כותרות TheMarker >
  ';

  נהג מונית

  בחירות 2019-סערת הטורנדו של רותם סלע-עובדות מול סיסמאות שמאל פופוליסטיות!

  0 תגובות   יום ראשון, 10/3/19, 23:12

    סיפור אישי תחילה- לפני כחודשיים עברתי ניתוחון קטן במחלקת הפלסטיקה של מרכז רפואי גדול במרכז הארץ. הרופא שניתח אותי היה ערבי, מנהל המחלקה הוא ערבי, האח הראשי במחלקה הוא ערבי . ולא חסרות כמובן דוגמאות לשילובם של בני המיעוט הערבי בצמרת הרפואה בישראל- המנהל הרפואי של בית-החולים בנהריה הוא ד"ר מסעוד ברהום ערבי נוצרי משפרעם במקור, סגן מנהל המרכז הרפואי בצפת הוא ד"ר ענאן עבאסי (מנהל בית-החולים הוא ד"ר סלמאן זרקא בן העדה הדרוזית) ועוד ועוד ! העיקר שהדוגמנית רותם סלע טוענת נגד אפליית המיעוט הערבי והפוליטיקאי הפרובוקטיבי השמאלני ההזוי שנכשל בפעם המי יודע כמה להיבחר לכנסת, אלדד יניב, שבוודאי יודע ומעורב יותר ביחסי הגזר הערבי יהודי, רוכב על גלי הפופוליזים שייסדה ביממה האחרונה רותם סלע כמגינת זכויות המיעוט הערבי הנרדף, ומפרסם הערב באתר "מאקו" בו הוא משווה את היחס למיעוט הערבי במדינת ישראל ליחס השלטון הנאצי ליהודים בגרמניה! "איפה היו אנשים כמו רותם סלע בתקופות אפלות בהיסטוריה" שואל אלדד יניב במאמר הסתה ואני לא חושד בו שהוא בור-סתם פרובקטור הזוי ! "מה רותם סלע היתה עושה ב-1933 אתם כבר יודעים" מהלל יניב את ז'אן דרק הישראלית החדשה-אולם זה לא היה מספיק ב-1933 (שנת עליית הנאצים לשלטון בגרמניה) וזה לא יספיק ב-2019 אם לא נעמוד כולנו לצידה בקול גדול"! ויניב לא מסתפק בתקיפת ממשלה בכלל ונתניהו "הערבים נוהרים לקלפיות" בכלל אלא מוסיף ותוקף את הגנראלים ראשי "כחול לבן" "שלא מתייצבים נגד ההסתה הממשלתית נגד הערבים" ומכנה אותם "קרנפים"! איך לא ! מכיוון שיניב יודע היסטוריה המאמר ההזוי שלו ,בניגוד לאמירה של סלע ותומכיה הפופוליסטים הנובעים מתמימות וקצת בורות, ברור שהמאמר של יניב הוא שיא הפרובוקציה הזולה שאלדד יניב בעל היסטורי של פרובוקציות נמוכות, בעיקר בשנים האחרונות, פרובוקציות שהובילו אותו לכלום ושום דבר, ירד לשפל חדש !

   לטובת רותם סלע וחברותיה, נזכיר שערבי ישראל היו נתונים תחת ממשל צבאי אותו הקים מייסד מדינת היהודים דויד בן-גוריון ,לא בדיוק איש הימין הקיצוני ! הממשל הצבאי שהוטל על ריכוזי האוכלוסייה הערבית הגדולה בתחומי מדינת ישראל שאחרי מלחמת העצמאות ונועד להגביל את תנועות האוכלוסייה הערבית, להפקיע אדמות מהם ע,פ הצורך ולמנוע מהם לפלוש לאזורים שנועדו להקמת ישובים וערים יהודיות. הממשל הצבאי בוטל בתחילת שנות החמישים בערים מעורבות כמו יפו, לוד, רמלה ועכו אך בן-גוריון התעקש להשאיר את הממשל הצבאי על הישובים הערביים הגדולים בגליל, במשולש הקטן ובנגב עד סוף ימי שלטונו באמצע שנות השישים של המאה הקודמת . רק ראש- הממשלה החדש שהחליף אותו, לוי אשכול, ביטל את הממשל הצבאי על ערביי ישראל בתמיכה נלהבת אגב של מנהיג הימין הישראלי דאז מנחם בגין.

  ''

    ההתנגשות האלימה הקשה ביותר בין רבבות ערביי ישראל שהתפרעו והשתוללו וחסמו כבישים מרכזיים בארץ וניסו לפלוש באלימות ולפגוע בישובים יהודיים התרחש באוקטובר 2000- אז בראש ההנהגה הישראלית עמד אהוד ברק, השר לביטחון פנים היה שלמה בון-עמי ועוד ישבו בממשלה אנשי ימין קיצוני ידועים כמו יוסי שריד, חיים אורון, יולי תמיר ועוד... במהלך "אירועי אוקטובר" נהרגו 12 מתפרעים ערביים, מאות נפצעו כולל רבים מאנשי כוחות הביטחון שניסו להדוף בכוח את אלפי המתפרעים.

  ''

     וכדאי להסביר רותם סלע וחברותיה כי מי שמחרים את מוסדות מדינת ישראל ומונע מהאוכלוסייה הערבית השתלבות מלאה במדינת ישראל הם ראשי הממסד הערבי ונציגיהן בכנסת ישראל! אפשר היה להבין את התנגדותם לגיוס צעירי המגזר לשירות בצה"ל, אך הם מתנגדים בתוקף לשירות לאומי של הצעירים הערבים במקומות כמו בתי-חולים, בתי ספר, מרפאות מד"א ועוד. החשש שהם הוא שזה יהווה הכרה במוסדות מדינת ישראל ובהכרה בפועל בקיומה-הבת את זה רותם סלע ? במחקר שערכו לפני 12 שנים פרופסור סמי סמוכה וד"ר נהאם עלי מאוניברסיטת חיפה הם הסיקו כי קרוב ל-75% מהאוכלוסייה הערבית שחיה בישראל כן רוצה לעשות שירות לאומי אזרחי כלשהוא אלא שראשיה, החוששים שצעד כזה יהווה הכרה במדינת היהודים, נלחמים באפשרות הזו בכל הכו ! המעטים שכן משרתים בגלוי במסגרות הלאומיות של המדינה מוחרמים ומנודים בהוראה מלמעלה. יו"ר הועדה להתנגדות לשירות לאומי של ערביי ישראל לפני כעשר שנים היה בחור צעיר ואלמוני למדי בשם איימן עודה.. שהצהיר כי "הציבור הערבי חייב להמשיך במאבק נגד השירות האזרחי ולחשוף את סכנותיו ,עד לניצחון עליו !" חנין זועבי אמרה בהקשר שירות לאומי ערבי כי "מדינת ישראל קמה על חורבן עמנו ועל כתפנו-שוויון בנטל אומר קודם כל שיפצו אותנו על כל השנים מאז הקמת מדינת ישראל על העוול וההתנכרות אלינו!" ואיש הציבור הערבי ה"מתון" ד"ר אחמד טיבי הסביר בראיון טלוויזיה (לדני קושמרו) כי "אנחנו מתנגדים לשירות צבאי וגם לתחליפיו שמטרתם לפגוע בזהות הערבית הלאומית של הצעירים הערבים"! הבנת את זה רותם סלע-? לא לממשלת ימין מתנגדים ראשי הציבור הערבי-הם מתנגדים להשתלב במדינת ישראל, לא חשוב מי שולט בה-ימין או שמאל-הם אלו שמחרימים ומנדים ולא שממשלת ישראל מחרימה ומנדה אותם ! יש עמותות ערביות שנלחמות בחירוף שיניים בכל פרסום של עסק שנותן קדימות להעסקת יוצאי צבא/ שירות לאומי או מתן הנחות והטבות ממשלתיות ליוצאי צבא בזעקות שבר של "אפלייה"! ידעת זאת ? הם נלחמים במתן זכויות יתר בסיסיות למי שמשרת את מדינת ישראל בצבא ובמוסדות חיוניים כמו בתי-חולים  ומשטרה ! זאת האמת המרה רותם סלע גם אם היא לא פופולארית וגם אם תקטפי המון מחיאות כפיים מהברנז'ה העיתונאית והתרבותית במדינת ישראל !

  ''

      ואני מציע לך לשאול את חברך להנחיית תכניות טלוויזיה פופולאריות על יחס המגזר הערבי לקהילה הגאה ! מתי ראית ח"כ ערבי משתתף ב"מצעדי גאווה למיניהם"? מתי נערך מצעד גאווה בישוב ערבי גדול כמו שפרעם, נצרת הערבית, לוד, רמלה, עכו ועוד ?

  ''

    מה צייצת לפני שנתיים וחצי כאשר כל מנהיגי הציבור הישראלי כאיש אחד "מתונים" ו"קיצוניים" החרימו את לוויתו של נשיא מדינת ישראל לשעבר שמעון פרס ,האיש ששלושה עשורים האחרונים בחייו הקדיש ל"שלום ישראלי /פלשתינאי,, הביא לבמת פרס נובל לשלום, לא פחות את יאסר ערפאת אותו אתם מעריצים, האיש שארגן את מעשי הטרור הקשים והרצחניים ביותר נגד מדינת ישראל  עד יום מותו ? למרות לחצים כבדים מבית ומחוץ, כל ההנהגה של ערביי ישראל החרימה את הלווייתו של שמעון פרס ח"כ יוסף ג'ברין מחד"ש הסביר כי "בהיסטוריה של שמעון פרס יש פגיעה בזכיות הפלסטינאים-נכון שהיה גם "אוסלו" אולם פרס שימש ככיסוי קוסמטי בעת היותו נשיא המדינה לממשלת הימין!" איימן עודה ה"מתון" ("ערפאת היה איש גיבור ואציל") אמר כי "טקס ההלוויה של פרס היה אבל לאומי ובניית זיכרון קולקטיבי, זיכרון שמסרב להכיל בתוכו את ההיסטורי והכאב של המיעוט הערבי במדינה." וח"כ באסל גטאס הצדיק (יושב היום בכלא על בגין הברחת טלפונים ניידים למחבלים רוצחים) אמר אז כי "אין לנו עניין להשתתף בטקס האבל הלאומי של השבט הישראלי בהלווייתו של שמעון פרס! אנו, בעלי המולדת לא צריכים להשתתף באבל הלאומי של אחד מאדריכלי הכיבוש ונישול העם הפלשתינאי מזכויותיו כמיעוט לאומי ! אין לנו שום עניין בגזענות הרוב !"   הבנת את זה גברת רותם סלע הנכבדה ? מי מחרים את מי ולמה? מי מסרב להכיר בקיומה של מדינת ישראל ובמוסדותיה ולקחת חלק גם בחובותיו? ה"ממשל הישראלי" או להפך ! הם ,מנהיגי המגזר הערבי נלחמים בכל נפשם נגד השתלבות הערבים בחברה הישראלית באופן מלא ! זכויות יתר אינסופיות הם רוצים אבל חובות ? מה פתאום ! אגב כל חברי הכנסת הערבים מקפידים כל שנה להחרים את טקס הזיכרון הממלכתי במשכן הכנסת ליצחק רבין המנוח, האיש שניסה להגיע עם נציג "עמם" לסוג של הסדר מדיני מרחיק לכת ! הבעיה שלהם רותם סלע היא לא עם ממשלת הימין אלא עם כל ממשלות ישראל לדורותיהם מימין ומשמאל ללא הבדל השקפה פוליטית ! לא זוכר שצייצת בזעם ו/או באכזבה נגד ההחרמות הנ"ל של מנהיגי המגזר גם את זכרם של יצחק רבין ושל שמעון פרס באופן פוגע ומעליב -גם אותך !

  כיאה למדינה הדמוקרטית היחידה באזור ,לא כל אנשי המגזר הערבי חושבים כמו נציגיהם- בעקבות החרמתם את הלווייתו של שמעון פרס, כתב בדף הפייסבוק שלו פרופסור ריאד אגבריה מאוניברסיטת "בן גוריון"-:" התנהלותו של איימן עודה הורסת גשרים עם החברה היהודית-אני מציע לכל אחד מחברי "הרשימה המשותפת" להתפטר מהכנסת או ללמוד מהי פוליטיקה או-פשוט לשתוק "!   כדי רותם סלע שתתחברי לאנשים שקולים ורציניים בחברה הערבית ותעזרי להם להשמיע את קולם ודרכם לעזור לכמה שיותר אנשים מהמגזר הערבי להשתלב באופן מלא בחברה הישראלית ובמדינת ישראל גם אם זה מאד לא מוצא חן בעיני מנהיגיהם הלאומנים הקיצוניים שמסרבים להכיר בלגיטימיות השלטון הציוני, גם מימין אבל גם משמאל-בעיניהם-הוא לא לגיטימי והם יאבקו בו עד חיסול האופי היהודי /ציוני של מדינת ישראל ! הבנת את זה רותם סלע ?

  ''


    אני מקווה שאת וכל מעריצותיך ומעריציך מהברנז'ה המאוד מוגדרת שהפכו אותך בשעות האחרונות לאלילה, רודפת הצדק ומגינת המיעוט ה"מסכן" ו"הנרדף" כביכול במדינת ישראל ,(איזה כיף לקבל חיבוק מהברנז'ה ה"נכונה" במדינה נכון? לקחת אוויר ולהירגע מסערת הטורנדו שיצרה ביממה האחרונה בחברה הישראלית, וקצת ללמוד את העובדות האמיתיות !  גם ממנחה נחמדה, "קולית" ו"כיפית" כמו רותם סלע צריך לצפות להתייחס ברצינות לעובדות ולחשוב לפני שזורקים סיסמאות פופוליסטיות שבינם לבין המציאות אין דבר !

  דרג את התוכן:

   תגובות (0)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   אין רשומות לתצוגה

   ארכיון

   פרופיל

   נהג מונית
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין