כותרות TheMarker >
  ';

  הגירוש מגן-עדן

  ידוע שעיקר האמונה היהודית נעוץ בקיום עולם הבא על כל הנגזר ממנו: גן-עדן, גהינום... מי שעושה מצוות, קונה לו לאחר 120 מקום טוב בגן-עדן, ואבוי למי שעושה רע ומה שמצפה לו בעולם הבא... מאידך, רואה האמונה היהודית בעולם הזה כפרוזדור, היינו כמעבר זמני שמשמש את האדם לתקן בו את מידותיו ולקנות בהם את חייו האמיתיים והנצחיים בעולם הבא.

  אם כן, "עולם הזה" הוא מרחב "החיים הזמניים" של האדם, "עולם הבא" הוא מרחב "החיים הנצחיים", כאשר "המוות" (הסתלקות האדם מהעולם הזה) מפריד בין שני העולמות. זו כאמור עיקר האמונה של הדת היהודית ושל עוד דתות; ומי שכופר בעיקרים האלה - כופר בעיקר.

  נכנסנו כבר למאה ה-21, ימי הביניים מאחורינו. הדמוקרטיה היא בשורת העידן המודרני והביאה עימה את חופש הדעה והאמונה: כל אדם באמונתו יחיה... כלומר זה לא ביג דיל לכפור היום בקיום אלוהים או בקיום עולם הבא; אף אחד לא יעלה את הכופר על מוקד, ואפילו קיימת האפשרות להיות נאור וכופר וכשר ויהודי למהדרין; בחר באחת הקומבינציות, כולן תקניות.

  דווקא בגין הפתיחות הזאת, עלה קרנו של מוטיב ההגיון ומילא את מקומה של "האמונה העיוורת": אני מאמין כי אמונותי נגזרת מההגיון. גם הכופר לא נותר חייב והטעים את דבריו בהגיון ובשכל הישר.

  פירצה נפרצה בדת היהודית - קוננו חכמינו את העת החדשה והתקוממו על פיתחון הפה שניתן לכופרים בשם ההגיון וגרורותיו... אולם גם עליהם לא פסחה הפתיחות, ומוטיב ההגיון חדר גם לחדרי חדריהם. הם נזכרו לפתע שעיקרי הדת היהודית מבוססים גם הם על ההגיון ועל השכל הישר, ואם כן מדוע להשאירם חבויים בתוך ארבע אמות האמונה העיוורת! הבה נוציא את מוטיב ההגיון אל אוויר העולם ונראה אותו לכול! שכל העולם יידע על מה מבוססת האמונה היהודית, וכל יהודי יידע מהי דתו ועל איזה בסיס היא עומדת. מהפירצה המבורכת הזו יצאו ביאורים ודרשות עם ניחוח שונה המסבירים איך למה ועל מה... מהפירצה הזאת יצאו הרבה רבנים והצליחו בעזרת הקוד החדש של ההגיון לחדור אל מודעות האנשים ולדבר אליהם בגובה העיניים... זהו מקור המספר העצום של החוזרים בתשובה דווקא בעידן הפתיחות זה.

  מהפירצה הזאת יצא גדול המחזירים בתשובה הרב אמנון יצחק, נפתחו תחנות רדיו דתיות, ועידן האינטרנט נפל בזמן... ההגיון והשכל הישר יצאו לאוויר העולם לאחר שנים של מסתור. האור הצפון בדת היהודית יצא לדרך.

  מהפירצה הזאת ביקשתי גם אני להשקיף על דתי היהודית, על דת אימי ואבי ודת ילדי. פתחתי את תורתי, את תורת אימי ואבי ורבותי, ועמדתי על ההגיון והשכל הישר פנים אל פנים; שם ראיתי עד כמה מאסה התורה במושג האמונה העיוורת, ועד כמה ביקשה להרחיקנו מנגררותיו.

  אבל ראיתי שם דבר אחר הרחוק שנות אור מהאמונה היהודית המקובלת שגדלתי עליה אני ואבי ומורי ורבותי. ראיתי בפרוש שגן-העדן הוא היקום שאנו חיים בתוכו, ולא צריך למות בשביל להכנס אליו; נהפוך, מי שנשאר מחוץ לשערי הגן קורס ומת. כלומר, גם בתעודת הפטירה של משה רבינו נכתב- "הנ"ל נפטר כי יצא משערי גן-עדן בכוחות עצמו ולא הצליח להחזיק מעמד מעל ל-120 שנה בחוץ". גם אבותינו אברהם יצחק ויעקב נפטרו מהעולם מאותה הסיבה, ואת תעודת הפטירה הציגה התורה לעיני כל באופן המפורט והברור ביותר, למען נראה ונלמד ונפנים...

  פתחתי את התורה וראיתי עד כמה התרחקה היהדות מעיקרי הדת היהודית, דורות על דורות... כה התרחקנו מתורת משה בן עמרם. כה כפרנו בעיקרי הדת הזאת, לאורך דורות ודורות... במאמר להלן אני עתיד להביא את נוסח העיקרים כפי שהופיעו בתורת משה, שהוחלפו בטיפשות ובמצח נחושה על ידינו.

  תגובות (0)

  נא להתחבר כדי להגיב

  התחברות או הרשמה   

  סדר התגובות :
  ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
  /null/cdate#

  /null/text_64k_1#

  אין רשומות לתצוגה

  אול אין

  0 תגובות   יום רביעי, 10/4/19, 22:40

  תחשבו על זה אילו עמדו לבחירה 2 מפלגות בלבד, אחת ימין ושנייה שמאל, בלי מרכז, בלי שמאל/ימין לייט בינוני או קיצוני; פשוט לא היינו מתבלבלים ושום קול לא היה נזרק לפח . עיקר העיקרים – לא היה ערך למונח המבחיל 'לשון מאזניים' שמשמעותו לאנוס לאור היום בחסות החוק 

                 Resultado de imagen para ‫פוקר אול אין‬‎

                                           דמוקרטיה: אול אין

                                              -       -       -

   

   

   

  ניתוח התיקו בין הליכוד לכחול לבן אינו מעיד על כי שני מיליון וחצי איש חלוקים בדעותיהם הפוליטיות אחד לכאן ושני לכאן; בשום פנים ואופן. מי שהעניק לליכוד את מספר המנדטים האסטרונומי הגדול מכל מערכות הבחירות הם שלושה, תספרו על היד: קמפיין 'רק לא ביבי', התקשורת המוטה בעליל, ואיש ושמו אביחי מנדלבליט שהחליט להעניש את ביבי על מלחמתו בתקשורת המוטה. מעל לרבע מליון איש במחנה הימין שאינם מנויים דווקא על מפלגת הליכוד החליטו להתקומם נגד התקשורת המוטה ונגד אפליית האיפה ואיפה. 'דווקא ביבי' ענה קמפיין הליכוד ושתה רבע מיליון איש מיתר מפלגות הימין. אלה הם 7 המנדטים שנגמעו לליכוד ממפלגות שונות של גוש הימין. להזכירכם, כוחו האופציונלי של הליכוד נע בין 25 ל-28.

   

  ומי העניק לכחול לבן שהגיחה לפתע פתאום משום מקום לשום מקום שאלתם? למרבה הפלא אותם האסים שנגמעו על-ידי הליכוד נגמעו הפעם על-ידי כחול לבן ממפלגות שונות של גוש השמאל. השמאל הלוהט לדורותיו ביקש לתת תנופת תנע למומנטום שנוצר על-ידי היועמ"ש והתקשורת כנגד ביבי, והגמיעה כאן הייתה אכזרית; כמעט כילו את השמאל הממוסד לדורותיו, את מרצ והעבודה. להזכירכם, 24 מנדטים קיבלה העבודה ב- 2015.

   

  הגושים עצמם כמעט ולא חל בהם שינוי. בבחירות לכנסת העשרים הגושים עמדו על 67/53 לטובת הימין, והיום דווקא הימין ירד (לעת עתה) בשני מנדטים: 65/55.

   

  מה זה אומר. האם מה שקרה הוא טוב או רע, האם היה כאן ייצוג אמיתי לדעות על-פי השיטה הדמוקרטית? כן היה כאן ייצוג אמיתי ואמין לדעות על-פי השיטה הנהוגה הדמוקרטית. ראיה על זאת היא התוצאה הסופית לממדי הגושים שלא חל בהם שינוי, ובכל זאת מה שקרה היה רע, רע עד מאוד.

  הבעיה שלנו הייתה ועודנה עם האופורטוניסטים, אלה הם חסרי העקרונות שמתפשרים עם המציאות ומנצלים את המומנטום לטובתם, לטובת הוויתם האגואיסטית הנצלנית. לאופורטוניסטים האלו הענקנו בבחירות האחרונות מרחב פעולה ופתחון פה, ואילו ניצחה כחול לבן הכוח הרע האופורטוניסטי היה מרקיע שחקים ומקבל תנופת תנע היסטורית חסרת תקדים.

   

  אילו ניצח את הבחירות התבשיל המוזר של מפלגת השעטנז, הייתה נרקחת תערובת של קוקטייל ערב-רבי ומתרחש מהלך שיזכר לדראון עולם. גנץ לא היה יכול להרשות לעצמו להשען אך על קולות חד"ש ורע"מ, הוא היה חייב להשיג זר של עלי תאנה מכל הבא ליד ובכל מחיר. היה אוסף אל חיקו את כל הדמויות האופורטוניסטיות הנמצאות בהישג יד, מליברמן שלובש את בגד הימני-קיצוני ועד כחלון המתעטף בטלית המחנה הלאומי, שני האופורטוניסטים חסרי העקרונות יתפשרו בחפץ רב על המציאות לטובת כיסא רם חם ומרופד. אני מאמין כי במציאות יצירתית אף ש"ס ויהדות התורה ילכו בצעדים נמרצים עם גנץ, כי לכסף הישיבות אין ריח ימין או שמאל; התכלית היא עבודת השם. זה היה מאז ומתמיד עלי התאנה של עקרונות החרדים- החרדים עד מאוד לעבודת השם. הוא הדבר שהחרדים ירקמו כיום עם נתניהו: הסר מעלינו את עול חוק השוויון, הבטח את פרנסת מוסדותנו לארבע השנים הבאות וקבל מאיתנו 'קארט בלאנש' בכל חוק אשר תאווה נפשך בו. זו תורת החרדים על רגל אחת; וגם גנץ יכל בעזרת השם עם קצת רצון מנדלבליטי להבטיחה.

  ועכשיו, תחשבו על זה אילו עמדו לבחירה 2 מפלגות בלבד, אחת ימין ושנייה שמאל, בלי מרכז, בלי שמאל/ימין לייט בינוני או קיצוני. פשוט לא היינו מתבלבלים ושום קול לא היה נזרק לפח. עיקר העיקרים – לא היה ערך למונח המבחיל 'לשון מאזניים' שמשמעותו לאנוס לאור היום בחסות החוק.

   

  מספרים לנו כי 'השיטה הקואליציונית' הנהוגה מבטיחה כי תייצג הממשלה בתוכה את הרוב האפשרי של הדעות; זו תכלית השיטה הדמוקרטית, זה שלטון העם, כך מספרים לנו; ואלה בעינם הסיפורים בעלמא. ואמנם 'דמוקרטיה' צריכה להקפיד על שמירת זכויות אדם כגון הזכות לחירות, חופש הביטוי, חופש ההתאגדות, זכות הקניין, חופש התנועה, זכויות המיעוט. על אלה אחראית הרשות השופטת, אינני צריך בחירות דמוקרטיות בשביל להבטיח 'חופש'. הבחירות הדמוקרטיות לא נועדו להבטיח כי גם לדעת המיעוט יהיה ייצוג בממשל הדמוקרטי, נהפוך, הבחירות הדמוקרטיות נועדו להבטיח כי רק לדעת הרוב יהיה ייצוג, וההפך הנכון אנו עושים בשיטה הקואליציונית.

   

  השיטה הקואליציונית סותרת, הלכה למעשה, את עיקרון העל הדמוקרטי שנועד להשליט סדר מובנה בחברה. השיטה הדמוקרטית כופה על האינדיבידואל להמר בבחירות על כל הקופה, אול אין, או מרוויח או מפסיד, הכל לכאן או לכאן. על-כן היא מחתימה את חברי הקבוצה לקבל ברגע ההכרעה את דין הרוב ועמדותיו, אחרת האנדרלמוסיה והתוהו ובוהו ישלטו בחברה. היום השלטון הנהוג בישראל אינו דמוקרטי ואינו דומה לדמוקרטיה; הוא ערבובייה של תבשיל מוזר חסר טעם ותכלית. התוצאה המיידית של התבשיל המוזר היא צמיחה בלתי נשלטת של אופורטוניסטים חסרי עקרונות וטעם שהתאגדו בקבוצות וקראו לעצמם 'מפלגה'. חוסר המשילות הוא עוד תוצאה כואבת של התבשיל.

  אני מחפש משילות. שלחתי את ביבי בשביל להרכיב ממשלה ולהחליט, לא בשביל לשבת בחיבוק ידיים ולהגיד לי שהקואליציה מונעת ממני להחליט. השיטה הקואליציונית מחשקת מטבעה ומונעת לקבל החלטות לאומיות כבדות משקל. שום ממשלה לא תגיע למשילות אמיתית בגלל השיטה הפרלמנטרית הנוכחית. החשש, אומרים, כי קבוצה מסוימת שמקבלת כוח כה גדול זה פוטנציאל לאסון כהגדרתם, ולעומתם אני נותן לקבוצה מסוימת כוח גדול בשביל לקדם החלטות הרות גורל ולא לשבת בחיבוק ידיים ולהסתפק בחימום הכיסא. הפוטנציאל לאסון לדידי הוא מצב בו לא ניתן לקבל החלטות. אני נותן לנציגי הממשלה כוח בשביל שישתמשו בו, אולם אם בד בבד אני חושש מהכוח הרב שלהם אזי אני סותר את עצמי והולך כנגד הזרם שלי.

   

  תסכימו איתי כי הדבר הגרוע ביותר שיכול לקרות לחברה, לממשלה, או אפילו לי ולך כאינדיבידואל הוא לשבת ולא לעשות, ותמיד מי שיושב ולא עושה יש לו סיבה, הוא צריך סיבה בשביל לתרץ את אי העשייה שלו, ובדרך כלל התירוץ הטוב ביותר הוא: צריך להיות זהיר ולא להמר, וכאן הפוינט שלי: כן צריך להמר ולקחת צ'אנס אחרת נדרוך במקום ולא נעשה דבר; החיים יגמרו ועודנו דורכים במקום. גם ברמת האומה צריך להמר במלוא מובנה של המילה, להמר על ביבי, על הימין או על השמאל בתקווה שההימור שלנו יקלע ולא יתקל במכשולים בלתי צפויים. הממשלה הנבחרת נועדה בשביל להתקדם לא בשביל לדרוך במקום ולא להגיע לשום כתובת, וכשמהמרים הולכים כן על כל הקופה, אול אין. אני נותן לביבי את מלוא הכוח וההימור שלי הוא שישתמש בכוח הזה בשכל טוב וישר. מה אם לא? אכלתי אותה.

  היום בשיטה הנוכחית אני מראש אומר לביבי: לא רק שלא מהמר עליך אלא אני מבטיח שלא תתקדם ולא תלך מכאן לשום מקום, בנט יחשק אותך מימין, כחלון משמאל, ואולי גם גנץ ייכנס למשחק ויחשק מהמרכז וכך רבותיי כולם יחיו באושר ועושר ועם ישראל ידרוך במקום לנצח. עזה תשלח את טיליה, הפתח ימשיך לנג'ס, הפיגועים ידליקו את פתילינו מידי פעם והעסק ידרוך במקום. ואנחנו נמשיך להיות אנשים זהירים שלעד ולעולמי עולמים לא נכנס לקזינו להמר, מה עוד והמדובר כאן באומה השתגעתם? שנהמר אול אין?

   

  אני כבר בשל לשלב הסיכומים: אני שולח את נציגיי לממשלה ולכנסת למטרה מוגדרת: שיחליטו בשמי ויתקדמו, ועל-מנת לקדם את המטרה שלי אני חייב להכין לנציגיי את הבמה המתאימה ביותר לזאת; לא חצי במה ולא רבע, במה שלמה ויפה וחתיכה. המשחק של שיטת הקואליציה הוא משחק של 'כאילו', ובמשחקי מדינה לא משחקים בכאילו משחקים על באמת. שיטת הקואליציה, זה הסיכום, היא שיטת משחק של כאילו, בעוד השיטה של בחירות עם שתי מפלגות היא היחידה כשיטה שיכולה להעניק משחק מפוקס על באמת על מגרש של מדינה.


  דרג את התוכן:

   ארכיון

   פרופיל

   אלברט שבות
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין