּלֶךְ שְׁלֹמֹה, כָּל-אִישׁ יִשְׂרָאֵל, בְּיֶרַח הָאֵתָנִים, בֶּחָג--הוּא, הַחֹדֶשׁ הַשְּׁבִיעִי.  וַיָּבֹאוּ, כֹּל זִקְנֵי יִשְׂרָאֵל; וַיִּשְׂאוּ הַכֹּהֲנִים, אֶת-הָאָרוֹן.   וַיַּעֲלוּ אֶת-אֲרוֹן יְהוָה, וְאֶת-אֹהֶל מוֹעֵד, וְאֶת-כָּל-כְּלֵי הַקֹּדֶשׁ, אֲשֶׁר בָּאֹהֶל; וַיַּעֲלוּ אֹתָם, הַכֹּהֲנִים וְהַלְוִיִּם.   וְהַמֶּלֶךְ שְׁלֹמֹה, וְכָל-עֲדַת יִשְׂרָאֵל הַנּוֹעָדִים עָלָיו, אִתּוֹ, לִפְנֵי הָאָרוֹן--מְזַבְּחִים צֹאן וּבָקָר, אֲשֶׁר לֹא-יִסָּפְרוּ וְלֹא יִמָּנוּ מֵרֹב.  וַיָּבִאוּ הַכֹּהֲנִים אֶת-אֲרוֹן בְּרִית-יְהוָה אֶל-מְקוֹמוֹ, אֶל-דְּבִיר הַבַּיִת--אֶל-קֹדֶשׁ הַקֳּדָשִׁים:  אֶל-תַּחַת, כַּנְפֵי הַכְּרוּבִים.  כִּי הַכְּרוּבִים פֹּרְשִׂים כְּנָפַיִם, אֶל-מְקוֹם הָאָרוֹן; וַיָּסֹכּוּ הַכְּרֻבִים עַל-הָאָרוֹן וְעַל-בַּדָּיו, מִלְמָעְלָה.  חוַיַּאֲרִכוּ, הַבַּדִּים, וַיֵּרָאוּ רָאשֵׁי הַבַּדִּים מִן-הַקֹּדֶשׁ עַל-פְּנֵי הַדְּבִיר, וְלֹא יֵרָאוּ הַחוּצָה; וַיִּהְיוּ שָׁם, עַד הַיּוֹם הַזֶּה.אֵין, בָּאָרוֹן, רַק שְׁנֵי לֻחוֹת הָאֲבָנִים, אֲשֶׁר הִנִּחַ שָׁם מֹשֶׁה בְּחֹרֵב--אֲשֶׁר כָּרַת יְהוָה עִם-בְּנֵי יִשְׂרָאֵל, בְּצֵאתָם מֵאֶרֶץ מִצְרָיִם.   וַיְהִי, בְּצֵאת הַכֹּהֲנִים מִן-הַקֹּדֶשׁ; וְהֶעָנָן מָלֵא, אֶת-בֵּית יְהוָה.   וְלֹא-יָכְלוּ הַכֹּהֲנִים לַעֲמֹד לְשָׁרֵת, מִפְּנֵי הֶעָנָן:  כִּי-מָלֵא כְבוֹד-יְהוָה, אֶת-בֵּית יְהוָה".

   חודש טוב לכל עם ישראל!

  חודש אדר ב' שמח- לכל עם ישראל-כאיש אחד בלב אחד!

   

  ''

  "והעיר שושן צהלה ושמחה"/ ציירה: אהובה קליין (c)


  *כל הזכויות שמורות לאהובה קליין על   היצירות באתר(c )

  דרג את התוכן:

   תגובות (23)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     14/3/19 22:03:

    תודה רבה גם לכל החברים  היקרים שהעניקו כוכבים לפוסט זה.

     תבורכו: בכול, מכול, כול.


    בברכה

    ובשורות טובות.

    אהובה.

     14/3/19 09:30:

   צטט: רונית אברהם 2019-03-13 21:10:14

   אהובה יקרה,

    

   מרהיבים הציורים, והביאורים כתמיד מרתקים.

   מרהיבה תמונת המשכן, שמשה לא נטל חלק בבניתו אבל זכה לראותו עומד, מדהימה בעיני היכולת שלך לתאר את הכתוב בצורה חיונית כל כך. וגם אני כמו חברתי חיוש היקרה,

   אביט על העננים בשמיים ואחשוב אולי השכינה חוזרת אלינו.

   הלוואי שתבוא גאולה לעולם. אמן. 

    

    רונית היקרה.

   נשיקה

    תודה , מקרב לב- לתגובתך היפה והמרגשת.

    ברוכה תהיי תמיד -

   יחד עם כל יקירייך ,יהי רצון שענן השכינה ילווה אותך- יחד עם כל עם ישראל - תמיד, כמו שאומר דוד המלך:

   "יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ". 

   [תהלים קכ"א, ה]

    בברכה

    ובשורות טובות.


    אהובה.

     13/3/19 21:10:

   אהובה יקרה,

    

   מרהיבים הציורים, והביאורים כתמיד מרתקים.

   מרהיבה תמונת המשכן, שמשה לא נטל חלק בבניתו אבל זכה לראותו עומד, מדהימה בעיני היכולת שלך לתאר את הכתוב בצורה חיונית כל כך. וגם אני כמו חברתי חיוש היקרה,

   אביט על העננים בשמיים ואחשוב אולי השכינה חוזרת אלינו.

   הלוואי שתבוא גאולה לעולם. אמן. 

     12/3/19 07:54:

   צטט: מכבית- coach לכתיבה 2019-03-11 18:38:08

   תודה אהובה על הציור והליקוט
    
    מכבית היקרה.
   חיוך
   תודה גם לך- עבור המילים הטובות והמשמחות.
    המשך שבוע טוב ויצירתי.
    חודש שמח
    ובשורות טובות.

    בברכה
    אהובה.
     12/3/19 07:51:

   צטט: עט סופר 2019-03-11 17:26:02

   מדרשים יפים הבאת וציורים נפלאים עיטרו את המדרשים הנ"ל....ישר כח גדול.!!

   במדרשים  שזור הרעיון הנפלא כי השכינה שורה בתוךעם ישראל כל אימת  שישראל מאוחדים ומלוכדים ועושים בעבודת הקודש כולם בלב אחד...על פי ה' ביד משה...

    

   הקמת המשכן ע"י משה.. משכן אשר פוקד על פי משה ... הינה בבחינת האמור במאמר חז"ל : "שאין המצוה נקראת אלא ע"ש גומרה..".!!

   והיא גם עדות לכך שעם ישראל בהיותו מלוכד אחרי המנהיג אשר העביר את המסר של הקב"ה לעם ישראל ...בלשון "פקוד פקדתי".. ומילא את חובתו כלפי ארונו של יוסף... (אשר הבטיח לעם ישראל "פקוד יפקוד ה' אתכם"...)

    

   כל אלה מעידים בעדות נאמנה, גם לדורות הבאים..  שכשמגיעה עת פקודה...ויש פקידה של העבר...ומתוך זה עם ישראל בהיותו מאוחד ומלוכד ודבק במטרה...כמצוות ה' ביד נביאיו, בנסיבות כאלו   עם ישראל זכאי לגאולה וראוי שתשכון עליו השכינה.

    

   רעיון זה  מתקשר גם לפרשת זכור ...בה אומר שמואל לשאול:  "כה אמר ה' פקדתי את אשר עשה עמלק."..ואף מתקשר לגאולה בפורים... בה ניצל עם ישראל מאבדן....למרות גזירת המן בן המדתא האגגי  שהיה  מזרע עמלק. ולמרות מחשבתו הרעה לאבד את כל היהודים..!!

   שיהיה לכולנו חג פורים שמח !!...ובשורות טובות.

    עט סופר היקר.


    תודה, מקרב לב- לדבריך הנהדרים והמאירים למרחקים-

   המתובלים בפירושים נשגבים -מתוך ספר הספרים.

    בבחינת: "דברי חכמים בנחת  נשמעים"

   יישר כוח ענק!

    המשך שבוע טוב ומבורך.

    חודש  שמח ומוצלח.

    בברכה

    אהובה.

   תודה אהובה על הציור והליקוט
     11/3/19 17:26:

   מדרשים יפים הבאת וציורים נפלאים עיטרו את המדרשים הנ"ל....ישר כח גדול.!!

   במדרשים  שזור הרעיון הנפלא כי השכינה שורה בתוךעם ישראל כל אימת  שישראל מאוחדים ומלוכדים ועושים בעבודת הקודש כולם בלב אחד...על פי ה' ביד משה...

    

   הקמת המשכן ע"י משה.. משכן אשר פוקד על פי משה ... הינה בבחינת האמור במאמר חז"ל : "שאין המצוה נקראת אלא ע"ש גומרה..".!!

   והיא גם עדות לכך שעם ישראל בהיותו מלוכד אחרי המנהיג אשר העביר את המסר של הקב"ה לעם ישראל ...בלשון "פקוד פקדתי".. ומילא את חובתו כלפי ארונו של יוסף... (אשר הבטיח לעם ישראל "פקוד יפקוד ה' אתכם"...)

    

   כל אלה מעידים בעדות נאמנה, גם לדורות הבאים..  שכשמגיעה עת פקודה...ויש פקידה של העבר...ומתוך זה עם ישראל בהיותו מאוחד ומלוכד ודבק במטרה...כמצוות ה' ביד נביאיו, בנסיבות כאלו   עם ישראל זכאי לגאולה וראוי שתשכון עליו השכינה.

    

   רעיון זה  מתקשר גם לפרשת זכור ...בה אומר שמואל לשאול:  "כה אמר ה' פקדתי את אשר עשה עמלק."..ואף מתקשר לגאולה בפורים... בה ניצל עם ישראל מאבדן....למרות גזירת המן בן המדתא האגגי  שהיה  מזרע עמלק. ולמרות מחשבתו הרעה לאבד את כל היהודים..!!

   שיהיה לכולנו חג פורים שמח !!...ובשורות טובות.

     10/3/19 19:49:

   צטט: חכמה 2019-03-10 16:21:53

   אני מתפעלת כל פעם מחדש בהשקעה העצומה שלך בציורים ובפירושים. כל הכבוד
    יקירה.
   נשיקה
    תודה מקרב לב  על -
   דברייך הנהדרים והמשמחים.
    שבוע נהדר, וחודש טוב ושמח.

    בברכה
    אהובה.
     10/3/19 19:47:

   צטט: תכשיט 2019-03-09 18:29:49

   כל הכבוד!!! שבוע טוב ומבורך לך אהובה יקרה...
    תכשיט היקרה.
   נשיקה
    תודה מעומק הלב- על המילים הטובות.
    ברוכה תהיי  תמיד.
   שבוע טוב ובשורות טובות.

    בברכה
    אהובה.
     10/3/19 16:21:
   אני מתפעלת כל פעם מחדש בהשקעה העצומה שלך בציורים ובפירושים. כל הכבוד
     10/3/19 08:28:

   צטט: barir 2019-03-09 09:29:39

   חודש טוב, אהובה הקירה! והמסע שלנו עוד לא נגמר... תודה על היצירות שלך.
    מרסיה היקרה.
   נשיקה
    תודה רבה, על דברייך הנהדרים והמחכימים,
   אכן המסע שלנו  מתקדם לכיוון האור- בע"ה.
   שבוע טוב וחודש שמח ובשורות טובות.

    בברכה
    אהובה.
     10/3/19 08:25:

   צטט: א ח א ב 2019-03-08 22:31:37

   ציורים מרהיבים. "חזק, חזק ונתחזק"!
    אחאב היקר.

    תודה, מעומק הלב- על מילותיך הנפלאות.
    שבוע טוב וחודש טוב ושמח.
    בברכה
    אהובה.
     10/3/19 08:24:

   צטט: שטוטית 2019-03-08 14:15:10

   נהדר כהרגלך אהובה יקרה

   נשיקה

   שבת שלום

    

    שטוטית היקרה.

   נשיקה

    תודה מקרב לב- למילותייך הטובות

   ברוכה תהיי תמיד: בכול, מכול, כול.

    שבוע טוב ומאיר - באור של שמחה וחודש מוצלח.


    בברכה

    אהובה.

     9/3/19 20:35:

   צטט: אסנת אלון (אינציגר) 2019-03-08 11:46:32

   פוסט רציני ומושקע היטב
    אסנת היקרה.
   נשיקה
    תודה על תגובתך היפה והמשמחת.
    ברוכה תהיי בכול, מכול, כול.
    שבוע טוב וחודש טוב ומבורך.
    בברכה
    אהובה.
     9/3/19 20:33:

   צטט: ~ ~ 2019-03-08 09:59:07

   ציורים נפלאים

   שבת שלום וחודש אדר שמח אהובה

    

    יקירה.

   נשיקה

    תודה על מילותייך הנהדרות והמשמחות.

    ברוכה תהיי תמיד.

    שבוע טוב  וחודש שמח ומאושר.חיוך


    בברכה

    אהובה.

     9/3/19 20:31:

   צטט: * חיוש * 2019-03-08 00:21:25

   אהובה האהובה נשיקה

   איזו פרשה מרתקת (עניין הענן מעל המשכן )

   עונג להתבונן בציורייך הנפלאים, לקרוא את שירך ואת ההסברים

   ברוח הפרשה

   בפעם הבאה כשערפל סמיך יכסה את הרחובות והדרכים אזכר

   בענן הזה (-:

   * כוכב אהבה והערצה וחיבוקים אוהבים

   שבת טובה ומבורכת יקירה ולכל אהובייך

    *חיוש* היקרה.

   נשיקה

    תודה, מעומק  הלב-

   על דברייך הנהדרים-

    מילותייך  הטובות-הנשגבות והמרוממות את הנשמה.

    תבורכי - את  וכל יקירייך בשבוע טוב,

    גדוש ברכות והצלחות ככוכבי השמים.

   חודש שמח ומאיר.

    באהבה וחיבוקים.


    אהובה.


    


     9/3/19 18:29:
   כל הכבוד!!! שבוע טוב ומבורך לך אהובה יקרה...
     9/3/19 09:29:
   חודש טוב, אהובה הקירה! והמסע שלנו עוד לא נגמר... תודה על היצירות שלך.
     8/3/19 22:31:
   ציורים מרהיבים. "חזק, חזק ונתחזק"!
     8/3/19 14:15:

   נהדר כהרגלך אהובה יקרה

    

   שבת שלום

   נשיקה

   פוסט רציני ומושקע היטב
     8/3/19 09:59:

   ציורים נפלאים

   שבת שלום וחודש אדר שמח אהובה

     8/3/19 00:21:

   אהובה האהובה נשיקה

   איזו פרשה מרתקת (עניין הענן מעל המשכן )

   עונג להתבונן בציורייך הנפלאים, לקרוא את שירך ואת ההסברים

   ברוח הפרשה

   בפעם הבאה כשערפל סמיך יכסה את הרחובות והדרכים אזכר

   בענן הזה (-:

   * כוכב אהבה והערצה וחיבוקים אוהבים

   שבת טובה ומבורכת יקירה ולכל אהובייך

   ארכיון

   פרופיל

   אהובהקליין
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין