כותרות TheMarker >
  ';

  אזוטריקה מיוונית esoterikos פנימי שבצנעה

  חלק מהכתיבה כאן אינו כדי לספק תשובות יעדו כדי למלא חלל/חסר. הכתיבה מושקעת כדי לתת לקורא חומר בסיס לאחוז בו, אולי כלים או משהו בכיוון "האחר". מדע ברובו מסיק מעולם החומר וכבודו במקומו מונח, כאן מדובר בנושאים מעולם העל חומר. דהיינו האנרגיות המובילות ואשר שם הכל מתחיל, משפיע וגורם לדברים לקרות..

  0

  ומה קורה עם הידע שנעלם?

  14 תגובות   יום ראשון, 14/4/19, 13:01

   

  השאלה הנ"ל נלקחה מתכנית ריאליטי.

  הגב’ תהתה ושאלה על עומק הידע הנרחב אשר רכשה במהלך חייה. ידע ועומק אשר ממנו גם נבעה השאלה הסקרנית החופרת אל היבט מסתורי המסתתר בתבנית החיים, על ידע שנעלם..? זה היה בתוכנית על אמא של תיקי דיין.

   

  במידה ובטבע אין יש מאין ולכל דבר יש בסיס ומקור.. אזיי גם ידע, כל מצבור ידע נרכש מקורו ממצבור אחר כל שהוא אי שם.. מה שלא ניתן לרכוש ואשר פעם היה מובן, כיום הוא אינו קיים בשבילנו. או שהוא עוד אמונה תפלה ועל זה מדבר הפוסט. אמונות תפלות. אני רק חוקר, אוגר, מתעניין, משווה וחולק.  לכן וכדי לאזן מביא גם חיזוק מדברי מדענים. (לא רבנים כי אני לא טוב בזה)

   

  אלברט איינשטיין אמר. בטבע אין בזבוז. אנרגיות הינן דבר חי והן לובשות צורה ופושטות צורה. הן אינן נעלמות. לכל סוג אנרגיה או רישום אנרגטי אינטליגנטי. או תא זיכרון כזה או אחר. יש את סוג "התרכיז" שלו. או את סוג הכיס, או סוג המקבץ ואשר אליו הוא מתקבץ, מתמגנט. משם הוא ממשיך להתמחזר ולהשפיע..

   

  לכל דבר בטבע יש מסביבו שדה חשמלי מגנטי, אנרגיה חשמלית. מורכבות הידע המוכלת בנו הינה אנרגיה, אינטליגנציה, על חומר, תאי זיכרון ושדות מגנטיים השוכנים ועוטפים בנו. הם מקרינים ומשפיעים עצמם מתוכנו ואנו הננו הכלי המכיל אותם ואת השפעתם.

   

  לגוף השאלה. כאשר מצבורי ידע "נוטשים" את הכלי המכיל אותם, רישומי הידע עוברים אל ממד, אל מצבור אחר. רישומי הידע מתמחזרים אל המקום, או אל המקבץ אשר ממנו הם זרחו ושפעו ומלכתחילה אל מחשבת האדם.

  הידע לא נעלם, הוא ניבלע ומתמגנט אל הגרעין המרכזי אשר ממנו הוא נבע בבסיס ובמקור ואל שם הוא שוב מצטרף ומצטבר. כדי להתמחזר שוב בהמשך קיומו. בטבע אין בזבוז.

  לכן הידע וכל ידע ואפילו והוא "איננו", עדיין ולעד הוא ימשיך להתקיים אי שם, במאגרי הידע האזוטרי הפלנטרי וכחומר גלם אבולוציוני משפיע.

   

  כך גם בכל עשיה, אמירה או חוויה של אדם. המלל, המחשבה "פורחת" לה כאילו והיא נעלמת. אך היא אינה נעלמת.. רישומה מתכנס, מצטבר ומתמגנט אל המאגר התואם אותה אי שם "בחלל שמסביבנו".

   

  הנושא, השאלה בנושא אנרגיות גם יכולה להתפרס אל דבריו של המדען ס. הוקינג האומר. כשאדם זורק מילה אל חלל חדר, הד המילה יכול גם להדהד ולהשפיע ימים לאחר מכן ועד שיתכלה אל המקבץ אשר אליו הוא שייך..

  כל מעש בטבע משאיר מאחריו גם רישום וגם הד, חתימה מיוחדת Unique signature  שום דבר לא נעלם.

  על הבסיס הזה עמים עתיקים ידעו את סוד ההד המתקיים וממשיך להשפיע וגם לאחר שהמילה נאמרה. בזמננו קוראים למסורת זאת "אמונה תפלה”. למשל וכאשר בבקתה נאמרה מילה או חשיבה שלילית, "לא נכונה". דיירי הבקתה "ידעו" את השפעתה המתמשכת השלילית של המילה על הסובב.. כדי לסלק את ההשפעה אל המצבור המשויך לה, וכדי לפורר את קיום השפעת המילה, הם העתיקים עשו עשן, "אינסנס", קטורת.. על הגחל היוקד היו שמים שרף עצים מעדן המייצר עשן אשר ריחו נעים, במקביל גם מחטא את האקולוגיה של החדר. מחטא את האוויר.

   

  יש גם את הכנסיות בעולם אשר בהם עושים את טקסיי העשן . זה כדי לנטרל ולחטא מלל, חשיבה לא מאורגנת וכו’ המגיעה מבחוץ ע"י המתפללים. כל אחד בא עם הבלגן המתרוצץ בראשו בין תפילה לתפילה…. כל אחד בא עם כל בקשותיו וצרותיו המוקרנות, המהדהדות אל חלל בית התפילה. בסוף התפילה המבקר מרוקן מצרותיו ויוצא "נקי” אל הרחוב.

  הכמרים יודעים על שאריות המחשבה שבני אדם משאירים מאחריהם. לכן ומדי פעם הם מעשנים ומחטאים עם קטורת. קטורת אינה רק לריח..

  השתדלותי הינה בחיבור הקשר שבין הצורה לחסר הצורה.

  אמר ס. הוקינג. כל דבר ביקום משדר כל הזמן תבנית אנרגיה בעלת תדר ספציפי..

  בעולמינו אנו כל מילה, כל מעשה וכל כוונה - יוצרים רישום נצחי..

   

   

  דרג את התוכן:

   תגובות (14)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS

   .

    

   שטוטית

   *

   תודה על הביקור וחג שמח.

   .

    

   מכבית- coach לכתיבה

   מכבית יקרה. אני בצד שלך. לא צריך הרבה כדי להבין. אמרת נכון, אינטואיציה.. מילה מעורפלת זו הינה אחת הרגליים המובילות במארג הדתות והכתות. כל דת כת ודרכה אל ההמונים.

   השכלתי אינה דתית מחזוריות מופשטת. רצוני אינו כדי לעבד נתונים מאינטואיציה. אני מעדיף להגדיר נושאים ומצב כנגד מצב. להסתמך על מקורות כתובים התומכים במצב כזה או אחר ולהתעמק בהם.. לכן מטעמי זהירות וכדי לחזק וכשיש מקום אני גם נסמך וגם מצטט מדבריהם של מדענים (לא רבנים!). לא כותב מעצמי או את עצמי. כותב את מה שאחרים אמרו בהקשר ומהם חולק. להסתמך על אינטואיציה לפעמים זה כמו כיסא עם 3 רגליים.

   תודה על הביקור והתגובה. חג שמח לכולם.

   .

    

   sari10

   שלום לך.

   כל דבר בטבע מקרין מעצמו "משהו" ומשפיע ומשפיע (גם לעמוד חשמל או צמח פורח בצד הדרך יש השפעה כזאת או אחרת ובהתאם להיותם במרחב).

   מוח האדם נולד ככלי עם מעט מאוד נתונים ובונה את ההשראה שלו על גבי מה שנחשף אליו במהלך חייו.

   הדרך שאדם מחליט בחשיבתו אל מה טוב ומה פחות טוב, הינה על פי דרכו, הרגליו ואופיו ובתהליך אנו נהיים למה שאנו חושבים ומעבדים עם מוחנו “המצומצם.

   תודה לך על הביקור וההתייחסות.

     17/4/19 16:44:
   *

   .

   גילה יקרה..

   לכל חשיבה בטבע יש את החתימה המיוחדת שלה והיא אינה נעלמת (ס. הוקינג). כל החתימות שלנו מצטברות ומצטברות לנו אי שם. חלקן בשימוש והרבה מהן מאובקות אך ניתנות לשימוש ובכל מצב. אך אנו נוהגים גם "לבחור".

   כל אחד וההיסטוריה שצבר. מהן אנו שואבים בוחרים את רצוננו ובכל מצב.

   משפט עתיק וחכם גם אומר.

   היה זהיר בחשיבתך אתה תהיה מה שאתה חושב..

   ביי לבנתיים.

   .

   bonbonyetta

   סמדר שלום. על פי אמונתם, גלגלי תפילה, סמלים, תפילות ותכולתן האינטליגנטית (המידע האצור בהם), מחברים וממקדים את השכל, החשיבה והכוונה אל מקור בעל ערך סגולי חברתי מאזן ותואם אנוש.

   הסיבוב של גלגלי התפילה והכוונה מחברת את הוויות המאמין אל תכולת אמונתו. המאמין ובעצם חשיבתו הדתית הכנועה והחיובית, "משדר” מקרין את תכולת חשיבתו אל מחוצה לו ואל סביבתו. כל עם דרכו אמונתו והפרקטיקה שלו.

   בשורה התחתונה מה שקובע זאת הכוונה. הגלגלים זה כדי להזכיר לאדם את שיש מעליו גם "משהו יותר גבוה”.

   התמונות מרהיבות ומדברות בעד עצמן, תודה. ביי.

   לא מבינה בזה - לא כלום ולא שום - אבל האינטואיציה מציגה - הכל עובר - ושב. חוץ מאתנו.

   .

   שימי יקר. תודה על ההתעניינות. לעניין המדע הבאתי בפוסט סימוכין מ-2 מדענים ואני מרגיש מסופק. בפועל גם הם מדברים על, רב הנסתר על הנגלה.. הם בשפתם גם מעגנים ומגדירים את המכאניקה בנושא אנרגיות וכעובדות. על דבריהם אני נשען.

   נתתי בתגובה לחיוש דוגמה על בצל. לך אתן דוגמה על מנהג עתיק אחר אשר כמובן הינו חסר הכרה מדעית. זה על פקעת שומים התלויה בכניסה לבית (מהצד החיצוני של הדלת). נכון שגם זה אמונה תפלה. אבל העתיקים לא עשו את זה בגלל עין הרע או משהו.. הם בסך הכל ידעו שהשום מזיע, משהו, מרכיב ממנו שמתנדף אל חלל האוויר דוחה יתושים וזבובים. זה הכל.

   בעולמנו יש הרבה דברים מוזרים. אך גם אולי "נכונים" במשהו.. אני רק משתעשע בסוגיות ומשתף.

   איש באמונתו יחיה. תודה לך על ההתייחסות, העניין והתגובה.

     15/4/19 13:24:

   תודה שהבאת. זה נושא מעניין מאוד!

   אני מאמינה שיש אנרגיות חיוביות ושליליות וכל אחת מהן משפיעה.

   האנרגיות הללו נובעות מהמילים וגם מהמחשבות וההתנהגות.

   .

    

   * חיוש *

   חיוש יקרה. שלום לך ציפורה נחמדת (ח.נ. ביאליק).

   אני לפעמים אוגר מידעים המשמשים לי כציוני דרך. אני מספר, מצטט, משווה וממיטב הבנתי עורך הגיונות על מה שאחרים אמרו ואומרים. אני רק ליקטתי את ההגיון שבהם.. יש עוד הרבה הגיונות להרבה סיפורים כגון סגולות הבצל, עוד אמונה תפלה. אז שייקח לו האדם בצל ויחתוך אותו לפרוסות. יפזרם על צלחת וישאיר את הצלחת חשופה בסלון לחצי שעה. שיחזור לאחר מכן ויריח את הבצל.. ריח הבצל יהיה רע ודוחה. נכון שזה תרופות סבתא “לניקיון אקולוגי”. אך בפועל מהיכן הגיע ונספג הריח הרע אל הבצל.... גם זה נושא שאפשר לכתוב בו.. אשמח לתגובת נגד במבחן הבצל. (אולי בהמשך תהיה גם דוגמה על שום).

   תודה לך על הביקור.

     15/4/19 11:21:
   מניסיוני ידע שאני מדברת אותו וחולקת אותו בתדירות גבוהה נשלף ממדפי הזיכרון בלי קושי. (ויכולה לעשות מניפולציות ואינטראקציות עם מדפים אחרים), לעומת זאת מידע שאינו שימושי נדחק לפינת המדף ומעלה אבק, אבל הוא שם מהבהב. נושא המוח והזיכרון עדיין חידה בקרב החוקרים.
     15/4/19 11:09:

   *

    

   הכוכבים חזרו, כבר יומיים לא היו לי כוכבים, בפעם הראשונה בחיי בקפה !  בטח יומיים או יום לא חילקו, סתם מעצבן.

   רציתי לומר שלגבי מצבורי הידע, זה בדומה למצבורי התפילות האוניברסליים. 

   נדמה לי בשמזרח יש מנהג שמאד מצא חן בעיני, של גלגלי תפילה. שמבקרים במקומות בהם יש גלגלי תפילה (מקדשים?) יש גלגלי תפילה עליהם יש תפילות שונות, המבקרים מגלגלים אותם, וכך מאמינים התפילות נושבות לחלל להשפיע לטובת כולם, היקום.

   מאד מצא חן בעיני הרעיון.

   בדומה יש סרטי תפילה שתולים מתנפנפים ברוח.


   Image result for ‫גלגלי תפילה‬‎

    

    

    

   Image result for ‫גלגלי תפילה‬‎

    

    

   סרטי תפילה באדום וצהוב

     14/4/19 20:45:
   הטיעונים מאד מעניינים עד משכנעים, חלקם אנתרופולוגים, אין הוכחה מדעית.
     14/4/19 16:57:

   עמנואל חברי היקר 

   היה מאוד מרתק לקרוא.

   אני גם חושבת שידע לא נעלם, 

   ויש ידע שנגנז בזיכרון שלנו ופורץ בעת הצורך.

   אני יודעת שמתקשרים / מטפלים - משתמשים בעלים כמו מרווה

   כדי ל"נקות" את חלל הבית.

   תודה שהבאת לנו נגיעה בנושא כל כך מעניין

   * כוכב אהבה ושבוע טוב