כותרות TheMarker >
  ';

  הגירוש מגן-עדן

  ידוע שעיקר האמונה היהודית נעוץ בקיום עולם הבא על כל הנגזר ממנו: גן-עדן, גהינום... מי שעושה מצוות, קונה לו לאחר 120 מקום טוב בגן-עדן, ואבוי למי שעושה רע ומה שמצפה לו בעולם הבא... מאידך, רואה האמונה היהודית בעולם הזה כפרוזדור, היינו כמעבר זמני שמשמש את האדם לתקן בו את מידותיו ולקנות בהם את חייו האמיתיים והנצחיים בעולם הבא.

  אם כן, "עולם הזה" הוא מרחב "החיים הזמניים" של האדם, "עולם הבא" הוא מרחב "החיים הנצחיים", כאשר "המוות" (הסתלקות האדם מהעולם הזה) מפריד בין שני העולמות. זו כאמור עיקר האמונה של הדת היהודית ושל עוד דתות; ומי שכופר בעיקרים האלה - כופר בעיקר.

  נכנסנו כבר למאה ה-21, ימי הביניים מאחורינו. הדמוקרטיה היא בשורת העידן המודרני והביאה עימה את חופש הדעה והאמונה: כל אדם באמונתו יחיה... כלומר זה לא ביג דיל לכפור היום בקיום אלוהים או בקיום עולם הבא; אף אחד לא יעלה את הכופר על מוקד, ואפילו קיימת האפשרות להיות נאור וכופר וכשר ויהודי למהדרין; בחר באחת הקומבינציות, כולן תקניות.

  דווקא בגין הפתיחות הזאת, עלה קרנו של מוטיב ההגיון ומילא את מקומה של "האמונה העיוורת": אני מאמין כי אמונותי נגזרת מההגיון. גם הכופר לא נותר חייב והטעים את דבריו בהגיון ובשכל הישר.

  פירצה נפרצה בדת היהודית - קוננו חכמינו את העת החדשה והתקוממו על פיתחון הפה שניתן לכופרים בשם ההגיון וגרורותיו... אולם גם עליהם לא פסחה הפתיחות, ומוטיב ההגיון חדר גם לחדרי חדריהם. הם נזכרו לפתע שעיקרי הדת היהודית מבוססים גם הם על ההגיון ועל השכל הישר, ואם כן מדוע להשאירם חבויים בתוך ארבע אמות האמונה העיוורת! הבה נוציא את מוטיב ההגיון אל אוויר העולם ונראה אותו לכול! שכל העולם יידע על מה מבוססת האמונה היהודית, וכל יהודי יידע מהי דתו ועל איזה בסיס היא עומדת. מהפירצה המבורכת הזו יצאו ביאורים ודרשות עם ניחוח שונה המסבירים איך למה ועל מה... מהפירצה הזאת יצאו הרבה רבנים והצליחו בעזרת הקוד החדש של ההגיון לחדור אל מודעות האנשים ולדבר אליהם בגובה העיניים... זהו מקור המספר העצום של החוזרים בתשובה דווקא בעידן הפתיחות זה.

  מהפירצה הזאת יצא גדול המחזירים בתשובה הרב אמנון יצחק, נפתחו תחנות רדיו דתיות, ועידן האינטרנט נפל בזמן... ההגיון והשכל הישר יצאו לאוויר העולם לאחר שנים של מסתור. האור הצפון בדת היהודית יצא לדרך.

  מהפירצה הזאת ביקשתי גם אני להשקיף על דתי היהודית, על דת אימי ואבי ודת ילדי. פתחתי את תורתי, את תורת אימי ואבי ורבותי, ועמדתי על ההגיון והשכל הישר פנים אל פנים; שם ראיתי עד כמה מאסה התורה במושג האמונה העיוורת, ועד כמה ביקשה להרחיקנו מנגררותיו.

  אבל ראיתי שם דבר אחר הרחוק שנות אור מהאמונה היהודית המקובלת שגדלתי עליה אני ואבי ומורי ורבותי. ראיתי בפרוש שגן-העדן הוא היקום שאנו חיים בתוכו, ולא צריך למות בשביל להכנס אליו; נהפוך, מי שנשאר מחוץ לשערי הגן קורס ומת. כלומר, גם בתעודת הפטירה של משה רבינו נכתב- "הנ"ל נפטר כי יצא משערי גן-עדן בכוחות עצמו ולא הצליח להחזיק מעמד מעל ל-120 שנה בחוץ". גם אבותינו אברהם יצחק ויעקב נפטרו מהעולם מאותה הסיבה, ואת תעודת הפטירה הציגה התורה לעיני כל באופן המפורט והברור ביותר, למען נראה ונלמד ונפנים...

  פתחתי את התורה וראיתי עד כמה התרחקה היהדות מעיקרי הדת היהודית, דורות על דורות... כה התרחקנו מתורת משה בן עמרם. כה כפרנו בעיקרי הדת הזאת, לאורך דורות ודורות... במאמר להלן אני עתיד להביא את נוסח העיקרים כפי שהופיעו בתורת משה, שהוחלפו בטיפשות ובמצח נחושה על ידינו.

  תגובות (4)

  נא להתחבר כדי להגיב

  התחברות או הרשמה   

  סדר התגובות :
  ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
  /null/cdate#

  /null/text_64k_1#

  RSS
    6/4/19 11:05:
  נכון.
    5/4/19 11:40:

  שמע...
  נכון שלא נעים לראות כתבה שאתה לא מסכים עמה ובכל זאת...

   

  הרשה לי להציג לך דגימות של שתן ששוגר עלינו ממרומי מקפצות.
  כל אדם בישראל שמעלים מסים צפוי לשלם קנסות גבוהים, ואפילו לבלות בכלא מספר שנים. מאיזה מקפצה משתין נבחר ציבור שהעלים מסים? ומה תגיד על נבחר ציבור שהעלים מסים בחסות החוק (חוק מקלט המס) - האם לא על זה בדיוק אמר המתמודד משה פייגלין "עבריין קטן עובר על החוק, עבריין בינוני עוקף את החוק, ועבריין גדול משתמש (ובמקרה זה מחוקק) את החוק... (רמז נבחר הציבור שהשתמט משתשלום מאות אלפי שקלים מס - על ידי מקלט מס באי ג'רזי - מכהן במקרה גם כראש ממשתלנו).

   

  השואה נחשבת אצלנו לנושא רגיש במיוחד, עדיין פוליטיקאים מימין ומשמאל לא בוחלים להכניס אותה לתוך הויכוח הפוליטי (ולכך כבר התרגלנו). לנאצים לצערנו הרב יש ממשיכי דרך הקוראים לעצמם נאו נאצים. הם מהללים את היטלר, ועוסקים בהפצת תורתו. לאותם נאו נאצים יש גם עיתונים (חלקם באינטרנט) - אחד הידועים בהם הוא ה-Daily Stormer (מארצות הברית) - וכל הפתיחה המייגעת הזו היא כדי להזכיר שבאותו עיתון נאו נאצי הפך בנו של ראש הממשלה לגיבור (קיבל כתבת שער) על שום קביעתו שהשמאלנים גרועים יותר מהנאצים - ועל שום שהוא הפיץ קריקטורות אנטישמיות (כמובן נגד יהודים שמאלנים) מבית היוצר של אותו אתר. כאשר יהודי\ ישראלי הופך לשותף (גיבור) של נאו נאצים זה כמובן מעורר חלחלה. אבל בן ראש הממשלה הוא ישות עצמאית, ועומדת לו כמובן הזכות לחופש דיבור. אפס כאשר אותו בן התבטא על חיבתו לזונות - מיד יצאה בת קול מראש הממשלה שאמרה - "לא לזה חינכנו אותו". כאשר הבן הפך להיות "גיבור" נאו נאצי, לא נשמעה בת קול מאותו ראש ממשלה. כן אותו ראש ממשלה שלא מהסס להשתמש שוב ושוב בזכר השואה כדי להכפיש את אויבנו...

   

  ויש כמובן את העניין הגלוי לכל. נגד ראש הממשלה הוגש כתב אישום (בין היתר בגין שוחד). החוק הישראלי מחייב נבחר ציבור /שהוגש נגדו כתב אישום להתפטר מתפקידו ולהגן על שמו מחוץ למסגרת תפקידו. כך נהגו נבחרי ציבור קודמים שחלקם הורשאו וחלקם זוכו. אבל זה עניין זניח, העניין הראשי הוא קו ההגנה שראש ממשלתנו בחר בו. לראש הממשלה מותר (ואפילו חובתו) לעמוד על חפותו (ולמרות שהוגש כתב אישום, הוא עדיין זכאי כל עוד הוא לא הורשע - וכמובן צריך לאחל לו שלא יורשע). אפס קו ההגנה שלו - הוא להשתלח במוסדות החוק, במשטרה, בפרקליטות (וכבר יש קריאות - עדיין לא ממנו נגד מערכת המשפט). לעתים הוא אינו מסתפק בהתקפה על המוסדות ועובר גם לפסים אישיים (נגד המפכ"ל הקודם, נגד היועץ המשפטי, נגד המבקר - כולם מינויי אמון שלו). כמובן שמערכת המשפט כמו כל מערכת אחרת ראויה לביקורת. אבל מה שעולה כאן איננו ביקורת - אין שאלות כיצד לשפר את המערכת. יש נאשם - שהדרך שלו להיחלץ מכתב האישום (יכול היה לבחור דרך אחרת) היא לתקוף את מערכת המשפט. (מכיוון שמדובר בנבחר ציבור עם הרבה תומכים - משמעות הדבר שהוא למעשה פוצע את המערכת הזו). ועל זה אמרו חז"לנו - אם בארזים נפלה שלהבת? מדוע שכל אזרח שנאשם בעבירה לא ישתמש בתקיפת המערכת כאליבי, ובעצם למה לשמור חוק עם אפשר במקום לזרוק בוץ על המערכת?

   

  תגיד לי אתה אילו מקפצות צריך כדי לעשות את המעשים הללו? אבל נכון גם כתבה שאני לא מסכים עמה היא משהו איום ונורא...

    4/4/19 15:24:

  צטט: דורון אנ_פל 2019-04-04 14:59:43

  "ערוץ 20 החלופי המייצג את האג'נדה של 'הרוב המוחלט'." כפי שאתה מציג אותו הינו בעצם הערוץ הנצפה פחות בטלוויזיה, מיצג ביחוד בעלי דעות משיחיות וכאלו שהדמוקרטיה זרה להם והחזרה לתקופת המערות נראית להם משום מה קורצת.

  וואלה? נראה לי אתה זה שחי במערות ולא יצא מהם שנים טובות כך שאינו יודע בדיוק מי נגד מי ומה קורה בחוץ. אני חושב רק דבר אחד ישכנע אותך לצאת מהמערה: אם יהיה לערוץ 20 מספיק כסף טוב כמו לאחרים, או אז תראה באמת כמה הם שווים ואיכותיים. שאלה של כסף דורון. 
    4/4/19 14:59:
  "ערוץ 20 החלופי המייצג את האג'נדה של 'הרוב המוחלט'." כפי שאתה מציג אותו הינו בעצם הערוץ הנצפה פחות בטלוויזיה, מיצג ביחוד בעלי דעות משיחיות וכאלו שהדמוקרטיה זרה להם והחזרה לתקופת המערות נראית להם משום מה קורצת.

  מעשה פסול ופגום במקפצה

  4 תגובות   יום רביעי, 3/4/19, 18:30

  שמונה ימים לבחירות, אתמול, החליטו ב-13רשת להעלות סרט פרופיל בן 70 דקות על האיש גנץ באמתלה "חייבים להכיר את בני גנץ האיש שטוען לכתר ראש הממשלה"

  Resultado de imagen para ‫גנץ‬‎

  גנץ: לא מוריד מבתרים

                                     -          -          -

   

   

  ישנו ביטוי ישראלי שנקרא 'להשתין מהמקפצה', לא יודע אם הוא קיים בעוד שפות. המשמעות שלו מבטאת מעשה פסול ופגום בעליל כאשר מי שמבצע את המעשה עושה את זאת בפומביות ובהתרסה מופגנת תוך כדי זלזול בלתי-נסתר באנשים העומדים מתחת המקפצה ובדעתם. ואולם הבעיה האמיתית לא עוצרת כאן כי למעשה ניתן להתרחק ולחמוק מגסי רוח כאלה; לא חייבים לעמוד מתחת המקפצה.. הבעיה היא כאשר אין לך מקום אחר לעמוד תחתיו מסיבה זו או אחרת, או אז אופפת אותך אחת המועקות שרובנו התנסנו בה בשלב מסוים מחיינו: מועקה של חוסר אונים. ילד בביה"ס מתנסה בה כאשר נקלע לדרכו ילד בריון שמציק לו ואין לאל ידו. בוס ישיר ואימתני שמתעמר באנשים תחתיו. אין לברוח מבוס כזה כי החלופה היא איבוד הפרנסה.

   

  הרגשת המועקה וחוסר-אונים הנקראים לדרכנו בגין משתיני המקפצה אינה רק נחלת הפרט ולא פעם היא נחלת הכלל, זאת כאשר עם שלם למשל נקלע לשלטון  נוקשה של מנהיגים בעלי עזות מצח אימתנים שאינם מתחשבים באזרחיהם ולא סופרים אותם, או כאשר פקידים בירוקרטים מתעללים בציבור שלם ואין לאל ידו, או, ל-או הזה ביקשתי להגיע, כאשר מוקדים ציבוריים רבי עוצמה נשלטים בידי אנשים בעלי אג'נדה פוליטית שכופים אותה באופן ישיר ואגרסיבי על הרוב המוחלט בעם, הגם והדעות שלו אינן עולות בקנה אחד עם האג'נדה של רבי העוצמה השולטים במוקדים הציבוריים. ענף התקשורת הישראלית הינו דוגמה יפה ומזעזעת למוקד ציבורי המשליט כפייה כזו.

   

  לא אלאה אתכם ואסקור בפניכם את תפקיד התקשורת בעידן הדמוקרטי כי הדברים ידועים לכל, על-כן אקפוץ ישירות לנושא שבשבילו התכנסנו: ענף התקשורת הישראלי מייצג אג'נדה פוליטית מוגדרת שכופה אותה בהתרסה על הרוב המוחלט בעם. למותר לציין כי האג'נדה הפוליטית של 'הרוב המוחלט' סותרת בתכלית את אג'נדת התקשורת המייצגת אד הוק את אג'נדת המיעוט, על-פי סקרי דעת קהל עכשוויים ובעשורים האחרונים.

   

  דוגמאות לביטוי 'להשתין מהמקפצה' בענף התקשורת רבות מנשוא, ולפני כן הייתי רוצה לגעת בטיעון המתריס: לא חייבים לעמוד מתחת המקפצה ולהתלונן. במילים עדכניות: וכי מי אילץ אותך לצפות בערוצי 11, 12, או 13 ולהרגיש את הגשם החמצמץ שלהם מהמקפצה, לך לערוץ 20 החלופי המייצג את האג'נדה של 'הרוב המוחלט'. ובכן ועם כל הכבוד והאמפטיה ל-20, מוצר (11,12,13) שההשקעה בו מכומתת במיליונים אינו נמדד למוצר ששקלים ספורים הושקעו בו.

   

  אתמול, שמונה ימים לבחירות, 8, החליטו ב-13רשת להעלות סרט פרופיל שלם בן 70 דקות על האיש גנץ באמתלה "חייבים להכיר את בני גנץ האיש שטוען לכתר ראש הממשלה". וכי יש מי שלא הכיר עדיין את 'בני גנץ' הרמטכ"ל והפוליטיקאי המתמודד הטרי? ואמנם לא כולנו מודעים לעמדותיו הפוליטיות גם לא כולנו יודעים על האיש לאחר שעלה על אזרחי והתאבק באבק העסקים, גם כותב השורות אינו מכיר שום פרט על ניסיונו בניהול חברה עסקית ציבורית, אולם סרט הפרופיל לא עסק ולו במילה בשני אלה, לא במיומנותו העסקית גם לא בדעותיו הפוליטיות המדיניות והכלכליות. הסרט באורכו המלא עסק כל כולו בהאדרת קסמו האישי וניסיונו הצבאי של האיש גנץ בשרמנטיות גלויה. היה גם מאמץ לספח לאיש ניסיון 'פוליטי' וזאת כאשר נגזר עליו, מתוקף תפקידו, למרוח את אנשי צד"ל ולהוליכם שולל בכל הנוגע לנטישתם על-ידי צה"ל שברח מלבנון באישון לילה.

   

  אוי לעונג ולהתמוגגות כאשר מגיעים לפינה המוסרית בפרופיל האיש: הבוס הרמטכ"ל מופז מפיל פקודה ישירה על המפקדים בכנס מג"דים: "אני רוצה 10 גופות בכל מרחב בו משתוללים פלסטינים", טרור ופשע לשמו, אך לא איש כגנץ ישלים עם פקודה בלתי מוסרית בעליל כזו. הוא אוסף את כל בעלי הדרגות שזה עתה קיבלו את הפקודה הטרייה מהרמטכ"ל ופוקד עליהם 'הוראה מתקנת' בזו הלשון: כבודו של הרמטכ"ל במקומו מונח אך פקודות אתם מקבלים אך ורק דרך ערוץ הפיקוד. בזאת הוא עקף את פקודת הרמטכ"ל ומנע מרחץ דמים בפקודה. אין ולא יהיו 10 גופות בכל מרחב בו משתוללים פלסטינים. עשו נא חשבון פשוט, הטעים גנץ: הכפילו את מספר המרחבים בעשר ותגיעו לתוצאות מחרידות של טבח. איש המוסר גנץ לא ממצמץ להכתים את מדינת ישראל ואת ראש המטה העומד בראש צבאה בפשע מלחמה מחריד שבוודאות גמורה עלול היה להתרחש, אילולא איש ושמו גנץ היה בסביבה. ערוץ 13 המקצועי כל כך היה עסוק בפרופיל האיש שלו עד שלא מצא לנכון לתת הזדמנות לרמטכ"ל לשעבר, איש חי וקיים שנמצא עדיין איתנו, להגיד את גרסתו לטבח שתכנן וזה עתה נקשר רשמית בשמו.

   

  גנץ האיש הוא לא האיש שירד ממבצרו המוסרי גם לא בפני ראש ממשלה ומצביא כאריאל שרון שמגיע לשטח ומבקש מגנץ "להוריד, לא פחות, את כל המבתרים! למה זה עוד פה!"- השד יודע מה הכוונה ומה זה מבתרים אבל מה זה משנה- המסר העיקר. גנץ: "רביב"

  רביב: "כן"

  גנץ: "יש דברים שאפשר להגיד אותם למצלמה, ויש דברים שאפשר לעשות אותם. מה לעשות שבאמת אי אפשר ליישר מבתרים? מה לעשות שצריך לעשות את זה בצורה נבונה?"

  רביב מתמוגג: "זה לא מצב שבאיזשהו מקום אתה אומר, ראש הממשלה, בוא נהנהן בראש וזה, אבל כשהוא הולך מפה אנחנו לא מבצעים?"

  גנץ שוב: "לא, אנחנו, הנהון של נימוס, משאירים לכתבים בטלוויזיה, ואי-אפשר לפתוח באיו"ש כל פרדס, כל דבר. זה פשוט לא ראלי. זה אחלה לטלוויזיה. זה פשוט לא אמיתי. ואיפה שצריך עושים".

  רביב מתמוגג. אבל מה הפואנטה? איפה העוקץ? הבנתי כי קראתם כמוני את תמליל הדברים לעיל והבנתם כמוני שגנץ היה בזמן הנכון במקום הנכון להציל את ישראל, אבל למה לכל הרוחות לא להוריד את כל המבתרים כדברי ראש הממשלה? מה הכוונה? איפה נפל ראש הממשלה ואיך גנץ הציל אותנו פעם נוספת מטביעה בים סוף? בוש ונכלם בבורותי. לא ירדתי לסוף דעתו של רביב המתמוגג ושל גנץ הלא מבתר.

   

  כך פתחה יונית לוי  מהדורה דרמטית מרכזית בערוץ 12 הפעם, במהלך חודש מרץ, יום רביעי 6.3.19. "שלום רב לכם ערב טוב. בני גנץ כמעט ואינו מדבר, ודאי אם לא מדובר באירוע מתוסרט, אבל הערב אנחנו מביאים תיעוד בלעדי מתוך כנס פעילים סגור. התחקירנית שלנו להבה בלום נכנסה בשבועות האחרונים להתנדב במטה גנץ, ובתחילת השבוע הוא פגש את הפעילים בשעת לילה מאוחרת על כוס בירה, ודיבר הרבה יותר ממה שדיבר עד עכשיו. הכתבה של חיים רגב". עוד כתבת פרופיל בת 12 דקות בפריים טיים, בפתח המהדורה המרכזית. עוד בחודש מרץ.

   

  הם משתינים עלינו אשכרה מהמקפצה בהתרסה מופגנת תוך כדי זלזול באינטליגנציה שלנו ואת השאלה לסיום אפנה הפעם לשופט העליון חנן מלצר שמונה לעמוד בראש ועדת הבחירות המרכזית, שלא מזמן פרסם את אחת מהחלטותיו הענייניות בנושא התעמולה: "גופי התקשורת רשאים לשדר את נאום נתניהו רק באיחור של 10 דקות, כדי לתת זמן לעורכים להסיר מהנאום את תעמולת הבחירות". השאלה שלי לכבודו קצרה: איפה אתה.


  דרג את התוכן:

   ארכיון

   פרופיל

   אלברט שבות
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין