כותרות TheMarker >
  ';

  כתבות

  מבחר הגיגים...

  0

  סם-סיסמא...

  2 תגובות   יום שבת, 9/3/19, 04:58

  לאחרונה המרחב הפוליטי רועש, כולם מתאגדים כדי לצבור כוח, כולם יורים במטרות נעות, עין לעין צופיה, אין דקה שפויה ונפש ישראלי בוכיה...

   

  כי האג'נדה כיום היא לא ערכים או חזון כלשהו, אלא שנאה, אם אתה לא רוצה ערבים תצביע ימין, אם אתה לא רוצה את ביבי תצביע כחול לבן, או מפלגת העבודה, והם אומרים את זה בקול תרועה ללא בושה, הפילוג כיום הוא מציאות דורסנית שמתבטאת היטב בפוליטיקה המקומית. 

   

  ביבי מרגיש נרדף, גנץ שומר על זכות השתיקה ונדמה שכל המציאות היא בעצם תחת חקירה. התליינים כיום עובדים שעות נוספות רק כדי להוריד ראש או כיסא, לשאפתן האמביציוזי הבא. 

   

  כולם למעשה מדברים באותו ניב, ניב קולקל שרווי בססמאות, אך אלו אינן ססמאות של בחירות אלו ססמאות קלוקלות שנטמעו במרחב הציבורי, כיבלות על פני העיקר. 

   

  והססמאות רק הולכות ומתרבות כמו מגפה שאין לה מזור, זה התחיל דווקא לאחר הבחירות הקודמות, בו ביבי ניצח למורת השמאל והתקשורת{שכן אל לנו להיתמם בצד שלהם על המפה} ואז החל מסע הכפשה לא רק כנגד ביבי אלא כלל כל הליך דמוקרטי באשר הוא. 

  הססמאות למעשה חונקות את המציאות ומעוותות אותה עד לכדי יצירת שקר אלמותי שנכנס בגנבה לשיח הישראלי הססמאות, מסממות ומטמטמות כל אזרח באשר הוא, והדוגמאות לכך הן רבות כגון:

   

  המזרחים בוחרים ליכוד, האשכנזים שמאל-זו הססמה הכי מאוסה והכי שכיחה בדיון הציבורי, אומנם היא תמיד הייתה, אך לאחר הבחירות האחרונות היא התקבעה אי שם בתודעה כדיכוטומיה אבסולוטית. 

  אך המציאות היא אחרת ויותר מורכבת, הפילוג הגס והחד הזה אינו משקף את המציאות הנכונה. יש  אשכנזים רבים שמצביעים לליכוד וכן גם  מזרחים רבים שמצביעים לשמאל או מרכז. 

  מוזר והזוי שלאחר כמעט 71 שנה, עדיין מתייחסים למוצא כפקטור לדעה פוליטית. זה מקומם ומטריד שכך נהוג לחשוב באופן שחוטא למציאות ומסמן גזענות חבויה וגלויה. 

  אומנם יש הרבה מזרחים{לא כולם} שמצביעים לליכוד, אך עדיין אם כך, זו זכותם הלגיטימית. אך לרוב טענה זו חובה בתוכה אשמה או ביקורת. ויתרה מכך,  התקשורת מציגה טענה זו לרוב באופן גזעני ובוטה, כנדמה המזרחים לקו בוודוו פרימיטיבי והם אינם יכולים לחשוב באופן ברור ונהיר, כאילו אין להם תובנה או דעה. 

  מיותר לציין שזו גזענות סרוחה, ונמאס לראות את הכתבות בהם התקשורת רצה לשוק ומראיינת כביכול מזרחים שדעתם שובשה, כאילו זה המיצג האולטימטיבי.  טענה זו גם גובלת בהסתה,כי  הסאבטקסט תמיד הנו אותו סאבטקסט, האשמה, האשמה שבגללם נוצרות בעיות, וזו הרי תחילה של כל מחשבה גזענית באשר היא. 

  הם מבססים בטענה זו כי ביבי למעשה "דופק אותם" כהגדרתם והם כמאמינים עיוורים הולכים שולל אחריו.  אך אל נשכח שגם י מפא"י דפק אותם ויש מהם שרבים שלא שכחו, וזו זכותם!,

  וכמו כן, בדמוקרטיה באשר היא הם רשאים לדעה גם אם היא לא מתיישרת עם הקו השמאלי, ולהפוך את זה לאקסיומה של מזרחי= ליכוד= דעה לא רציונלית, זו אקסיומה גזענית ומקוממת. יתרה מכך, ביבי מקבל את רוב קולותיו מהזרם הדתי הלאומי, אך לא ראיתי מישהו שטען כלפיהם...

  והרי העולם הופך לימני יותר ויותר, וזו מגמה כלל עולמית, שלא קשורה במזרחים "שדעתם השתבשה". 

   

  הסתה- הסתה הנו מטבע לשון מוכר בשיח הישראלי, הרוב תמיד מאשימים את ביבי בפילוג ובהסתה, אך ידוע שההתקפה הכי טובה היא למעשה ההגנה הכי טובה, כי לא, לא רק ביבי טומן ידו בהסתה, אלא גם התקשורת וגם השמאל.

  התקשורת יצאה מכלייה לאחר הבחירות האחרונות, המעוזים של השמאל, לא ידעו את נפשם מבחירת ביבי בפעם המי יודע כמה, וזאת יש לציין- בבחירות דמוקרטיות!

  אז נכון הדעה הרווחת היא שביבי מסית, אך למעשה גם התקשורת מסיתה את דעת הקהל כלפי ביבי.

  כי די להסתכל בעין אובייקטיבית ולראות ולבחון את העיסוק האובססיבי בביבי במהלך השלוש השנים האחרונות כדי להבין שאין כאן אובייקטיביות, וזה ברור וזה נוכח,

  אשם או לא, ביבי צודק בתחושת הרדיפה, כי הרדיפה בוצעה בכל אייטם אפשרי של התקשורת בשלוש השנים האחרונות, והם לצערי הסיתו ועוד איך, כי כל האמצעים היו כשרים. 

  הסיתו נגד המזרחים כפי שטענתי הנ"ל, הסיתו כנגד כל מחשבה צלולה בניסיון נואש להשפיע על דעת הקהל, רצח אופי כלפי שרים מכהנים ועוד ועוד. .

   

  החקירות המרובות שזוכות לשמות מעצימים בכפולות האלפיים,הנם פצצות כמוקש במרחב של ביבי והציבורי

  ובכל מהדורה באשר היא מחממים את הפתיל עוד ועוד. הם לא עצרו לרגע כדי לשאול אולי הם הגזימו? אולי הנבירה האין סופית בביבי ובני משפחתו , הטריף דעתם? כי לא ייתכן שנושאים חשובים ובוערים אינם מסוקרים או שזוכים לכותרות שוליים ורק ביבי נמצא בכל מהדורה לאורכה ולרוחבה. ולאחר מכן הם מיתממים וקוראים לביבי מסית, אך זה שהם הסיטו צידה את כל הנושאים החשובים ועסקו רק ביבי "ובוודו" שהמזרחים לקו בבחירת בביבי. 

   

  שהרי,אשם או לא אשם, עדיין במדינה דמוקרטית יש ברשותו את זכות הוכחת החפות, אך התקשורת הפכה מזמן לבית משפט, וכל קריין נדמה עסוק רק בסימני הקריאה שהוא יוסיף לאחר כל דעה תוך כדי היתממות והצהרה תמוהה בערכי הדמוקרטיה.

   

  מה גם שרבים מאנשי"הרוח" יצאו בהתקפות חסרות שחר כנגד הימין או כנגד כל מה שמריח ימין, ואחרי זה הם מיתממים וטוענים לאלימות, אך סליחה גם בדבריהם המשתלחים יש אלימות, כדוגמת גרבוז, וקסמן, קוטלר ועוד, 

  כמובן שאני נגד קיצונים המביעים אלימות, אך אל נא ניתמם, כי גם מעשיהם רווים באלימות ויש לומר לעתים בגזענות מקוממת. אז אנשים מביעים דעה וטוב שכך{כמובן לא בצורה אלימה} כי בהשתלחות שלהם יש גם הסתה ואלימות כגון:

  מנשקי קמעות, יצאו מהחורים ועוד ועוד. 

   

  דמוקרטיה- זהו מטבע הלשון הכי מאוס במציאות הישראלית, כל אדם באשר הוא כאשר הוא רוצה לזעזע הוא צועק "גוועלד הדמוקרטיה" , אך המציאות היא מזמן לא דמוקרטית, כדוגמת השיימינגים החמורים שנעשים באנשי ציבור או אישיות ציבוריות, סלבים וכו, ללא זכות דמוקרטית להגן על עצמם, כולם למעשה חזרו לימי הביניים, לכיכר המתלהמת הרוויה דם. 

  אז אם במרחב הציבורי שכחו את הערך הדמוקרטי של החזקה בזכות החפות, ודיון בבית משפט, הרי שאין דמוקרטיה כלל במרחב הציבורי כיום. 

  המרחב כיום הוא לצערי לא דמוקרטי והכי מסוכן לדמוקרטיה, וזה לא ביבי, וזה לא מירי רגב, זה המרחב הציבורי האלים שדורש דם ואינו מבקש יותר את הערך העליון של הדמוקרטיה שהם חזקת החפות. 

  אז על איזה דמוקרטיה הם מדברים? הרי גם הרדיפה והעיסוק האובססיבי בביבי אינו דמוקרטי כלל, כי התקשורת עושה הכול כדי להוכיח, כנדמה הם למעשה, רשות האכיפה, על איזה ערך דמוקרטי הם מדברים? 

  ואם אתם רוצים להביסו, כי הוא שורש הרע לתפישתכם, אפשר לעשות זאת בדרך דמוקרטית. אך נדמה שבמדינתנו כמו בטורקיה התחוללה מהפכה צבאית בשם מפלגת כחול לבן שגייסה רק רמטכ"לים שינצחו את ביבי, ואין בכך בשורה, אלא הגזמה מיליטנטית מטרידה. 

   

  והכי טורד ומטריד, זה שאין לנו מרחב נקי בו נוכל לחשוב באופן עצמוני! כאזרחים במדינה דמוקרטית! אין כלל מרחב לנשום ולחשוב שפוי, ללא אג'נדה של שנאה אלא אג'נדה של דעה. 

  והכי מפריע במציאות הרודפת והנרדפת היא שנושאים חשובים כמו מערכת הבריאות הקורסת, מערכת החינוך הקורסת, עולם האופנה הקורס, עולם המסעדנות שקורס ועוד אלפי אימפריות שנופלות, אין כל סיקור לכך, אין כל דעה לכך, יש רק ססמאות דלוחות של חוסן ישראלי , רק לא שמאל, רק לא ימין, רק לא מרכז וכך הכול קורס בשקט ובכאב, ואף נבחר ציבור אינו מדבר על כך, אלא רק על האויב מצד השני של המפה. 

   

  והססמאות סוגרות על כל פתח לדיון מעמיק, נמאס הוא שאנשים מדברים בססמאות ולא רק הפוליטיקאים כי אלא רוב האזרחים שתודעתם משקפת את השיח המקובע שלא מאפשר כלל דיון. אם מישהו טוען לדמוקרטיה בכל קונטקסט הרי שזו ססמה, אם מישהו טוען להסתה בכל קונטקסט אפשרי הרי שזו ססמה ואם מישהו חושב ימין שמאל מזרח אשכנז, זו גם ססמא, יש כאן למעשה רק כותרות פיקטיביות, ללא כל שיח בונה ומעמיק. 

   

  והשאלה היא מה נבחר במציאות דורסנית ואלימה? אישית אינני רוצה לקנות את הסם להמונים שמצוי בססמאות הדלוחות האלו, שסותמות כל פתח לדיון מעמיק ומבריא לחברה הישראלית, כי אין בכך ממש. 

   

  כך שבחירות או לא להיות זו שאלה כבר קיומית וכן משהו רקוב בממלכה הפיקטיבית שלנו, מה גם  שכל הסערות האלו גורמות למנעד של בחילה עמוקה, מהעומס, מהמטרד, מהשיח הלאקוני ומהססמאות המקובעות, והמציאות היא שאין לנו בעצם במה לבחור, אז אנחנו נאלצים כצופים מוטרדים  לזפזפ בכל הכאוס הפוליטי והאישי, עד לכדי בלבול מסיבי של כל תובנה או דעה חופשית מקיבעונה. 

  דרג את התוכן:

   תגובות (2)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     11/6/19 22:44:

   שולח כוכב תודה על השיתוף

   הקפה על האש - מוזמנת

     18/3/19 21:09:

   מאוד מתחברת לקטה שבסוף מאמרך. כך גמני חשה  וזה מה שכתבתי היום בטוויטר שלי :

    

   תעירו אותי יום אחרי....... הבחירות. יש לי בחילה

   ארכיון

   פרופיל

   נטלי חסין
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין